NY Rangers – Tampa 3:6 (kon.) | Columbus – Florida 2:1 (kon.) | Colorado – Montreal 3:4 (kon.)
Edmonton – Arizona 2:5 (kon.) | Anaheim – Boston 3:2 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Boston Bruins
Úterý 02.12.2014, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

BOSTON BRUINS

Boston Bruins se v průběhu celé minulé zákldní části přetahovali o vrcholek Východní konference, patřili i mezi favority při bojích play-off. Jenže se dalšího Stanley Cupu nedočkali. A tak s mírně pozměněnou sestavou vstoupili Medvědi do sezóny 2014/2015 s podobnými cíli. Jejich výsledky doposud nebyly tolik stabilní, ale v pořadníku východní části jim náleží šesté místo, tedy stále příčka pro postup do play-off. Na předchozí duel vzpomíná Boston pozitivně, přehrál kanadský Winnipeg těsným poměrem 2:1 v prodloužení, o zápas dříve padl 3:2 po nastaveném čase s Pittsburghem.

ANAHEIM DUCKS

Jeden z nejstabilnějších celků Západní konference sní nejen o tom, že předvede kvalitní základní část (podobně jako minulou sezónu), ale také o dalekém postupu při play-off zápasech. Ducks sice patří čtvrtá příčka na západě, jenže na úplně první pozici ztrácejí Kačeři pouhý bodík. Teoreticky se tak mohou posunout zpět na vrchol už po dnešním setkání s Bostonem. Naposledy si ale na Anaheimu napravilo náladu San Jose, které v přestřelce kalifornských klubů přemohli Ducks poměrem 6:4. Kačerům nevyšel ani předchozí duel proti Chicago Blackhawks.

Předchozí vzájemné utkání

Oba kádry se naposledy utkaly 7. ledna letošního roku, v domácí aréně Kačerů nakonec Ahaneim zvítězil konečných 5:2.

Československá stopa v utkání

David Pastrňák (BOS) (0 + 0)
    David Krejčí (BOS) (3 + 7)
    Zdeno Chára (BOS) (2 + 1)

Vítejte u dnešního utkání zámořské soutěže, budeme sledovat souboj celků z opačných konferencí. Utkají se dvě mužstva, která byla před sezónou pasována na vysoké posty. Uvidíme mač mezi Anaheim Ducks a Boston Bruins.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Andersen (Labarbera) – Manson, Fowler, Lindholm, Clark, Brewer, Vakanen – Perry, Getzlaf, Beleskey – Palmieri, Kesler, Bourque – Silfvenberg, Smith-Pelly, Cogliano – Jakcman, Thompson, Maroon. Trenér: Bruce Boudreau.

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Krug, Seidenberg, Hamilton, Morrow, Miller, Bartkowski – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Eriksson, Södeberg, Lucic – Smith, Kelly, Griffith – Gagne, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Galloway, Gericolo.

00:01

00:49
    Perry na nic nečekal a hned z kraje prověřil Raska.

01:02
    Tentokrát zastavuje Kačery ofsajd.

01:34
    Střelu Morrowa lapil do lapačky Andersen.

02:30
    Smith se dral do šance, ale s pukem nakonec skončil v rohu.

02:43
    Kelly (BOS) zcela nesmyslně fauloval za brankou domácích a dostává 2 minuty za podražení.

03:37
    Vatanen od modré netrefil branku a Boston následně vyhazuje.

04:04
    Hosté se v útočném pásmu zdrželi docela dlouho a na závěr ještě vystřelil Paille a donutil Andersena k zákroku.

04:30
    Getzlaf nabral rychlost a ze strany prověřil Raska.

04:43
    Hosté jsou kompletní.

06:10
    Fraser ze středního pásma vyzkoušel pozornost domácího brankáře.

07:38
    Getzlaf to zkoušel opět ze strany, ale tentokrát neohrozil ani Raska.

07:54
    Domácí špatně rozehráli a dopustili se zakázaného uvolnění.

08:07
    Rask chybně rozehrál ale bleskovým přesunem ve stylu motýlka zabránil gólu. Finská škola brankářů se opět vyplatila.

10:10
    Hra se uklidnila a hraje se převážně ve středním pásmu.

10:58
    Smith to zkoušel objetím branky, ale na Andersena si nepřišel.

11:09
    Lindholm usedá na trestnou lavici za držení.

11:53
    Kačerům se daří vyhodit puk.

12:23
    Lucic se pokoušel tečovat před brankou, ale puk nakonec skončil v Andesenově moci.

13:09
    Boston odehrál slušnou přesilovku, ale domácího gólmana nepřekonal a Lindholm se tak vrací na led.

14:40
    Anaheim se nemůže stále vymanit z popřesilovkového tlaku Bostonu.

15:06
    To vyústilo ve vyloučení. Kesler (ANA) dostává 2 minuty za sekání.

15:21
    Kačeři se však na úvod oslabení osvobozují.

15:54
    Smith pálil z kruhu, ale střela mu vůbec nesedal a tak domácí vzápětí vyhazují¨.

16:45
    A hodně dlouhou dobu pobyl puk v pásmu Bostonu.

17:06
    I druhá přesilovka Bostonu zůstala nevyužita.

18:00
    Ducks jsou po delší době v útočném pásmu, ale Rask zatím zasahovat nemusel.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi úvodní bezbranková třetiny, ve které jsme bohužel gól neviděli, ačkoliv byla střelecky hodně bohatá. Na ty vyhrál Boston 13:7 a to zejména díky dvěma přesilovkám. Ty ale nevyužil a i proto je stav 0:0. Změna skóre snad ve 2. třetině, která začne v 5:01.

20:01

21:06
    Anaheim je od začátku třetiny v pásmu, ale na Raska nepřichází střela žádná.

22:06
    Ducks však nyní zastavuje postavení mimo hru.

22:49
    Za to hosté střílejí ze všech pozic. Teď vyl však jejich pokus sražen do ochranné sítě.

24:03
    Domácí celek opět zaznamenal špatný přechod přes útočnou modrou čáru.

25:03
    Rask si po dlouhé době připisuje zákrok. Vyzkoušel ho z mezikruží Getzlaf.

25:12
    Fraser (BOS) zahrál vysokou holí a musí jít na trestnou lavici.

25:57
    Jenomže hosté ujeli 2 na 1. Ale Bergeron nedokázal nasměrovat puk do branky.

26:35
    Hosté opět vyhazují. Přesilovky se zatím moc dnes oběma týmům nedaří.

27:12
    Fraser je na ledě. Boston je kompletní.

28:13
    Přesilovku si zahraje i Boston. Cogliano (ANA) dostává 2 minuty za podražení.

28:40
    Ducks dostávají kotouč alespoň do středního pásma.

Bruins právě vstřelili branku!
    Přes polovinu zápasu jsme museli čekat, než padl první gól zápasu, o který se postaral BRAD MARCHAND, když dorazil za Andersenova záda střelu Pastrňáka. Pro českého mladíčka to je tak vůbec první bod v NHL. Asistence: David Pastrňák, Zach Trotman.
    Brad MARCHAND - 0:1

31:17
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Netrvalo to dlouho a je vyrovnáno. Vatanen si sebral ve vlastní třetině puk, na útočné modré jej přenechal Maroonovi. Kolega z obrany jej pouze nahodil na Raska, jenž puk neudržel a aktivní SAMI VATANEN poslal puk za jeho záda. Asistence: Patrick Maroon.
    Sami VATANEN - 1:1

33:10
    Pro hru je to jedině dobře a snad se do zbytku zápas "roztrhne pytel" s góly.
    David Pastrňák si díky asistenci u branky Brada Marchanda připsal vůbec první bod v NHL.

33:37
    Morrow (BOS) podrazil svého soupeře a dostává 2 minuty nepodmíněně.

34:23
    Domácí ale musí začít od své branky.

35:14
    Opět dokázali vyhodit Medvědi puk až k Andersenovi.

36:05
    Behkhendem to zkoušel Lucic, ale jeho střela neměla gólové parametry.

37:23
    Cogliano v rychlosti vlétl do útočného pásma. Svou střelou zápěstím ale našel pouze připraveného Raska.

37:43
    Zakázané uvolnění Bostonu.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:38
    Gól do šatny zaznamenávají Kačeři. Nahození Fowlera od modré tečoval na hranici brankoviště DEVANTE SMITH- PELLY do horní poloviny branky mimo dosah Raskova betonu a posílá tak domácí tým do vedení, které si s největší pravděpodobností ponese Anaheim do 3. třetiny. Asistence: Cam Fowler, Jakob Silfvenberg.
    Devante SMITH-PELLY - 2:1

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I po prostřední periodě je stav utkání nerozhodný. Boston má sice střeleckou převahu 28:18 (15:10 ve 2. třetině), ale na vedení mu to stejně zatím nestačí. Po polovině zápasu se sice prosadil Marchand , když dorazil střelu Pastrňáka, který tak zaznamenal premiérový bod v nejprestižnější hokejové lize světa, ale hned vzápětí srovnal nejprve Vatanen a těsně před sirénou poslal domácí do vedení po teči Smith- Pelly. 3. třetina začne v 5:55.

40:01

41:24
    Perry se dostal k první střele v zápase. Rask Připraven.

41:56
    Palmieri se proklčikoval až před Raska, ale finského gólmana nepřekonal.

42:47
    Před brankářem hostí nyní vznikla menší mela, kterou museli vyřešit až rozhodčí.

44:34
    Anaheim stále tlačí na hosty a nedovoluje jim tak ohrozit Andersena.

44:43
    Getzlaf vyhrál buly a poslal puk za sebe na MATTA BELESKEYEHO, který na nic nečekal a střelou zápěstím vymetl pavučinku v Raskově svatyni.
    Matt BELESKEY - 3:1

47:14
    Hlušší pasáž přerušila až střela Jackmana zápěstím.

48:25
    Anaheim má stále hru pod kontrolou a hraje s pukem v obranné třetině Bostonu, byť za jeho brankou.

49:17
    Střely ve třetí třetině 8:1 pro Ducks hovoří za vše.

49:38
    Bergeronovo nahození chytá Andersen s přehledem.

50:20
    Boston se ještě nevzdává. Paille vvyjel zpoza domácí branky a střílenou přihrávkou našel na brankovišti přijíždějícího SIMONA GAGNEHO, kterému stačilo pouze nastrčit hůl tak, aby poslal puk do branky. Asistence: Daniel Paille, Dougie Hamilton.
    Simon GAGNE - 3:2

52:30
    Boston rázem ožil a nyní je to on, kdo je převážně ve středním pásmu.

53:51
    Perry opět v akci a střílel ze stejného místa jako před časem Getzslaf, ale ani on úspěšný nebyl.

54:26
    Nyní se ale Kačeři dopustili zakázaného uvolnění.

56:00
    Anaheim šetří vteřinky za brankou Raska. To je přesně to, co nyní potřebuje.

56:47
    Boston už je ale zpátky před Andersenem.

56:57
    A domácí brankář teď předvedl důležitý zákrok proti Lucicovi.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

59:00
    Hosté nemají co ztratit a zkouší power play!

59:33
    Seidenbergův pokus byl ale sražen do sítě.

59:33
    Oddechový čas pro hosty.

59:35
    Anaheim vyhrál důležité buly v obranném pásmu a vyhazuje puk

59:55
    Vyhazuje puk i nyní a dnešní utkání vyhraje.

60:00

Domácí to tedy nakonec ubránili a vyhráli jednobrankovým rozdílem 3:2. Rozhodující trefu si připravil Beleskey na 45. minutu. Hosté sice snížili Gagnem v 51. minutě, ale na víc už to dnes nestačilo a tak odjíždí domů s prázdnou.

1. Frederik Andersen (ANA) 34 zákroků, 2 góly, 94,1%
    2. Sami Vatanen (ANA) 1+0
    3. Brad Marchand (BOS) 1+0

Česká stopa v utkání:
    David Pastrňák (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:00 (06:46:22)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 32. Vatanen (Maroon), 40. Smith-Pelly (Fowler, Silfvenberg), 45. Beleskey (Getzlaf) – 31. Marchand (Pastrňák, Trotman), 51. Gagne (Paille, Hamilton)

Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Galloway, Gericolo

Diváci: 16,457