Plzeň – K. Vary 4:3 (po pr.) | Litvínov – Třinec 3:5 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:1 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (2:1 po s.n.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 12.12.2014, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga
    Jakub SVOBODA - 1:3

59:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    JAKUB SVOBODA pečetí výhru Zlína střelou do opuštěné klece Olomouce. Bez asistence.

56:44
    Zlín bude hrát přesilovou hru, protože na dvě minuty za hákování je vyloučen Ivan Majeský (OLO).

53:50
    Díky podražení Jiřího Ondráčka (ZLN) se Olomouci naskýtá velká příležitost k vyrovnání.
    Roman RÁC - 1:2

52:47
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí hokejisté se konečné dočkávají, protože olomouckou střeleckou smůlu dokázal prolomit ROMAN RÁC, a tak bude závěr utkání ještě hodně zajímavý. Asistence: Martin Vyrůbalík, Rostislav Marosz.

49:25
    Jakub Herman (OLO) dostává další zbytečné dvě minuty, protože zahákoval jednoho z obránců Zlína.

48:33
    Vzájemné vyloučení na obou stranách! Nejdříve fauloval ve středu kluziště Petr Leška (ZLN), který je vyloučen na dvě minuty za podražení a na domácí straně je poté vyloučen Jan Knotek (OLO), jenž zbytečně fauloval po odpískání a odsedí si dvě minuty za podražení.

47:46
    Jenže hosté se v plném počtu příliš dlouho neohřáli, protože další dvě minuty za krosček nyní dostává Martin Matějíček (ZLN).

46:03
    Kotouč se odrazil k zcela volnému Vyrůbalíkovi, který ihned vypálil a jeho rána skončil na břevně hostující klece!

45:32
    A po malé poradě se rozhodčí nakonec rozhodují vylučovat, a Pavel Kubiš (ZLN) tak dostává dvě minuty za faul loktem.

41:32
    Další velice důležitý zákrok Šťůraly, který nyní vyrazil velice nebezpečnou střelu Houdka.

39:13
    V závěru druhé třetiny ještě Bedřich Köhler (ZLN) oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

35:39
    Radim Kucharczyk (OLO) dostává dvě minuty za hákování, ale po pravdě jsem žádný nedovolený zákrok domácího hráče neviděl.

31:54
    Hodně přísně jsou nyní potrestáni domácí hokejisté, protože dle rozhodčích jich bylo na ledě šest, a tak domácí střídačka dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jakub Matai (OLO).

31:22
    Matai zahazuje další tutovku! Olomoucký útočník se dostal zcela sám mezi kruhy, ale domácí útočník svou následnou střelu nevměstnal mezi tři tyče hostující klece.

29:18
    Pavel Sedláček (ZLN) tedy dostává dvě minuty za držení protihráče.

29:18
    Další obrovská šance Olomouce, protože Herma přihrával před prázdnou bránu Lašovi, jenže toho jeden z hostujících hráčů podržel, a tak olomoucký útočník nemohl zakončit.
    Jiří MARUŠÁK - 0:2

25:17
    Ševci využívají přesilovou hru! Leška dlouho držel puk v pravém kruhu, odkud nakonec přihrál na modrou JIŘÍMU MARUŠÁKOVI a jeho střela skončila až za zády Trvaje. Asistence: Petr Leška.

24:49
    Leška nabil na modrou zcela volnému Marušákovi a jeho střelu na bližší tyč dokázal zlikvidovat Trvaj.

23:28
    Radim Kucharczyk (OLO) zcela zbytečně hákoval jednoho z hostujících obránců, a tak dostává zaslouženě dvě minuty.

22:11
    Rachůnek dostal nabito mezi kruhy a jeho pohotovou střelu zastavila až lapačka Šťůraly.

18:04
    Domácí mohou vyrovnat zápas ještě před odchodem do kabin. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Ondřej Veselý.
    Jiří ONDRÁČEK - 0:1

17:04
    Hosté už hráli v plném počtu, když se kotouče zmocnil JIŘÍ ONDRÁČEK, vjel do útočného pásma, zpoza pravého kruhu vypálil přes několik bránících hráčů a jeho kotouč propadl Trvajovi zřejmě mezi vyrážečkou a betonem. Zlín se ujímá vedení. Asistence: Roman Vlach, Patrik Urbanec.

16:00
    První vyložená šance domácího celku zůstala nevyužita. Skrbek si najel do mezikruží, ale ještě hledal lépe postaveného Diviše, který tváří v tvář Štůralu nepřekonal.

14:42
    Podruhé v dnešním klání si zahrají početní převahu domácí. Martin Matějíček přidržel za brankou v souboji nedovoleně Rachůnka a odjíždí za katr.

10:18
    Přesilová hra Olomouce měla jepičí život. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Rostislav Marosz a poměr sil na ledě se vyrovná.

09:48
    Přesilovou hru si vyzkouší poprvé v zápase i Hanáci. Dvě minuty za podražení obdržel Pavel Kubiš. Zlínský útočník fauloval v útočném pásmu.

07:18
    A nyní si Berani zahrají první přesilovou hru, dvě minuty za podražení obdržel Dávid Buc.

04:55
    Další šance Zlína. Míčka v těsné blízkosti Trvaje nepřekonal, když mu možnost dobrého zakončení vzal jeden z obránců Olomouce. Celou akci mohl dotáhnout k vítězné brance Leška, jenomže domácího brankáře nepřekonal.

00:53
    První šance utkání, ve které se ocitli hosté, Čajánek se dostal ke střele z mezikruží, Trvaj byl připraven a zasáhl.

Marek Janoš

Zuzana Spurná

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 53. Rác (Vyrůbalík, Marosz) – 18. Ondráček (Vlach, Urbanec), 26. Marušák (Leška), 60. Svoboda

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Diviš – Rachůnek, Knotek, Kucharczyk.
    Berani Zlín: Štůrala (Hromada) – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Přibyl, Stuchlík – Svoboda, Čajánek (C), Veselý – Ondráček, Vlach, Říčka – Okál, Leška, Köhler – Kubiš, Šťastný, Sedláček.

Rozhodčí: Pešina, Souček – Blümel, Polonyi