Lotyšsko – Norsko 4:3 (kon.) | Estonsko – Dánsko 2:7 (kon.) | Švýcarsko – Česko 3:4 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:2 (kon.)
Lotyšsko
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Norsko
Neděle 14.12.2014, 09:00 • Scandinavium Arena, Švédsko • Mistrovství světa

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním výhry a umístění se Lotyšska na 5. místě, respektive Norska na příčce šesté vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne například sledováním bojů o medaile z MS ve Švédsku na našem portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen florbalového) Onlajnu, na počtenou! (11:08:13)

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 13. M. Rajeckis (Atis Blinds), 26. Balodis (Abramovs), 30. M. Rajeckis (Juskevics), 41. Laivins (Krumins) – 12. Jansson (Olesen), 47. Olesen (Eriksen), 52. Kronberg (Fauskanger)

Střely na bránu: 25-15
    Vyloučení: 1-2
    Využití: 0-0
    Diváci: 2733

Ihned na začátku třetí třetiny zasadili Lotyši svému soupeři čtvrtou branku a zdálo se, že už si domácí tento zápas pohlídají. Jenže Norové vytěžili z minima maximum. Při jedné z nenápadných šancí se přesně trefil Olesen, který strhl se vstřelenou brankou i diváky, kteří se probudili a začali podporovat oba celky. O 5 minut později se skóre měnilo znovu a to po trefě Kronberga, který snížil na rozdíl jediné branky. Blinds měl po dalších 8 minut v bráně hodně práce, neboť na jeho bránu létala jedna střela za druhou. Blinds už počtvrté nekapituloval a tak se může Lotyšsko radovat z vybojované konečné 5. příčky po výhře 4:3, kterou už jim z letošního světového šampionátu nikdo neodmaže.

Zásahy brankářů: Andis Blinds – 22, Jelsnes – 11.

Hráči Lotyšska i Norska jsou obměňování plackou, která značí účast na letošním šampionátu.

Nejlepší hráči zápasu:

Lotyšsko: Atis Blinds (0+1)
    Norsko: Willy Fauskanger (0+1)

60:00

59:57
    Je zřejmě po nadějích Norů na vyrovnání. Hosté faulují na útočné polovině.

59:48
    Střela domácích z obranné poloviny doputovala jen těsně vedle brány Norska.

59:30
    Norové se i přes nepřízeň fanoušků dostávají k míčku v rohu hrací plochy.

59:21
    Hosté se na půlící čáře proviňují faulem. Jelsnes musí zpět do brány.

59:07
    Kolem Blindse létá jeden míček za druhým, lotyšský brankář zatím nekapituloval.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:58
    Norsko hraje bez brankáře.

58:33
    Laivins mohl rozhodnout dnešní zápas. To by však musel trefit prostor brány.

57:36
    Míček znovu míjí bránu Blindse jen o několik málo centimetrů.

57:11
    Jeden z Lotyšů přepadl při snaze o zakončení na hlavu norského brankáře. Rozhodčí nechávají pokračovat ve hře, prý šlo o nastrčení útočníka domácích obráncem Norska.