Vsetín – Vítkovice 2:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 0:2 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 2:1 (kon.)
Pardubice – Č. Budějovice 3:5 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Zlín 4:6 (kon.)
Letňany – PZ Kladno 6:2 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 7:6 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Slavia 8:4 (kon.)
Písek – Sparta 1:7 (kon.) | Třinec – Olomouc 3:2 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – Havířov 5:4 (kon.)
IHC Králové Písek
1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
HC Sparta Praha
Pátek 05.12.2014, 18:00Extraliga staršího dorostu

Je konec. Sparta Praha dnes v Písku vítězí naprosto zaslouženě, když takřka celý zápas byla aktivněji hrajícím celkem. Čestnou branku Jihočechů vystřelil z nařízeného trestného střílení Polanský, to však nezměnilo nic na tom, že jeho tým doma prohrál 1:7. S přáním příjemně prožitého víkendu se z Písku loučí Petr Košatka. Na shledanou. (20:03:07)

60:00

59:50
    Procházka mohl jít sám na bránu, kotouč mu ale sjel z hole a útočník Sparty končí jen v rohu hřiště.

59:37
    Hosté ještě vybojovali jedno vhazování v útočném pásmu.

58:44
    Duben hledal přihrávkou z úhlu před brankou stojícího Seniova, kotouč ale končí jen u píseckého brankáře.

58:00
    Ohloášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Písečtí rozjíždějí útok do své branky.

56:16
    Po ráně z Kuldovy hole zazvonila tyč písecké branky.

55:05
    Hosté v početní výhodě nebyli přehnaně aktivní. Vypadá to, že dnenší utkání se už pouze dohraje z povinnosti. Domácí jsou kompletní.

53:05
    Hosty čeká přesilovka. Domácí Hora potrestán za podražení.

51:37
    Domácí se neshodli v rozehrávce a puk míří na zakázané uvolnění.

51:11
    Tomáš Jandus se uvolnil po lelé straně, v závěru své individuální akce ale mířil příliš vysoko.

49:32
    Domácí se drali do útoku, přechod přes modrou jim ale nevyšel a píská se ofsajd.

48:42
    Tým HC Sparta Praha hraje v plném počtu.

47:44
    Vyloučení na obou stranách. Za hosty Bureš za hrubost, za domácí Hadrava za sekání.

46:42
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Sebastian Janda vyloučen za podražení.

44:24
    Písečtí střídají golmany. Ve zbývajícím čase Hausera vystřídá Kříž.

44:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jandus přihrál TOMÁŠI PŠENIČKOVI mezi dva beky a druhý jmenovaný uspěl bekhendovou kličkou. Asistence: Tomáš Jandus.

43:29
    Rychlou branku Sprarta přidává a vede v Písku již 6:1. Z vrcholu kruhu je ranou nad vyrážečku prosazuje PETR MARŠOUN. Asistence: Marek Duben.

43:09
    Střelu od modré Hauser vyrazil před sebe a VOJTĚCH KULDA zblízka namířil touš pod horní tyčku. Asistence: Sebastian Janda, Václav Zídek.

41:58
    Tým Písku hraje v plném počtu.

41:11
    Pšenička střílel od modré čáry a Hauser vyrazil puk vysoko do sítě nad svou brankou.

40:01

Zatímco v první třetině Sparta působila poměrně nevýrazným dojmem, v prostředním dějství svěřenci trenéra Žemličky zabrali a dá se říct, že na ledě byl pouze jeden tým. Jihočechy výrazně držel brankář Hauser, za jehož záda propadly pouze dva kotouče, což bylo v porovnání s počtem vyložených šancí Sparty velmi málo.

Poprvé ve druhé třetině tahal puk z branky po povedené akci Sparty, kdy Bureš dlouhou přihrávkou z obrany vyslal Petra Maršouna do nájezdu a útočník Sparty se ranou k poravé tyči nemýlil. Na 0:4 dále upravil skóre zápasu vzápětí ve 32. minutě Vojtěch Kulda, který dobyl píseckou branku po pěkné kombinační akci Pražanů. Písečtí v závěru třetiny alespoň mírně vylepšili hrozivě narůstající náskok Sparty, když v nařízeném trestném střílení uspěl kličkou do bekhendu David Pokorný – 1:4.

Pokračovat budeme přibližně v 19:29.

40:00

39:58
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Písku. Jediný úspěšný střelec Písku – Marek Polanský – si půjde sednout za hákování.

39:44
    Druhá třetina se dohrává v písecké třetině.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:43

37:19
    Písek právě vstřelil branku!
    DAVID POKORNÝ vyzkoušel kličku do bekhendu a plán mu vyšel na jedničku. Kotouč končí v síti a domácí se alespoň v závěru druhéhé dějství prosazují.

37:19
    David Pokorný byl při svém úniku faulován a je nařízeno trestné střílení.

36:43
    Písecké čekají krušné chvilky ve čtyřech. Jméno potrestaného hráče upřesníme později.

35:21
    Sparta je v této třetině podstatně živější než tomu bylo na začátku utkání. Další útočná akce Pražanů končí v lapačce píseckého brankáře.

34:09
    Další obrovská šance Sparty. Michnáč se proháčkoval s pukem až k Hauserovi, vylámal si ale zuby na jeho lapačce, kterou domácí gólman v posledním možném okamžiku vyplnil volné místo u pravé tyčky.

31:59
    Nakonec se hosté přece jenmo čtvrté branky dočkávají, a to díky trefě VOJTĚCHA KULDY. Asistence: Václav Zídek, Ondřej Procházka.

31:55
    Zídek našel před brankou volného Procházku, který zblízka namířil jen pro výstroje píseckého brankáře.

30:00
    Písecká obrana dělá neskutečné chyby a je jen otázka času, kdy přijde další trest. Nyní šel sám na bránu nepokrytý Komárek, štastně pro domácí, ale píseckou branku minul.

28:45
    Dlouhá přihrávka z obrany namířila přesně na hůl PETRA MARŠOUNA a útočník Sparty uháněl sám na bránu, přičemž zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Nicolas Bureš.

28:11
    Kozák zkoušel zaměstnat brankáře Sparty ranou skrz hosutjícího beka, trefil ale pouze clonícího hráče.

27:00
    Rozehrávka domácích je v této fázi hry hodně zmatená. Už třikrát Písečtí zakládali útok od vlastní branky, Sparta ale dobře forčekuje.

25:23
    Sparta se prakticky celé dvě minuty držela v pásmu, zdlouhavé kombinaci ale chyběla častější střelba. Písek zbytek trestu Polanského přečkal a je opět v pěti.

23:58
    Burešova střela od modré jen těsně minula píseckou klec.

23:29
    Hosté ihned po vhazování vystřelili a Hauser přikryl puk pod lapačkou.

23:23
    Přesilová hra pro hosty. Menší trest pro domácího Polanského za hákování.

22:51
    Sparta je na začátku druhé třetiny velmi aktivní. Hauser ale zatím úspěšně hasí ataky před vlastní bránou.

21:23
    Tým Sparty Praha hraje v plném počtu.

20:01

První část utkání nepřinesla nikterak vyjímečnou podívanou. I přesto, že se v úvodních dvacet minutách dvakrát vylučovalo na obou stranách, příliš mnoho ofenzivně laděných akcí zápas nepřinášel. Přesto hrstka diváků viděla dvě branky – úvodní trefu zápasu přinesla 8. minuta klání, kdy se hostě šťastnější trefou dostali do brankového vedení, když dezorientovaného Hausera zblízka překonával Filip Eliáš.

Sparta si na píseckém ledě udržovala mírnou herní převahu, zatímco šance Písku nepřinášely obraně soupeře zas takovou hrozbu. V samotném závěru úvodního dějství Pražané přidali druhou branku, když dokonale využili výhody jednoho hráče a po minutě přesilovou hru ukončila rána nepokrytého Denise Seniova – 0:2.

Druhá třetina bude pokračovat přibližbně v 18:46.

20:00

19:23
    V závěru prvníé třetiny Písečtí mohou snížit při výhodě jednoho hráče. Patrik Sedliský se před brankou Sparty provinil hákováním.

17:59
    Hosté početní výhodu nakonec přece jenom využívají, a to po minutě a pár vteřinách. Zeleňák našel před brankou nepokrytého DENISE SENIOVA, který dokonale využil vybídnutý prostor a zvyšuje náskok Sparty na dvoubrankový. Asistence: Vojtěch Zeleňák.

17:14
    Za pár vteřin hry si Pražáné vyprodukovali již tři střelecké pokusy, Hauser ale zatím působí v brance Písku poměrně sebejistým dojmem.

16:47
    Spartu čeká druhá přesilová hra v utkání. Dvě minuty pro domácího Klase za podražení.

16:06
    Po Zídkově střele od modré zblízka dorážel Procházka a Hauser tak tak vleže zasáhl levým betonem. Teď byli hosté opravdu velmi blízko.

14:28
    Spartě se podařil rychlý přesun do útočného pásma, přičemý na konci celé akce pálil švihem Pšenička a Hauser srazil puk do ochranné sítě.

12:59
    Tým IHC Písek hraje v plném počtu.

12:50
    Od modré čáry pálil Procházka, Hauser ale na jeho střelu dobře viděl a vytěsnil puk mimo klec.

12:12
    A opět. Spartě se nedaří v písecké třetině setrvat na delší chvíli.

11:22
    Píseckým hráčům se poměrně rychle podařilo vyhodit puk z pásma.

10:59
    Pražskou Spartu čeká první přesilová hra. Marek Polanský potrestán za hrubost.

09:22
    Další poměrně nedůrazná střela propadla píseckou obranou až k Hauserovi a málem z toho byly další potíže pro domácí tým.

07:36
    Hosté se díky snadné trefě dostávají do brankového vedení. Z levého kruhu střílel nepříliš důrazně FILIP ELIÁŠ a přesouvající se Hauser střele nestihl zabránit. Asistence: Albert Michnáč.

04:38
    Pražané jsou v plném počtu.

03:52
    Michnáč zblízka zkoušel nasměrovat puk pod horní tyčku, kotouč však nakonec končí až v ochranné síti.

03:33
    Písečtí obléhali branku soupeře a vybojovali alespoň buly v útočné třetině.

02:38
    Domácí tým si zahraje početní výhodu. Duben si půjde na dvě minuty odpočinout za hákování.

02:07
    Zídkovu střelu švihem Hauser zneškodnil vyrážečkou.

01:30
    Písečtí se poprvé ocitli pod chvilkovým tlakem a raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.

00:01

IHC Písek: Hauser, Kříž – Hora, Rákosník, Novotný, Kozák – Marek, Schwamberger, Javůrek, Pokorný, Vostarek, Tejko, Hadrava, Polanský, Klas, Pixa.

HC Sparta Praha: Hofmann, Chour – Duben, Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Bureš, Sedliský – Maršoun, M. Jandus, Kulda, Zídek, T. Jandus, MIchnáč, Pšenička, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka.

Rozhodčí: Talpa – Jindra, Zíka..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 38. Pokorný – 8. Eliáš (Michnáč), 18. Seniov (Zeleňák), 29. Maršoun (Bureš), 32. Kulda (Zídek, Procházka), 44. Kulda (Janda, Zídek), 44. Maršoun (Duben), 45. Pšenička (Jandus)

IHC Králové Písek: Hauser, Kříž – Hora, Rákosník, Novotný, Kozák – Marek, Schwamberger, Javůrek, Pokorný, Vostarek, Tejko, Hadrava, Polanský, Klas, Pixa.

Rozhodčí: Talpa – Jindra, Zíka.