Lotyšsko – Norsko 4:3 (kon.) | Estonsko – Dánsko 2:7 (kon.) | Švýcarsko – Česko 3:4 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:2 (kon.)
Lotyšsko
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Norsko
Neděle 14.12.2014, 09:00 • Scandinavium Arena, Švédsko • Mistrovství světa

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním výhry a umístění se Lotyšska na 5. místě, respektive Norska na příčce šesté vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne například sledováním bojů o medaile z MS ve Švédsku na našem portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen florbalového) Onlajnu, na počtenou! (11:08:13)

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 13. M. Rajeckis (Atis Blinds), 26. Balodis (Abramovs), 30. M. Rajeckis (Juskevics), 41. Laivins (Krumins) – 12. Jansson (Olesen), 47. Olesen (Eriksen), 52. Kronberg (Fauskanger)

Střely na bránu: 25-15
    Vyloučení: 1-2
    Využití: 0-0
    Diváci: 2733

Ihned na začátku třetí třetiny zasadili Lotyši svému soupeři čtvrtou branku a zdálo se, že už si domácí tento zápas pohlídají. Jenže Norové vytěžili z minima maximum. Při jedné z nenápadných šancí se přesně trefil Olesen, který strhl se vstřelenou brankou i diváky, kteří se probudili a začali podporovat oba celky. O 5 minut později se skóre měnilo znovu a to po trefě Kronberga, který snížil na rozdíl jediné branky. Blinds měl po dalších 8 minut v bráně hodně práce, neboť na jeho bránu létala jedna střela za druhou. Blinds už počtvrté nekapituloval a tak se může Lotyšsko radovat z vybojované konečné 5. příčky po výhře 4:3, kterou už jim z letošního světového šampionátu nikdo neodmaže.

Zásahy brankářů: Andis Blinds – 22, Jelsnes – 11.

Hráči Lotyšska i Norska jsou obměňování plackou, která značí účast na letošním šampionátu.

Nejlepší hráči zápasu:

Lotyšsko: Atis Blinds (0+1)
    Norsko: Willy Fauskanger (0+1)

60:00

59:57
    Je zřejmě po nadějích Norů na vyrovnání. Hosté faulují na útočné polovině.

59:48
    Střela domácích z obranné poloviny doputovala jen těsně vedle brány Norska.

59:30
    Norové se i přes nepřízeň fanoušků dostávají k míčku v rohu hrací plochy.

59:21
    Hosté se na půlící čáře proviňují faulem. Jelsnes musí zpět do brány.

59:07
    Kolem Blindse létá jeden míček za druhým, lotyšský brankář zatím nekapituloval.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:58
    Norsko hraje bez brankáře.

58:33
    Laivins mohl rozhodnout dnešní zápas. To by však musel trefit prostor brány.

57:36
    Míček znovu míjí bránu Blindse jen o několik málo centimetrů.

57:11
    Jeden z Lotyšů přepadl při snaze o zakončení na hlavu norského brankáře. Rozhodčí nechávají pokračovat ve hře, prý šlo o nastrčení útočníka domácích obráncem Norska.

56:44
    Abramovs při úniku po pravém mantinelu vyzkoušel pozornost Jelsnese. Ten zasahovat nakonec nemusel.

56:12
    Už se zdálo, že míček přešel brankovou čáru, jenže Blinds dokázal včas míček zastavit. Rozhodčí signalizuje pokračování ve hře.

55:58
    Norové ve tříčlenné přesile uspěli při souboji u mantinelu.

55:28
    Probudili se i diváci, kteří najednou fandí, co jim ruce a hlasivky stačí.

54:55
    Ale i domácí hráči rozehráli nepřesně. Toho málem využil Olesen k vyrovnání stavu utkání. Jeho střela se nenašla cestu do bránu jen o milimetry.

54:45
    Hosté měli míček chvíli v držení, poté předvedli nepřesnou rozehrávku.

54:36
    Naopak jasný faul Torpa nemohli přehlédnout.

54:11
    Na zemi se objevil Jansson, který se drž za obličej, jelikož obdržel od soupeře loket. Rozhodčí k vyloučení nesáhli, souboje si nevšimli.

54:01
    Jelsnes se stačil včas přesunout od jedné tyčky ke druhé, aby zabránil brance soupeře.

53:45
    Norové se dožadují odpískání faulu, neúspěšně.

53:24
    Míček se ocitá po teči norských hráčů opět mimo hrací plochu.

52:32
    Střela Abramovse, kterou musel pálit z výšky kolen skončila za mantinelem.

51:58
    Blinds musel čelit dalším třem nebezpečným střelám, tentokrát byl úspěšný.
    Ketil KRONBERG - 4:3

51:04
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norové využili ztráty míčku Lotyšů za bránou Jelsnese. Míček se tak velmi rychle dostal na hůl unikající Fauskangera, který přistrčil míček na hůl KETILA KRONBERGA a ten i přes atak dvou protihráčů dokázal přízemní střelou překonat brankáře Lotyšska. Rozdíl ve skóre je již jen jednobrankový. Asistence: Willy Fauskanger.

50:56
    Lotyši vybojovali za vlastní bránou faul.

50:18
    Jenže Lotyši nerozehráli zrovna dobře a tak se hra přesouvá před Blindse.

50:15
    Rognlien fauloval protihráče, jelikož už mu začínal utíkat s míčkem směrem na bránu. Lotyšsko má k dispozici volný úder z nebezpečné vzdálenosti.

Dnešní utkání sleduje 2733 diváků.

49:50
    Kronberg a poté ani Fauskanger nedokázal překonat ležícího Blindse.

49:35
    Norové jsou v posledních minutích jasně aktivnější. Nyní vybojovali aspoň rozehru v rohu hrací plochy.

49:10
    Dalekonosná střela Janssona dolétla až k bráně, kde ji vyrazil jeden z obránců domácích.

48:32
    Blinds musel zasahovat maskou proti střele Norů. Mezi diváky to pouze zahučelo.

48:28
    Zblokovaná střela Fauskangera v žádném případě nemohla ohrozit Blindse.

48:07
    Sice se na útočné polovině střetli dva hráči Norska, ale vše za ně včas vyřešil jeden z obránců.

47:47
    Ole martin Skau Jansson pálil ve stoprocentní šanci sám před odkrytou klecí vedle!

47:20
    Norové se sami připravují o možnost útoku. Míček se z jejich holí dostává mimo hrací plochu.

47:12
    Blindse hosté znovu ohrožují a lotyšský brankář má najednou více práce, než by sám čekal.
    Ole Mossin Olesen - 4:2

46:06
    Celá útočná akce začala u mantinelu. Obránci si předali míček z hole na hole, míček následně směřoval na hůl Eriksena, který přihrávkou od mantinelu našel před bránou zcela volně stojícího OLE MOSSINA OLESENA, před nímž míček ze vzduchu nezachytil Blinds, což se projevilo jako chyba. Asistence: Fredrik Hoff Eriksen.

45:49
    Takřka baseballový úder nyní předvedl jeden z obránců Norska. Blinds byl včas na správném místě.

45:31
    Po opuštění hrací plochy se k míčku dostávají Norové.

45:10
    Blinds musel zachytit odražený míček před dobíhajícím soupeřem.

44:52
    Norové se zhostili ztraceného míčku soupeře.

44:28
    Jeden z útočníků domácích nedosáhl na míček, aby mohl dorazit střelu svého spoluhráče.

44:10
    Dnes jsou lotyšští hráči u mantinelu mnohem úspěšnější než jejich soupeř.

43:48
    Proti střele Juskevicse z bezprostřední blízkosti nemusel hostující brankář zasahovat.

43:28
    Artis Raitums nedokázal propasírovat míček za záda Jelsnese při osamoceném úniku.

42:58
    Norové se dostali k zakončení volného úderu, branku Blindse však trestuhodně přestřelují.

42:01
    Jeden jediný útočník Lotyšska nadělal Jelsnesovi pořádné potíže. Dvakrát se snažil zakončit, pokaždé z jiné strany brány. Brankář Norska však nepřipustil další změnu skóre.

41:51
    Lotyši drží dlouho míček za vlastní bránou, aby ho mohli o chvíli později odpálit přes celou délku hrací plochy na svého spoluhráče.

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyši velmi rychle odskakují soupeřům na rozdíl tří branek. Domácí předvedli akci na 4 doteky. Předposlední dotyk s míčkem udělal Krumins, který ho poslal přes celou šíři hrací plochy na hůl INGUSE LAIVINSE, který už měl u levé tyče lehkou úlohu se vstřelením branky. Asistence: Morics Krumins.

40:02
    Míček ale velmi rychle napadali Lotyšští hráči a ten se nakonec ocitl za mantinelem.

40:01
    Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli Norové.

40:01

Vše je připraveno k pokračování zápasu třetí třetinou, která za malou chvíli začne.

Zpět už jsou i hráči Norska.

Hráči Lotyšska už se začínají pomalinku vracet ze šatny.

Druhá třetina začala poměrně více aktivněji, než ta první a na palubovce to bylo znát. V této periodě se nenudil ani jeden z brankářů. Druhé branky v zápase se radovali hráči Lotyšska a šli podruhé v zápase do vedení. Lotyši se nechtěli s jednobrankovým náskokem smířit a tak přidali do sítě Norska branku třetí, o kterou se postaral Martins Rajeckis. Norové se snažili do konce druhé třetiny odpovědět, ale podařilo se jim nastřelit pouze horní tyč Blindosvy brány.

Třetí třetina začne přibližně v 10:28.

Zásahy brankářů po druhé třetině: Andis Blinds – 15, Jelsnes – 9.

40:00

39:51
    Hosté se pokusili nadvakrát ohrozit Blindse, jenže jeden z útočníků Dánska naskočil do brankáře Lotyšska, což je považováno za jasný faul.

39:35
    Poslední sekundy druhé třetiny drží míček na holích Norové.

39:15
    Norové nerozehráli přesně, čehož Lotyši využívají a navíc byl odpískán faul Norů.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Lotyšsko hraje v plném počtu.

38:10
    Domácí se snažili dostat míček na polovinu soupeře, to se jim povedlo. Ale ihned byli atakováni, takže se míčku ujali znovu Norové.

37:46
    Vše ukončuje nepřesnost na holi Fauskangera, který bránu domácích přestřelil.

37:28
    Jeden z norských hráčů promáchl před prázdnou bránou Blindse.

37:17
    Norům vinou nepřesností nevychází předávka míčku do čtverce.

36:52
    Norové hrají sice v početní výhodě. Ke střele se jako první ale dostali domácí, kteří z půlící čáry netrefil bránu.

36:45
    Poprvé jsou v dnešním zápase potrestáni dvouminutovým trestem hráči Lotyšska, jmenovitě jde o Atise Blindse.

36:40
    Norové drží soupeře dlouho v obraně.

36:16
    Lotyšům se odrazil míček od holí přesně k poslednímu obránci Norska.

35:48
    Střela Norů byla zblokována mimo hrací plochu.

35:15
    Brána Blindse se nyní několikrát zatrmácela. Nebylo to způsobené vstřelením branky, ale častými souboji kolem této klece.

34:53
    Ale ani lotyšská akce neměla dlouhého trvání. Za bránou se povedlo obráncům Norska vypíchnout míček soupeři.

34:19
    Nilsson se pokusim o individuální akci, neprošel salvu lotyšských těl.

33:59
    Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Savins dostal co proto po šťouchání holí do brankáře domácích..

33:29
    Blinds neměl těžkost při zachycení balónku. Norové dvakrát pouze nahodili na bránu.

33:09
    Nahození Lotyšů bylo neúspěšně. Norové se ujali míčku už před půlící čárou.

32:45
    Až Gidske se pokusil o střelu, ta však byla zblokována a míček končí za mantinelem.

32:06
    Norové mají sice míček na holích, zatím ale nevyslali žádnou střelu na bránu.

31:46
    Jeden z Lotyšů se ocitl za mantinelem, rozhodčí nechávají pokračovat ve hře.

31:15
    Střela Savinse od mantinelu byla zblokována zpět na hůl Lotyšů.

30:52
    Lotyši se snaží rozjet útočnou akci, zatím jim to ale Norové neumožňují včasným napadáním.

30:24
    Horní tyč zachránila Lotyšsko před obdržením branky!
    Martins RAJECKIS - 3:1

29:21
    Branka Lotyšska znovu vznikla z dobrého napadání domácích u mantinelu. Atis Blinds dokázal u mantinelu zabránit Norům v rozehrávce. Juskevics nahrál zpoza brány do předbrankového prostoru na zcela volného MARTINSE RAJECKISE, kterému už stačilo pouze máchnout holí do míčku. Asistence: Ainars Juskevics.

29:01
    Atis Blinds ve velikánské šanci, branka ale zatím uznána není, pokračuje se ve hře.

28:43
    Norové jsou v držení míčku za vlastní bránou a snaží se rozehrát útočnou akci.

28:14
    O chvíli později na té samé pozici Lotyši faulují.

28:08
    Ze souboje 2 na 2 u mantinelu na lotyšské polovině vyšli lépe Lotyši.

27:40
    Míček už Blindse překonal. Naneštěstí pro Lotyšsko ale míček nesměřoval do brány, nýbrž vedle ní.

27:24
    Nepřesná rozehrávka dává Norům šanci na vyrovnání skóre.

27:08
    Dle výroku rozhodčího jeden z Norů u mantinelu fauloval.

26:57
    Nyní už se ale o útok pokoušejí Norové.
    Ivo BALODIS - 2:1

25:36
    Lotyši aktivním napadáním soupeřů u mantinelu dokázali Nory uhnat k chybě. Když se míček dostal na hůl IVA BALODISE, neváhal a vyslal míček do pravého horního rohu Jelsnesovi brány. Brankář Norska nedokázal míček ztlumit ani vyrazit. Asistence: Aleksandrs Abramovs.

25:17
    Další souboj u mantinelu, tentokrát na polovině Lotyšska vyhráli domácí.

25:03
    Ze souboje u mantinelu vyšli vítězně Norové.

24:44
    Blinds se musel předvést v brankářském umění po střele soupeře.

24:22
    Norsko hraje v plném počtu.

24:04
    Křižnou přihrávku obranným pásmem Norska dokázali hosté zblokovat.

23:49
    Domácí se znovu velmi rychle ujali míčku.

23:33
    Tak přeci jen zakončení přišlo, ale nepřesné.

23:28
    Lotyši se stále nedostali do zakončení.

22:56
    Evensen dokázal zblokovat přihrávku soupeřů, pro smůlu Norska se míček odrazil za mantinel.

22:35
    Lotyši automaticky zaujímají přesilovkové rozestavení.

22:22
    Norové jdou podruhé v zápase do 4. Vyloučeným hráčem je Erik Nielsen De Sanata (NOR), který si odsedí dvě minuty.

22:10
    Lotyši se hnali rychle s míčkem do protiútoku. Vše vyřešil Jelsnes včasným skokem po odraženém míčku z rohu hrací plochy.

21:38
    Ti už naopak Jelsnese ohrozili, jenže brankář na střelu včas zareagoval.

21:22
    Hosté se nedostali do zakončení, za to Lotyši se dostali k míčku.

21:02
    Norové se po minutě ujali míčku a zkoušejí ohrozit bránu Blindse, zatím neúspěšně.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli Lotyši.

20:01

V první třetině to dlouho vypadalo, že bude bezbrankový stav, jenže to by nesměl být proti ve 12. minutě Jansson, který svojí střelu umístil přesně k levé tyči a Norsko v tu chvíli vedlo 1:0. Neutekla ani minuta a půl a skóre se znovu měnilo, to když se trefil Martins Rajeckis za záda Jelsnese. Dalších možností ke vstřelení branky byla celá řada, ale ani jeden celek nedokázal svoje šance proměnit v branky a tak je po první periodě stav utkání 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 9:44.

Zásahy brankářů po první třetině: Andis Blinds – 7, Jelsnes – 6.

20:00

19:50
    Fauskanger netrefil bránu z bezprostřední blízkosti po uklouznutí protihráče.

19:37
    Tentokrát už se jim to ale povedlo.

19:26
    Lotyšům se nedaří vyhodit míček z vlastní poloviny.

19:09
    Na půlící čáře byl faulován hostující Torp. Norové tak i nadále zůstanou u míčku.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:49
    Jenže domácí po nepřesné rozehrávce nedobrovolně odevzdávají míček soupeři.

18:34
    Míček po souboji u mantinelu opustil hrací plochu. Rozhdočí nechávají rozehrát Lotyšsko.

18:23

17:56
    Pobídku Raitumse přímo před Jelsnese nikdo z jeho spoluhráčů neakceptoval.

17:29
    Nepřesnou střelu domácích tečoval jeden z obránců Norska. Lotyši tak zůstávají i nadále u míčku.

17:15
    Jelsnes zasáhl proti střele Malkavse z výběhu.

16:52
    Nakonec je z toho ale akce Norů, kteří zakončili, ale Blinds nepřipustil změnu skóre.

16:41
    Lotyši se snaží rozjet na útočné polovině kolotoč.

16:23
    Thomas Straete (NOR) oslabuje svůj celek, neboť je vyloučen na 2 minuty.

16:13
    Nepřesná rozehrávka domácích dává Norům šanci na útok.

15:42
    Blinds dokázal míček nohou pouze vyrazit. Obránci nakonec míček ještě ztratili. Ale Blinds byl pozorný a pro míček si skočil.

15:22
    Lotyši se ne a ne dostat na útočnou polovinu, čehož využívají soupeři k zisku míčku.

15:02
    Teď už jsou v držení míčku ale domácí.

14:31
    Blinds měl v bráně Lotyšska velké štěstí! Sražený míček, který letěl obloučkem na bránu se snesl na horní část sítě.

14:10
    Jelsnes nemusel zasahovat proti střele soupeře, která skončila jak nad bránou, tak za mantinelem.

13:50
    Střelecký pokus Janssonovi nevyšel, norský reprezentant netrefil bránu.
    Martins RAJECKIS - 1:1

12:47
    Atis Blinds se snažil oběhnout bránu Norů a když viděl, že by to nemělo smysl, nahodil míček na záda Jelsnese, kterému se míček odrazil k pravé tyči, kde stál agilní MARTINS RAJECKIS, který se štěstím dorazil míček za záda bezmocného Jelsnese. Asistence: Atis Blinds.

12:41
    V útoku už jsou v tuto chvíli Lotyši.
    Ole Martin Skau JANSSON - 0:1

11:32
    U mantinelu se míčku zmocnil Olesen, který našel před bránou ještě lépe postaveného OLE MARTINA SKAU JANSSONA, který střelou k levé tyči překvapil obránce Lotyšska i samotného Blindse. Asistence: Ole Mossin Olesen.

11:21
    Norové v obranné práci nezklamali.

10:48
    Blinds měl velké problémy zachytit skákající odražený míček do rukavic.

10:43
    Raitumsovi sjel míček při pokusu o střelu z hole.

10:40
    Laivins vlétl po souboji se soupeřem obličejem do mantinelu. Hra je přerušena.

10:27
    Jenže rozehrávka Norů po zisku míčku nebyla ideální.

10:03
    Jelsnes se musel ohánět. Eriksenova střela z úhlu měla dobré parametry. Jelsnes ve správném čase na správném místě.

09:47
    Domácí vyzkoušeli míček nahodit na bránu Norska. V rychlostním souboji vyhráli hosté.

09:31
    Blinds vyhodil míček až na útočnou polovinu, kde se ho ujal jeden ze spoluhráčů.

09:03
    Norové se osekávali před bránou Jelsnese, který určitě schytal také aspoň jednu ránu.

08:36
    Norové sportovně odevzdávají míček soupeři.

08:35
    Juskevics se střetl v souboji s protihráčem hlavou proti tělu. Lotyšský hráč odchází na lavičku.

08:27
    Bekhendová pobídka Atise Blindse skončila na holích Norů.

08:03
    Z útoku Norska není nic, jelikož hosté prohráli souboj u mantinelu a k míčku se dostali soupeři.

07:35
    Jeden z Lotyšů pálil pouze do připraveného Andise Blindse. Ten byl pozorný a míček vyrazil.

06:46
    Hosté se řítili 3 na 2. Tuto situaci však nezakončili tak, jak by si určitě představovali. Jeden z obránců dokázal míček tečovat tak, aby se dostal za bránu.

06:20
    Norové vysunuli napadání až na polovinu soupeře. Lotyši s tím měli problémy, ale dokázali si poradit.

05:58
    Jelsnes zachytil přihrávku soupeře, která směřovala skrz brankoviště.

05:44
    Norové drží míček a snaží se s ním něco vymyslet.

05:08
    Bekhendová přihrávka sice k Bjerknesovi dolétla. Norská hráč ale nedokázal ani nadvakrát zakončit.

04:43
    Lotyši rozehráli míček zpoza brány Norska jen na hole soupeře.

04:18
    Když už se o to pokusili, soupeř vypíchl míček a zakončovatelem se stal Fauskanger. Ten ale minul bránu Lotyšska o pořádný kus.

04:10
    Lotyši si netroufnou poslat míček do útoku.

03:38
    Olesen fauloval na útočné polovině. K míčku se tak se štěstím dostávají lotyšští hráči.

03:15
    Ti ale velmi rychle ztrácejí míček a tak se můžou do útoku vydat domácí hráči.

03:12
    Poprvé od úvodního vhazování se dostal míček mimo hrací plochu. Rozehrávat budou Norové.

02:56
    Gidskeho střela trefila prvního protihráče, který se postavil míčku do cesty.

02:41
    Norové kombinují na vlastní polovině.

02:09
    Blinds si z brány vyběhl na vrchol brankoviště pro odražený míček soupeře.

01:48
    Za vlastní brankou už ale míček vybojovali a hnali se velmi rychle na bránu Jelsnese, ten zasahovat nemusel.

01:38
    Norové neuspěli se ziskem míčku proti trojí přesile.

01:19
    Hosté se hnali do útoku, ale jejich akce skončila v rohu hrací plochy.

01:03
    Andis Blinds byl poprvé v akci, míček byl sražen ve skrumáži před bránou vedle klece.

00:33
    Míče se ujímají Lotyši a rozjíždějí první útočnou akci.

00:29
    Evensen nedoběhl míček, který mu do brankoviště pomalu posílal jeden ze spoluhráčů.

00:01
    Úvodní vhazování první třetiny vyhrálo Norsko.

00:01

Vše je připraveno k zahájení utkání, které za malou chvíli začne.

Hlasatel dnešního zápasu představuje přítomným divákům zahajovací sestavy.

Nyní už zní halou ale hymna Lotyšska.

Jako první zazní státní hymna Norska.

Hráči již vbíhají na hrací plochu.

Nástupu hráčů předchází světelná show.

Hala potemněla a čeká se nástup hráčů na hrací plochu.

Lotyšsko: Andis Blinds (N. Krumins) – Laivins, Balodis, Belasovs, Firmanis, Malkavs, Gribusts, Liepins, J. Rajeckis – Abramovs, Raitums, M. Krumins – Juskevics, Atis Blinds, M. Rajeckis – Jursevskis, A. Rajeckis, Savins – Stepans

Norsko: Jelsnes (Ronnmark) – Gidske, E. Evensen, Rognlien, Gustavsen, De Santana, Kvisvik, Pedersen, Martinsen – Fauskanger, Kronberg, G. Evensen – Jansson, Straete, Olesen – Torp, Eriksen, Bjerknes – Nilsson

Rozhodčí: Dennis Lim, Ismail Sharil (oba SIN).

Poslední zápas z pohledu obou celků:

Estonsko – Lotyšsko 1:6 (0:1,1:0,0:5)
    Branky a nahrávky:
    29. Woiduma (Nurmi) – 5. Abramovs (M. Rajeckis), 43. M. Rajeckis (Firmanis), 45. Balodis (Atis Blinds), 51. M.Rajeckis (Juskevics), 55. Raitumus (Balodis), 59. A. Raitums (Atis Blinds)

Dánsko – Norsko 2:6 (2:3,0:0,0:3)
    14. N. Jensen (J. T. Wede), 17. N. Jensen (J. T. Wede) – 2. Torp (Straete), 7. Nilsson (Straete), 15. Olesen (Jansson), 54. Olesen (Jansson), 55. Fauskanger (G. Evensen), 59. Fauskanger (Kronberg)

Norsko

Norsko působilo ve skupině B a hned první zápas prověřil připravenost Norů, neboť se střetli s Českem. Zápas byl brankově hodně divoký a bohatý, z vítězství se ale nakonec radovali Češi. Norsko tedy prohrálo úvodní zápas šampionátu 6:7.

V druhém zápase ve skupině čekalo Norsko celek Estonska. Estonci se nechtěli dát lehce, ale nátlaku útočných akcí Norů neodolali. Pro Norsko to tak bylo první vítězství na letošním šampionátu – 4:2.

Vůbec nejtěžší zápas čekal na Nory v posledním utkání ve skupině B, kdy narazili na favorizované Švýcarsko. Ačkoli si Švýcaři drželi velký brankový odstup od soupeře. Norové ještě v závěrečné třetině připadli několik branek a zápas skončil na první pohled divoce 7:10 z pohledu Norska.

Ve vyřazovacích bojích se postavil Norsku do cesty celek z USA, který se umístil na druhém místě jiné skupiny. Jak se ukázalo, Američané nebyli pro Norsko těžkým soupeřem, což potvrdilo hladkou výhrou 6:2.

V úspěch ve čvrtfinále nepředpokládal zřejmě někdo. Jak napovídali papírové předpoklady i historické výsledky, Finsko se ujalo role jasného favorita. Norsko si ze zápasu odneslo prohru 1:6.

Při zápase, které rozhodovalo, kdo se utká dnes o 5. místo, sehráli Norové s Dánskem severské derby. Derby tento zápas připomínal především první třetinu (5 branek), ale Norové nakonec byli úspěšnější a ve strhující závěrečné třetině přeci jen Dánsko přehráli 6:2.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Ole Martin Skau Jansson – 11 bodů (7+4)
    2. Ole Mossin Olesen – 10 bodů (4+6)
    3. Willy Fauskanger – 8 bodů (8+0)

Procentuální úspěšnost brankářů:
    1. Markus Jelsnes – 84,61% (6 zápasů; 4 góly; 22 střel)
    2. Christer Ronnmark – 73,56% (6 zápasů; 23 gólů; 64 střel)

Lotyšsko

Lotyšsko figurovalo ve skupině A, ve které se nacházeli úřadující mistři ze Švédska i vícemistr z Finska. Hned první zápas sehráli Lotyši s nejtěžším možným soupeřem a tím byl výběr Švédska. Seveřané Lotyše jasně přehráli a pobaltský tým si tak na letošním turnaji připsal první porážku 2:11.

Ve druhém zápase čekal lotyšský tým vícemistr z Finska a bylo jasné od začátku zápasu, kdo je favoritem tohoto klání. Nakonec Lotyšsko z tohoto zápasu vyvázlo mnohem lépe, než s úřadujícími mistry. Hráči Lotyšska byli jistě rádi, že s Finskem prohráli "pouze" 1:7.

Ve třetím zápase se mohli Lotyši radovat, neboť narazili na soupeře, který jim byl mnohem rovnocennějším soupeřem a tím bylo Německo. Sice Německo vstřelilo první branku zápasu, ale poté už si zápas dokázali Lotyši pohlídat. Na jeho konci mohli slavit výhru 5:3.

Ze třetího místa postoupili Lotyši do vyřazovací fáze turnaje, kde je čekal celek Kanady. Lotyši byli jasnými favority zápasu, což také potvrdili a celkem hladce postoupili po výhře 10:2 do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále narazilo Lotyšsko na velmi silné Švýcary. Země helvétského kříže postupně navyšovalo své vedení, které se zastavilo až při brance Zimmermanna v 60. minutě a Lotyšsko tedy utrpělo celkově třetí prohru na turnaji. 1:6 byl výkon, kterého Lotyši dosáhli.

Při souboji, který rozhodl, že se Lotyšsko bude udílet o páté místo se střetli dva sousední státy Estonsko s Lotyšskem. I v tomto případě se jednalo o derby a ačkoli byli mírnějšími favority Estonci, jejich soupeři předvedli, že se mezi outsidery neřadí. Norové porazili hladce Estonsko 6:1 a radovali se ze skalpu favorita utkání.

1. Atis Blinds – 10 bodů (1+9)
    2. Arturs Jursevskis – 4 body (4+0)
    3. Artis Savins, Atis Stepans, Artis Raitums – 4 body (3+1)

1. Normunds Krumins – 85,89% (6 zápasů; 11 gólů; 67 střel)
    2. Andis Blinds – 72,46% (6 zápasů; 19 gólů; 50 střel)

Přeji příjemné dopoledne všem florbalovým nadšencům! Dnes je na programu závěrečný den MS, ve kterém se jako první odehrají zápasy o 5. a 7. místo. Já Vás vítám u zápasu o 5. místo, ve kterém se utká celek Lotyšska proti celku Norska. Zápas se odehraje od 9:00 ve Scandinavium Areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.