Winnipeg – Anaheim 3:4 (po pr.) | Carolina – Detroit 1:3 (kon.) | Ottawa – Vancouver 4:3 (po pr.)

Československá stopa v utkání:
    Radim Vrbata (VAN) 1+1, 8 střel, čas na ledě 14:43. (03:59:36)

Senátoři tedy se zdánlivě hrozivě vypadajícího zápasu nakonec odcházejí vítězně, když ještě v polovině zápasu prohrávali 0:3, ale ještě do konce 2. třetiny vyrovnali na 3:3 a obrat poté dokonali v prodloužení a porážejí tak Vancouver 4:3 po prodloužení.

Erik KARLSSON - 4:3

61:21
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Jediná povedená akce stačila Ottawě k otočení dokonalého obratu, byť až v prodloužení. Ryan zavezl puk do pásma, kde ho přenechal Zibanejadovi a ten vzápětí ještě ERIKU KARLSSONOVI, který z mezikruží překonal Lacka a připsal na konto Ottawě další bod do tabulky. Asistence: Mika Zibanejad, Bobby Ryan.

60:01

Ve 3. třetině jsem žádnou branku neviděli. Oba celky se soustředily spíše na defenzívu a o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení případně nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:15
    Hraje se příliš defenzivně branky už se do sirény zřejmě nedočkáme.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

56:35
    Kosatky jsou kompletní.

55:25
    Hosté se ale výtečně brání a Burrows se dostal i do zakončení.

54:35
    A právě bek Vancouveru je vyloučen za podražení.

54:10
    Domácího gólmana nepřekonal ani Horvat střelou zápěstím.

52:45
    S přibývajícím časem se oba celky soustředí spíše na defenzivu a tak střela přichází až teď z hole Cowena. lack ale chytá.

50:33
    Zpět před Andersona, kde na domácím gólmanovi ztroskotal Horvat.

49:44
    Po něm nebyl úspěšný ani Cowen.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 31. Legwand (Zibanejad, Chiasson), 35. Zibanejad (Ryan, Gryba.), 39. Zibanejad (Ryan, Hoffman), 62. Karlsson (Zibanejad, Ryan) – 7. Vrbata (Stanton), 8. Bieksa (Vrbata), 26. Richardson

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson (C), Phillips, Ceci, Methot, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Chiasson, Lazar, Condra – Neil, Smith, Legwand. Trenér: Paul MacLean.
    Vancouver Canucks: Lack (Miller) – Tanev, Edler, Bieksa, Sbisa, Weber, Stanton – Vrbata, H. Sedin (C), D. Sedin – Burrows, Bonino , Higgins – Vey, Richardson, Jensen – Hansen, Horvat, Dorsett. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Walsh – Mach, MAcPherson

Diváci: 16 870