Německo – Nizozemsko 26:29 (kon.) | Francie – Slovensko 21:18 (kon.) | Švédsko – Chorvatsko 30:28 (kon.)
Č. Hora – Srbsko 22:19 (kon.)
Francie
21:18 (7:9)
Slovensko
Pondělí 08.12.2014, 18:00 • Gradski Vrt, Osijek (Chorvatsko) - kapacita 3 538 míst • Mistrovství Evropy žen

Slovenské házenkářky na úvod ME prohrály s Francií 18:21, přesto se vůbec nemají za co stydět, neboť proti vysokým favoritkám sehrály skvělý zápas, v jehož dvaačtyřicáté minutě ještě vedly. V závěru už ale Francouzky na palubovce dominovaly a do skupiny D si připisují tříbrankové vítězství. Šesti brankami k němu přispěla Siraba Dembéleová.

Nejvíce branek: Dembéleová 6, Niomblaová a Lacrabéreová po 4 – Školková a Trehubová po 4, Jakubisová 3. (19:35:06)

60
    Konec zápasu. (21:18)

60
    Rána Pineauová je sražena do zámezí, v závěru ještě hrají s míčem Francouzky. (21:18)

59
    Po krásné slovenské akci podruhé v zápase skóruje Lucia Súkenníková. (21:18)

58
    Slovenky nevyužily možnost k rychlému brejku a zbrzdily celou akci do postupného útoku. (21:17)

57
    Slabé zakončení Školkové nemělo naději na úspěch. (21:17)

56
    Trehubová z pravého křídla ztroskotala na Leynaudové, na druhé straně trefuje Baudoinová další tyč slovenské branky. (21:17)

55
    Francouzky přesilovku brzy využívají díky Paule Baudoinové. (21:17)

55
    Dánští rozhodčí na dvě minuty vylučují Lydiu Jakubisovou. (20:17)

54
    Zatímco v prvním poločase Slovenky inkasovaly pouze sedm branek, tak za 23 minut druhého již dalších třináct. (20:17)

54
    Další oddechový čas si bere český trenér Slovenek Dušan Poloz. (20:17)

54
    Velké okno ve středu slovenské obrany využila ke skórování Gnonsiane Niomblaová. (20:17)

54
    Jakubisová úspěšnou ranou ještě drží Slovenky ve hře o nečekaný úspěch. (19:17)

53
    Dembéleová trefuje břevno slovenské branky. (19:16)

53
    Školková neuspěla proti Leynaurdové a Slovenky začínají ztrácet krok se soupeřem z úzké světové špičky. (19:16)

52
    A devatenáctou okamžitě z rychlého brejku Dembéleová. (19:16)

52
    Slovenská obrana už ve druhém poločase nefunguje tak jako v prvním, osmnáctou branku Francie střílí Niombiová. (18:16)

52
    Beňušková je proti náhradní francouzské brankářce Glauserové už třetí různou úspěšnou střelkyní sedmimetrového hodu ve slovenském týmu. (17:16)

51
    Obrovské štěstí pro Slovensko, rána od Pineauová se od tyče odrazila do Gubikové a poté těsně vedle branky. (17:15)

Tomáš Kohlmann

Francie: Leynaudová, Attingreová, Glauserová – Cisséová, Prouvensierová, Baudoinová, Dembéléová, Lacrabéreová, Aygionová, Gnabouyouová, Pineauová, Zaadiová, Nze Minková, Lévequeová, Niombiová, Francoisová, Njitamová, Landreová
    Slovensko: Tóthová, Gubiková, Súlovská – Jakubisová, Blažeková, Súkenníková, Bíziková, Dubajová, Szarková, Trehubová, Beňušková, Rajnohová, Michnová, Školková, Kertészová, Czaniková, Minarčiková, Horňáková

Rozhodčí: Stenrand, Birch (oba Dánsko)