Jekatěrinburg – Jokerit 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Kazaň – Riga 3:2 (kon.)

Roman Červenka (PET) 1+0 (17:27:27)

Hokejisté Magnitogorsku poráží Petrohrad 4:3 po prodloužení, přestože ještě v 57. minutě prohrávali 1:3. Pak však snížil Sergej Mozjakin a v čase 58:38 srovnal již ve hře bez brankáře Danis Zaripov. Velký obrat Metallurgu dokonal v prodloužení český útočník Jak Kovář, který svůj samostatný únik zakončil bekhendovou kličkou.

Střely na branku v prodloužení – 1:0, celkem – 30:27

62:19
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí dokonávají fantastický obrat! Do samostatného úniku se dostal JAN KOVÁŘ a zakončil ho precizním bekhendovým blafákem! Koskinen byl bez šance. Asistence: Sergej Mozjakin a Sergej Těreščenko.

61:47
    Timkin to vzal mezi dva hostující obránce, ale skončil na ledě. Faul se nepíská.

60:58
    Bekhendový pokus Panarina skončil až v ochranné síti. Zřejmě ale musel být tečován, protože se vhazuje před Košečkinem.

60:45
    Mozjakin nabíjel Kovářovi. Tomu střela vůbec nesedla a puk skončil v rohu.

60:01

Metallurg dokázal v samém závěru utkání srovnat skóre z 1:3 na 3:3 a tak se bude prodlužovat. Máme za sebou opravdu velmi vzrušujících posledních pár minut!

Střely na branku ve 3. třetině – 12:8, celkem – 29:27

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:38
    Domácí to dokázali a vymazali dvougólovou ztrátu! Magnitka už hrála bez brankáře, když Jan Kovář z levého kruhu vystřelil a puk se od Brenta dostal ke vzdálenější tyčce, kde ho DANIS ZARIPOV doklepl do prázdné hostující svatyně. Asistence: Tim Brent a Jan Kovář.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:42
    Závěr ještě bude dramatický! Antipin z pravé strany nahodil puk na branku a SERGEJ MOZJAKIN jeho nabídku dokázal tečovat. Koskinen sice kotouč ještě vyrazil před sebe, ale právě Mozjakin ho dorazil do odkryté klece – 2:3. Asistence: Viktor Antipin.

56:21
    Kovář nahazoval puk před branku na teč, ale pro černou gumu si sáhla Koskinenova lapačka.

55:52
    Hostující řada Červenka – Mortensson – Thoresen teď šetří cenný čas v útočném pásmu.

55:03
    Domácí už mají jen pět minut na to, aby se pokusili dvougólové manko smazat.

53:52
    Hráči Metallurgu krouží v útočném pásmu, hosté je ale nepouštějí ke střelbě.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Lee (Mozjakin, Kovář), 57. Mozjakin (Antipin), 59. Zaripov (Brent, Kovář), 63. Kovář (Mozjakin, Těreščenko) – 7. Panarin (Kovalčuk, Šipačjov), 38. Červenka (Mortensson, Thoresen), 42. Dadonov (Panarin, Šipačjov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Ibragimov, Malenkich, Těreščenko – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Platonov, Osala, Grigorenko – Pare, Timkin, Junkov – Kaletnik, Jakuncenja, Brent – Kosov.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Ivannikov) – Bělov, Čudinov, Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, Jermakov – Tichonov, Kovalčuk, Ericsson – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Mortensson, Thoresen, Červenka – Kablukov, Ketov, Burdasov – Kadějkin

Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Sadovnikov, Zacharenkov