Rauma – Luleå 2:5 (kon.) | SaiPa – Kärpät 0:2 (kon.) | IFK Helsinky – Frölunda 2:1 (kon.)
Linköping – Skellefteå 1:2 (kon.)
Lukko Rauma
2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Luleå Hockey
Úterý 02.12.2014, 17:30 • Kivikylän Areena, Rauma (kapacita 5400 míst) • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (19:47:59)

Dnešní úvodní čtvrtfinále mezi Lukko Rauma a Luleå Hockey skončilo až překvapivě jednoznačně ve prospěch švédského celku, kterému se na rozdíl od dnešního finského soupeře v esvé lize vůbec nedaří.

Do vedení se sice v 9. minutě dostali domácí, když se prosadil obránce Janne Niskala. Chvíli na to se ale o vyrovnání postaral Kristian Näkyvä. Rozhodující chvíle dnešního zápasu pak přišla v závěru první třetiny, když se během 17 vteřin prosadili Niklas Fogström a Karl Fabricius.

Ve 35. minutě navíc snadno pronikl do útočného pásma a svou individuální akci v branku proměnil Emil Sylvegard. Do konce druhé třetiny se ale domácím ještě podařilo snížit na rozdíl dvou branek, když se prosadil Filip Riska.

Na začátku třetí části hry ale využil přesilovou hru Chris Abbott, který tak stanovil konečné skóre na 5:2 pro Luleå. Švédský tým si tak vytvořil velmi dobrý náskok pro odvetu, která se odehraje příští úterý na ledě Luleå.

60:00

59:50
    Hosté už si svůj tříbrankový náskok uhlídají!

59:22
    Domácí se při dalším přechodu do útočného pásma ocitli v postavení mimo hru.

59:01
    Už probíhá poslední minuta dnešního zápasu, puk se momentálně nachází na hokejkách hostujících hráčů.

58:20
    Hráči Luleå opět dostali kotouč do středního pásma a zkonsolidovali svůj obranný blok.

57:57
    Hosté už jenom brání, nikam se neženou, nemají ani důvod.

57:22
    Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před Larssonovou brankou.

56:54
    Ne! Domácí hráči se prostě nedokáží dostat do nějakého slibného zakončení.

56:09
    Bratři Abbottově opět ušetřili několik cenných vteřin s pukem v útočném pásmu.

55:18
    Pokračuje se ve velmi plynulé hře, domácí se snaží ještě něco s výsledkem udělat, aby neměli v odvetě tolik práce.

54:41
    Ilkka Mikkola nyní dával za vyučenou Peteru Cehlárikovi, který ho chvíli předtím atakoval tvrdým hitem. Rozhodčí Šindler, který celou situaci pozorně sledoval, ale nechává situaci bez trestu.

53:55
    Hráči Luleå se ale snaží také hru kontrolovat, jako tomu je i nyní, když se s pukem drží v útočném pásmu.

53:06
    Hosté už pouze vyhazují kotouče z vlastního pásma do bezpečí. Jejich hlavním úkolem už bude neinkasovat.

52:17
    Puk se ocitl v ochranné síti, vhazovat se bude před Larssonovou brankou.

51:29
    Dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončuje až nyní postavení mimo hru hostů.

50:46
    Lukko se opět v útočném pásmu neprosadilo a hra se znovu přesouvá na druhou stranu.

50:10
    Třetí třetina se již přehoupla do své druhé poloviny, hraje se hodně plynule, nicméně šance nejsou vidět.

49:43
    Domácí hráči prostě nejsou schopni si vytvořit nějakou kloudnou akci, kterou by dokázali výrazně ohrozit Larssona.

48:40
    Hraje se dlouho bez přerušení, což nadmíru vyhovuje hostům, kteří stále drží tříbrankový náskok.

48:09
    Daniel Zaar si sjel z druhé vlny na přihrávku, puk se mu ale na čepeli nepodařilo narovnat, a tak místo střely přišla ztráta.

47:36
    Teemu Nurmi zkusil štěstí individuální akcí, jeho střela byla zblokována.

47:09
    Domácí se sami vyhnali z útočného pásma, vyloučený Abbott se navíc vrací z trestné lavice na led, Luleå hraje v plném počtu.

46:37
    Puk nyní zůstal volný ležet na úrovni kruhů, nakonec se hosté dokázali osvobodit.

46:16
    Při dalším přechodu do útočného pásma se domácí hokejisté dostali do postavení mimo hru.

45:45
    Domácí se sice dokáží v početní výhodě držet v útočné třetině, jejich snažení ale vychází vniveč, když nedokáží vystřelit.

45:09
    Přesilová hra pro domácí, za hákování je vyloučen Cam Abbott.

44:43
    Zakázané uvolnění hostů, hra se tak stěhuje před Larssonovu branku.

44:20
    Oskari Setanen raději pokryje kotouč před dojíždějícím Savilahti-Naganderem, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Raumy.

43:56
    Výborný forčeking přináší hostům opět zisk puku v útočném pásmu.

43:23
    Domácí se dlouho v útočném pásmu neohřáli, na druhou stranu opět míří hráči Luleå.

42:48
    Postavení mimo hru v podání hostů.

42:28
    Jerry Ahtola se dostal v mezikruží do velké šance, nastřelil ale pouze Larssona do masky!
    Chris ABBOTT - 2:5

41:57
    Luleå právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec svou přesilovku využívají! Po Fageruddově střele od modré čáry se k dorážce dostal CHRIS ABBOTT, který nehlídán v klidu posílá svůj celek opět do tříbrankového vedení! Asistence: Marcus Fagerudd a Niklas Fogström.

41:42
    Nyní se už hostům podařilo usadit v útočném pásmu.

41:07
    Domácím se zatím v početní nevýhodě daří, už dvakrát dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.

40:40
    Hosté se od prvních vteřin třetí třetiny usadili v útočném pásmu, až z toho vyplynul faul Harriho Tikkanena, který se provinil držením protihráče.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

Ve druhé třetině jsme byli svědky velmi podobného vývoje jako v první části hry. Hosté se zásluhou Emila Sylvegarda ve 35. minutě dostali do tříbrankového vedení, které se v závěru periody podařilo o kousek stáhnout Filipu Riskovi. Luleå tak po čtyřiceti minutách hry vede na ledě Raumy 4:2.

40:00

39:31
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, toto oslabení už zřejmě zvládnout ubránit bez inkasované branky.

38:58
    Näkyväho pokus nyní lehce brnknul o konstrukci branky.

38:37
    Hosté už rozestavěli svojí přesilovkovou kombinaci, střela Zaara nebyla přesná.
    Filip RISKA - 2:4

37:59
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    Domácí se ale v oslabení prosazují, aktivní Olli Sipilainen se po levé straně probil až před branku, odkud naservíroval parádní přihrávku na FILIPA RISKU, od něhož se puk odrazil až za Larssonova záda! Asistence: Olli Sipilainen a Ilkka Mikkola

37:57
    Ledin se vrací z trestné lavice a začíná tak přesilová hra Luleå.

37:42
    Síly na ledě se navíc vyrovnají, za hákování je vyloučen Teemu Nurmi.

37:10
    Domácí teď měli navíc štěstí, že jim nebylo odpískáno zakázané uvolnění, nakonec ale stejně přišli o kotouč a hráči švédského týmu vyhazují.

36:26
    Domácím se nicméně v početní výhodě opět nedaří, s pukem hrají více u vlastní branky než u té Larssonovy.

35:57
    Nyní se už vylučovat bude, za sekání míří na trestnou lavici Per Ledin.

35:41
    Marcus Fagerudd nyní vyhodil puk z vlastního pásma až na tribunu, rozhodčí ale viděli lehkou teč, a tak se pouze vhazuje ve středním pásmu.

35:12
    Čtvrtá vstřelená branka opět výrazně přibližuje hosty k postupu do semifinále, navíc, když domácí budou pokračovat v bídném výkonu i nadále.
    Emil SYLVEGARD - 1:4

34:35
    Jak je to jednoduché! EMIL SYLVEGARD táhnul celou akci už od středního pásma, dlouho hledal své spoluhráče před brankou, nakonec se ale lehce uvolnil přes Tikkanena a z předbrankového prostoru zamířil přesně mezi tělo a ruku Setanena! Bez asistence.

34:04
    Larsson v klidu lapí střelecký pokus Harriho Tikkanena od modré čáry.

33:35
    Sražená přihrávka od Piitulainena končí v rohu kluziště, domácí zvyšují svou aktivitu.

33:00
    Po zakázaném uvolnění Luleå se bude vhazovat po Larssonově pravici.

32:49
    Henrik Koivisto se natlačil před branku až ke střele, jeho pokus ale zastavuje Daniel Larsson.

32:05
    Hostující hráči se i po skončení své přesilové hry drží nadále s pukem v útočném pásmu.

31:13
    Forsberg se vrací na led, domácí hrají v plném počtu.

30:48
    Hosté se nyní sami svou nevydařenou kombinací vyhnali z útočného pásma až k vlastní brance, jejich první početní výhoda v dnešním zápase se pomalu chýlí ke svému konci.

30:17
    Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Raumy.

29:50
    Näkyväho nahození od modré čáry se k domácí brance nedostalo, hráči Lukka navíc vyhazují.

29:13
    Luleå si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za sekání je vyloučen domácí obránce Henrik Forsberg.

28:57
    Hostům se nyní vůbec nepovedla rozehrávka a hráči Raumy se tak snadno usazují v útočném pásmu.

28:18
    Näkyvä se chtěl rychle vrátit s pukem do útočného pásma, dostal se ale do postavení mimo hru.

27:41
    Toni Koivisto se dostal ke střele, jeho pokus z vrcholu pravého kruhu Larsson vyrazil do bezpečí.

27:16
    Daniel Zaar se po individuální akci dostal až do zakončení, Setanen ale jeho pokus v klidu sebral do své lapačky.

26:34
    Současný stav jde přímo ruku v ruce pro hosty, kteří ve druhé třetině sází především na pečlivou obranu s následnými brejky.

25:45
    Wallmark se vrací na ledovou plochu, hosté hrají v plném počtu.

25:22
    Harri Tikkanen tvrdě pálil od modré čáry, Larsson si s jeho ránou poradil, stejně tak i s dalšími dorážkami.

24:36
    Domácí se mohli dostat do zajímavé šance, zastavil je ale ofsajd.

24:24
    Hostům se poprvé při vlastním oslabení podařilo vyhodit.

23:45
    První přesilovou hru v dnešním zápase si zahraje domácí Lukko, za hákování je vyloučen hostující útočník Lucas Wallmark.

23:38
    Aaron Gagnon to zkusil nyní individuálně ale neprosadil se.

22:52
    Postavení mimo hru v podání domácích, provinil se Ville Nieminen.

22:23
    Rauma se nyní sice usadila v útočném pásmu, z jejich snažení ale nakonec nevyplynulo žádné zakončení.

21:50
    Na hostech je vidět, že hrají v naprosté pohodě, naopak domácí se musí pokusit s aktuálním výsledkem něco udělat.

21:01
    Domácí se při svém prvním útoku neprosadili, na druhé straně pokazil útok Daniel Zaar svou nepřesnou přihrávkou.

20:39
    Näkyvä opět pálil od modré čáry, jeho střelu zápěstím kryje Oskari Setanen.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

Podle očekávání začal dnešní zápas velmi opatrně, v polovině první třetiny se ale začalo měnit skóre zápasu. V 9. minutě se střelou z mezikruží prosadil obránce Janne Niskala a poslal tak domácí do vedení, které jim nevydrželo dlouho.

Necelou minutu po úvodní brance zápasu totiž srovnal Kristian Näkyvä. V dalším průběhu první části hry byli hosté jasně aktivnějším týmem, což v 17. minutě během 17 vteřin zužitkovali ve dvě vstřelené branky – trefili se Niklas Fogström a Karl Fabricius.

Po první dvacetiminutovce úvodního čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Lukko Rauma a Luleå Hockey tak vedou hosté zaslouženě 3:1, obránce Näkyvä zaznamenal již tři kanadské body za gól a dvě asistence.

20:00

19:32
    V závěru první dvacetiminutovky se alespoň trochu zvyšuje tlak domácího celku.

19:03
    Až nyní se domácí dostali k zajímavější příležitosti, střela Olaviho Vauhkonena ale nebyla vůbec přesná.

18:20
    Luleå se opět usadila v útočném pásmu, střelu Näkyväho zastavil až zadní mantinel za Setanenovou brankou.

17:51
    Hostující hráči pokračují v aktivní hře, naopak hráči Raumy neví, co hrát.
    Karl FABRICIUS - 1:3

16:25
    Domácí jsou absolutně mimo hru! Pouhých 17 vteřin po brance Fogströma se hosté prosazují znovu. KARL FABRICIUS doslova vzal puk z hokejky Fogströma a tváří v tvář Setanenovi uspěl přesnou střelou! Asistence: Niklas Fogström a Kristian Näkyvä.
    Niklas FOGSTRÖM - 1:2

16:08
    Hosté ze své aktivity těží druhou branku a dostávají se tak do vedení! Petrell předložil puk na modrou čáru pr Näkyväho, jehož ránu od modré čáry před brankou skvěle tečoval NIKLAS FOGSTRÖM. Setanen byl bez šance! Asistence: Kristian Näkyvä a Lennart Petrell.

15:32
    Setanenovi nyní pomohli při ráně jednoho z hostujících hráčů z pravé strany jeho spoluhráči, kteří se postarali o blok.

14:37
    Domácí hráči se po vstřelení první branky zápasu nedostali k dalšímu ohrožení Larssonovy branky, o tempo hry se starají především hosté.

13:45
    Hostující obránce Per Savilahti-Nagander se nyní dostal až před branku, kde si našel odražený kotouč, který ale poté neposlal do poloodkryté branky, ale pouze do ochranné sítě!

13:27
    Setanen musí být opět na pozoru, z pravé strany po rychlé akci tvrdě pálil Daniel Zaar.

12:29
    Ránu Pera Ledina z levé strany opět kryje skvělý Oskari Setanen v brance Raumy.

12:02
    Další střelecký pokus Nakyvaho končí opět výborným zákrokem Setanena.

11:10
    Ani vstřelené branky ale zatím nedokázaly rozparádit diváky v aréně.

10:26
    Po rychle po sobě jdoucích brankách jsou nyní aktivnější opět hosté.
    Kristian NÄKYVÄ - 1:1

09:49
    Hostům se ale velmi rychle podařilo vyrovnat! Švédský tým se usadil v útočném pásmu, rychlou kombinaci po přiklepnutí od Lennarta Petrella pak zakončil KRISTIAN NÄKYVÄ tvrdou střelou od modré čáry, kterou Setanen nemohl vidět, neboť před jeho brankou stálo hned několik hráčů! Asistence: Lennart Petrell a Per Savilahti-Nagander.
    Janne NISKALA - 1:0

08:50
    Domácím se nyní skvěle povedl přechod do útočného pásma! Jesper Piitulainen zatáhl kotouč do útočné třetiny, od levého mantinelu pak vybídl v mezikruží JANNEHO NISKALU, který zcela nehlídán svou střelou trefil přesně prostor, kam Larsson nemohl dosáhnout! Asistence: Jesper Piitulainen a Jonne Virtanen.

08:34
    Janne Niskala se dostal až před branku, odkud hledal své spoluhráče, puk se ale odrazil zpátky do rohu.

07:55
    Larsson měl nyní problém se zkrocením Mikkolovy střely od modré čáry, o dorážku ze vzduchu se neúspěšně snažil Ville Vahalahti.

07:29
    Larsson v naprostém klidu kryje sraženou střelu Juha Tommily.

06:58
    Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Setanenovou brankou.

06:29
    Larsson musel zasahovat, střela Henrika Forsberga ale nebyla razantní, ani moc přesná.

05:44
    Olli Sipilainen se probíjel po levé straně až do brankoviště, jeho srážku s Larssonem nechávají čeští sudí bez trestu.

04:53
    V úvodu zápasu se oba celky dostaly do tlaku v útočném pásmu, více střeleckých příležitostí si ale připsali hosté z Luleå.

04:15
    Švýcarský mladý obránce Dean Kukan nyní pálil od modré čáry, Setanen s menšími problémy zasahuje i proti jeho ráně.

03:27
    Z tlaku Lukka nakonec nic nevyústilo, Larsson nemusel zasahovat proti žádné střele domácích hráčů.

03:04
    Domácí hráči se po delší době usadili v útočném pásmu.

02:34
    Setanen vyráží kotouč po střele Nakyvaho od modré čáry do ochranné sítě.

02:10
    Oskari Setanen si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním zápase, z pravé strany střílel Karl Fabricius.

01:48
    Máme tady první přerušení, o které se postarali hosté svým postavením mimo hru.

01:30
    Utkání se zatím hraje v hodně komorné atmosféře, do Kivikylän Areeny si moc diváků cestu nenašlo.

00:51
    Hosté se ve svém prvním útočném snažení neprosadili, hrát mohou hráči Raumy.

00:16
    Larsson měl hned na začátku zápasu první práci, když musel likvidovat pokus Aarona Gagnona.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, moderátor zápasu právě představuje elitní formace obou celků.

Lukko Rauma: Setanen (Zapolski) – Tommila, Mikkola, Tikkanen, Niskala, Je. Virtanen, Forsberg – Vahalahti, Ahtola, Gagnon – H. Koivisto, Vauhkonen, T. Koivisto – Piitulainen, Nurmi, Jo. Virtanen – Koski, Sipilainen, Riska – Nieminen, Suuronen. Trenér: Risto Dufva.

Luleå Hockey: Larsson (Rifalk) – Näkyvä, Savilahti-Nagander, Jaroš, Sandstrom, Fagerudd, Kukan, Hogbom – Ch. Abbott, Ca. Abbott, Sylvegard – Zaar, Cehlárik, Wallmark – Ledin, Petrell, Granstrom – Fabricius, Fogström, Nord – Forsberg. Trenér: Joakim Fagervall.

Rozhodčí: Hradil, Šindler (oba ČR) – Hägerström, Kiilunen (oba Finsko).
    Stadion v Raumě je připraven na dnešní úvodní zápas čtvrtfinále!

Pokud byste měli k dnešnímu online přenosu jakékoliv otázky, připomínky nebo dotazy, nebojte se mě kontaktovat na mém Twitteru!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA (v závorce bilance v letošním ročníku LM):

Peter CEHLÁRIK (Luleå) – 7 zápasů, 3 body (1+2)
    Christian JAROŠ (Luleå) – 1 zápas, 0 bodů

LULEÅ HOCKEY

Luleå stejně jako její dnešní finský soupeř ovládla švédskou ligu pouze jedinkrát, a to v sezóně 1995-96. Poslední finále si Luleå zahrála na jaře roku 2013, kdy ale nestačila na v posledních letech suverénní Skellefteå.

Švédský tým patří mezi nejúspěšnější celky na evropské scéně z posledních let, v roce 2012 dokázala Luleå vyhrát European Trophy, předchůdce Ligy mistrů. V letech 2011 a 2013 ještě obsadila třetí místo. Největšími hvězdami posledních let jsou kanadští bratři Abbottové – Cam a Chris.

Aktuálně se ale Luleå moc nedaří, ve švédské lize jsou až na 10. místě a drží nepříjemnou sérii 6 proher v řadě. Nejproduktivnějším hráčem je obránce Kristian Nakyva, slušně se ještě drží Daniel Zaar. Slovenský útočník Peter Cehlárik zaznamenal v SHL letos 12 bodů (3+9).

Nejproduktivnější hráč: Daniel Zaar – 12 bodů (6+6)
    Nejlepší střelec: Daniel Zaar – 6 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Kristian Nakyva – 6 bodů (1+5)
    Brankářská jednička: Daniel Larsson – 6 zápasů, úspěšnost zásahů 89,62%, průměr obdržených branek na zápas 2,28, 1 čisté konto

LUKKO RAUMA

Lukko za celou svou historii dokázala vyhrát pouze jedinkrát finskou ligu, tato událost se navíc datuje do roku 1963, už více jak půl století tak fanoušci v Raumě marně čekají na zisk titulu. V posledních dvou letech SM-liigy skončili svěřenci kouče Dufvy vždy v semifinále.

Aktuálně se Rauma nachází na čtvrtém místě finské ligy, ve vyrovnané špičce jedné z elitních evropských soutěží ale ztrácí pouze bod na první místo. Hlavními lídry týmu je veterán Ville Vahalahti, který se drží na druhém místě bodování ligy, a také kanadský útočník Aaron Gagnon.

Mezi hvězdy týmu musíme zařadit také obránce Janne Niskalu, jehož vítězný gól ze čtvrtfinálového klání s Českou republikou na ZOH ve Vancouveru má mnoho fanoušků ještě nyní v paměti, a Mikka Kousu. Hokejoví fanatici si rozhodně vybaví i Toniho Koivista nebo Janne Lahtiho.

Nejproduktivnější hráč: Aaron Gagnon – 11 bodů (4+7)
    Nejlepší střelec: Aaron Gagnon a Teemu Nurmi – 4 góly
    Nejproduktivnější obránce: Janne Niskala – 6 bodů (1+5)
    Brankářská jednička: Oskari Setanen – 5 zápasů, úspěšnost zásahů 92,86%, průměr obdržených branek na zápas 2,1, 1 čisté konto

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje! Na konci srpna odstartovala dlouho očekávaná Liga mistrů, která hned nabrala rychlý sled. Dnes již začíná čtvrtfinále, na programu tak jsou 4 zápasy, z toho podrobně budeme sledovat souboj mezi Lukko Rauma a Luleå Hockey, zápas začíná v 17:30!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 9. Niskala (Piitulainen, Jo. Virtanen), 38. Riska (Sipilainen, Mikkola) – 10. Näkyvä (Petrell, Savilahti-Nagander), 17. Fogström (Näkyvä, Petrell), 17. Fabricius (Fogström, Näkyvä), 35. Sylvegard, 42. Ch. Abbott (Fagerudd, Fogström)

Rozhodčí: Hradil, Šindler (oba ČR) – Hägerström, Kiilunen (oba Finsko)
    Úterý 09.12.2014
    Luleå - Rauma 2:1

Branky a nahrávky: 35. Fagerudd (Fogstrom, C.Abbott), 35. Ch.Abbott (C.Abbott, Sylvegard) – 60. Jo.Virtanen (Kousa)