Jekatěrinburg – Riga 0:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jokerit 3:4 (kon.) | Kazaň – Petrohrad 3:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
SKA Petrohrad
Sobota 13.12.2014, 15:30 • TatNeft Arena • KHL

Máme tu konec utkání ve kterém vítězí Kazaň 3:1! Za domácí se dnes dvakrát trefil Nikulin a jednou brankou přispěl Burmistrov. Za hosty pouze korigoval na 3:1 Burdasov.

Statistiky dnešního utkání:
    Střely na branku: 28 – 26,
    vyhraná vhazování: 30 – 29,
    nejvíce času na ledě strávil Nikulin (22:42)!

To je ode mě vše, děkuji za pozornost a někdy opět na shledanou. (18:05:24)

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta.

58:00
    Brankář SKA odjíždí na střídačku a místo něj naskakuje šestý hráč. Petrohrad to tedy zkouší v šesti proti pěti.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, dokáží ještě hosté zdramatizovat průběh zápasu?

54:18
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je sníženo! ANTON BURDASOV dostal puk od Ponikarovskijho, vybruslil před branku a jakýmsi nahozením, které ještě tečoval domácí hráč, dokázal dostat puk za záda domácího brankáře. Asistence: Alexej Ponikarovskij, Ilja Kablukov.

53:10
    Po dobré kombinaci v útočném pásmu si několik střeleckým pokusů připsali i hráči Petrohradu. Zdá se však, že branka Kazaně je dnes začarována.

52:30
    Po Petrovově akci, kterou zakončil střelou zápěstím se bude opět vhazovat před brankou SKA, což domácím pochopitelně vyhovuje.

50:00
    Do konce utkání zbývá deset minut a o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto. Zápas se spíše dohrává.

49:10
    Domácí hráči kontrolují hru.

47:47
    Ilja NIKULIN - 3:0

47:47
    Kazaň vstřelila branku!
    ILJA NIKULIN dnes pálí ostrými! Domácí využívají přesilovou hru. Azevedo posunul puk na modrou, kde měl opět napřaženo Nikulin, který další dělovkou propálil bezmocného Koskinena. Asistence: Justin Azevedo, Oscar Moller.

47:35
    Další komplikace pro hosty. Rukavišnikov míří na trestnou lavici. Dostává dvouminutový trest za to, že hrál s neúplnou výstrojí.

46:45
    Moller hledal zpoza branky najíždějící spoluhráče. Nedokázal však přesně přihrát a tak se puku zmocňují opět hosté, kteří už tlačí vše do ofenzívy.

45:20
    Hráči SKA se nakonec o útočné pásmo připravili sami svojí nepřesností a musí začít s dobýváním branky Kazaně zase pěkně od začátku.

44:45
    Hosté sice drží kotouč v útočném pásmu, nedokáží si však vytvořit nějakou větší šanci.

43:30
    V této fázi utkání se bojuje především ve středním pásmu. Atmosféra na ledě houstne, začíná se přiostřovat.

42:15
    Tlak hostů narůstá a po dalším nahození na branku domácích se bude vhazovat před domácím gólmanem.

41:45
    Do zakončení se nyní dostal také Thoresen, který se prosmýkl kolem dvou bránících hráčů a z prostoru mezi kruhy vyslal střelu zápěstím! Nilsson však byl i tentokrát pozorný a jeho pokus bez problémů zneškodnil.

40:25
    Třetí třetinu začali aktivněji hosté. Kovalčuk měl šanci ke snížení, nedosáhl však na dlouhou přihrávku, takže se puku ujali domácí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:10.

Je za námi druhá třetina, kterou se, stejně jako první, podařilo domácí vyhrát 1:0 a po brance Burmistrova je tedy stav utkání 2:0. Hosté dnes nehrají vůbec dobře, nedaří se jim zhola nic, takže se nechme překvapit, zda je dokáže vzchopit proslov v kabině! Zůstaňte s námi!

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na branku: 26 – 12,
    vyhraná vhazování: 22 – 16,
    nejvíce času na ledě strávil Medvěděv (15:19)!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Alexandr BURMISTROV - 2:0

39:10
    ALEXANDR BURMISTROV stál na konci kombinace první formace domácích a po přesné přihrávce Mollera poslal, zcela nehlídaný, puk za Koskinenova záda. Asistence: Oscar Moller, Kirill Petrov.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:32
    I na druhé straně bylo opět rušno před Koskinenovou brankou. Obrana hostů si však na poslední chvíli poradila.

37:40
    Šipačjov dostal přihrávku přes šířku kluziště a pálil do takřka odkryté klece! Nilsson se však zázračným způsobem stihl přemístit a předvedl ještě zázračnější zákrok!

37:00
    Po nepřesnosti v rozehrávce SKA se do proti útoku hnali hráči z Kazaně! Hosté se však stačili včas vrátit a zažehnali tak hrozící nebezpečí.

35:53
    Domácí v plném počtu. Hosté nevyužívají ani tuto příležitost.

34:20
    Hráči Petrohradu se však zatím nemohou usadit v útočném pásmu. Jak už jsem zde dnes několikrát zmínil, domácí opravdu skvěle bruslí.

33:53
    Hostům se naskytla příležitost na vyrovnání. Domácí hráli v šesti, což znamená jediné, hráči SKA si zahrají přesilovou hru.

33:05
    Nahození Gluchova schovává opět brankář hostů do své lapačky, což znamená jediné. Další vhazování před jeho brankou.

Po komerční přestávce se bude opět vhazovat před brankou Petrohradu.

31:20
    Na druhé straně teď předvedla svoji sehranost trojice Moller, Burmistrov, Petrov, kteří doslova rozebrali obranu SKA a během deseti vteřin si vytvořili tři obrovské příležitosti. Koskinen i s pořádnou porcí štěstí drží svůj tým nad vodou.

30:25
    A další šance pro Panarina, který dokázal vybojovat ve středním pásmu puk a hnal se společně se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho! Panarin v poslední chvíli volil nahrávku, kterou však zneškodnil bránící hráč.

29:20
    Nyní hra nabírá opravdu vysoké obrátky. Hraje se nahoru dolu, atmosféra na stadionu je skvělá!

28:40
    Po delší době se do útočného pásma dostávají domácí. Po nahození na branku Petrohradu se bude vhazovat před hostujícím brankářem.

26:33
    Další obrovská šance Panarina, který po přihrávce z pravé strany kluziště vyslal další tvrdý projektil na branku Nilssona! Domácí brankář však i na tuhle střelu dobře viděl, takže s ní neměl žádný větší problém.

25:50
    Další střelu vyslal Čudinov! Jeho dělovka od modré se však pouze odrazila od mantinelu za brankou.

24:55
    Z mezikruží tentokrát pálil Martensson! Trefil však pouze připraveného Nilssona, který neměl zakrytý výhled, takže jeho střelu dobře viděl.

24:30
    Nyní se po velmi dlouhé době ocitl v šanci Panarin, který vystihl nepřesnou rozehrávku a málem se řítil sám na branku. Puk mu však utekl a Nilsson ho přikryl svojí lapačkou.

23:45
    Stále je hra v režii domácích.

22:50
    Po dalším závaru v obranném pásmu SKA nakonec končí Pesonenovo nahození od modré v lapačce Koskinena. Čeká nás tedy další vhazování před brankou hostů.

22:00
    Domácí opravdu velmi dobře bruslí a nedovolují svému soupeři takřka nic.

21:05
    Opět aktivnější domácí momentálně drží puk v útočném pásmu. Bojuje se za brankou Koskinena.

20:35
    První formace si svoje odehráli, na led naskakují druhé pětky obou celků.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:19.

Je za námi první třetina, ve které se ujali vedení domácí, kteří po brance Nikulina vedou v tomto duelu 1:0! Hosté si žádnou výraznou příležitost nevytvořili, takže bude zajímavé sledovat, s jakou taktikou přijdou do dalších třetin. Zůstaňte s námi!

Statistiky po první třetině:
    Střely na branku: 9 – 5,
    vyhraná vhazování: 9 – 8,
    nejvíce času na ledě strávil Šipačjov (07:26)!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:40
    Domácí jsou stále aktivnější, vytvářejí si mnohem více šancí a budou-li chtít hosté dnes uspět, budou muset něco změnit.

17:38

16:20
    Hosté však zatím přesilovou hru brání na výbornou a nedovolují domácím, usadit se v jejich obranném pásmu.

15:38
    Další nepříjemnost pro SKA. Na trestnou lavici míří Alexandrov, který si odpyká dvouminutový trest za krosček. Alexandrov navíc dostává desetiminutový osobní trest.

14:50
    Do konce první třetiny zbývá něco málo přes pět minut. Střely na branku: 6 – 4.

13:07
    Po jedné ze střel domácích se bude opět vhazovat před brankou SKA. Hosté zatím působí zakřiknutým dojmem ...

12:35
    Trojice Moller, Burmistrov, Petrov nyní skvěle napadla rozehrávku hostů, získala puk a sevřela hráče Petrohradu v jejich obranném pásmu.

12:09
    Icing Petrohradu, vhazovat se bude před Koskinenem.

11:12
    Na ledě jsou první formace, bojuje se především ve středním pásmu.

10:40
    Na ledě jsou čtvrté formace, pětka SKA Petrohradu kombinuje v obranném pásmu domácích.

Následuje komerční přestávka. V TatNeft Areně panuje skvělá atmosféra.

09:25
    Kazaň vyhazuje přes všechny čáry, vhazovat se bude před Nilssonem.

09:05
    Nyní se hraje poměrně pohledný hokej, ze strany na stranu, šance jsou k vidění na obou stranách.

07:45
    Nyní se v šanci, nebo spíše v náznaku šance ocitli hráči Petrohradu. Přihrávka z rohu kluziště, která směřovala před branku, byla však včas zastavena bránícími hráči.

06:50
    Domácí se hnali do další slibné příležitosti! Přečíslení tří proti dvěma však nezvládli. Gluchov nedostal přesnou přihrávku, což znamená, že se puku ujímají opět hosté.

05:37

04:30
    Hosté svoji přesilovou hru sehrávají zatím poměrně dobře, dostávají se do střeleckých příležitostí, kombinují v útočné třetině. Recept na domácího brankáře však hledají marně.

03:37
    První přesilovou hru si zahrají hráči z Petrohradu. Na trestnou lavici míří Zacharčuk, který si odpyká dvouminutový trest za krosček.
    Ilja NIKULIN - 1:0

01:56
    Domácí začali výborně! Po jedné z akcí před bránou hostů posunul Obuchov puk na modrou čáru, kde měl napřaženo ILJA NIKULIN, který tvrdou střelou propálil hostujícího brankáře. Asistence: Dmitrij Obuchov.

00:50
    Po krátké ofenzivní činnosti hostů končí nakonec nahozený puk opět v lapačce Koskinena, což znamená, že se bude opět vhazovat před brankou hostů.

00:20
    Domácí se ihned natlačili před branku Koskinena, který musel schovat puk do své lapačky. Vhazovat se bude před brankou Petrohradu.

00:01
    Hlavní rozhodčí vhodil úvodní buly, kterým odstartoval dnešní utkání.

00:01

Vše je připraveno k zahájení utkání, zápas začne co nevidět.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Brookbank, Medvěděv, Zacharčuk, Kornějev, Denisov, Nikulin – Moller, Burmistrov, Petrov – Mirnov, Pesonen, Tkačjov – Gluchov, Varnakov, Azevedo – Obuchov, Lukojanov, Archipov – Malychin

SKA Petrohrad: Koskinen (Ivannikov) – Čudinov, A.Bělov, Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, N.Bělov, Jermakov – Kovalčuk, Ericsson, Ponikarovskij – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Thoresen, Červenka – Kablukov, Ketov, Burdasov

Rozhodčí: Ravodin, Gofman – Sivov, Šeljanin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Na programu je další kolo Kontinentální hokejové ligy a my budeme svědky atraktivního duelu mezi týmy Ak Bars Kazaň a SKA Petrohrad

Tým Ak Bars Kazaň má na svém kontě 78 bodů a po právu mu náleží pátá příčka celé KHL. V posledním zápase však hráči Kazaně nestačili před domácím publikem na silný Jokerit, kterému podlehli 1:2. Dnes je opět čeká velmi silný soupeř, tak se nechme překvapit, jak se s tím domácí popasují.

Poslední utkání:
    Kazaň – Jokerit 1:2,
    Kazaň – Dynamo Riga 3:2,
    Chanty Mansijsk – Kazaň 4:3 P,
    Čeljabinsk – Kazaň 2:3 P,
    Jokerit – Kazaň 2:4.

Nejlepším střelcem týmu je Justin Azevedo, který má na svém kontě jedenáct vstřelených branek!

Tým SKA Petrohrad má na svém kontě 82 bodů a po právu mu patří druhá příčka celé KHL. Petrohradští se mohou chlubit nejsilnější ofenzivou celé ligy. Letos již nastříleli neuvěřitelných 149 branek.

Jekatěrinburg – Peterburg 1:5,
    Magnitogorsk – Peterburg 4:3,
    Dynamo Moskva – Peterburg 2:1,
    Peterburg – Chabarovsk 7:1,
    Peterburg – Novosibirsk 5:4.

Nejlepším střelcem týmu je Ilja Kovalčuk, který má na svém kontě dvaadvacet vstřelených branek. Na záda mu však dýchá Artemij Panarin, který má na svém kontě branek devatenáct! Střelecky se také daří Thoresenovi, Ericssonovi, Martenssonovi a Červenkovi.

Filip Langr

Branky a nahrávky: 2. Nikulin (Obuchov), 40. Burmistrov (Moller, Petrov), 48. Nikulin (Azevedo, Moller) – 55. Burdasov (Ponikarovskij, Kablukov)

Rozhodčí: Ravodin, Gofman – Sivov, Šeljanin