SK Karviná – Nový Jičín 4:3 (po pr.) | Přerov – Břeclav 2:0 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 8:4 (kon.)
Klášterec nO – Klatovy 7:1 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 2:3 (1:2 po s.n.) | Mor. Budějovice – Bílina 4:3 (kon.)
Nymburk – Jablonec n/N 6:5 (po s.n.) | Vsetín – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 1:4 (kon.)
Pelhřimov – Řisuty 5:2 (kon.) | Tábor – Děčín 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Jindř. Hradec 9:5 (kon.)
Kobra – Trutnov 1:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Technika Brno
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 13.12.2014, 17:00 • Sportcentrum Lužánky • 2. liga skupina Východ

To je pro dnešek z Brna vše. O vítězný nájezd se postaral David Zachar, který nájezd podle rozhodčích neproměnil. Jaroslav Chvátal však ukázal to, co se v dnešní době ve sportu velice cení a to je fair play. Dojel za rozhodčím na střed kluziště a přiznal, že kotouč byl za brankovou čarou. Poruba byla dnes Technice více než vyrovnaným soupeřem a dva body si odváží určitě zaslouženě. Přeji vám hezký zbytek dne i víkendu. (19:49:23)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba.
    O vítěznou trefu se postaral DAVID ZACHAR.

5. série
    1:2
    Stehlík neproměňuje. Jeho pokus k tyči Vrba vytěsnil.

5. série
    1:2
    Krásné gesto od Chvátala, který nyní přiznal, že kotouč byl za brankovou čárou, přesto, že rozhodčí rozpažil.

4. série
    1:1
    Stehlíkovi se nepovedl bekhendový blafák.

4. série
    1:1
    Hulva ve čtvrté sérii neproměňuje. Stehlík může rozhodnout utkání.

3. série
    1:1
    Zachar mezi betony proměňuje.

3. série
    1:0
    Panečku. Štindl vybruslil gólmana a netrefil prázdnou bránu.

2. série
    1:0
    Lukáš Vrána zkoušel stejný blafák jako Hulva. Se stejným výsledkem.

2. série
    1:0
    Ondřej Stehlík se rozjel a nekompromisně vymetl stejný růžek jako ve třetí třetině.

1. série
    0:0
    Hulva zkoušel bekhendový blafák a také neuspěl.

1. série
    0:0
    K prvnímu nájezdu se rozjel Martin Zábranský a trefil pravou tyč!

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Ano ubránili, následně vjel domácí hráč bez kotouče příliš brzo do útočného pásma a je z toho ofsajd.

64:03
    Domácí vyhazují a nejspíše definitivně ubránili oslabení.

63:15
    Minuta z početní výhody 4 na 3 je pryč a zatím jsme nebyli svědky žádné velké šance.

62:52
    Hosté přišli o pásmo.

62:24
    Poruba může rozhodnout o osudu dnešního utkání. Technika jde totiž do tří. Ondřej Látal (TEC) si jde odpočinout na dvě minuty za vražení na hrazení.

62:00
    Domácí rozjížděli akci zpoza své brány a Tomáš Klimeš namazal Martinu Bučkovi. Následně však zmíněný hokejista svoji chybu napravil.

61:34
    Icing. Hra se přesouvá před Novákovu klec.

60:50
    Domácí obrana zaspala a ostravští jeli v přečíslení dva na jednoho. Z pravého křídla zakončoval Adam Červenka, Novák jeho pokus pokryl.

60:13
    Hosté vhazování vyhráli a odebrali se s kotoučem do svého pásma. Tam se aktivním forčekingem prezentoval Jurča s Látalem a obrali hosty o puk. Nic vážného z toho, naštěstí pro hostující celek, nebylo.

60:01

60:00

59:58
    Dvě sekundy před třetí sirénou ještě rozhodčí přerušuje hru.

59:30
    Domácí rozjíždějí další akci. Nejspíše poslední v této třetině.

59:13
    Zakázané uvolnění na straně Poruby.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Pálit z levého kruhu chtěl Klimeš, rána mu ale hrubě nesedla.

58:38
    Jiří Čtvrtníček se svíjí u mantinelu po ostrém střetu. Rozhodčí nechávají hru plynout a hráči jsou si toho vědomi.

58:15
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.

57:42
    Do pásma se prodral Štindl již v době, kdy hrají oba týmy v plném počtu.

56:52
    Na ledě to jiskří. Jeden hráč za druhým leží na ledě po zákrocích na hraně, nejspíše až za hranou pravidel.

56:40
    Lukáš Vrána (POR) a Ondřej Stehlík (TEC) si odsedí dvě minuty za hrubost.

56:17
    Oba týmy hrají ve čtyřech.

55:51
    Ne. Mé tvrzení chtěl nejspíše vyvrátit Karel Benýšek. Ten ujel sám ve vlastním oslabení a Jakubu Peslarovi (POR) nezbylo nic jiného, než skočit Benýškovi pod nohy. Domácím se nezamlouvá výrok sudího, který odmítá posoudit zákrok na trestné střílení.

55:29
    Toto pro Techniku nevypadá příliš dobře. Filip Vrba (TEC) inkasuje dvě minuty za držení protihráče. Krušné chvilky bude nyní prožívat výběr Romana Kaňkovského.

55:16
    Do šancí se dostávali opět hosté. Novák s přehledem kryje pokusy z bezprostřední blízkosti v podání Adama Červenky.

54:55
    Další střelecký pokus Ondřeje Stehlíka. Ten by si určitě rád připsal v dnešním utkání hattrick.

54:35
    Novák raději přidržel kotouč po delším pobytu hostů v útočném pásmu.

53:40
    Poruba se po delší odmlce opět vydala útočit. Tentokrát z toho žádná vážnější šance nebyla.

52:47
    Vlastimil Odehnal s Petrem Jurčou ve dvou velkých šancích. Ani jeden hráč nedokázal umístit neposedný kotouč tak, aby na něj Adam Vrba nedosáhl a skóre se nemění.

52:43
    Koukal masíroval u mantinelu Mihala. Ten neměl šanci projít přes důslednou obranu mladého brněnského obránce.

52:02
    Benýšek se dostával do slibně příležitosti, v poslední chvíli ale přišel o hokejku a tak se nedostal ani k zakončení.

51:25
    Martin Buček zkoušel bekhendem vyzrát na Nováka. Neúspěšně.

50:45
    Střídání na obou stranách, na ledě Jurčova formace proti Vaňkově.

50:21
    Po delší době pohledná akce ze strany domácích. Zábranský předal na útočné modré čáře kotouč Čtvrtníčkovi a ten mířil na lapačku Adama Vrby. Hostující gólman si jeho pokus pouze vychutnal.

49:32
    Když už se brněnští ze své obranné třetiny dostanou, akci pokazí nepovedenou přihrávkou.

49:21
    Novák má černou pryž opět ve své moci. Asi se mu příliš nelíbí, že se ve třetí třetině hraje většinu času právě před jeho svatyní.

48:50
    Technika se opět na chvíli podívala na druhou stranu kluziště. Tento výlet neměl příliš dlouhého trvání.

48:06
    Po pokusu jednoho z hostujících hokejistů však, naštěstí pro domácí, končí kotouč až v ochranné síti a brněnští se odebírají na střídačku.

48:03
    Třetí zakázané uvolnění výběru Romana Kaňkovského ve velice krátkém časovém sledu.

47:51
    Kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude opět před Novákem. Technika se v posledních minutách hlavně brání. Je vidět, že vstřelená branka ostravské hokejisty hodně povzbudila.

47:19
    Novákův pohledný zákrok ramenem znamenal neúspěch hostů.

47:10
    Buly pro hosty, následně další zakázané uvolnění hráčů v bílých dresech. Tentokrát se to neobešlo bez menších protestů domácí střídačky, kterým se příliš nelíbilo jakou rychlostí jel kotouč a dojíždějící hráči za brankovou čáru.

46:48
    Koukal raději posílá kotouč na zakázané uvolnění, aby uklidnil menší zmatky v obraně.

46:12
    Buček s Benýškem v souboji za Novákovou klecí. Kotouč nakonec získávají Brňané.

45:15
    Vysokoškoláci po vhazování před Vrbou na chvíli zamčeli Porubu ve své třetině. Strážce hostující svatyně tentokrát zasahovat nemusel.

44:26
    Stehlík dělá hostujícím obráncům obrovské problémy. Nyní ho museli beci v červených dresech zastavit na hranici faulu a to se domácím příliš nezamlouvalo. Hraje se ale dál.

44:11
    Benýškova formace se dostala do útočného pásma a také prověřila soupeřova gólmana, který pokus domácích kryje.

43:59
    Zachar z levého křídla vyzkoušel, zda je Novák stále pozorný a vyslal přízemní střelu mezi betony, Novák mu však dokázal, že pozorný stále je.

43:19
    Vrba posílal střílenou přihrávku od modré na teč. Nic vážného z této situace nevzešlo.

42:50
    Poruba právě vstřelila branku!
    Jak jednoduchý je hokej teď ukázal Marek Slavík a Lukáš Vrána. První jmenovaný zavezl kotouč po pravém křídle a předložil před bránu LUKÁŠI VRÁNOVI. Ten jenom nastavil hokejku a poslal kotouč o tyč za Novákova záda. Začínáme opět od začátku. Asistence: Petr Seidler, Marek Slavík.

42:27
    Boje u mantinelu o kotouč a v akci Štindl s dvojicí hostů. Nakonec arbitr přerušuje hru.

42:02
    Poruba dále hraje aktivně. Inkasovaná branka ji nijak nerozhodila.

41:20
    Technika právě vstřelila branku!
    Pavouci, třeste se! ONDŘEJ STEHLÍK poslal nekompromisní ránu do růžku Vrbovy brány z prostoru za modrou čárou. Aktivní domácí útočník přidává svoji druhou branku utkání. Asistence: Jiří Čtvrrtníček, Tomáš Klimeš.

40:49
    Třetí perioda začala řadou nepřesností na domácích hokejkách. Zakázané uvolnění vrací brněnské hokejisty opět na své území.

40:21
    Novák pokryl kotouč za brankou po nedorozumění s vlastním obráncem.

40:01
    První buly ovládli hosté.

40:01

Druhá perioda je za námi a přinesla zlepšený výkon hostujícího celku. V 36. minutě se prosadil Martin Bučerk a zařídil prozatimní remízový stav dnešního utkání. Podaří se Technice ve třetí třetině zlomit zápas ve svůj prospěch, nebo se bude radovat Poruba?
    Třetí třetina začne přibližně v 18.37.

40:00

39:35
    Chaloupka bruslil s kotoučem v útočném pásmu dobrých dvacet sekund, následně ale upadl a jeho přihrávka ztratila na efektivitě.

38:48
    Ke konci třetiny se týmy nikam neženou. Remízový stav Porubě nejspíše vyhovuje.

38:32
    Offside hostujícího celku.

38:01
    Domácím se nedaří dostat ke kotouči. Až teď zavezl do útočného pásma Benýšek.

37:05
    Poruba tlačí svého soupeře. Opět si před bránu vybruslil Rostislav Vaněk, Novák byl včas na svém místě.

36:46
    Domácí mohli v zápětí odpovědět, nevyužili ale přečíslení dvou na jednoho, ani následného zmatku v ostravské obraně.

35:56
    Domácí obránci si špatně rozebrali soupeře. MARTIN BUČEK dostal krásnou přihrávku mezi kruhy a octl se sám před Novákem. Toho bekhendem mezi betony překonal. Asistence: Marek Slavík.

35:20
    Jurča posílá kotouč do středního pásma.

35:10
    Icing. Hra se opět přesune do obranného pásma Brňanů.

34:46
    Tečovaná střela Chaloupky nadělala Novákovi obrovské problémy. Ta mu vypadla a následně po ní skočil hlava nehlava, aby dotírající hráč nedorazil bezprizorní kotouč do volné brány.

34:38
    Domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění, aby uklidnili hru.

34:20
    Rostislav Vaněk parádní stahovačkou obalamutil domácího beka, nezbyl mu však dostatek prostoru na efektivní zakončení.

33:58
    Novákova lapačka opět v akci. Tentokrát v ní skončila střela Marka Slavíka.

33:27
    Hosté si přihráli rukou a to je proti hokejovým pravidlům. Jsou proto vykázáni do středního pásma.

33:05
    Domácí jsou kompletní. Nutno konstatovat, že tato přesilovka se hostům poměrně povedla a Novák se měl co ohánět, aby poprvé v utkání nekapituloval.

31:59
    Po dvou slibných pokusech ostravských se Technice podařilo odpravit kotouč ze svého území.

31:30
    Poruba se usadila před Novákem.

31:01
    Další hráč domácích míří na trestnou lavici. Dnes velice aktivní Ondřej Stehlík (TEC) dostal dvě minuty za držení.

30:22
    Vrba si po delší době připsal zákrok, když lapil nebezpečnou střelu z prostoru mezi kruhy.

29:40
    Bustin zkoušel vzít útok na sebe. Hostující obrana si s ním poradila.

28:52
    Hra je v této pasáži zápasu neurovnaná.

28:20
    Jurča vybojoval touš v rohu a předložil Látalovi. Tomu střela nesedla.

27:28
    Chaloupka teď měl hodně času mezi kruhy. Skvěle ho vychytal Novák. Domácím se nelíbilo následné dojetí Chaloupky do brankoviště a výsledkem byla menší strkanice.

27:18
    Další z diváků si ponese domů suvenýr v podobě puku.

27:06
    Domácí jsou na ledě v pěti. Další přesilová hra v zápase zůstala nevyužita.

26:53
    Jurča se dravě v oslabení dral do útočného pásma, tam ale neuspěl.

26:36
    Tečovaný kotouč si našel cestu až za mantinely. Vhazovat se bude před Novákem.

26:00
    A opět. Přesilová hra se Porubě zatím moc nedaří.

25:39
    Domácí vyhazují.

25:03
    Stav přesilových her máme srovnaný. Bezprostředně po vhazování podrazil Michal Brzobohatý (TEC) jednoho z hostujícíh a právem bude muset sledovat dvě minuty své spoluhráče v oslabení.

24:55
    Zakázané uvolnění ostravských hokejistů.

23:40
    Stehlík opět v úniku. Vrba jeho pokus dokázal přečíst a zneškodnit. Hne na to se ale puk dostal zpět na jeho čepel a domácí útočník se pokusil najít před bránou svého dobře postaveného spoluhráče. To se mu již nepodařilo.

23:24
    Další ofsajd domácích.

22:54
    Bustin s Benýškem kombinují za bránou. Žádná vážnější akce z toho nevzešla a následně byl Karel Benýšek v postavení mimo hru.

22:48
    Ofsajd Techniky.

22:09
    Zachar opět v akci. Tentokrát na hranici brankoviště dorážel střelu od modré čáry. Avšak pouze do betonů domácího muže v masce.

22:00
    Hned po buly pálil Zachar a troufnu si říct, že teď měl Novák i kus štěstí, že kotouč nemířil mezi tři tyče.

21:36
    A domácí jsou již kompletní. Vyjma jedné tutovky se porubští do vážnějších situací příliš nedostali.

21:10
    Velký závar před Novákem gólem nekončí! Ten se dokázal skvěle přemístit proti dvoum dorážejícím hráčům na brankovišti. Obrovská šance hostů.

20:46
    Hosté opět začínají až za vlastní bránou.

20:34
    Novák nyní podržel kotouč, který se doklouzal šnečím tempem až k jeho betonům.

20:20
    Habrovec se s ničím nerozpakoval a odpálil puk vzduchem přes celé hřiště.

20:01
    Hosté na úvodní buly úspěšnější, ale jejich akci zastavuje postavení mimo hru.

20:01

Atraktivní hokej v první třetině vedl k jediné brance. O tu se postaral Ondřej Stehlík, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a bekhendem uklidil poskakující černý nesmysl do odkryté branky. S tím opravdu, do té doby skvěle chytající Adam Vrba, opravdu nemohl nic dělat. Před druhým dějstvím svítí na světelné tabuli skóre 1:0 ve prospěch domácího výběru. Druhá třetina začne přibližně v 17:47.

20:00

19:55
    Stehlík ujel sám v oslabení. Vrba jeho pokus přečetl a brněnský útočník s číslem 25 se neraduje z druhého gólu v zápase.

19:37
    Vrátka trestné lavice se otevírají pro Karla Benýška (TEC). Provinil se hákováním.

19:20
    Bude se vylučovat. Poruba hraje ve výhodě.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:20
    Jurča se snaží napadat rozehrávku hostí. Ti ale nenechali brněnského snajpra, aby se dostal ke kotouči.

17:58
    Domácí se opět usadili před Vrbou.

17:40
    Kotouč končí mimo hrací plochu po teči jednoho z domácích útočníků.

17:10
    Zábranského formace se opět dostala do přečíslení. Stehlík byl ale již v příliš velkém úhlu a Vrba si střelu pohlídal.

16:50
    Zakázané uvolnění v neprospěch Poruby.

16:29
    Vhazovat se nyní bude před Novákem, od jehož ramena se černá pryž odrazila nad plexisklo až do ochranné sítě.

16:20
    Hostující gólman rychle odehrál kotouč po pokusu ze středního pásma od jednoho z domácích forvardů.

15:47
    A už to mohlo být o dvě branky. Habrovec z prostoru mezi kruhy minul levou tyč Adama Vrby.

15:21
    Ale hned po buly je vše jinak! Jiří Čtvrtníček vyhrál buly, po kterém kotouč putoval hned na bránu. Po obrovském závaru ho uklidil bekhendem do sítě ONDŘEJ STEHLÍK. Asistence: Jiří Čtvrtníček.

15:13
    Stejně jako teď! Opět přečíslení domácích, tentokrát jeli dva na jediného hostujícího obránce. Benýšek vzal situaci na sebe, ale nedal!

14:40
    Domácí se často dostávají do menších přečíslení 3 na 2. Zatím se jím z toho nepodařilo nic vytěžit.

14:26
    Proti střele Bustina z levého kruhu Vrba opět vytasil svou lapačku.

14:10
    Postavení mimo hru zastavilo domácí akci.

13:37
    Hosté přidali tempo a okupují prostor před Novákem.

12:55
    Chaloupka projel celé hřiště až za bránu, kde si na něj počíhal Filip Vrba.

12:48
    Hosté jsou již v plném počtu.

12:08
    Klimeš hledal před bránou Čtvrtníčka, který se pokoušel tečovat střílenou přihrávku. Vrba opět ve střehu.

11:46
    Domácí v početní výhodě hodně dobře kombinují a ostravská obrana se musí hodně ohánět, aby zachytila nějaký z brněnských pokusů. Závěrečnou střelu kryje Vrba.

10:50
    Brzobohatý byl při úniku faulován a dvě minuty si odsedí na trestné lavici Miroslav Javín (POR).

10:45
    Brzobohatý jel z boku sám na Vrbu, ten se štěstí vyrazil kotouč lapačkou. Velká šance pro domácí.

10:22
    Kotouč končí na střídačce hostujícího celku.

09:59
    Jurča se už dostával do šance. Obrana hostů ho včas zastavila a následně se sám dostal do offsidu. Vhazování ve středním pásmu.

09:20
    Ondřej Stehlík se stal terčem tvrdého hitu od Jakuba Peslara.

08:42
    Benýšek dostal krásný pas mezi kruhy, kotouč si ještě potáhl, ale už ho nezvládl usměrnit mezi tři tyče. To byla škoda pro domácí barvy.

08:18
    Vrba má kotouč v náručí. Vhazování na levém kruhu před jeho svatyní.

07:19
    Dvakrát v krátkém časovém sledu zahrozili hosté. Nejdříve v přečíslení dva na jednoho, následně dorážkami na hranici brankovišti. Teď se zaskvěl i domácí gólman Novák.

06:39
    Hra je poněkud neurovnaná. Puk se přelévá ze strany na stranu. Ani jednomu týmu se nedaří delší dobu podržet kotouč.

06:02
    Nyní si první zákrok připisuje i Josef Novák po bekhendové střele nejproduktivnějšího hráče hostů, Adama Červenky.

05:43
    Hosté již hrají v plném počtu. V přesilovce ještě tvrdě pálil Štindl, ale Vrba byl opět na svém místě.

05:00
    Technika musí zahájit kombinaci opět až za vlastní bránou. Již poněkolikáté jejich přechod zastavila obrana hostujícího týmu.

04:29
    Další úspěšný zákrok Vrby na brankovišti. Kotouč přidržel před dotírajícím Látalem.

04:13
    Při přechodu do pásma zastavuje rozhodčí hru. Důvodem je postavení mimo hru domácích hokejistů.

03:53
    Tvrdá střela Štindla končí na zadním mantinelu. Následně hosté vyhazují.

03:43
    Uvidíme první přesilovou hru v utkání. Za držení si jede dvě minuty odpykat Marek Slavík (POR).

03:09
    Technika rychle vyváží kotouče ze svého obranného pásma. Celek z Ostravy zatím neohrozil Nováka.

03:00
    Další Vrbův zákrok po Benýškově střele z levého kruhu.

02:34
    Mihal upadl ve středním pásmu, se štěstím stihl ještě kotouč odehrát. Kdyby se mu to nepodařilo, nemusela situace pro Porubu dopadnout vůbec dobře.

02:00
    Hosté se snaží přejít do útočného pásma, zatím se jim to příliš nedaří.

01:20
    Po bojích u mantinelu se ke kotouči dostal Martin Zábranský, obkroužil branku a poslal kotouč směr brankoviště. Tam ho ale hostující obrana uklidila do bezpečí.

01:05
    Stejná situace se opakuje i o pár sekund později. Domácí teď posílají na led čerstvé síly.

00:47
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesouvá opět před Vrbu.

00:34
    Technika hned v úvodní minutě zatlačila soupeře a dosáhla branky, podle rozhodčích byl však útočící hráč v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.

00:21
    Adam Vrba si připisuje první ostrý zákrok.

00:01
    Látal úspěšnější na prvním vhazování utkání.

00:01

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Štindl, Maršálek, Havíř, Odehnal L., Koukal – Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Odehnal V., Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža.

HC RT TORAX Poruba: Vrba (Tihlář) – Ovšák, Vajda, Peslar, Slavík, Javín (C) – Vaněk, Mihal, Seidler, Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána.

Rozhodčí: Volf – Klein, Linhart.

VSK Technika Brno hraje v současné době v obrovské pohodě. Nedávno si jihomoravané pokazili dlouhou vítěznou sérii, na sebevědomí jim to ale neubralo. Brněnští často dokazují, že ani nepříznivé skóre je neodradí od výhry a na hře je to patřičně znát. Především v domácích zápasech cítí Vysokoškoláci roli favorita a v drtivé většině případů soupeře přehrávají. Uvidíme, zda tomu tak bude i proti dalšímu celku z horních pater tabulky.

Tým HC RT TORAX Poruba nepřijíždí do Brna jako papírový favorit, šanci na zisk bodů má však poměrně velkou. Hned ve třetím kole se podařilo výběru trenéra Martina Smetáka zaskočit brněnskou Techniku a tři body putovaly na východ republiky. Celek z Poruby se nachází na čtvrtém místě tabulky a v posledním utkání si vyšlápl na silný Vsetín. Ukořistí Ostravané v Brně cenné body?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 16. Stehlík (Čtvrtníček), 42. Stehlík (Čtvrtníček, Klimeš) – 36. Buček (Slavík), 43. Vrána (Seidler, Slavík), rozh. náj. Zachar