Vítkovice – Pardubice 3:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:3 (2:3 po s.n.) | Kometa Brno – K. Vary 2:1 (kon.)
Liberec – Sparta 3:6 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Olomouc – Litvínov 4:5 (kon.)
HC Olomouc
4:5 (1:3, 2:0, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 21.11.2014, 18:20 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

59:58
    Kapitán Vervy Michal Trávníček (LIT) ještě v závěru utkání dostává dvě minuty za zdržování hry.

59:35
    Jenže dvě minuty za sekání dostává Jan Knotek (OLO), a šance Olomouce se tak rázem velice snižují.

59:23
    Navíc je tu vyloučení na hostující straně, protože dvě minuty za držení protihráče dostává Martin Ručinský (LIT).

53:18
    Martin Vyrůbalík (OLO) oslabuje svůj celek, protože dle hlavních rozhodčích zasáhl jednoho z hostujících do oblasti hlavy a krku, a dostává tak 2+10.

44:54
    Jan Knotek (OLO) v pádu podrazil pronikajícího Gerháta, a olomoucký útočník si tak posedí dvě minuty na trestné lavici.

38:08
    Další vyloučení na hostující straně. Zcela zbytečný faul nyní v útočném pásmu předvedl Ondřej Jurčík (LIT), a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

35:30
    Nyní už to Radek Dlouhý (OLO) se svým forčekingem trochu přehnal a zahákoval jednoho z hostující obránců. Po právu tedy dostává dvě minuty za hákování.

29:53
    Petr Kousalík (LIT) oslabuje svůj celek, protože si na trestné lavici bude muset odpykat dvě minuty za krosček.

28:11
    Vzájemné vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za vysokou hůl dostává na domácí straně Jakub Matai (OLO) a naopak za hosty jde na trestnou Tomáš Frolo (LIT), jenž si odsedí trest za nedovolené bránění.

22:10
    Kohouti budou hrát přesilovou hru, protože dvě minuty dostává Karel Kubát (LIT), který svůj trest dostává opět za hákování.

17:11
    Mora bude hrát další přesilovou hru, protože Peter Jánský (LIT) zahákoval Marosze, a hostující útočník tak dostává dvě minuty.

11:08
    I Litvínov si v první části zahraje svou první přesilovou hru, protože si dvě minuty na trestné lavici odsedí Ivan Majeský (OLO), který je potrestán za hákování.

03:25
    Litvínov jde do tří! Dvě minuty za krosček si totiž odpyká Filip Pavlík (LIT), a Mora tak bude hrát půl minuty proti třem.

01:57
    A domácí jsou nyní hodně při chuti. Na litvínovskou bránu se valil další útok, ze kterého vyplynulo i první vyloučení, protože Petr Kousalík (LIT) dostává dvě minuty za hákování.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 1. Buc (Skrbek, Matai), 26. Knotek (Dlouhý, Kucharczyk), 40. Skrbek (Houdek, Kucharczyk), 41. Cibák (TS) – 8. Písařík (Gerhát), 14. Majdan (Zeman), 20. Jánský (Ručinský, Kubát), 44. Jánský (Hübl), 46. Hübl (Kubát, Pavlík)

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Frolo, Kubát, Pavlík, Pavelka, Baránek, Zeman, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Piroš, Trávníček (C) – Majdan, Šrámek, Jurčík – Písařík, Hanzl, Gerhát.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda