SK Karviná – Nový Jičín 4:3 (po pr.) | Přerov – Břeclav 2:0 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 8:4 (kon.)
Klášterec nO – Klatovy 7:1 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 2:3 (1:2 po s.n.) | Mor. Budějovice – Bílina 4:3 (kon.)
Nymburk – Jablonec n/N 6:5 (po s.n.) | Vsetín – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 1:4 (kon.)
Pelhřimov – Řisuty 5:2 (kon.) | Tábor – Děčín 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Jindř. Hradec 9:5 (kon.)
Kobra – Trutnov 1:2 (kon.)
HC Kobra Praha
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
HC Trutnov
Sobota 13.12.2014, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji pěkný večer. Dnes nás čeká souboj dvou týmů, které dělí v tabulce celých 21 bodů, pro oba to bude navíc vstup do druhé poloviny základní části.

Kobra, která si drží první příčku s náskokem tří bodů a zápasem k dobru před druhým Sokolovem, doma ještě letos neprohrála a ztratila jediný bod při výhře v prodloužení. Má tak zatím bilanci na svém ledě 6-1-0-0.

Jejich dnešní soupeř z Trutnova bude mít těžkou pozici. V celkové tabulce mu patří 12. pozice, na hřištích soupeře mají navíc nepříliš lichotivou bilanci 0-1-0-6, ze sedmi zápasů tak vytěžili pouze dva body za výhru v prodloužení.

Za posledních pět zápasů byla Kobra stoprocentní, získala všech 15 možných bodů se skóre 27:11. Střelecky se jim tak velmi dařilo, i když v posledním utkání proti Jablonci otáčeli výsledek ve svůj prospěch až ke konci zápasu.

Trutnovským se dařilo doma, venku to už ale žádná sláva nebyla. Na domácím ledě získali všechny body (9), venku naopak vše prohráli a nezískali tak ani bod. V posledních pěti zápasech mají vyrovnané skóre 21:10, přičemž jediný gól se jim podařilo vsítit právě na hřištích soupeře. Uvidíme, jak se jim bude střelecky dařit dnes.

HC BAK Trutnov – HC Lední Medvědi Pelhřimov 8:5

Pojďme se ještě podívat na vzájemné zápasy. Letos už se spolu oba týmy potkaly, v září na trutnovském ledě vyhrála Kobra 6:2. Jelikož je Trutnov po dvou sezónách strávených v krajské soutěž letos nováčkem, loni spolu dnešní soupeři žádný zápas neodehráli.

Papírově by měl být jasným favoritem domácí celek, ale na hokeji je krásné to, že nikdy nevíte kdo může vyhrát. Nechme se proto překvapit, jak dnešní utkání skončí.

HC Kobra Praha: Bílek (Havlín) – Evan, Růžička, Ton (A), Verbík R., Cafourek, Verbík J., Švaříček, Šteiner – Čurda, Pohl, Kučera, Borovanský, Novák, Slanina, Paris, Strnad, Kocman (C), Kalla, Půlpán, Malý
    trenér: Miloslav Šeba

HC BAK Trutnov: Čáp (Kukin), Vácha, Souček, Dufek, Voženílek, Karlík, Junek, Chaloupka – Kozák, Veselý, Šimoníček, Březina (A), Poulíček, Kastner, Luštinec (C), Koutník, Chytráček (A), Zítka, Perutek
    trenér: Jiří Malinský.

Domácí jsou na ledě, už nastupují i hosté.

Kapitáni si podali ruce s rozhodčími, za chvíli začne zápas.

00:01

00:01
    Utkáni začalo, u puku první Kobra.

01:05
    První vyloučení zápasu. Poulíček chytil svého soupeře kolem krku a otočením ho složil na zem a je vyloučen za držení protihráče. Přesilovka Kobry.

01:16
    Kobra právě vstřelila branku!
    Domácí bleskově využívají! DOMINIK NOVÁK prostřelil Čápa a Kobra vede už ve druhé minutě 1:0.
    Asistence: Michal Slanina, Roman Verbík.

02:41
    Vyloučení na druhé straně. Růžička na trestné za hrubost.

02:56
    Trutnov ve veliké šanci nedal! Bílek v leže skvěle pochytal několikrát vyražený puk, i když je třeba říct, že měl i trochu štěstí.

03:20
    A přesilovka bude dvojitá! Za podražení vyloučený Jan Pohl.

03:50
    Trutnov si v útočném pásmu vytváří šance a vysílá jednu střelu za druhou, zatím Bílek drží.

04:37
    Puk se teď před Bílkem několikrát odrazil, ten se ale pro puk natáhl a chytil ho.

04:41
    Kobra ve čtyřech.

04:54
    Trutnovský útok přerušen offsidem.

05:20

06:20
    Trutnov dál pokračuje v útoku, bylo k vidění několik nebezpečných šancí. Skóre se však stále nemění.

06:27
    Další vyloučení Kobry, Roman Verbík na trestné za hákování.

07:40
    Luštinec pálil z kruhu, puk končí v Bílkově výstroji. Ten přerušuje hru.

08:35
    Kobra chvíli útočila, teď se ale znovu stáhla do svého obranného pásma.

09:03
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Přece se jim podařilo dát gól! Na několik pokusů puk propasoval do brány ONDŘEJ BŘEZINA!
    Asistence: Lukáš Karlík.

10:15
    Čáp lapil puk do lapačky, vhazuje se po jeho levé ruce.

11:10
    Kobra kombinuje v útočném pásmu, Trutnovu se ale daří dobře bránit a nepouští je do šancí.

11:49
    Čáp znovu přerušuje hru.

13:16
    Kobra mohla jít do brejku, akce však skončila offsidem.

13:36
    Michal Slanina na trestné za hákování, další početní výhoda pro Trutnov.

14:07
    Kobra vyhazuje a osvobozuje se tak.

14:55
    A až nyní se hostům podařilo dostat k Bílkovi, Kobra ale okamžitě znovu vyhazuje.

15:28
    Trutnov využívá druhou přesilovku a jde do vedení! Kastner vyslal střelu na bránu, jeho šanci ale ještě zablokoval Růžička. K odraženému puku se dostal TOMÁŠ VESELÝ, který se už nemýlil.
    Asistence: Lukáš Kastner.

17:48
    Hra se teď odehrává hlavně ve středním pásmu.

18:21
    Švaříček zpoza brány nahodil puk na Čápa, ten měl se střelou trošičku problémy ale nakonec puk bezpečně chytil.

19:44
    Trutnov se v posledních vteřinách ještě pokouší založit akci, Bílek přerušuje hru.

19:59
    Dvě desetiny před koncem třetiny vyloučen Jakub Luštinec. Odsedí si trest za držení protihráče.

20:00

První část je za námi. Hra byla vyrovnaná a poznamenaná několika vyloučeními. Domácí byli na trestné celkem čtyřikrát, hosté dvakrát. Každý tým využil polovinu přesilovek, i když druhá přesilovka Kobry nás čeká až ve druhé třetině. Všechny góly tak zatím padly v početní výhodě. Uvidíme, co nám přinese druhá část, která začne přibližně v 18:52

Hráči i rozhodčí jsou na ledové ploše, za několik okamžiků začne druhá třetina.

20:01

20:20
    Domácí za svojí bránou s pukem.

20:51
    Čurda za klecí přihrával Evanovi těsně před bránu, ten z bezprostřední blízkosti trefil pouze Čápa.

21:45
    Trutnov vyhazuje za Bílka. Kobře se nedaří útočit.

21:59

22:17
    Hned po buly pálil Zítka, Bílek pozorný.

22:53
    Poulíčkovu střelu Bílek vyrazil mimo, pak si ale pro puk dojel a přikryl ho lapačkou.

23:21
    Další možnost Trutnova na zvýšení, Dominik Šteiner fauloval soupeře kolenem a musí si tak odpykat svůj trest.

24:10
    Trutnov měl sérii velkých šancí! V jednu chvíli bylo asi pět hráčů u brány, gól nepadl.

24:58
    Na druhé straně obrovská šance Slaniny, který dostal nahrávku před bránu od mantinelu, ale tutovku poslal těsně vedle tyčky.

25:21

27:27
    Trutnov se drží v útočném pásmu, Kobře se vůbec nedaří něco vymyslet.

27:35
    Jakub Verbík zůstal po srážce od mantinelu ležet na ledě, asi po minutě vstal a za pomoci odjíždí na střídačku.

28:47
    Perutek se ocitl sám před bránou, přihrávka mu ale přeskočila hůl.

29:45
    Zakázané uvolnění Kobry.

30:01
    Souček vkleče zachytil puk pronikajícímu Slaninovi a poté vyhodil na zakázané uvolnění.

30:51
    Kobra v útočném pásmu, ale pouze kombinuje. Pokusy o střelu končí na hráčích.

31:49
    Vhazování před Čápem.

33:15
    Roman Verbík pálil od modré, hostující brankář střelu viděl a v klidu chytil.

33:25
    Zakázané uvolnění hostů.

34:02
    Kobra bude mít možnost přesilovky. Za držení si odpyká trest Chaloupka.

34:33
    Kobra kombinuje v útoku, Čurdovu střelu lapil Čáp.

35:00
    Trutnov vyhazuje přes celou plochu na Bílka.

35:40
    Skrumáž před Čápem! Několikrát se pokoušeli hosté dát gól a protlačit puk, ale nepodařilo se jim to. Nakonec vznikla potyčka, pojede se nájezd, Junek zalehl puk!

Nájezd jel Jan Pohl, backhandová klička ale skončila mimo branku.

36:02

36:25
    Strnad pálil, ale z mezikruží netrefil klec.

38:28
    Kobra v útoku, hra přerušena. Puk vyletěl mimo plochu.

38:38
    Cafourek vyloučen za držení, přesilovku si zahrají hosté.

39:07
    Novák oslabuje svůj tým napadením. Trutnov bude hrát 5 na 3.

39:50
    Bílek přišel o hůl, puk se ale přesunul na druhou stranu.

40:00

Stejně jako v první části, i v druhé se hodně vylučovalo, v poměru 3:1 pro domácí. Tentokrát ale gól nepadl, i když bylo k vidění několik šancí, včetně trestného střílení.

Další třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:25
    Kobra začala aktivně, sice je ve třech, ale nepouští soupeře do útoku.

40:38
    Domácí ve čtyřech.

41:07
    Domácí v plném počtu. Toto oslabení se jim povedlo přežít úspěšně.

41:33
    Střela domácích a následná šarvátka před Čápem, vhazuje se po jeho pravici.

41:38
    Cafourek po buly pálil od modré, střela znovu končí u Čápa.

42:06
    Tentokrát hra přerušena po Parisově střele, hráči se po odpískání stále častěji postrkují.

42:40
    Znovu uvidíme vyloučeného hráče. Za držení odjíždí Voženílek. Přesilovka pro domácí.

43:00
    Čurda se pokoušel najet si do útočné pozice, puk mu ale ujel a chopil se ho Koutník, který šel do útoku.

43:03
    Poměr sil se vyrovnává, právě Čurda je na trestné za hákování.

43:27
    Další akci Kobry chytá Čáp.

43:50
    Tentokrát v Čápově výstroji končí Cafourkova střela.

44:40
    Hosté v plném počtu, začíná jim tak více než půlminutová přesilovka.

45:03
    Domácí také v plném počtu.

45:39
    Vhazování před Čápem. Hostům se stále daří udržet jednogólový náskok.

45:48
    Jdou ale znovu do čtyř, hákováním se provinil Kastner.

46:30
    Puk se odrazil do ochranné sítě, vhazování před Čápem. Kobře se zatím přesilová hra nedaří.

47:08
    Hosté vyhazují za Bílka.

47:28
    Nyní Kobra navíc vyhodila na zakázané uvolnění.

47:48

48:15
    Podruhé v krátkém sledu přerušuje Čáp hru přikrytím puku.

48:30
    Kobra ale jde znovu do čtyř, Cafourek vyloučen za vysokou hůl.

49:25
    Vhazování před Bílkem.

50:12
    Hraje se před Čápem, puk ale mají v držení hosté.

50:30

50:42
    Slanina s Voženílkem se chvíli po odpískání postrkovali za bránou, vhazování před Čápem.

50:54
    Vhazování na stejném místě po zakázaném uvolnění trutnovských.

51:30
    Kobra hraje hodně aktivně, poslední střela odražená do sítě.

52:29
    Oboustranné vyloučení, Kučera za hrubost a Kozák za držení.

53:00
    Kobra neustává v tlaku, Trutnov ale výborně brání.

53:33
    Trutnov vyhazuje na zakázané uvolnění.

54:20
    I když mají hosté puk, nepouští se moc do útočných akcí a spíš brání náskok.

54:29
    Oba celky hrají v pěti.

56:00
    Trutnov stále dobře brání a nepouští domácí do svého pásma.

57:05
    Kobře se vůbec nedaří přejít přes střední pásmo.

57:21

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:42
    Kobra si ještě zahraje přesilovku, Voženílek vyloučen za padnutí na kotouč.

58:42
    Oddechový čas si berou domácí.

58:42
    Kobra to zkusí v šesti!

59:14
    Domácí teď měli šanci, Čáp ale znovu podržel puk. Navíc se bude vylučovat za šarvátku, která vznikla po odpískání.

59:14
    Frank Kučera a Lukáš Junek, oba za hrubost.

59:25
    Čurda vypálil z ostrého úhlu, brankář drží.

60:00

Je dobojováno! Stav určila první třetina, ve které padly všechny góly. Navíc všechny v přesilovce. Kobra tak poprvé v letošní sezóně prohrává na domácím ledě, Trutnov naopak poprvé vyhrává na ledě soupeře.

Hosty podržel hlavně téměř bezchybný Josef Čáp a skvělá obrana hlavně ke konci zápasu, Kobru srazila naopak nedisciplinovanost a neefektivita střel – poprvé v sezóně dali méně jak dva góly. V zápase se dnes opravdu hodně vylučovalo, celkem bylo uděleno 17 trestů (10 Kobra, 7 Trutnov).

To je ode mě pro dnešek vše, u středečního zápasu Kobry s Pelhřimovem na počtenou. (20:28:42)

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 2. Novák (Slanina, Verbík R.) – 10. Březina (Karlík), 16. Veselý (Kastner)

HC Trutnov: Čáp (Kukin), Vácha, Souček, Dufek, Voženílek, Karlík, Junek, Chaloupka – Kozák, Veselý, Šimoníček, Březina (A), Poulíček, Kastner, Luštinec (C), Koutník, Chytráček (A), Zítka, Perutek
    trenér: Jiří Malinský