SK Karviná – Nový Jičín 4:3 (po pr.) | Přerov – Břeclav 2:0 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 8:4 (kon.)
Klášterec nO – Klatovy 7:1 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 2:3 (1:2 po s.n.) | Mor. Budějovice – Bílina 4:3 (kon.)
Nymburk – Jablonec n/N 6:5 (po s.n.) | Vsetín – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 1:4 (kon.)
Pelhřimov – Řisuty 5:2 (kon.) | Tábor – Děčín 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Jindř. Hradec 9:5 (kon.)
Kobra – Trutnov 1:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 13.12.2014, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Letos je "série" mezi Drtiči a Valachy vyrovnaná 1:1. Oba týmy dokázaly vyloupit stadion toho druhého. V 17:30 uvidíme, jestli bude toto pravidlo platit i dnes.

Hodonínu v tabulce po dvaadvaceti odehraných kolech patří 8. příčka, tj. poslední, která zaručuje postup do play off. Navíc Na Lapač příjíždí ve skvělé formě, jelikož za poslední tři zápasy dokázali hokejisté Hodonína získat 9 bodů. Uvidíme, jestli prodlouží šňůru i proti celku Vsetína.

Vsetín vůbec po prvé v sezóně prohrál 2 zápasy v řadě. Stalo se tak doma proti Novému Jičínu a v Porubě. To jim ale nebrání držet krok se špičkou tabulky, jelikož jim po 22 zápasech patří 3. pozice s bodovým ziskem 42 bodů. Dokáží zelenožlutí dnes potvrdit roli favorita?

Přidám ještě jedno pozvání na dnešní zápas. Za domácí tým nastoupí i zkušený obránce RADIM TESAŘÍK.

Týmy již nastupují na led, utkání co nevidět započne.

00:01

00:15
    Kotvan si hned v úvodu připsal jednoduchý zákrok proti nahození Vaňka.

01:11
    Hrazdíra se zbavil protihráče a našel Kolaříka, jeho střelu Kotvan drží.

02:11
    Kučera se snažil tečovat nahození před Hromadou, naštěstí pro domácí úspěšný nebyl.

03:11
    Jurásek se ocitl v dobré pozici, ale jeho střela příklepem neohrozila branku domácích.

04:30
    Zůbek teď nedokázal dorazit kotouč do odkryté klece. Ve stejném čase je vyloučen hostující Kučera na dvě minuty za podražení.

04:46
    Puk se po střele vsetínských obránců nebezpečně odrazil před bránu, kde byl Martin Ambruz, nedokázal však kotouč usměrnit do odkryté klece.

05:03
    Vaněk nahrával před bránu, ale obrana Hodonína si s jeho přihrávkou dokázala poradit.

05:26
    Ambruz teď z kruhu nebezpečně prověřil Kotvana, ten je ovšem pozorný.

06:30

07:11
    Hosté vstřelili gól, bohužel tato branka nemohla být uznána, jelikož domácí gólman přišel o helmu chvíli před tím.

08:00
    Hromada opět zasahuje proti bombě od modré čáry.

08:36
    Ambruz to znovu zkusil z kruhu, Kotvan zase pozorný.

09:00
    Hromada se teď skvěle přesunul proti střele z první.

10:15
    Petr Hromada přerušuje hru po nahození za jeho bránu.

10:35
    Kývala vystihl rozehrávku Hodonína a našel před bránou Štrbíka, ten byl ale dobře zablokován.

11:21
    Hromada teď vykopl nahození na jeho bránu levým betonem.

12:03
    A opět Petr Hromada, tentokrát puk ukryl na prsou.

12:33
    Vyloučen hráč domácích Juraj Tichý na dvě minuty za faul kolenem.

13:11
    Sajdl teď z dorážky minul Hromadovu svatyni.

14:33

15:34
    Hrazdíra teď našel Kolaříka, který byl chycen v ofsajdovém postavení.

15:34
    Hráčská lavice Hodonína je navíc potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Peter Vaněk.

16:28
    A máme tu dvojnásobnou početní výhodu pro Vsetín. Jiří Zapletal hákoval protihráče a to neušlo sudím nemohlo ujít.

17:02
    Po krásné kombinaci zelenožlutých zakončoval Martin Ambruz, Kotvan výborným zákrokem kryje.

18:07
    Hodonín se osvobozuje.

18:22
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Po tlaku, který si domácí tým vytvořil se prosazuje JAN KOLAŘÍK. Asistence: Michal Nedbálek.

19:16
    Hodonín dostává výhodu 5ti minutové početní převahy, po faulu kolenem dostává trest 5+OK Michal Nedbálek a putuje do šaten.

19:48
    Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Vaněk, Kotvan s problémy zneškodnil.

20:00

Na začátku jsme sledovali nezáživnou hru obou týmů, možná díky tomu bylo na co se dívat v závěru, kdy Vsetín využil svou přesilovku po trefě Kolaříka. Závěr ještě spestřilo vyloučení domácího Michala Nedbálka, pro kterého dnešní zápas skončil.

Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:44
    První zákrok druhé třetiny si připisuje Kotvan, kdy si dokázal poradit s poměrně jednoduchou střelou.

21:21
    Hodonínu se zatím nedaří usadit v útočné třetině. To jen potvrzuje střela Štědrého, kterého zastavil ofsajd.

22:32
    Hned po vhazování dokázali Drtiči vypálit, střela se odrazila od horní tyčky branky, kterou hájí Petr Hromada.

23:48
    Po chybné rozehrávce Kotvana se ke střele dostal Haloda, který trefil jen brankáře, vracejícího se do brány. Vzápětí se na Hromadu sám řítil Mika, ale puk mu v rozhodující chvíli sklouznul z čepele.

24:01
    Po ataku jednoho z hráčů Hodonína zůstal na ledě ležet Ondřej Slováček, ten se po chvíli zvedá a zdá se, že bude v pořádku.

24:53
    Vsetín se teď dopustil chyby ve střídání a hrál v šesti bruslařích. Trest odchází odpykat František Zůbek.

25:00
    Jurásek teď v dobré pozici minul bránu.

25:35
    Halodova střela od modré čáry byla tečována a skončila jen na spojnici tyček.

26:53

27:34
    Štrbík se teď nedokázal protlačit obranou hostujících.

28:30
    DANIEL VANĚK si teď převzal kotouč v rohu a vybruslil mezi kruhy, odkud nedal Kotvanovi šanci. Asistence: David Vítek, Martin Ambruz.

29:41
    Vstřelená branka vsetínské hokejisty nabudila, nebezpečně teď pálil Vrba. Kotvan si věděl rady.

30:05
    Daňkovu střelu Kotvan srazil do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Kotvana.

31:38
    Domácí celek je jedoznačně aktivnějším týmem.

32:31
    Hosté se teď osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

32:43
    Slováček teď zachytil vyhození hráčů v modrém a pálil příklepem, Kotvan opět připraven.

33:22
    Halodovu střelu od modré čáry ještě tečoval Daněk, Kotvan nakonec ukryl puk ve své lapačce.

33:40
    A opět Daňkova teč a zásah Kotvana.

34:50
    Pokorný teď tvrdou střelou vyprášil Hromadovi beton.

35:05
    Vsetín dostane výhodu přesilovky. Za vražení na hrazení odchází na trestnou lavici kapitán Petr Pokorný.

35:52
    Po Tesaříkově střele vznikl před Kotvanem závar, ve kterém hostující gólman přišel o masku.

37:05

37:55
    Daněk zkoušel Kotvana překvapit z úhlu, bez úspěchu.

38:27
    Další početní výhoda pro Vsetín. Za hákování vyloučen na 2 minuty Michal Zezula.

39:45
    Vsetín využívá přesilovku 15 vteřin před koncem třetiny. Slováčkovu střelu tečoval za záda Kotvana JAN KOLAŘÍK. Asistence: Ondřej Slováček, Marek Haloda.

40:00

Druhou třetinu byli aktivnější domácí, hosté jim k tomu pomohli i vyloučeními. Vsetínští dokázali vstřelit 2 góly a jasně tak třetinu ovládli. 3. třetina začne přibližně 19:15.

40:01

40:52
    To bylo rychlé, Kolařík ujel po křídle a předložil kotouč ONDŘEJI SLOVÁČKOVI, který první střelou trefil blokujícího obránce, ale z dorážky se už nemýlil. Asistence: Jan Kolařík.

41:35
    Máme tady další branku v krátkém časovém sledu. Kývala umístil střílenou přihrávku přímo na hůl JOSEFA DAŇKA, Kotvan neměl nárok zasáhnout. Asistence: Martin Kývala,

41:50
    Hra přerušena, jelikož se na zemi ocitl hlavní rozhodčí Škach, je v pořádku a tak hra může pokračovat.

42:26
    Vsetín dnes dominuje. Do samostatného úniku se dostal DANIEL VANĚK, ačkoliv byl faulován, dokázal puk dostat za záda Kotvana. Bez asistence.

42:26
    Ve stejném čase střídá Hodonín brankáře. Do brány se tak místo Kotvana podívá Kevin Rozum.

43:36
    Po delší době si připisuje zákrok z karegorie jednoduchýh Petr Hromada.

44:47
    Vrbovo nahození tečovala hostující střídačka, vhazuje se ve středním pásmu.

45:14
    Za podražení je vyloučen hostující Lubomír Škápik.

45:53
    Vsetín dostává možnost hrát 5 na 3, na trestné lavici Matěj Charvát za napadení.

47:24
    V dobré pozici se ocitl Hrazdira, jeho pokus Rozum vyráží.

47:53

48:46
    Vylučuje se i na straně Vsetína. Za katr putuje Martin Kývala, za hákování.

49:27
    Jurásek pálil příklepem, ale Hromada předvedl nádherný semafor.

49:59
    I Hodonín dostává příležitost dvojnásobné početní převahy. Juraj Tichý podrazil protihráče a byl odměněn dvouminutovým trestem.

51:03
    Drtičům se přesilová hra příliš nedaří, Vsetín se osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

51:59

52:25
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín se přece jen dočkal. Petr Hromada chyboval v rozehrávce a MARTIN ŠPOK trestal. Asistence: Vít Mika.

Dnešní zápas sleduje 1117 platících diváků.

54:03
    David Vítek se natlačil před bránu, ztroskotal ale na betonu Kevina Rozuma.

55:12
    Utkání se už nehraje v takovém nasazení, z tribun se nese Valašská klasika, píseň Vysoký jalovec.

55:44
    Hromada teď vytáhl dobrý zákrok betonem.

56:48
    Rozum teď přerušuje po nahození Halody.

57:48
    Utkání se spíše jen dohrává.

58:32
    Rozum teď zasáhl lapačkou proti Vítkově bombě.

59:17
    Vítek teď obětavě zablokoval střelu Zapletala.

59:49
    Hosté si připisují ještě jednu trefu. Vsetín ke koncovce přistoupil laxně a z toho těžil VÍT MIKA střelou pod břevno. Asistence: Martin Špok.

60:00

To je pro dnešek od nás vše. Domácí v utkání dominovali, hostům chyběla přesnost, a větší klid. Hráči v zelenožlutých dresech si teď užívají ovace fanoušků a já se s Vámi loučím a přeju krásný zbytek soboty. (19:50:29)

Daniel Bechný

Branky a nahrávky: 19. Kolařík (Nedbálek), 29. Vaněk (Vítek, Ambruz), 40. Kolařík (Slováček, Haloda), 41. Slováček (Kolařík), 42. Daněk (Kývala), 43. Vaněk – 53. Špok (Mika), 60. Mika (Špok)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Vrba I, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý – Vítek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Zúbek, Ondráček, Hruška.
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Rozum) – Dufek, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Pokorný, Škápik, Zapletal, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba II, Charvát, Vanek, Mika, Polesný

Rozhodčí: Škach – Novák, Smilek