Austrálie – Rusko 11:9 (kon.) | Německo – Finsko 2:9 (kon.) | Kanada – Dánsko 2:7 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 11:2 (kon.) | Slovensko – Japonsko 9:4 (kon.) | Česko – Norsko 7:6 (kon.)
Německo
2:9 (1:3, 0:2, 1:4)
Finsko
Sobota 06.12.2014, 12:30 • Scandinavium • Mistrovství světa

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne, nejlépe u sledování florbalového MS. (14:47:21)

Nejlepšími hráči byli zvoleni Risto Tollikko z Finska, který si v utkání připsal čtyři gólové asistence a Německo to pak je brankář Janek Kohler, který dnes sice sbíral míček za svými zády celkem devětkrát, ale spoustu dalších branek pochytal.

V úvodním utkání skupiny A porazili Finové Německo vysoko 9:2. Finsko bylo po celé utkání lepším mužstvem a zcela zaslouženě dnes zvítězilo. Němci se na polovinu soupeře dostávali jen sporadicky a mohou být celkem rádi za pouhou dvougólovou nadílku.

60:00

59:19
    Hyvärinen dostal výbornou přihrávku zpozabrány od Sala. Jeho střela ale těsně minula Kohlerovu bránu.

57:58
    Finové teď marně dobývají Německou branku. Mají míč na svých holích, ale nedaří se jim vystřelit.
    Tero TIITU - 2:9

54:15
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je TERO TIITU. Asistence: Kailiala. Ten nahrál skvěle Titovi míček před bránu, který měl proti ležícímu Kohlerovi jednoduchou situaci. Trefit odkrytou branku. A to se mu i povedlo. Asistence: Miko Kailiala.
    Jami MANNINEN - 2:8

52:24
    Autorem branky je JAMI MANNINEN. Ten si skvěle naběhl doprostřed hřiště a z půlící čáry prostřelil vše včetně Kohlera. Asistence: Tatu Väänänen.

51:31
    Finové mají stále míček na svých holích, ale teď dlouhou dobu nebyli schopni vystřelit na branku.
    Tino von PRITZBUER - 2:7

48:34
    Německo právě vstřelilo branku! Ani ne minutu trvalo Finské šestigólové vedení. Benjamin Borth nahrál TINO VON PRITZBUEROVI, který snížil ranou z velké vzdálenosti na 7:2. Asistence: Benjamin Borth.
    Eemeli SALIN - 1:7

47:35
    Finsko právě vstřelilo branku! Risto Tollikko nahrál EEMELI SALINU a ten krásnou ranou zvyšuje na 7:1. Asistence: Risto Tollikko.

44:58
    Stenfors nahrál před branku Kailialovi, který se sice snažil míček poslat na bránu, ale obránci soupeře byli proti.

43:46
    Hyvärinova střela šla z velmi dobré pozice šla vysoko nad bránu brankáře Kohlera.

42:42
    Ibold podržel Kailialu a zmařil tím další šanci Finské reprezentace.
    Tero TIITU - 1:6

40:42
    Finsko právě vstřelilo branku! TERO TIITU využívá přesilové hry a střílí šestou branku Finů. Asistence: Miko Kailiala.

40:21
    A Kapanen s nájezdem naložil bledě. Kohler v pohodě chytá.

40:21
    Matthias Siede si jde posedět na dvě minuty na trestnou lavičku.

40:21
    Bylo nařízeno trestné střílení. Pojede ho Lauri Kapanen.

40:01
    Ačkoli byla již třetí třetina rozehrána. Nastal problém s časomírou, a tak bylo utkání na čas přerušeno, než se vše napraví.

40:01

Obě reprezentační mužstva už se opět trousí na hřiště. To znamená, že brzy vypukne třetí část dnešního duelu.

Druhá třetina byla v obdobném duchu jako ta první. Jedinou výjimkou bylo, že Němci zahrozili v úvodu druhé části hry, kdy měli přesilovou hru, ale pak už hráli jen Finové. Přidali dvě branky a zaslouženě zatím vedou. Pokud chtějí Němci se stavem utkání ještě něco udělat, budou muset hrát ve třetí části zkrátka úplně jinak, než doposud hráli. Třetí třetina začne přibližně v 13:59.

40:00

39:55
    V samotném závěru se ještě do velmi dobré pozice dostal Hyvärinen, ale ve finální fázi se mu nepovedlo zakončit.

38:38
    Hra se po dlouhé době opět přesunula před Finského brankáře, který ale nikterak nemusel zasahovat.

38:02
    Druhá třetina se nám pomalu ale jistě blíží k závěru.

37:06
    Salinovu nebezpečnou ránu vyrazil Kohler se štěstím levou rukou mimo branku.

35:05
    Stenforsova střela mířila jen do dobře postaveného Kohlera.

34:55
    Finové uzamkli Němce na jejich polovině a vůbec jim nepůjčují míček.

33:32
    Salin střílel na branku hodně nepřesně. Jeho střelu nicméně mohl ještě v dobré pozici doklepnout do branky Kukkola, ale ten pro změnu netrefil míček.

31:57
    Burmeister vyslal poměrně nebezpečnou střelu na Ikonnena, ale Finský brankář s přehledem chytá.

31:49
    Maxmilian Falkenbergr se hnal do útoku, ale obránci Finska mu pomohli na zem. Němci budou mít rozehrávku.

30:24
    Moilanen byl teď hodně tvrdě odstaven od míčku Iboldem.

29:15
    Oddechový čas pro Německo.
    Nico SALO - 1:5

29:15
    Finsko právě vstřelilo branku! NICO SALO po výtečné přihrávce Eemeli Salina střílí pátý gól do Německé branky. Asistence: Eemeli Salin

28:35
    Jani Kukkola střílel velmi nebezpečně.

28:09
    Slibně rozvíjející se útok Němců byl zastaven hned v rozjezdu.

27:07
    Druhá část zatím odpovídá té první. Finové hrají s větší aktivitou a Němci spíše brání.
    Mikael LAX - 1:4

25:28
    Finsko právě vstřelilo branku! MIKAEL LAX počkal, až si jeden z obránců Německa položí na zem a vystřelil. Jeho střela prostřelila vše, včetně Kohlera. Asistence: Miko Kailiala.

24:57
    Hyvärinen střílel teď velmi nebezpečně, ale Kohler byl v brance pozorný.

24:16
    Němci sice mají míček ve své moci, ale důrazní Finové jim toho zatím moc nenabídli.

23:06
    Tatu Väänänen (FIN) si jde na dvě minuty sednout na trestnou lavici.

22:11
    Kailiala z velmi dobré pozice střílel jen do Kohlera.

20:49
    Kivilehto pěkným atakem zabránil Němcům v kvalitní rozehrávce.

20:02
    Úvodní buly pro Finy.

20:01

Hráči obou zemí už vybíhají zpátky na hřiště a za malou chvíli nám vypukne druhá třetina.

V úvodu první třetiny jsme viděli de facto jen hru na jednu branku. Němci byli totiž zpočátku utkání zcela bezradní a Finové si s našimi sousedy dělali doslova co chtěli. Změna přišla kolem patnácté minuty, kdy se Němcům povedl jeden nebezpečný útok a začali si více věřit. Dokonce se jim povedlo dvě minuty před koncem třetiny snížit na 3:1.

20:00

19:01
    Němci se v závěru třetiny zvedají a oproti začátku zápasu jsou mnohem nebezpečnější.
    Dominic MUCHA - 1:3

18:01
    Německo právě vstřelilo branku! Jen necelou minutu vydrželo Finům tříbrankové vedení. DOMINIC MUCHA vzal otěže do svých rukou a krásnou ránou snižuje. Bez asistence.
    Rckie HYVÄRINEN - 0:3

17:11
    Finsko právě vstřelilo branku! RICKIE HYVÄRINEN dává svůj druhý gól v utkání a Risto Tollikko si připisuje třetí asistenci.

16:59
    Hyvärinen skvěle ukradl míček a nahrál ho Hänninenovi, který jej zpoza branky zkoušel dát zpět před branku Německa. Bez úspěchu.

15:58
    Moilanen nahrával míček před branku Lamminenovi, který se chystal vystřelit, ale ve finálním momentu mu Německá obrana ukradla míček z hole.

14:48
    Němci velmi dobře napadají rozehrávku Finů.

14:17
    Finové si zatím s Němci hrají jako kočka s myší. Téměř jim nepůjčují míček.

12:27
    Ramon Ibold si udělal výlet k Finskému brankáři Kohlerovi a povedlo se mu i vystřelit. Kohler míček vyrazil za svou svatyni.

11:20
    Střela Mikaela Laxe hodně minula Německou branku.

09:58
    Němci po dlouhé době na Finské půli. Huhler se ale nedokázal proti důrazným obráncům prosadit.

07:42
    Ne ne, Němci jsou zatím úplně marní. Když se jim povede rozehrát, je to zázrak.
    Jami MANNINEN - 0:2

06:12
    Finsko právě vstřelilo branku! JAMI MANNINEN využívá tlaku aktivnějších Finů a dává druhou branku. Asistence: Risto Tollikko.
    Faul Burmeistera

03:36
    Alexander Burmeister (GER) si jde odpočinout na 2 minuty na tresnou lavičku.

02:30
    Finové jsou aktivnější. Němci zatím jen brání.
    Rickie HYVÄRINEN - 0:1

01:45
    Finsko právě vstřelilo branku! Tak to je velmi rychlý úvod do zápasu z pohledu Finska. RICKIE HYVÄRINEN se krásně otočil s míčkem a prostřelil všechno včetně brankáře Kohlera. Asistence: Risto Tollikko.

00:37
    Míček za tím mají na svých holích Finové, ale zatím si nevypracovali žádnou akci.

00:01

Německo: Janek Kohler (Mike Dietz) – Siede, Bottcherl, Falkenberger, D. Mucha, M. Mucha – Gysin, Bass, Herlt, Burmeister, Wenning – Ibold, Huhler, Borth, von Pritzbuer, Broker – Hoidis, Schuschwary.

Finsko: Ikonnen (Kosonen) – Lamminen, Kivilehto, Kukkola, Kapanen, Moilanen – Salo, Töllikkö, Hänninen, Salin, Hyvärinen – Lax, Stenfors, Kohonen, Tiitu, Kailiala – Väänänen, Koskelainen, Manninen.

Brankáři: Janek KOHLER, Mike DIETZ
    Obránci: Joel GYSIN, Philipp HUHLER, Tim BOTTCHER, Ramon IBOLD, Matthias SIEDE, Sandro BAAS
    Útočníci: Benjamin BORTH, Janos BROKER, Tim HOIDIS, Joel WENNING, Manuel MUCHA, Dominic MUCHA, Sascha HERLT, Alexander BURMEISTER, Maxmilian FALKENBERGER, Tino von Pritzbuer, Erik Schuschwary

Brankáři: Eero KOSONEN, Tomi IKONEN
    Obránci: Juha KIVILEHTO, Tommi ARO, Risto TÖLLIKKÖ, Janne LAMMINEN, Nico SALO, Tatu VÄÄNÄNEN, Lauri STENFORS
    Útočníci: Jami MANNINEN, Eemeli SALIN, Mika MOILANEN, Miko KAILIALA, Kari KOSKELAINEN, Lauri KAPANEN, Jani KUKKOLA, Oscar HÄNNINEN, Rickie HYVÄRINEN, Mika KOHONEN,Tero TIITU
    Petri Kettunen – hlavní trenér
    Mika Ahonen – asistent trenéra
    Akseli Ahtiainen – asistent trenéra
    Juha Jäntti – asistent trenéra

Dobrý den, vítám Vás u úvodního florbalového utkání skupiny A mezi Německem a Finskem. V této skupině je dále Lotyšsko a horký favorit na zisk cenné trofeje – domácí Švédsko.

Tímto duelem bude zahájen hlavní program MS v hale Scandinavium. Finové, jejichž liga patří mezi to nejlepší, co může florbal nabídnout, budou v tomto boji favoritem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 19. Mucha, 49. Pritzbuer (Borth) – 2. Hyvärinen (Tollikko), 7. Manninen (Tollikko), 18. Hyvärinen (Tollikko), 26. Lax (Kailiala), 30. Salo (Salin), 41. Tiitu (Kailiala), 48. Salin (Tollikko), 53. Maninnen (Väänänen), 55. Tiitu (Kailiala)

Německo: Kohler (Dietz) – Siede, Bottcherl, Falkenberger, D. Mucha, M. Mucha – Gysin, Bass, Herlt, Burmeister, Wenning – Ibold, Huhler, Borth, von Pritzbuer, Broker – Hoidis, Schuschwary.

Rozhodčí: Daniel Skoog, Ola Hamberg