Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – Montreal 0:2 (kon.) | Tampa – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Philadelphia – Columbus 4:2 (kon.) | Washington – Buffalo 1:2 (kon.)
Nashville – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Los Angeles 5:4 (kon.) | Colorado – Carolina 4:3 (kon.)
Edmonton – Chicago 1:7 (kon.) | Calgary – New Jersey 5:4 (2:1 po s.n.) | San Jose – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Winnipeg – St. Louis 2:4 (kon.)
Washington Capitals
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Buffalo Sabres
Neděle 23.11.2014, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Po třetinách 0:0, 0:1 a 1:1 skončilo utkání základní části NHL mezi Washingtonem Capitals a Buffalem Sabres. S konstatováním, že hlavní hvězdou zápasu se stal Jhonas Enroth, který pochytal 41 střel soupeře, se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji co nejpříjemnější konec týdne. (03:44:39)

59:34
    Nate Schmidt ztroskotal také na maskovaném muži hostujícího týmu.

59:23
    Alexandr Ovečkin vystřelil, Enroth byl připraven. Výtečný zákrok gólmana Sabres.

58:41
    Matt Niskanen nedokázal trefit pukl přesně.Domácí bez gólmana v šesti.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:40
    Holtby teď podržel své spoluhráče. V krátkém časovém sledu si připsal snad čtyři důležité zákroky.

56:20
    Přesilová hra se hostujícímu týmu nedaří podle představ. Nemůže se stabilně dostat do pásma.

55:32
    Nepříjemnost pro domácí. Vyloučen Nicklas Bäckström na dvě minuty za podražení.

55:03
    Po delší době se zrodila výraznější šance. Bylo to na straně domácích a pochopitelně u toho byl Alexandr Ovečkin, jehož střela nepřekvapila gólmana Buffala.
    Torrey MITCHELL - 1:2

52:18
    Sabres právě vstřelili branku!
    Gionta odvedl obří kus práce při této akci, protože zamotal hlavu obráncům domácího týmu, čehož využil TORREY MITCHELL k tomu, aby si kotouč v klidu srovnal na holi a poslal jej do odkryté branky. Sabres se znovu dostávají do vedení. Asistence: Brian Gionta, Mike Weber.

51:18
    Komerční přestávka. Do konce třetí třetiny zbývá necelých devět minut. Díky vstřelené brance se hra domácího týmu zlepšila, ale k ideálu má hodně daleko.

49:52
    Jay Beagle si vybruslil do zajímavé pozice, kotouč nedokázal trefit ideálně, o to měl brankář Sabres snadnější úlohu.

48:30
    Matt Moulson v dnešním zápase už branku vstřelil, své statistiky nyní neobohatil o další zápis, protože v dobré pozici branku minul. Paní Štěstěna při něm tentokrát na jeho straně nestála.
    Matt NISKANEN - 1:1

45:54
    Washington právě vstřelil branku!
    Hodně krutý trest pro hosty, vítaná pomoc domácím. Tak by se dala vyhodnotit první přesilovka, která přinesla gól Capitals, tedy vyrovnání skóre. MATT NISKANEN dostal puk na modrou čáru, jeho střela se zastavila až v síti. Asistence: Nicklas Bäckström, Marcus Johanson.

45:26
    Máme tady vůbec první dvouminutový trest. Vyloučen Mike Weber na dvě minuty za hákování. Šance pro domácí.

44:00
    Poměr střel na branku je aktuálně 32:15. Což je více než dvojnásobná převaha Capitals. Všechny akce domácího týmu postrádají jednu celkem věc – kvalitně provedenou koncovku.

42:02
    Šance se momentálně nerodí, bojuje se o střední pásmo, ani jeden tým nechce udělat chybu, která by pomohla soupeři.

40:16
    Cody Hodgson vyhrál druhé vhazování v této třetině nad Nicklasem Bäckströmem. Tomu říkám úspěšnost.

40:01

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině viděli jsme jedinou branku, kterou vstřelil Matt Moulson, díky němu vedou hosté 1:0. Příjemné zprávy pro fanoušky Sabres po sněhových bouřích.

40:00

39:50
    Ve druhé třetině se už nic nestane, v klidu se dohraje. Gólmani jsou bez práce.

38:45
    Hra se odehrává ve středním pásmu.. Ovečkin dělá obraně Sabres docela problémy, ke střele se však nedostal.

37:51
    Jason Chimera dal o sobě vědět střelou zápěstím, Enroth byl na správném místě ve správný čas.

37:31
    Gólman Washingtonu podržel kotouč po nahození z velkého úhlu ve své rukavici. Vhazování před jeho brankou.

37:00
    Hrají se poslední tři minuty hry ve druhém dějství.

36:12
    Rasmus Ristolainen střelou z otočky vyzkoušel pozornost brankáře hostujícího celku.

34:12
    Andre Burakovsky tvrdou ránou vyprášil pouze betony brankře Enrotha. Sledujeme pohledný hokej. O něco později následuje komerční přestávka.

33:18
    Alexandr Ovečkin potáhl kotouč na střed kluziště, bleskurychle vystřelil zápěstím a trefit tyčku. Mohlo být vyrovnáno, scházely centimetry.

32:55
    Na druhé straně Jason Chimera vystřelil z jízdy, gólman zasáhl vyrážečkou s přehledem.

32:15
    Nikita Zadorov se probojoval do střelecké pozice, ujel po křídle, ale na brankáře Bredena Holtbyho recept nenašel.
    Matt MOULSON - 0:1

30:15
    Hokejová nuda je u konce, právě padl první gól. Střela z mezikruží, kterou vyslal Tyler Ennis se o zadní mantinel odrazila před branku, kde stál MATT MOULSON. Tento hráč poslal kotouč za záda brankáře. Hosté se dostávají navzdory výrazně menší střelecké aktivitě do vedení. Asistence: Tyler Ennis, Zumgus Girgensons.

30:02
    Komerční přestávka v čase, kdy se utkání překulilo do druhé poloviny. Gólmani tento zápas zatím ovládají.

29:11
    Nicolas Deslauriers bekhendovou stranou hole vyslal puk na branku Holtbyho, ten bez problémů zasáhl.

27:15
    Na skóre je to plichta, nicméně co se střel na branku týká, převaha 20:7 hodně poví o obrazu hry, kterou diváci ve slušně naplněné Veziron Center sledují.

26:29
    Komerční přestávka, kterou využijí hokejisté k tomu, aby se vydýchali. Na druhou stranu, že by hráli v nějakém extra vysokém tempu, to ani náhodou. Ale přerušení hry se zcela jistě hodí.

25:36
    Marcus Johansson se dostal ke střele, právě on chtěl jako první střelec v tomto zápase skórovat, jeho ráně chyběl důraz. Umístěná byla dobře, mířila do horní části branky.

24:58
    Do gólových pozic se hokejisté nedostávají, hraje se zejména o neutrální pásmo, kde se za doprovodu ruské Kalinky vhazuje.

22:29
    Andre Burakovsky střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře Jhonase Enrotha.

21:27
    Jeden z rozhodčích má problém s rukou. Při souboji ve středním pásmu byl zasažen právě do této části těla holí. Po krátké přestávce je připraven a zápas dopíská. Jsou to tvrdí hoši ti sudí.

20:01
    Vhazování vybojoval Cody Hodgson nad Nicklasem Bäckströmem. Domácí hráč se ale o dvanáct sekund později dostal ke střele, kterou nedokázal umístit přesně.

20:01

První třetina mnoho šancí nenabídla, a tak se týmy rozchází do kabin za bezbrankového stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:51
    Car Ovie, tedy domácí Ovečkin, byl u zrodu velké šance svého týmu. Dostal dobrou přihrávku od svého kolegy. Snažil se velmi vehementně dostat kotouč za brankovou čáru. Málem tam dostal celého Entrotha. Puk za čáru nedoputoval, a tak se vhazuje v útočném pásmu Capitals.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetina, která je na gólové šance chudá.

17:18
    Za bitku vyloučeni. Kuznětsov a McCormic. Byl jim vyměřen trest v délce trvání pět minut.

16:06
    Mike Green střelou zápěstím zaměstnal brankáře Enrotha. Že by se tento maskovaný muž dneska vyloženě nadřel, to napsat opravdu nejde.

15:01
    Hra se odehrává po rozích hřiště. Tento stav porušil o chvíli později Ovečkin, jehož střelecký pokus branku minul. Úspěšnost jeho střelby se pohybuje okolo hranice 11 %.

13:42
    Šancí se mnoho nerodí. "Tento způsob hry zdá se mi poněkud rozvážný." Tak by se dala parafrázovat známá hláška z Rozmarného léta od pana Vančury.

11:26
    Alexandr Ovečkin se dnes poprvé dostal ke střele. Že by to bůhví jaká rána, to ne. Byť tísněna, dokázala domácí osmička vystřelit bekhendem, gólman Sabres připraven.

11:00
    Komerční přestávka.

09:50
    Domácí hráli nějakou chvíli v šesti, tedy provedli špatné střídání. Měl následovat dvouminutový trest. Sudí si ničeho nevšimli, a tak se hraje bez gólu, bez vyloučení.

09:14
    Chris Steward nedokázal v rychlosti překonat maskovaného muže v brance soupeře.

07:50
    Jason Chimera se také prezentuje přímočarým hokejem, Enroht nastavil proti střele beton. O něco později neuspěl ani Karl Alzner. Gólman Sabres svůj tým drzí.

07:39
    Tyler Myers se prodral středem kluziště až do střelecké pozice, v rozhodující chvíli mu puk uskočil z hokejky.

06:50
    Hraje se zejména o střední pásmo, momentálně není k vidění mnoho střel na branku.

04:59
    Střela Drew Stafforda byla nebezpečná, ale brankář Holtby byl pozorný, celou situaci přečetl dobře,a tak stihl zakročit.

04:39
    Brooks Orpik znovu střelou zápěstím se pokoušel uspět. Ani tento pokus nepatřil do kategorie "gólové".

03:28
    Marcus Johansson střelou zápěstím protáhl brankáře hostů. Ten byl připraven a střelu ukryl v rukavici. Zatím se hraje docela opatrně.

02:30
    Na druhé straně kluziště Enroth raději přerušil hru. Bylo to z důvodu, aby uklidnil hru před sebou a jeho tým mohl vystřídat.

01:07
    Torrey Mitchell vyslal první střelu na branku. Vybruslil si mezi kruhy a ne úplně povedenou střelou prověřil pozornost brankáře Holtbyho.

00:01
    Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování. K přímé střele na branku se nedostali.

00:01

Utkání za několik málo okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?