3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 07.12.2014, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Bielo- zelení odohrajú ďalší, v poradí tretí zápas za tri dni. V nedeľu vycestujú na ľad do budapeštianskeho Újpeštu. Na ľad mužstva, ktorému patrí 6. miesto a v posledných zápasoch sa mu príliš nedarí. No ako nám už viackrát ukázali zápasy MOL ligy, môže vyhrať naozaj každý s každým. Preto aj toto je jeden z tých dôležitých zápasov. Stretnutie začína o 18:30.

Novým Zámkov aj po výhre po nájazdoch s Brašovom naďalej patrí 3. miesto, no keďže tento rumunský tím zvíťazil v sobotu (6.12.) v Brašove 0:5, tak na slovenského zástupca stráca už iba 1 bod! Zámky získali v doterajšom priebehu 45 bodov, na prvé miesto sa dostal Miškolc, ktorý ich získal 51.

Ako už bolo spomenuté, Újpešt sa nachádza na 6. mieste, pričom jeho hráči získali 26 bodov, no dodám fakt, že toto mužstvo inkasovalo aj najviac gólov v lige spomedzi všetkých mužstiev (109!). Hráči Újpeštu prehrali však posledné zápasy s Miškolcom 1:5, no a s Dunaujvárošom zahanbujúco 0:7.

V tomto stretnutí nastúpi hneď štvorica hráčov, ktorí sú v prvej desiatke kanadského bodovania celej ligy a tak je dosť možné, že budeme svedkami ofenzívneho divadla z oboch strán. Mihálik je mimochodom vôbec najlepší v tejto štatistike, keď pred druhým Beczem má náskok 5(!) bodov.

Úvodné zostavy:

Újpest TE: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi Á. Z. (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Kiss D., Virág Cs. (A), Coleman, Gágyor – Garbacz, Sommer, Dömötör, Tóth G., Pichler – Reiter, Egyed.

Nové Zámky: Krajčovič (Cikánek) – Šiška, Kowalczyk, Uram, Čaládi (A), Chrenko – Huba, Ďurčo, Podstavek, Frolík, Faith (A) – Leško, Hrudík, Brandis, Štefanka, Dubec (C) – Baron, Král, Rejžek, Púchovský, Domian..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly vyhralo mužstvo domácich.

00:20
    Mihalikova strela končí nad brvnom Krajčoviča.

01:50
    Po strele Hrudíka puk končí pod Pleszkánom a domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

03:16
    Domian mal veľmi dobrú šancu, stál osamotený pred bránkou, ale Preszkán dokázal jeho strelu zneškodniť.

03:24
    Na trestnú lavicu putuje Ďurák za držanie.

04:20
    Kowalczyk mal výbornú šancu na strelu, ale Pleszkán jeho strelu vyrazil.

05:24
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

05:30
    Domáci hráč Tapio sa výbornou strelou snažil ohroziť Krajčoviča avšak bezvýsledne.

06:50
    Puk má na svojej hokejke Coleman, ale nepodarilo sa mu nič vymyslieť.

07:20
    Kowalczyk strieľa od stredného pásma, Pleszkán však bravúrnym zákrokom puk vyráža.

07:59
    Domáci sa previnili úmyselným ofsajdom.

08:13
    Mihalik mal výborný možnosť na strelu, ale Krajčovič ju dokázal vykryť.

08:32
    Huba odchádza na trestnú lavicu za napadnutie. Domáci hrajú presilovú hru.

09:32
    Lindgenova strela končí na betónoch Krajčoviča.

10:25
    Zdá sa, že domáci Krajčoviča veľmi skúšajú, tentokrát to skúsil Elomo, ale ten odoláva.

10:32
    Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

11:01
    Potom čo sa Huba vrátil z trestnej, to skúša na Pleszkána, ale ten jeho strelu zblokoval.

11:33
    Štefanka pochodil tak isto ako Huba, jeho strela je tiež zblokovaná.

11:58
    Na druhej strane to skúšal Tapio, ale puk končí na Krajčovičovej hrudi.

12:33
    Mihalik mal výbornú šancu na strelu! Ale Krajčovič opäť svoje mužstvo podržal.

14:06
    Lindgrenova strela sa odrazila od Hubu.

14:20
    Opäť ďalšia strela od Lindgrena, tentokrát sa odrazila od Krajčoviča do rohu ihriska.

15:13
    Mihalikova strela bola príliš silná, takže minula bránu.

15:51
    Tapio korčuľoval za bránku po puk, ale Krajčovič ho predbehol a puk vyhadzuje.

16:29
    Huba sa dostal ku strele, ale jeho strela bola zblokovaná.

16:58
    Virágova strela minula žrďku Krajčovičovej brány.

17:50
    Uram skúsil vystreliť, ale jeho strela nedokázala prejsť cez Pleszkána.

18:14
    Tapio to skúsil na Krajčoviča, a na druhej strane zase sám Podstavek proti Pleszkánovi, puk však skončil pod Pleszkánom.

18:59
    Brandis vypálil na Pleskána, ale jeho strela bola zblokovaná.

19:44
    Újpešť TE dali gól!

JUSSI PETTERI TAPIO stál osamotený pred bránkou Krajčoviča, a dokázal streliť puk do hornej časti jeho brány. Asistencie: Ádám Zoltán Hegyi,Jozef Mihalik.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou úvodnú tretinu zápasu HC Nové Zámky a Újpešt TE. V tejto tretine boli aktívnejším mužstvom domáci, čo je aj vidieť na výsledku. Aj Zámky mali pár pekných príležitostí, ktoré však nedokázali premeniť. Do šatní sa ide s výsledkom 1:0.

Ďalšia tretina začne približne o 19:20.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:19
    Hneď v úvode to skúsil Mihálik, ale jeho strela bola zblokovaná a Zámky vyhadzujú puk cez všetky čiary.

20:35
    Tapio sa dostal do tesnej blízkosti Krajčoviča, ale ten puk chytá do lapačky.

21:04
    Domáci sa previnili šiestimi hráčmi na ľadovej ploche.

21:40
    Puk má na svojej hokejke Podstavek, ale obrana domácich ho ku strele nepustila.

23:04
    Újpešť hrá s piatimi hráčmi.

23:05
    Uram stál sám proti Pleskzánovi, ale ten mu puk vyrazil hokejkou.

24:24
    Po zrážke zostal ležať na zemi Pichler, ale odišiel po vlastných nohách.

25:02
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú.

25:43
    Lindgren vystrelil na bránku, ale jeho strelu Krajčovič poľahky chytil.

26:14
    Na druhej strane strieľal na bránku Chrenko, ale puk skočil pod Pleszkánovým betónom.

27:30
    HC Nové Zámky dali gól!
    Zámky vyrovnávajú! Po Hubovej strele sa puk odrazil ku RÓBERTOVI BRANDISOVI a ten ho posiela pod hornú žrdku. Asistencie: Peter Huba, Martin Frolík.

28:31
    Púchovký sa snažil niečo vymyslieť s pukom, ale ten nakoniec skončil u Pleszkána, ktorý hru prerušuje.

29:22
    Teraz pri puku Coleman...

29:45
    Zobral mu ho Frolík, ale nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov.

30:15
    Elomo sa snažil obísť dvojicu obrancov Nových Zámkov, tomu sa to aj podarilo, ale ku Krajčovičovi sa dostal veľmi blízko a tak pre brankára HC nebol najmenší problém zasiahnuť.

31:00
    Najskôr neboli úspešní Tapio, Elomo, ani Ďurák a tak prišiel protiútok Nových Zámkov, ktorý úspešne zakončil JURAJ FAITH. Asistencie: Albín Podstavek, Martin Frolík.

33:35
    Elomo v obrovskej príležitosti na vyrovnanie, ale bol faulovaný a bude nasledovať trestné strieľanie!

33:35
    TEEMU ELOMO išiel pomaly na bránu a strelou do hornej časti brány nedal Krajčovičovi šancu. Bez asistencie.

34:32
    Mihálik prihral Tapiovi, jeho strelu chytá Krajčovič.

35:21
    Na druhej strane sa vyznamenal aj Pleszkán, po tom, čo to skúšal Ondrej Štefanka.

36:32
    Hubova strela trafila Colemana. Pleszkán tak zasahovať nemusí.

36:50
    Zámky sú teraz aktívnejšie. Ďalšiu akciu zakončil Frolík, mladý brankár maďarského mužstva však stál na svojom mieste.

38:03
    Na konci prvej tretiny budú hrať Zámky v oslabení pre príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

38:15
    Hegyiho strela je zblokovaná.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny. Zámky hrajú toto oslabenie naozaj dobre.

39:55
    Tesne pred koncom druhej časti to ešte skúsil Csaba Virád, ale ani jeho strela neskončila za Krajčovičovým chrbátom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa nám druhá tretina, ktorú vyhrali Nové Zámky 1:2 a to znamená, že po dvoch tretinách je stav vyrovnaný 2:2.

Tretia tretina začne približne o 20:05.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:06
    Zámky hrajú so šiestimi hráčmi.

41:26
    Domáci sa dostávajú do vedenia po druhýkrát v dnešnom zápase. JUSSI PETERRI TAPPIO dorazil strelu Eloma! Asistencie: Teemu Elomo, Miroslav Ďurák.

43:06
    Hrudík vypichol puk, ale jeho následná strela netrafila bránu.

44:04
    Máme tu vzájomné vylúčenie. Ďurák za domácich a Faith za hostí. Hrať sa bude 4 na 4.

44:25
    Hra 4 na 4 viacej vyhovuje hosťujúcim hráčom. Indivudálnou akciou sa prezentoval ALBÍN PODSTAVEK, keď ju aj zakončil gólom. Asistencie: Pavel Kowalczyk, Juraj Ďurčo.

46:05
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

47:10
    Podstavek nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov. Puk majú na svojich hokejkách domáci obrancovia.

48:18
    Uram strieľa, ale ani on sa nepresadil. Zámky zvyšujú aktivitu.

49:12
    Aj teraz sú pri puku Zámky. Pridajú ďalší gól?

50:15
    Tak nie, aspoň nie teraz... S pukom teraz kombinuje útok Elomo, Tapio, Mihálik, posledný menovaný strieľa, Krajčovič však chytá!

51:35
    Šiškova strela na druhej strane je zblokovaná.

52:24
    Elomo prihrával Mihálikovi, ale ani teraz táto dvojica nie je úspešná.
    Útoky sa nám striedajú na oboch stranách, zdá sa, že o víťazovi rozhodne jeden gól.

53:10
    Pri puku je Podstavek, ani tomu sa však individuálne nepodarilo dostať sa do zakončenia.

55:01
    Nepochodil ani Uram v snahe rozhodnúť zápas.
    Do konca základnej hracej doby nám zostáva odohrať ešte 5 minút, všetko nasvedčuje tomu, že pôjdeme do predĺženia.

55:45
    Tak zrejme, som to zakríkol, pretože Zámky dávajú štvrtý gól! Od modrej sa presne trafil JURAJ ĎURČO. Asistencia: Tomáš Chrenko.

57:05
    Huba prihral Faithovi, ten Uramovi, ale tento hráč sa už nepresadil. Určite mu to však neprekáža, pretože aspoň nazbieral dôležité sekundy pre svoj tím.

58:01
    Do konca stretnutia nám zostáva odohrať ešte 2 minúty.

58:16
    Dovolím si tvrdiť, že máme rozhodnuté! Chrenko nezištnou prihrávkou našiel MAREK DUBCA a tento hráč sa presadil v druhom zápase za sebou. Asistencie: Tomáš Chrenko, Albín Podstavek.

58:42
    Zámky budú hrať v oslabení.
    Na trestnú lavicu odchádza Uram za podrazenie.

58:42
    Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas.

58:42
    Újpešt to skúša so šiestimi hráčmi, Pleszkán zostáva na striedačke.

58:57
    Domáci sú usadení v útočnom pásme, teraz to skúša Ďurák, ale Krajčovič chytá!

59:30
    Nepochodil ani Elomo a hostia to už zrejme udržia!

60:00

Aj sa tak stalo.
    Nové Zámky to zvládli, hoci prehrávali už 3:2, sériou troch gólov otočili vývoj zápasu a zaslúžene sa tešia z troch bodov!

To je odomňa na dnes všetko, prajem Vám príjemný zvyšok večera. (20:35:44)

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 20. Tapio (Hegyi, Mihalik), 34. Elomo, 42. Tapio (Elomo, Ďurák) – 28. Brandis (Huba, Frolík), 31. Faith (Podstavek, Frolík), 45. Podstavek (Kowalczyk, Ďurčo), 56. Ďurčo (Chrenko), 59. Dubec (Chrenko, Podstavek)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi Á. Z. (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Kiss D., Virág Cs. (A), Coleman, Gágyor – Garbacz, Sommer, Dömötör, Tóth G., Pichler – Reiter, Egyed.
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Cikánek) – Šiška, Kowalczyk, Uram, Čaládi (A), Chrenko – Huba, Ďurčo, Podstavek, Frolík, Faith (A) – Leško, Hrudík, Brandis, Štefanka, Dubec (C) – Baron, Král, Rejžek, Púchovský, Domian.