Buffalo – Florida 0:2 (kon.) | New Jersey – Montreal 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:3 (kon.)
Carolina – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Toronto 3:1 (kon.) | Colorado – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
Calgary – NY Islanders 1:2 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:3 (kon.) | Boston – Ottawa 2:3 (po pr.)
Los Angeles – Nashville 6:7 (po pr.)
Carolina Hurricanes
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Philadelphia Flyers
Sobota 03.01.2015, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:36:18)

Philadelphia Flyers: 10

V dnešním utkání uspěli domácí, kterým vyšly dvě třetiny, během nichž si vypracovali rozhodující náskok. V té poslední pak ještě za hosty snižoval v 49. minutě VandeVelde, ale to bylo ze strany Philadelphie všechno. Utkání poznamenalo také zranění útočné hvězdy Flyers Girouxe, který utrpěl řeznou ránu na levém lýtku a utkání tak pro něho předčasně skončilo.

60:00

59:50
    To již nyní neplatí, ofsajd Flyers, sudí vykazují hru do středního pásma.

59:39
    Simmonds ještě udržel útočné pásmo, tlak Philadelphie tak může pokračovat.

59:20
    Letcům se nedaří vymanit se od mantinelu.

59:05
    Oddechový čas pro domácí.

59:05
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Philadelphie.

59:00
    Posledních šedesát vteřin třetí třetiny.

58:25
    Jordan Staal bekhendem netrefuje ze středního pásma odkrytou branku Philadelphie.

58:15
    Za hosty to zkouší Schenn, Couturier, Simmonds, Streit, Lecavalier a Voráček, domácí mají na ledě Sekeru, E. Staala, Lindholma, Faulka a Raska.

58:08
    Flyers hrají bez brankáře, Mason odchází na střídačku. A hosté si zároveň berou i oddechový čas.

57:01
    Del Zotto plácl do puku u branky Hurricanes, ale jeho pokus dokázal Ward chytit.

56:11
    Domácí nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Warda, Brayden Schenn uspěl prti J. Staalovi.

56:03
    Znovu se Jakub Voráček snaží vybojovat puk na pravé straně, ale znovu je neúspěšný.

55:22

54:27
    Voráček je již dlouho na ledě, nyní nevybojoval puk u pravého mantinelu, ve třetině Hurricanes a odchází střídat.

53:48
    Ani Simmonds, ani Voráček nyní nedokázali prostřelit obranu Caroliny a hlavně gólmana Warda.

53:35
    Flyers v útočném pásmu.

53:22
    Vylučuje se, za faul na Bellemareho jde na trestnou lavici domácí McClement, který hrál vysokou holí.

52:25
    Útočnou akci Philadelphie přerušuje hvizd sudích, ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

51:45
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

51:10
    Read se dostává ke střele z mezikruží, ale branku Caroliny přestřeluje.

49:50
    A tlak Philadelphie pokračuje, hosté si nyní vytváří jednu šanci za druhou.

49:09
    Jakub Voráček se snažil o něco podobného, co předvedl Lecavalier při gólu Flyers, český forvard i zakončil, ale branku Caroliny netrefil.
    Chris VANDEVELDE - 2:1

48:45
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Lecavalier nyní předvedl výtečnou individuální akci, kdy s pukem na holi prošel z vlastní třetiny až před branku Caroliny, tam místo střely volí ještě přihrávku na CHRISE VANDEVELDE, který pálí z levé strany a trefuje se přesně k tyči. Asistence: Vincent Lecavalier a Mark Streit.

48:22
    Domácím se nedaří vyhodit puk ze třetiny.

47:28
    Hosté bojují o puk za brankou Caroliny.

46:41
    Poměr střel ve třetí třetiny zatím vyrovnaný 2:2, i přesto, že domácí měli k dispozici přesilovou hru. Komerční přestávka.

45:47

44:55
    Centr prvního útoku odešel za pomoci spoluhráčů do šatny, hraje se dál, pokračuje přesilová hra Caroliny.

44:28
    Pozor, na ledě zůstává ležet hostující Giroux, to vypadá na nějaký vážnější problém, pravděpodobně s levou nohou, na níž mu zřejmě, zezadu, bruslí šlápl domácí Faulk.

43:47
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje hostující Andrew MacDonald za podražení Victora Raska, přesilová hra Caroliny.

42:49
    Schenn vybojoval puk v rohu třetiny Hurricanes a dokázal se i dostat do zakončení, trefuje však pouze dobře postaveného Warda.

41:47
    Vhazování po pravici Warda, úspěšnější hostující Giroux.

41:03
    Sekera šikovně nahazoval na branku Flyers, puk ale nikdo netečoval.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:52.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Carolina Hurricanes: 8

Philadelphia Flyers: 7

V samém závěru ještě závar před Wardem, který ale i nadále drží čisté konto! Philadelphia také v této části jednou inkasovala, prosadil se hned v úvodu E. Staal a do třetí třetiny tak půjdou domácí se slušným, dvoubrankovým, náskokem.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38
    Obránce Flyers Coburn vyhazuje puk ze třetiny.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, hosté stále čekají na první gól.

38:49
    Simmonds přenechává Couturierovi, který se ale z levé strany neprosazuje.

38:01
    Nashova střela z pravé strany končí pouze za brankou a hosté se posléze osvobozují.

37:03
    Rask spíše bekhendem nahazuje na Masona, ten v pohodě chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

36:21

35:55
    Dvě střely letí na branku Hurricanes, nejprve MacDonald a poté i Chris Vande Velde, ale ani jedna ze střel se neujala.

34:52
    V první řadě to chce ale dostat puk do útočného pásma a tam ho, pokud možno, udržet. To se zatím hostům nedaří.

34:23
    Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Philadelphie.

34:21
    A tři vteřiny před návratem vyloučeného Schultze (PHI) přichází faul domácího Jiřího Tlustého, který nedovoleně zahákoval Raffla.

33:45
    Tato přesilová hra se Carolině zatím vůbec nedaří.

33:12
    Znovu se hosté osvobozují.

32:44
    Puk míří ze třetiny Flyers, hosté za ním jdou do středního pásma.

32:23
    Nick Schultz za držení dostává dvě minuty, domácí si zahrají přesilovou hru.

31:55
    Jakub Voráček sice efektně obkroužil branku Caroliny, ale poté upadl a ztratil puk.

31:25
    Puk za brankou Flyers, hosté bleskově rozehrávají.

30:42
    Nyní se již zakázané uvolnění Philadelphie píská, vhazovat se bude po levici Masona.

30:27
    Hraje se znovu dlouho bez přerušení, oba týmy zatím dobře bruslí.

29:27
    Ne, Letcům se vůbec nedaří v prostoru před brankou, nyní Read totálně zazmatkoval a místo zakončení poslal puk úplně jinam, než kde byl Giroux.

28:57
    Bekhendovou střelu Voráčka Ward v klidu vyráží, na druhé straně útočí domácí.

28:21
    Zakázané uvolnění Caroliny, vhazovat se tak bude znovu před Wardem.

27:23

27:20
    A znovu se tam Dwyer dostával po pravé straně do úniku, tentokrát ho ale vracející se obránce Flyers dokázal odstavit od puku.

27:08
    Vhazování po levici Warda.

26:37
    Šance Caroliny, do úniku se dostal Patrick Dwyer, který ale nevyzrál na Masona, ten stihl sklapnout betony v ten správný okamžik.

26:15
    Střelu Simmondse od modré dokázal Ward vyrážečkou vytěsnit mimo.

25:50
    Gerbe dokázal získat puk a vyhodit ho ze třetiny.

25:35
    Flyers od úvodních vteřin ve třetině Caroliny.

25:23
    Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici míří domácí Jay McClement za vyhození puku do hlediště.

24:31
    Voráček nepřesně přihrává ve středním pásmu, hosté se nedostanou do třetiny Hurikánů.

23:42
    A až nyní se Wardovi podařilo zachytit puk a přerušit hru, tím tak přerušit tlak soupeře.

23:27
    To je velmi dobrý tlak hostů, domácí se ale dobře brání před vlastní brankou.

22:48
    N. Schultz pálí z levé strany, od mantinelu, Ward vyráží, Flyers zůstávají v útočném pásmu.

22:08
    Letci se dostanou do útočné třetiny, dokonce se v ní i udrží po nějakou dobu, ale dostat se do nějaké šance, to je zatím nad schopnosti hráčů Philadelphie.

21:20
    Pro Flyers to není zrovna vysněný úvod druhé třetiny, na ledě PNC Areny tak prohrávají již 0:2.
    Eric STAAL - 2:0

20:41
    Carolina právě vstřelila branku!
    Defenziva Flyers nyní totálně nestíhala, domácí dokonale zamotali hlavy obráncům a byť se Masonovi podařilo několik střel vyrazit, na střelu ERICA STAALA, z levé strany, nedosáhl, resp. nestihl se přemístit. Asistence: Justin Faulk a Elias Lindholm.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:00.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Carolina Hurricanes: 12

Philadelphia Flyers: 4

Carolina vede po první třetině gólem Maloneho 1:0 a je to vedení zasloužené. Nikoliv proto, že by domácí byli výrazně lepší, ale v koncovce jsou výrazně nebezpečnější, než hosté, kteří se až příliš často snaží o dovezení puku přímo do branky. Akce Hurikánů jsou mnohem přímočarejší a mnohem nebezpečnější.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    A po ztečované střele J. Staala nyní zazvonila branková konstrukce za Masonem.

19:29
    Nyní musí znovu Mason zasahovat a tentokrát již raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

18:57
    Gólová šance Caroliny, McClement se dostal sám před Masona, kterého zkouší překonat střelou, ale nezadařilo se, gólman Flyers vyráží.

18:22
    Oba týmy nemají problémy s přechodem do útočného pásma, nyní sledujeme snahu domácích ve třetině Flyers.

17:44
    Voráček dostal parádní přihrávku, ale místo střely volí český forvard ještě přihrávku Schennovi, ten nedokázal z mezikruží zakončit.

17:13
    Giroux nedokázal vystřelit z pravé strany, to se mu podařilo až z té opačné, ovšem pro změnu branku netrefil.

16:07
    Celá akce Hurricanes ale končí ofsajdem na modré, byť docela těsným.

15:46
    Nyní domácí zkouší získat puk v rohu třetiny Flyers.

15:02
    Hosté to tak zkusili nahozením kotouče, to se ujalo, Voráček se dokonce dostává ke střele z pravé strany, ale na Warda nevyzrál.

14:39
    Flyers se snaží o přechod středního pásma, ale to se jim ne tak úplně daří.

14:11
    Ward má puk ve své moci a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.
    Brad MALONE - 1:0

13:41
    Po chybě Streita, který ztratil puk u branky Caroliny, se do brejku dostala dvojice domácích hráčů, BRAD MALONE zavezl puk až před branku Flyers, kde místo přihrávku na pravou stranu vypálil zápěstím a trefil se parádně "pod víko". Asistence: Zach Boychuk.

13:09
    Není to icing, Flyers mohou hrát, domácí se brání ve své třetině.

12:06
    Pěkná akce Voráčka, který se prosadil svou rychlostí po pravém křídle, ve třetině Caroliny se zbavil obránce a přihrál Readovi, ten puk tečoval, ale Ward chytá.

11:52
    Mason lapil nahozený puk soupeře od mantinelu a přerušil hru, vhazování po jeho levici.

10:58
    Souboj o puk za brankou Warda, domácí úspěšnější a Rask může rozehrát.

10:15
    N. Schlutz pálí od modré, z pravé strany, Ward musí zasahovat, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

09:15
    Tlustý nahazuje puk na Masona, ten v klidu zastavuje a hosté mohou rozehrát.

08:45
    Domácí v klidu rozehrávají z vlastní třetiny, Sekera zkouší dostat puk do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.

07:50
    Simmonds nyní letěl před brankou Caroliny vzduchem, ale nebyl to faul, ukazují rozhodčí, pokračuje se ve hře.

07:15
    Po střele Terryho hra přerušena, na řadu tak přichází první komerční přestávka v zápase.

06:16
    A právě Giroux se nakonec dostává i ke střele, Ward dokázal puk vytěsnit nad branku.

05:57
    Jiří Tlustý nahazuje puk na branku Flyers, ale hosté bleskově otáčí, konkrétně Voráček s Girouxem.

05:18
    Couturier nyní školácky pokazil přihrávku v útočném pásmu v okamžiku, kdy se mu nabízeli Raffl s Umbergerem.

03:55
    Elitní formace Flyers si připravila nějaké střely, ale Ward zatím nemusel čelit nějaké vážnější akci soupeře.

03:17
    Ale domácí zůstali v útočném pásmu a donutili Masona znovu zasahovat, ten tentokrát přerušuje hru.

03:05
    Střelu Erica Staala z levé strany, od modré, Mason v pohodě vyráží.

02:30
    Znovu hosté dobře napadají rozehrávku Hurricanes.

01:53
    Nakonec musí na druhé straně zasahovat Mason, který chytá nahozený puk.

01:38
    Puk za brankou Caroliny, domácí mají problémy s rozehrávkou.

00:17
    A hned po sedmnácti vteřinách se do šance dostává J. Staal, který je na levé straně sám před Masonem, jehož ale nedokázal překonat.

00:01

Amanda Bell pěje americkou hymnu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Gleason, Murphy – E. Staal, J. Staal, Lindholm – Tlustý, V. Rask, Gerbe – Terry, R. Nash, Dwyer – Malone, McClement, Boychuk

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Grossmann, Streit, Schultz, Coburn, MacDonald, Del Zotto – Read, Giroux, Voráček – B. Schenn, Laughton, Simmonds – Raffl, Couturier, Umberger – Vande Velde, Bellemare, Lecavalier

Rozhodčí: Joannette, Walsh – McEllman, Racicot.

13.12.2014 Philadelphia Flyers – Carolina Hurricanes 5:1

1. Couturier (Umberger, Read), 12. Simmonds (B. Schenn, Laughton), 25. Voráček (Simmonds, Giroux), 28. Laughton (B. Schenn, Coburn), 31. Raffl (Giroux, Voráček) – 23. E. Staal (Skinner, Liles

Stejně jako jejich dnešnímu soupeři se ani Letcům letos nedaří podle představ. Třinácté místo ve Východní konferenci a šestá příčka v Metropolitní divizi rozhodně nemohou představitele klubu činit šťastnými. Na pozice zajišťující postup do play-off schází Flyers devět bodů. Momentálně Letci absolvují osmizápasový trip po stadionech soupeře. Začali dobře, když se z výhry mohli radovat třikrát za sebou, nyní ovšem už tři utkání na vítězství čekají, naposledy podlehli v prodloužení Coloradu. Oproti svému dnešnímu soupeři, kterého trápí špatná ofenziva, svěřence trenéra Berubea tlačí kámen v botě v obranné činnosti. Flyers se mohou „pyšnit“ šestou nejhorší defenzivou v lize, v průměru inkasují tři branky na zápas. I přes to, že se hráči z největšího města státu Pensylvánie nachází na pozicích, které nezajišťují postup do bojů o pohár lorda Stanleyho, v individuálních statistikách si jejich hráči vedou nadmíru dobře. Tým táhnou Jakub Voráček (15+32) a Claude Giroux (13+30). Český útočník stále vévodí produktivitě NHL, jeho kolega z útoku je jen o dvě příčky za ním. Mezi třemi tyčemi dostává nejvíce prostoru Steve Mason (91,7 %).

Hráči Caroliny zatím prožívají velice špatnou sezónu. Nachází se až na devětadvacátém místě tabulky NHL, hůře je na tom pouze Edmonton. Ve Východní konferenci patří Hurricanes poslední šestnáctá příčka, na patnácté Buffalo ztrácí už sedm bodů. Momentální forma týmu také není bůhvíjaká, z posledních pěti duelů vyšla Carolina vítězně pouze jednou. Naposledy podlehla, byť jen těsně, Tučňákům z Pittsburghu. Příčinou mizerných výkonů Hurricanes je špatná ofenziva, v sedmatřiceti zápasech vstřelili svěřenci kouče Peterse pouhopouhých třiasedmdesát branek! To je v průměru méně jak dvě branky na zápas! Nejvíce bodů prozatím posbíral kapitán Eric Staal (9+12). Nejlepším střelcem je český útočník Jiří Tlustý (10+5), který zaznamenal deset přesných zásahů. Jasnou brankářskou jedničkou týmu je Cam Ward (91,4 %).

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u sledování podrobného textového přenosu jednoho z dnešních utkání nejlepší hokejové ligy světa. Zaměříme se zde na souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky NHL, Carolina Hurricanes přivítá na svém ledě tým Philadelphia Flyers. Úvodní buly bude vhozeno jednu hodinu po půlnoci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:10.
    Branky a nahrávky: 14. Malone (Boychuk), 21. E. Staal (Faulk, Lindholm) – 49. VandeVelde (Lecavalier, Streit)

Rozhodčí: Joannette, Walsh – McEllman, Racicot

Diváci: 12 682