Kärpät – SaiPa 3:2 (kon.) | Luleå – Rauma 2:1 (kon.) | Frölunda – IFK Helsinky 5:3 (kon.)
Skellefteå – Linköping 4:4 (1:0 po s.n.)
Kärpät Oulu
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
SaiPa Lappeenranta
Úterý 09.12.2014, 17:30Hokejová Liga mistrů

To je z mé strany vše a u dalších hokejových přenosů se těším brzy nashledanou! (19:51:16)

Dnešní utkání končí. Ve vlemi hezkém utkání vítězí domácí Kärpät Oulu nad SaiPou Lappeenranta 3:2. Skóre otevřel v 16. minutě Jarvinen a hosté vedli. Poté se ale prosadil Kemppainen a Donskoi a bylo to 2:1. Naději pro hosty vykřesal Lofquist. Skóre uzavřel v 56. minutě krásnou střelou Keranen. Oulu tak díky vítězství v první zápase i v odvětě postupuje mezi nejlepší čtyři celky Evropy!

60:00

59:37
    Hosté ještě kombinují v pásmu, ale puk brzo ztratili a domácí jdou dopředu.

58:53
    Z pravé strany střílel Venalainen, jehož střela ale mířila mimo Tarkkiho tyče.

58:39
    Puk v pásmu SaiPy, která rozehrává.

58:00
    Poslední dvě minuty!

57:11
    Hosté se ještě snaží alespoň o vyrovnání v tomto utkání, ale sami vědí, že o postupujícím je již rozhodnuto.

56:20
    Od modré velmi tvrdě vypálil Maalahti, Tarkki vyráží!
    Juho KERÄNEN - 3:2

55:30
    Oulun Kärpät vstřelil branku!
    3:2! Po pravé straně ujel Lofquistovi JUHO KERANEN, který krásně zavěsil pod břevno! Asistence: Juha-Pekka Haataja, Dan Spang.

55:09
    Střela Koha mířila mimo Tarkkiho tyče.

54:47
    Hosté sice nahdoili puk do pásma, ale jako první u něj byl domácí Laatikainen.

54:08
    Pitkanen a Niemala se postrkovali na brankovišti a oba si půjdou sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

53:39
    Backman objel branku a pokusil se překvapit Tarkkiho, ten se ale nachytat nenechal a byl u tyče včas.

53:27
    Maalahti vypálil od modré, ale jen do náruče Markkanena.

53:19
    Kärpät je v plném počtu!

52:47
    Maalahti neudržel puk před modrou čarou a je odpískáno postavení mimo hru.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 40. Kemppainen (Kukkonen, Masuhr), 44. Donskoi (Kemppainen, Aho), 56. Keranen (Haataja, Spang) – 16. Jarvinen (Maalahti), 49. Lofquist (Spina, Maalahti)

Kärpät Oulu: Tarkki (Karhunen) – Kukkonen, Masuhr, Laatikainen, Glenn, Spang, Vallin, Niemela – Pirnes, Pyorala, Davis – Manninen, Haataja, Huml – Aho, Kemppainen, Donskoi – Suoranta, Alikoski, Komulainen – Keranen.
    SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Bernard) – Maalahti, Riikola, Lofquist, Ahonen, Salcido, Backman, Makinen, Lappalainen – Koho, Mankinen, Tavi – McIntyre, Spina, Jokinen – Hamalainen, Venalainen, Jarvinen – Flinck, Pitkanen, Kuronen.

Rozhodčí: Björg, Öhlund – Sormunen, Neva