Slovensko – Korea 15:2 (kon.) | Norsko – Estonsko 4:2 (kon.) | Japonsko – USA 1:9 (kon.)
Česko – Švýcarsko 2:2 (kon.) | Rusko – Kanada 8:9 (kon.) | Lotyšsko – Německo 5:3 (kon.)
Japonsko
1:9 (0:5, 0:0, 1:4)
USA
Pondělí 08.12.2014, 13:30 • Lisebergshallen Arena, Švédsko • Mistrovství světa

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhra USA vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen florbalového) Onlajnu, na počtenou! (15:32:06)

Ve třetí třetině se znovu s brankami roztrhl pytel, ačkoliv se to dlouho nezdálo. Branky začali padat až od 50. minuty, kdy už na 6:0 zvyšoval Stefan Zimmermann. Jen o 43 sekund později přišla na řadu také radost Japonců, kteří zásluhou šikovného Uedy vstřelili čestnou branku. Poté už byli na řadě znovu Američané, jmenovitě Binder, McVey a Brown. Poslední jmenovaný upravoval v čase 58:18 na konečných 9:1 pro USA. V samotném závěru zápasu měli Američané sice početní výhodu, ale také velkou smůlu, neboť nastřelili tyč a v posledních sekundách přestřelil z bezprostřední blízkosti Länzlinger opuštěnou bránu Japonska. Američané si tedy připisují do tabulky povinné 2 body a bodově jsou na tom stejně jako Slovensko, se kterým odehrají svůj poslední zápas ve skupině již zítra. Zápas mezi USA a Slovenskem rozhodne o vítězi skupiny C.

Nejlepší hráči utkání

Japonsko: Keuta Higuči (29 zákroků)
    USA: Ryan Winkler (1+1)

60:00

59:58
    Länzlinger v posledních sekundách zápasu mohl přidat desátou branku Američanů, jenže opuštěnou japonskou klec z bezprostřední blízkosti přestřelil.

59:49
    Američané trefují tyč Higučovy brány.

59:30
    Američané rozjíždějí kolotoč a snaží se vstřelit ještě jednu branku.

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.

Dnešní utkání sleduje 146 diváků.

58:18
    Naoki Šiba (JAP) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.
    Robin BROWN - 1:9

58:18
    USA právě vstřelilo branku!
    Hansen se rozběhl od půlící čáry a když nebyl nikým atakován, přihrál na vedle sebe stojícího ROBINA BROWNA, který střelou k pravé tyči překonal Higučiho. Asistence: Mattias Hansen.

58:08
    Länzlinger vyzkoušel pozornost Higučiho, ten včas zasáhl.

57:46
    Jponci vyslali nepřesnou přihrávku při přechodu do útoku na svého hrotového hráče.

57:10
    Higuči zabránil dvěma střelám Američanů, nejprve Länzlingera a poté Bindera, v cestě do brány.

56:46
    Jeden z japonských obránců zasáhl míček kolenem, čehož si rozhodčí všimli a odpískali tento přestupek.

56:13
    Japonští hráči posílají míček při rozehrávce od mantinelu až do hlediště.

55:30
    Ueda přesekl některému z Američanů hůl na dvě části. Rozhodčí byl velmi blízko, ale k vyloučení nedal žádný náznak.
    Alexander MCVEY - 1:8

54:36
    Hansen proběhl od mantinelu až před branku, kde pouze přiťukl míček na hůl ALEXANDERA MCVEYE, kterému stačilo vyslat střelu na bránu, aby skončila za zády Higučiho. Asistence: Mattias Hansen.
    Michael BINDER - 1:7

53:18
    McVey držel míček u mantinelu, dokud mu na druhou stranu hrací plochy nedoběhl MICHAEL BINDER, který se nerozmýšlel a z nápřahu poslal míček na bránu. V tu chvíli měl Higuči zykrytý výhled vlastním spoluhráčem a míček se tak dostal až do sítě Japonska. Asistence: Alexander McVey.

53:00
    Japonci včasným napadáním zabránili cestě míčku na hole Američanů.

52:20
    Möri promáchl míček před odkrytou bránou.

51:57
    Šimada se hnal osamocen na Glanzmanna, jenže amerického brankáře nedokázal prostřelit.

51:21
    Velmi pohlednou akci Američanů zakončoval McVey, proti jeho střele včas vystrčil Higuči rameno.

50:29
    Za Higučim zazněla po střele Američanů horní tyč.
    Ičiro UEDA - 1:6

49:46
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Přeci jen se Japonci dočkávají minimálně čestné branky. Nišiiho střelu vyrazil Glanzmann pouze před sebe, kde se ho snažil ve spolupráci se svým obráncem dostat znovu pod kontrolu, jenže mezi ně šikovně vložil hůl IČIRO UEDA a míček si našel cestičku do brány. Asistence: Rjota Nišii.
    Stefan ZIMMEMANN - 0:6

49:03
    Ve chvíli, kdy vyslal Andersson střelu na bránu, se před brankou Japonska zjevil STEFAN ZIMMEMANN, který s hokejkou mezi nohama dokázal usměrnit míček za záda Higučiho. Asistence: Jesse Andersson.

48:30
    Japonci se sice drali do zakončení, jenže včasné zblokování střely od Hansena nepovolilo míčku doputovat až do brány.

48:00
    Když už se někdo z Američanů o střelu pokusil, byli Japonci včas v pokleku, aby zblokovali střelu protihráčů.

47:49
    Američané si přihrávají do čtverce, ale zatím se nikdo z nich neodvážil vystřelit.

47:15
    Americký brankář je v pořádku a pokračuje v utkání.

47:15
    Glanzmann se objevil na zemi bez helmy a drží se za spánek. Rozhodčí automaticky přerušují hru.

46:18
    Rüegg se probil přes celou hrací plochu, ale přihrát následně na hůl spoluhráče nedokázal.

45:26
    Prudkou střelu Bindera zastavil až mantinel za bránou Japonců.

44:57
    Střelu Länzlingera vyráží Higuči nohou do rohu hrací plochy.

44:37
    Střela Bindera z před branky byla velmi nepřesná.

44:11
    McVey vypálil nepřesně na bránu Japonska svůj střelecký pokus.

43:55
    Míček se pohybuje z hole na hůl na obranné polovině Američanů.

43:11
    Další pohledná akce Američanů nekončí brankou jen díky včasnému zákroku Higučiho.
    Neuznaný gól Länzlingera

42:02
    Američané sice rozvlnili síť za zády Higučiho, jenže Länzlinger dorážel střelu ze vzduchu příliš vysoko a proto není branka uznána.

41:58
    Ozvala se tyč Higučovy brány.

41:31
    Na Glanzmanna prošla lehká střela Japonců, i tak brankáři USA nadělala problémy.

41:16
    Japonští obránci včas zaklekli do přihrávky Američanů před bránou.

40:47
    Glanzmann ukryl ve svých rukavicích přihrávku soupeře zpoza brány.

40:28
    Japonci se na útočné polovině udrželi pouze 6 sekund.

40:01
    Všechny úvodní buly dnešního zápasu vyhráli Američané.

40:01

Pokřik Japoncl je za námi, za malou chvíli začne třetí třetina.

Oba týmy jsou zpět na hrací ploše a zkoušejí ještě střely na bránu.

Zákroky brankářů po druhé třetině: Higuči – 20, Glanzmann – 2.

Ve druhé třetině se pokračovali v trendu obstřelování Higučovy brány, ale žádná z dvaceti střel, která na tuto bránu mířila, neskončila v síti Japonska, stejně jako na druhé straně ani jeden ze dvou pokusů. Japonci tak ukázali, že se mohou s USA poměřit, jen jim schází větší aktivita při střelbě a pohybu dopředu. Je jasné, že Američané mají po většinu času míček na svých holích. Japonce zužuje katastrofální přesnost přihrávek. Uvidíme, zda některý z dvou reprezentačních týmů vstřelí ve třetí periodě branku nebo zda nám zůstane skóre, které se naposledy měnilo ve 20. minutě zápasu.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:51.

40:00

39:17
    Zimmermann ve stoprocentní situaci v předbrankovém prostoru osamocen vypálil nad bránu Higučiho.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:44
    Kurata si nezpracoval míček ideálně, neboť se mu od nohou odrazil až ke Glanzmannovi.

38:11
    Japonci se poprvé v zápase dostali k delšímu držení míčku na polovině soupeře.

37:54
    K Hansenovi se se štěstím odrazil míček, jenže ten si ho všiml na poslední chvíli a tak měli možnost Japonci k tomuto hráči doběhnout a zblokovat mu přihrávku.

37:22
    Hráči USA kombinují na útočné polovině.

36:29
    Hirokawa se dostal do zakončení, jeho střela však byla hodně nepřesná a tak se míček ocitl za bránou USA.

36:00
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míčku jsou Američané.

36:00
    Oddechový čas pro USA.

35:44
    Japonci dosáhli branky, jenže chvíli předtím jim byl odpískán faul. Japonci už se radovali.

35:04
    Japonsko hraje v plném počtu.

34:48
    Až nyní se o střelu pokusil Aa, jeho přízemní střelu ale blokuje Higuči.

34:15
    Uběhla již téměř minuta z přesilové hry. Američané ještě ani jednou nevystřelili na bránu.

33:04
    Jasunori Hirokawa je vyloučen na 2 minuty za nesprávný úder, který směřoval do hlavy soupeře.

32:41
    Zimmermann se pokusil o střelu ze středu hřiště, do jeho rány poklekl jeden z soupeřů, který tuto střelu zblokoval mimo tři tyče.

32:27
    Další míček končí za mantinely po zasažení míčku Japonci.

31:55
    Typický obraz hry. Japonci se po obdržení míčku pokouší o dalekou přihrávku přes celé hřiště, ale ten končí za mantinelem kvůli nepřesné rozehrávce.

31:41
    Išikawa zblokoval střelu při přečíslení Američanů.

30:55
    Se střelou neuspěl McVey, ani dorážející Brown. Oba vyhořeli na zákrocích Higučiho.

30:20
    Higuči si připisuje zákrok, po kterém si vysloužil potlesk i fanoušků USA.

29:53
    Akce skončila střelou do nohou amerických obránců.

29:50
    Míček propadl až k holi Kuraba, který mohl jít sám na Glanzmanna, byl však včas zastaven jedním z protihráčů. Japonci mají k dispozici standardní situaci z velmi dobré pozice.

29:06
    Američané vyzkoušeli přihrávku zpoza brány jako při jednom z dnešních gólů, tentokrát ale nebyli úspěšní.

28:16
    Ve chvíli, kdy Möri skončil na mantinelu se pokusil o střelu Fischer, který to však přehnal s razancí a míček tak přeletěl Higučiho bránu.

27:41
    Möri přihrál přesně na hůl soupeře, jenže ten si s touto situací nevěděl rady a velmi rychle o míček přišel.

27:02
    McVeyův pokus o střelu z téměř půlící čáry končí těsně vedle brány.

26:20
    Američané rozehráli svojí akci před celou šíři útočné poloviny, ale McVey nezakončil přesně.

26:05
    Glanzmann musel čelit střele z nulového úhlu, pro amerického brankáře nic, co by ho vyvedlo z koncentrace.

25:28
    Souboj hráčů za brankou Glanzmanna vyzněl lépe pro Američany.

24:55
    Binder přepadl přes jednoho z protihráčů a dožadoval se odpískání faulu, neúspěšně.

24:35
    Tentokrát nedali Japonci svým soupeřům tak velký prostor za jejich vlastní bránou jako při jednom z gólů.

24:09
    Fischer se zlobí sám na sebe, neboť opřel míček o nohu soupeře při pokusu o střelu.

23:53
    Dlouhá přihrávka Japonska přes polovinu hrací plochy končí za mantinelem.

23:40
    Rüegg mířil vysoko nad bránu Higučiho.

23:14
    Střela Aa se neujala, Japonci byli dostatečně pozorní a jeho střelu zblokovali.

22:35
    Američané se dožadují odpískání faulu na svého spoluhráče, vyloučení od rozhodčích nepřichází, musí jim postačit standardní situace.

21:52
    Higuči zachytil velmi nepřesnou střelu Američanů do rukavic.

21:28
    Prudkou střelu Fischera musel Higuči vyrazit maskou mimo ohrožení brány.

21:20
    Američané rozjíždějí kolotoč na útočné polovině.

20:30
    Američané faulují na polovině hrací plochy. Glanzmann si i tak nepřipisuje první zákrok, neboť pouze skočil po odraženém míčku.

20:18
    Po teči Japonců se dostal míček mimo hrací plochu.

20:01
    I úvodní buly druhé třetiny vyhráli Američané.

20:01

Ti se v tuto chvíli dostavili ke stolečku zapisovatelů a je tak jisté, že druhá třetina za malou chvíli začne.

Američané se již také dostavili na hrací plochu. Nyní už schází pouze rozhodčí.

Japonský reprezentační tým je již zpět na hrací ploše, čeká se již jen na Američany a rozhodčí.

Zákroky brankářů: Higuči – 9, Glanzmann – 0.

Američané v první třetině jasně potvrzují roli favorita. Skóre dnešního zápasu načal ve 2. minutě Binder, kterého následoval Zimmermann, Hansen, Ryan Winkler a Fischer. Branka Ryana Winklera padla v jediné přesilové hře, která zatím byla k vidění. Zimermann zatím neměl moc velkou práci, neboť mu nebyl připsán ani jeden zákrok, což značí, že Japonci nedokázali vystřelit na bránu USA ať už kvůli bloku hostů nebo nepřesnosti na jejich holích. Do druhé třetiny tak Američané vstoupí s pětibrankovým náskokem.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:12.

20:00
    Marc FISCHER - 0:5

19:46
    K vyražené střele Browna se před bránou dostal MARC FISCHER, který nejprve z forhendové strany promáchl, aby o několik chvil později přeci jen zakončil bekhendem. Míček skončil v síti, i když Higuči ležel u levé tyče. Asistence: Robin Brown.
    Ryan WINKLER - 0:4

19:29
    Využitá přesilová hra! Förare si s Länzlingerem dvakrát vyměnil míček, aby nakonec putoval míček do předbrankového prostoru, kde byl dostatečně agilní RYAN WINKLER který už si v této pozici věděl rady se zakončením. Asistence: Fabian Länzlinger.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:48
    Juki Cudome (JAP) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

18:44
    Cudome neuspěl s kličkami na polovině hrací plochy proti většímu soupeři.

17:45
    Japoncům vychází pouze přihrávky na krátkou vzdálenost. Jakmile se pokusí o přihrávku na delší vzdálenost, jsou u míčku soupeři.

17:15
    Higuči musel zakročit proti střele Američanů, kteří pálili po jeho pravici.

16:48
    Za holí Japonců se míček ocitl mimo hrací plochu. Američané se tak dostávají velmi lehce k držení míčku.

16:20
    Macuba uklouzl při pokusu o zpracování balónku.

15:37
    Japonci měli náznak akce směrem dopředu. Vše ale ztroskotalo při zákroku Glanzmanna na nahozený míček.

15:09
    Zblokovaná střela Američanů se dostala za mantinel.

14:54
    Rozhodčí odpískali Japoncům faul na jejich polovině.

14:35
    Aa byl u mantinelu slisován za mantinel.

14:04
    Až nyní vyhazují míček přes celé hřiště za bránu Glanzmanna.

13:36
    Japonci se přes dvě minuty ne a ne dostat k míčku.

13:08
    Zblokovaná střela Američanů se dostala zpět na hole reprezentantů USA.

12:34
    Akce Američanů vyústila ve dvou střelách Browna, ten ani jednou dostat míček za záda Higučiho nedokázal.

11:44
    Glanzmann musel krýt pokus Japonců. Na slabou střelu dokázal včas zareagovat.

11:20
    Znovu prošla Japoncům přihrávka skrze celé obranné pásmo. Ti mohou být rádi, že celá akce neskončila brankou.

10:51
    Přihrávka přes celou šíři hrací plochy našla svého adresáta, kterým byl Aa, jeho střela letěla vysoko nad bránu Japonska.

10:24
    Hansenovu střelu od mantinelu vyrazil Higuči maskou.

10:13
    Američané se úspěšně ubránili a sami mohou založit protiútok.

09:47
    Američtí diváci si tento zápas užívají. Fandí všemi dostupnými prostředky.

08:58
    Američané nepolevují ani za stavu 3:0 ve svůj prospěch v aktivitě.
    Mattias HANSEN - 0:3

07:56
    Američané drželi míček velmi dlouho za bránou Japonska na holi Rüegga. Ten několikrát naznačil přihrávku, dokud nepřiběhl na pomoc MATTIAS HANSEN, na kterého už přihrávku opravdu nasměřoval. Hansenovi už stačilo pouze vystřelit z první do pravého horního růžku brány. Asistence: Maurin Rüegg.

07:48
    Aa se neunáhlil a poslal přihrávku na svého spoluhráče, jeho střela byla však zblokována.

07:15
    Higuči vyrazil nohou střelu Bindera, která mířila k levé tyči.

06:31
    Japonci se snažili ohrozit bránu USA, ale na bránu se ji vystřelit nepodařilo.

06:06
    Dnešní zatím klasický pohled – Američané kombinují s míček na svých holích kolem středové čáry, zatímco Japonci pokládají hole na zem v pokusu o zblokování přihrávky.

05:35
    Mikko Vähä-Vahe vystřelil míček z výběhu pouze vedle brány Japonska.

04:53
    Reprezentanti Japonska nepřesně rozehráli a Američané tak tedy mají další možnost k útoku.
    Stefan ZIMMERMANN - 0:2

03:38
    Američané sehráli učebnicově přechod do protiútoku. Míček se od hole Förareho dostal do středu hřiště na hůl Ryana Winklera, který postrčil do strany ještě na lépe postaveného STEFANA ZIMMERMANNA, pro kterého nebyl problém trefit míček do odkryté brány. Asistence: Ryan Winkler.

03:25
    Higuči si připisuje první zákrok zápasu.

03:00
    Andersson mířil mimo tři tyče. I přesto zůstávají Američané u míčku.

02:18
    Američané znovu obléhají bránu Japonska.
    Michael BINDER - 0:1

01:09
    Aa rozehrál velmi rychle od mantinelu standardní situaci a Japonci v tu chvíli nebyli ještě seřazeni do své formace. Střela MICHAELA BINDERA ze středu hřiště skončila za zády Hugčiho. Asistence: Randall Aa.

01:07
    Střela Rüegga byla zblokována mimo mantinely.

00:45
    Američané se po nepřesné rozehrávce soupeře zmocnili míčku.

00:31
    Föraremu sjel při střele míček z hole. Japonci se tak mohli velmi rychle přesunout do protiútoku.

00:01
    Úvodní buly vyhráli Američané.

00:01

Ještě předtím ale probíhá představení zahajovacích formací obou reprezentací.

Hymny dozněly, hráči si sportovně podali ruce a za chvíli už budeme moci přejít k samotnému zápasu.

Nyní už se přesouvá pozornost na Japonce, kteří vyslyší svojí státní hymnu.

Z reproduktorů v hale zní hymna USA.

V těchto chvílích už ale na hrací plochu vstupují jak Američané, tak také Japonci.

Před nastoupením obou reprezentačních celků si pořadatelé v Lisebergshallen Areně pro diváky připravili laserovou show.

Japonsko: Higuči (Jagju) – Šiba, Kimura, Cudome, Jamašita, Watabe, Terada – Macuura, Kurata, Akagami – Macuba, Hirokawa, Ueda – Šimada, Kuraba, Nišii – Iwasaki, Išikawa, Kano

USA: Glanzmann (Frank) – Länzlinger, Andersson, Binder, Rüegg, P. Winkler, Möri, Webb – Förare, R. Winkler, Zimmermann – Aa, Hansen, McVey – Brown, Vähä-Vahe, Fischer – Patel, Torretta

Rozhodčí: Bjørn Aksel Henriksen, Jan Magnar Ingebrigtsli (oba NOR).

Cesta USA turnajem

Američané ve svém prvním zápase na světovém šampionátu v letošním roce nastoupili do zápasu s Jižní Koreou v roli jasného favorita. To Američané potvrzovali od samého začátku, vždyť skóre zápasu otevřel již ve 4. minutě Michael Binder ve vlastním oslabení. Sice po první třetině výsledek 2:0 nenasvědčoval žádnému velkému přídělu branek, ale opak byl pravdou. Ve druhé třetině reprezentanti USA zažehli motory a po druhé třetině byl stav již vypovídající o kvalitě týmů 10:0 pro USA. Korejci se probudili a zjistili, že jde i s Američany hrát příliš pozdě – ve třetí třetině. Třetí perioda skončila nerozhodně 3:3 a tak se po zkompletování hattricku Karla Förarea radovali hráči USA z první výhry na letošním evropském šampionátu.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Karl Förare – 4 body (3+1)
    2. Maurin Rüegg – 4 body (2+2)
    3. Michael Binder, Robin Brown – 2 body (2+0)

Procentuální úspěšnost brankářů:
    1. Terence Frank – 83,33% (1 zápas; 12 střel; 2 góly)

Poslední zápas na turnaji:
    Jižní Korea – USA 2:12 (0:2, 0:8, 3:3)

Tabulka skupiny C:

1. Slovensko – 4 body (2 zápasy; 24:6)
    2. USA – 2 body (1 zápas; 12:2)
    3. Japonsko – 0 bodů (1 zápas; 4:9)
    4. Jižní Korea – 0 bodů (2 zápasy; 4:27)

Cesta Japonska turnajem

Japonci společně s Jižní Koreou zaujímají ve skupině C roli outsiderů a podle toho také dopadli jejich první zápas. My si zde připomeneme pouze zápas Japonska, které sehrálo svůj zápas předevčírem s reprezentačním celkem Slovenska. Do tohoto zápasu vstoupili překvapivě lépe Japonci, kteří v 10. minutě otevřeli skóre zápasu. Jenže o 6 minut později už byl stav 3:1 pro Slovensko a s Japonci to nevypadalo po první třetině dobře. V druhé třetině už vedli slovenští hráči 5:1, ale hráči Japonska se nevzdali a snížili dvěma brankami na 5:3, čímž si hlavně ve svých řadách udělali velkou naději o dobrý výsledek. Vše však přeci jen rozsekla třetí třetina, ve které Slováci doslova rozstříleli Japonce, kteří si nakonec připsali prohru 4:9 a v tabulce jim po tomto zápase patřila třetí příčka.

1. Naoki Macuba – 2 body (2+0)
    2. Ičiro Ueda – 2 body (0+2)
    3. Jasunori Hirokawa – 1 bod (1+0)

Slovensko – Japonsko 9:4 (3:1, 2:2, 4:1)

Přeji příjemné odpoledne všem florbalovým nadšencům! Dnes je na programu druhý hrací den, ve kterém se mimo jiné střetne celek Japonska s celkem USA v rámci skupiny C. Zápas se odehraje od 13:30 v hale Lisebergshallen Arena.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Josef Cestr

Branky a nahrávky: 50. Ueda (Nišii) – 2. Binder (Aa), 4. Zimmermann (R. Winkler), 8. Hansen (Rüegg), 20. R. Winkler (Länzlinger), 20. Fischer (Brown), 50. Zimmemann (Andersson), 54. Binder (McVey), 55. McVey (Hansen), 59. Brown (Hansen)

Rozhodčí: Bjørn Aksel Henriksen, Jan Magnar Ingebrigtsli (oba NOR)