HC Kometa Brno
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 02.12.2014, 18:00 • Hala Rondo • Extraliga staršího dorostu

Kometa si připisuje velice cenné body po skalpu vedoucího týmu soutěže. V závěrečné třetině dokázala znovu strhnout vedení na svou stranu, díky brankám Hasoně a Lacomba. Třinec tak odjíždí možná trochu překvapivě poražen z brněnského ledu, nicméně za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí. Příjemný zbytek večera z brněnského Ronda. (20:05:12)

60:00

59:56
    Kometa vyhazuje puk, je rozhodnuto.

59:40
    A znovu jí opouští.

59:29
    Havránek trne na trestné lavici, nyní se však mohl zklidnit. Hosté totiž vyhodili na zakázané uvolnění, vhazování u Loubala, který se vrací do své brány.

59:00
    Třinec rozehrávkou u své brány vstupuje do poslední minuty třetí třetiny.

58:40
    Scénář se opakuje, pouze herec jiný, Adámek střílel, Slavíček srazil puk do ochranné sítě.

58:25
    A také ano, načež Bartko okamžitě střílel na Slavíčka od modré, ten dělovku kryje.

58:20
    Oddechový čas pro hosty, nejspíše budou pokračovat v powerplay.

58:20
    Tomáš Havránek (KOM) dává poslední naději na vyrovnání Třinci, podrazil protihráče a už je na trestné lavici.

58:10
    A hosté si ještě zahrají přesilovku, zatím ponechána výhoda.

57:36
    Třinec nemá na co čekat a vrhá se do útočení.

56:54
    Odpískána hra vysokou holí, vhazování u Loubala.

56:14
    Kometa právě vstřelila branku!
    Pro Třinec je zle nedobře. ERIC LACOMBE si počíhal v mezikruží, dostal nahrávku od Furcha a dělovkou z první pod víko navyšuje pár minut před koncem třetí třetiny na rozdíl dvou branek. Asistence: Michal Furch, Daniel Hroudný.

55:58
    Třinec se chtěl dostat do tlaku, vyhození Komety a špatné střídání Třince ale vyvrcholilo vhazováním u Loubala.

54:56
    Slavíček nyní hrdinou okamžiku. Prvně vychytal Sztwietniu, načež se okamžitě přesouval k dorážce od Macha. Na toho zírala prázdná brána, trefil však pouze Slavíčkův beton přimáčknutý k pravé tyči své brány.

54:20
    Furch neměl komu nahrát a projel až za červenou čáru, za kterou nahodil puk do útočné třetiny.

53:30
    Po vhazování u Loubala se ke střele dostal Mlynář, třinecký gólman byl ale tentokrát lepší.

52:58
    Hroudný se Zukalem se ocitli osamoceni před Loubalem, prvně jmenovaný zkoušel střelu po zemi a trefil tyč.

51:55
    Kratochvíl trefil peckou od modré prvního hráče a měl co dělat, aby se stihl vrátit.

51:05
    Kometě odpískán úmyslný ofsajd, třetina gólmana Slavíčka uvítá vhazování na svém poli.

50:20
    Havlát se snažil natlačit před Loubala, proti byl jeden z třineckých beků.

49:45
    Brněnská střídačka hlasitě podporuje útok, který bojuje v útočném pásmu.

49:18
    Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:06
    Brněnští ihned po buly stříleli a tak se vhazuje znovu na stejném místě.

48:56
    Vhazování po levici Loubala.

48:12

47:50
    Naopak Loubal si zbytečně zkomplikoval situaci, spadl při zastavování kotouče a hostující beci se museli rychle ohánět, aby z toho nebyl gól ve vlastní početní výhodě.

47:07
    Obrovské problémy nyní natropil útok kolem Adámka, který vyšachoval brněnskou obranu, Slavíček ale bezchybný.

46:15
    Zukal se snažil vyhodit, Haman ale puk sjíždějící po mantinelu zastavil.

46:12
    Šance ke srovnání pro Třinec. Domácí kapitán Petr Kratochvíl (KOM) je vyloučen za hákování.

45:20
    Poruba chtěl přidat další kousek do jeho dnešní sbírky bodů, Zukal jej ale nenechal s klidem zakončit a Slavíček tak neměl se zalehnutím kotouče žádné větší potíže.

44:51
    Heinrich našel přihrávkou osamoceného Hroudného, který upaloval sám na bránu. Na levém kruhu ale zakopl a nestačil tak ani vystřelit.

44:17
    Až nyní, Slavíček si ale se střelou poradil. Vhazování po jeho levici.

43:32
    Útok Davida Kofroně zavezl puk do obranné třetiny domácích, ke střele se ale nedostal.

42:30
    Hraje se svižně, týmy se střídají v držení kotouče.

41:34
    Oba týmy hrají v plném počtu.

41:05
    A z protiútoku se trefili domácí. Méně hráčů na hřišti využila dvojice domácích útočníků Čejka s JANEM HASONĚM. Druhý jmenovaný dostával finální nahrávku a nic mu nebránilo v zakončení. Kometa je tak znovu ve vedení. Asistence: Jakub Čejka, Petr Kratochvíl.

40:50
    Třinec zamkl Kometu ve třetině, rotace červených zamotaly domácí obraně hlavu.

40:05
    Do poslední třetiny vstupují oba týmy ve čtyřech, hosté vybojovali puk z vhazování.

40:01

Divoká druhá třetina nabídla srovnání jak na třinecké, tak poté i na brněnské straně. Hosté se hlavně díky gólu a gólové nahrávce Poruby dostali do vedení, o které je ale pár minut před sirénou obral Čejka. Stav zápasu je tak vyrovnaný, uvidíme, zda se rozhodne ve třetí třetině. Ta začne v 19:30.

40:00

39:34
    Potyčka u brněnské svatyně skončila nedovoleně. David Sedláček (KOM) nakonec poslal zápasnickým chvatem k zemi Kryštofa Stuchlíka (TRI) a oba si odpykají dvě minuty.

39:00
    Kde je puk. Tahle otázka se nyní honila hlavou domácímu ochránci svatyně, který zkusil poslední možné řešení alá Hašek. Roztáhl se na zádech na ledě a doufal že zalehl puk. Sice nezalehl, ale domácím se podařilo nebezpečí zažehnat.

38:30
    Brněnským bekům zůstává celkem často hráč za zády, nyní našel Šváňa osamoceného Sztwiertniu. Ten ale puk nezpracoval přesně a Slavíčka nepřekonal.

37:51
    Domácí forvard JAKUB ČEJKA už nemohl nadále snášet prohrávání svého týmu. Vzal to tedy na sebe, prokličkoval až před Loubala, kterého se štěstím po ledě překonal. Začínáme tedy od nuly. Bez asistence.

37:20
    Třinec ve velkém tlaku dezorientoval domácího gólmana, branka ale nepadla.

37:05
    A na druhé straně se dostal třinecký útok do přečíslení, které zakončoval Kaukič. Nahrávka před Slavíčka ale nebyla přesná.

36:50
    Hroudný zavezl puk do útočné třetiny, hned o něj ale přišel.

36:20
    Vhazuje se před Slavíčkem.

35:57
    Slavíček odklepal poslední vteřiny brněnské početní výhody, hosté v plném počtu.

35:14
    Zukal netrefil ránou od modré bránu Loubala.

35:02
    Imrich s Romanem hodnou chvíli bojovali o puk s Čejkou a dalším brněnským hráčem v rohu, podařilo se jim tak nahnat čas.

34:28
    Brnu se nedaří usadit v pásmu.

34:00
    Třinec se ale okamžitě osvobozuje.

33:57
    Přesilovku si vyzkouší i Brňané, Martin Valíček (TRI) vyloučen za hákování.

32:42
    Kratochvíl ukázal své kličkovací umění obraně Třince, která jen nevěřícné zírala. Vracející se útočník červených se ale zmást nenechal a Kratochvíla poslal k ledu.

32:00
    Brno teď v obrovském tlaku, při hře v plném počtu to vypadalo jako v dvojnásobné přesilovce pro domácí.

31:38
    Zakázané uvolnění hostů.

31:30
    Ferda mohl vyrovnat, jeho dorážku ale podobně jako Slavíček před chvílí vyrazil Loubal betonem.

31:16
    I další oslabení Kometa přečkala a hraje v plném počtu.

30:58
    Zakázané uvolnění Třince, vhazování po pravici Loubala.

30:43
    Mach se snažil objet bránu a zamést puk do brněnské svatyně, puk mu ale těsně u tyčky odskočil.

30:05
    Třinecký útok skvělým zákrokem betonem vymazal Slavíček.

29:43
    Kratochvíl s Havránkem vyvezli puk a nahánějí cenné vteřiny.

29:16
    A další přesilovka pro hosty. Radim Ferda (KOM) hákoval a je na trestné lavici.

28:48
    Třinec ale zůstává po přesilovce v útočném pásmu a žene se za dalším gólem.

28:28

27:20
    Třinec se nikam nežene, čehož využívá Kometa k vyhazování puku.

26:28
    A hosté si navíc zahrají přesilovku, domácí Michal Furch (KOM) si odsedí dvě minuty.

25:49
    Třinec právě vstřelil branku!
    Rána pro domácí. Střelec první branky hostů Poruba se prodral za bránu Slavíčka a poslal prudkou nahrávku do mezikruží na sjíždějícího DAVIDA KOFRONĚ. Ten vyslal svůj nechytatelný projektil nad rameno brněnského gólmana a Třinec otáčí stav zápasu: Asistence: Jan Poruba.

25:21
    Teď útočila pro změnu Kometa. Puk se snažil za Loubala protlačit Ferda, to ale odmítli třinečtí obránci.

24:45
    Bartko dojížděl svou střelu na Slavíčka, vhazování před brněnským gólmanem.

24:17
    Třinec za vlastní bránou v držení kotouče.

22:54
    Po trefené tyčce se puku zmocnil Adámek, který kotouč vrátil na JANA PORUBU. Ten na nic nečekal a z první trefil odkrytou část brány. Třinec tak využívá přesilovku a srovnává stav zápasu. Asistence: Marian Adámek, David Kofroň.

22:50
    Poruba trefil tyč, na trefování konstrukce již hosté vedou!

22:02
    Brnu se podařilo ihned po vhazování vyvézt puk, Hroudný držel cenné vteřiny v útočném pásmu.

21:50
    Nyní fauloval David Sedláček (KOM), který si odsedí dvě minuty za hákování.

21:20
    Kaukič zkoušel zakončovat před Slavíčkem i když byl na kolenou, gól ale nevstřelil.

20:30
    Poruba zkoušel v přečíslení nahrát na Hamana, útočná akce se jim ale podle představ nevyvedla.

20:12
    Kometa vyhrála vhazování, nepřesnou nahrávkou se ale dostala pod tlak a vhazuje se před Slavíčkem.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka vyrovnaného duelu, ve kterém zatím vedou domácí zásluhou Zukala. Ten v úvodu duelu napřáhl na modré čáře a puk proletěl až do svatyně Třince. Jinak je ale hra opravdu velmi vyrovnaná, Třinec měl také několik možností srovnat. Největší šanci na srovnání měl Adámek, který však trefil pouze tyč. Druhé dějství začne zhruba v 18:45

20:00

19:58
    Poslední souboj za třineckou bránou.

19:32
    Sedláčkova nahrávka přesná nebyla, Brňané se ale dostali do útočného pásma.

19:09
    Útočné snažení domácích zastavil ofsajd.

18:54
    Vhazování ve středním pásmu, třetina se blíží ke svému závěru.

18:44
    Ferda vyhazoval dloubákem puk ze své třetiny a trefil kostku nad ledem, za zdržování hry se ale ani po reklamaci hostujícího kouče nevylučuje.

18:07
    Špatného střídání hostů využil Sedláček ke střele, nad Loubalovo rameno ale nemířil přesně.

17:31
    Útočí Kometa, Hroudný míchá pukem za bránou.

16:32
    Roman poslal Krále k zemi, rozhodčí zůstávají v klidu.

16:00
    Hosté nevyužili ani šanci dva na jednoho.

15:46
    Třinec v útočném pásmu.

15:19
    Čejka nájezdník zkoušel Loubalovu pozornost, ten ale puk srazil do ochranné sítě.

15:05
    Sedláček zlomil v souboji hokejku, obětavě se ale snažil hrát i nadále.

14:40
    Kometě odpískán icing, vhazování po Slavíčkově pravici.

14:27

14:00
    Kratochvílova střela skončila pouze na brusli jednoho z bránících hráčů.

13:43
    Brno zakládá útok zpoza vlastní brány.

13:10
    Až nyní se podařilo třineckým hráčům dostat z modrobílého sevření.

12:27
    Za podražení si jde sednout hostující Ondřej Hrachovský (TRI).

12:05
    Sedláček dlouhou přihrávkou vyslal Hasoně do samostatného úniku. V závěrečné fázi, kdy Hasoň zvolil jako zakončení blafák, se mu však postavil puk a přestřelil.

11:43
    Své štěstí teď zkoušel hostující Šváňa, rána však letěla pouze do břicha Slavíčkovi.

11:26

10:53
    Domácí jsou z nejhoršího venku, Petrla na ledě a hraje se pět na čtyři.

10:30
    Až nyní Kometa vyhazuje.

10:22
    Slavíček pod palbou Třineckých, ti nenechají jeden prostor pro střelu nevyužitý.

09:26
    Daniel Hroudný (KOM) vyloučen za podražení, dvojnásobná přesilovka pro Třinec.

09:16
    Kapitán hostů Adámek napřáhl kousek od modré a trefil tyč!

09:02
    Hamanův projektil Slavíček kryje.

08:58
    Střela ihned po buly končí v ochranné síti.

08:53
    A hned si také vyzkouší přesilovku, Tomáš Petrla (KOM) je vyloučen za hákování.

08:36

07:56
    Kratochvíl se protlačil s pukem až před Loubala, několik následujících dorážek ale v jeho bráně neskončilo.

07:22
    Brňané uzamkli Třinec v pásmu, který se osvobozuje až nyní, jelikož puk přeletěl s tečí do hlediště.

06:36
    Za podražení si odpyká dvě minuty David Janiczek (TRI), Kometa může navýšit své vedení.

06:20
    Poruba chtěl vybídnout Kofroně ke skórování, nahrávka před Slavíčka mu však skončila pouze na nohách.

05:18
    Hraje se opravdu svižný hokej, hra se pořád přelévá ze strany na stranu.

04:46
    Havlátův útok vybojoval vhazování v útočném pásmu.

03:30
    Haman se snažil vyrovnat, jeho dělovka od modré ale skončila pouze v lapačce Slavíčka.

03:11
    A Brno se ujímá vedení. Brňané se dostali do útočného pásma, Havránek nahrál na modrou čáru LUKÁŠI ZUKALOVI, který napřáhl a jeho střela proletěla až za záda nic nevidícího Loubala. Asistence: Tomáš Havránek.

02:28
    Slavíček zastavoval svým spoluhráčům puk za bránou, rozehrávka zpoza brněnské svatyně.

02:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní útočí domácí.

01:30
    Kaukič zkoušel střelu pod Slavíčkovo rameno, marně.

00:30
    Z protiútoku ale zahrozil Havránek, který tváří v tvář Loubalovi neuspěl.

00:08
    První buly vyhráli hosté, Haman hned nahazoval na Slavíčka.

00:01

Hráči se již rovnají na úvodní vhazování a zápas co nevidět začne.

Třetí celek RAKO extraligy staršího dorostu skupiny Východ HC Kometa Brno dnes v brněnské hale Rondo přivítá tým kralující celé soutěži HC Oceláři Třinec. Zatímco modrobílému celku šlapou na paty v rozkouskované tabulce Olomouc a Vítkovice, moravskoslezský tým si drží dvoubodový náskok na Zlín.
    Oba dva celky se spolu utkaly již v pátek na ledě nové třinecké Werk arény, kde domácí mužstvo v dramatickém utkání těsně zvítězilo 5:4. Brno si den poté napravilo chuť ve Vsetíně, kde vyhrálo jednoznačně 11:1. Stejně tak Třinec, který s podobným klidem přejel ve stejný den Vítkovice 9:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dominik Turan

Branky a nahrávky: 4. Zukal (Havránek), 38. Čejka, 42. Hasoň (Čejka, Kratochvíl), 57. Lacombe (Furch, Hroudný) – 23. Poruba (Adámek, Kofroň), 26. Kofroň (Poruba)

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Král, Zukal, Kratochvíl (C) – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek.
    HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Valíček, Haman, Adámek (C), Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Šváňa, Mach, Floch, Kofroň, Poruba, Murín, Bárci, Sztwiertnia, Roman.

Rozhodčí: Král – Černý, Skopal