Vítkovice – Pardubice 3:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:3 (2:3 po s.n.) | Kometa Brno – K. Vary 2:1 (kon.)
Liberec – Sparta 3:6 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Olomouc – Litvínov 4:5 (kon.)
HC Olomouc
4:5 (1:3, 2:0, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 21.11.2014, 18:20 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

59:58
    Kapitán Vervy Michal Trávníček (LIT) ještě v závěru utkání dostává dvě minuty za zdržování hry.

59:35
    Jenže dvě minuty za sekání dostává Jan Knotek (OLO), a šance Olomouce se tak rázem velice snižují.

59:23
    Petr Fiala (OLO) si samozřejmě bere oddechový čas.

59:23
    Navíc je tu vyloučení na hostující straně, protože dvě minuty za držení protihráče dostává Martin Ručinský (LIT).

59:15
    Vošvrda míří na střídačku a Mora bude hrát v šesti!

53:18
    Martin Vyrůbalík (OLO) oslabuje svůj celek, protože dle hlavních rozhodčích zasáhl jednoho z hostujících do oblasti hlavy a krku, a dostává tak 2+10.

52:03
    Ručinský nahrál před zcela prázdnou bránu Hüblovi, jenž však v nejdůležitější okamžik minul kotouč.
    Viktor HÜBL - 4:5

45:47
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Verva využívá přesilovou hru! VIKTOR HÜBL pálil několikrát z pravého kruhu a jeho třetí střela si už našla cestu až do olomoucké brány, a Litvínov tak opět otáčí vývoj utkání. Asistence: Karel Kubák, Filip Pavlík.

45:03
    Hüblovu nabídku nebezpečně tečoval Ručinský a touš naštěstí pro domácí tým směřoval jen těsně vedle pravé tyč olomoucké klece.

44:54
    Jan Knotek (OLO) v pádu podrazil pronikajícího Gerháta, a olomoucký útočník si tak posedí dvě minuty na trestné lavici.
    Peter JÁNSKÝ - 4:4

43:16
    Po obrovské chybě domácí obrany se do samostatného úniku dostal PETER JÁNSKÝ,jenž střelou nad vyrážečku Vošvrdy vyrovnává stav utkání. Asistence: Viktor Hübl.

41:41
    Patera dostal velmi dobrou přihrávku do mezikruží, odkud trefil boční konstrukci hostující klece.
    Martin CIBÁK - 4:3

40:42
    Olomouc právě vstřelila branku!
    MARTIN CIBÁK nařízené trestné střílení nekompromisně proměňuje střelou nad lapačku Francouze.

40:42
    Martin Cibák byl faulován v obrovské příležitosti, a Mora tak pojede trestné střílení!
    Pavel SKRBEK - 3:3

39:52
    Tak i tohle už bylo na litvínovského kouzelníka příliš. Po další střele od modré čáry se po zákroku Francouze touš odrazil přesně na hůl PAVLA SKRBKA, který už poslal puk do horních pater hostující klece. Asistence: Tomáš Houdek, Radim Kucharczyk.

38:08
    Další vyloučení na hostující straně. Zcela zbytečný faul nyní v útočném pásmu předvedl Ondřej Jurčík (LIT), a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

37:09
    Domácí se ve vlastním oslabení dostali do velmi nadějného útoku, kde nakonec Laš nahrál mezi kruhy Skrbkovi, jenž chtěl poslal puk mezi betony hostujícího brankáře, jenže Francouz je stihl včas zaklapnout.

35:30
    Nyní už to Radek Dlouhý (OLO) se svým forčekingem trochu přehnal a zahákoval jednoho z hostující obránců. Po právu tedy dostává dvě minuty za hákování.

30:13
    Houdek vypálil od modré čáry a Francouz jeho střelu vyrazil před sebe, kde se k puku dostal Marosz, jenže olomoucký útočník nedokázal přehodit ležícího brankáře Litvínova.

29:53
    Petr Kousalík (LIT) oslabuje svůj celek, protože si na trestné lavici bude muset odpykat dvě minuty za krosček.

28:11
    Vzájemné vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za vysokou hůl dostává na domácí straně Jakub Matai (OLO) a naopak za hosty jde na trestnou Tomáš Frolo (LIT), jenž si odsedí trest za nedovolené bránění.
    Jan KNOTEK - 2:3

25:29
    O puk se dlouho bojovalo v rohu obranného pásma Litvínova, odkud jej nakonec vydoloval Dlouhý, který si poté vybruslil až před Francouze, kde ještě přihrál JANU KNOTKOVI, jenž už pověsil touš pod břevno hostující klece. Asistence: Radek Dlouhý, Radim Kucharczyk.

24:05
    Skrbkův pas prošel až na Zuzina, který však ve vyložené šanci netrefil hostující bránu.

22:10
    Kohouti budou hrát přesilovou hru, protože dvě minuty dostává Karel Kubát (LIT), který svůj trest dostává opět za hákování.
    Peter JÁNSKÝ - 1:3

19:48
    Verva uděluje Olomouci lekci z produktivity. Ručinský potáhl touš za domácí bránu, odkud jej následně přihrál před Vošvrdu na PETERA JÁNSKÉHO, který byl nedostatečně pokrytý, a hostující útočník tak poslal Litvínov do dvoubrankového vedení. Asistence: Martin Ručinský, Karel Kubát.

19:17
    Marosz se nádherně proháčkoval až před litvínovskou bránu, jenže ho skvěle vybruslil Francouz, a domácí útočník už tak nemohl dostat puk do hostující klece.

17:11
    Mora bude hrát další přesilovou hru, protože Peter Jánský (LIT) zahákoval Marosze, a hostující útočník tak dostává dvě minuty.
    Juraj MAJDAN - 1:2

13:08
    Verva se prosazuje v ponechané výhodě. JURAJ MAJDAN dostal příliš prostoru na modré čáře, odkud následně i vystřelil a touš skončil až v olomoucké bráně. Asistence: Jiří Zeman.

11:08
    I Litvínov si v první části zahraje svou první přesilovou hru, protože si dvě minuty na trestné lavici odsedí Ivan Majeský (OLO), který je potrestán za hákování.
    Pavel PÍSAŘÍK - 1:1

07:30
    Hosté se dostali až před Vošvrdovu bránu, kde se ve skrumáží nejlépe zorientoval PAVEL PÍSAŘÍK, jenž následně procpal puk až do olomoucké brány. Asistence: František Gerhát.

04:49
    Po upadnutí Majeského se do samostatného úniku dostal hostující Trávníček, jehož však Vošvrda dokázal vychytat.

03:25
    Litvínov jde do tří! Dvě minuty za krosček si totiž odpyká Filip Pavlík (LIT), a Mora tak bude hrát půl minuty proti třem.

02:50
    Marosz našel nádhernou kolmicí Majeského, jenže olomoucký obránce následně jen trefil hostujícího brankáře.

01:57
    A domácí jsou nyní hodně při chuti. Na litvínovskou bránu se valil další útok, ze kterého vyplynulo i první vyloučení, protože Petr Kousalík (LIT) dostává dvě minuty za hákování.
    Dávid BUC - 1:0

01:00
    Mora se bleskově dostává do vedení! Domácí se velice rychle přesunuli do svého útočného pásma, kde Skrbek od modré nahodil touš směrem na litvínovskou bránu, kde jej na jeho cestě ještě tečoval DÁVID BUC a puk skončil až zády Francouze. Asistence: Pavel Skrbek, Jakub Matai.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 1. Buc (Skrbek, Matai), 26. Knotek (Dlouhý, Kucharczyk), 40. Skrbek (Houdek, Kucharczyk), 41. Cibák (TS) – 8. Písařík (Gerhát), 14. Majdan (Zeman), 20. Jánský (Ručinský, Kubát), 44. Jánský (Hübl), 46. Hübl (Kubát, Pavlík)

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Frolo, Kubát, Pavlík, Pavelka, Baránek, Zeman, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Piroš, Trávníček (C) – Majdan, Šrámek, Jurčík – Písařík, Hanzl, Gerhát.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda