Jihlava – Liberec 4:3 (po pr.) | Slavia – Pardubice 3:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 2:4 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 1:6 (kon.) | Havířov – Opava 5:3 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 1:2 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 03.01.2015, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u prvního zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu v novém roce. HC Dukla Jihlava se v něm utká s Bílými Tygry Liberec a bude chtít potvrdit formu z předvánočního období, kdy vyhrála osm z devíti zápasů a ve všech bodovala. Tento dílčí úspěch vynesl Ježky s 38 body na třetí místo tabulky o bod za Letňany a České Budějovice, které zatím drží jediné postupové místo. Tygři jsou sice v tabulce hned za Duklou na čtvrtém místě, ale ztrácí na ní 11 bodů. Jak dopadne souboj Ježka s Tygrem?

HC Dukla Jihlava: Škarek (Šťastný) – Stark, P. Slabý, Havelka, Trávník, Habermann, Mareš, Zadina – Strnad, Jindra, Vrátný – P. Slabý, Adam, Musil – Hrbatý, Vala, Prokš – Kardoš. Trenér: Štěpán Moravec

Bílí Tygři Liberec: Novák (Kuhn) – Šuráň, Kunst, Charvát, Bednář, Aubrecht, Krejsa – Chrtek, Čermák, Šíp – Verbický, Šír, Mocek – Šafařovský, Kotyza, Bitman – Maťátko, Stratílek, Benda. Trenér: Milan Plodek

Rozhodčí: Homola – Žák, Capouch.

00:01

00:41
    Jihlava má v úvodních vteřinách puk na svých holích, ale k Novákově brance se nedostává.

01:00
    Pokus Bednáře od modré končí na pozorném Škarkovi.

01:42
    Příležitost také na straně Dukly. Adam vystřelil z pravého kruhu a nescházelo mnoho, aby u levé tyče Nováka dorazil kotouč za zádal libereckého gólmana Jiří Slabý.

02:45
    Chrtek nabral ve středním pásmu rychlost a jal se projet před branku Dukly, ale udělal na modré kličku a vystavil spoluhráče do ofsajdu.

03:42
    Jihlava se po zisku kotouče snažila rychel rozehrát, ale nepřesnost v její akci končí zakázaným uvolněním.

04:24
    Po střele libereckého Charváta se snažil dorazit kotouč u levé tyče Škarka Václav Mocek, byl však výborně pokryt Dominikem Adamem.

05:50
    Nyní je opět puk před Novákem, Jihlava okupuje prostor před libereckou svatyní, ale nakonec kotouč po boji v útočném pásmu ztratila.

06:05
    V situaci dva na jednoho najížděl Kunst na branku spolu s Šuráněm. Rozhodl se pro střelu, kterou Škarek vyrazil a obrana Dukly rychle založila útok, když na útočné modré zůstal nehlídaný Adam, který se však ke kotouči těsně nedostal, navíc byl v ofsajdu.

08:35
    Liberec se vlastní nepřesností vykombinoval z pásma, pas Chrtka na modrou na Šuráně byl hodně hodně nepřesný.

09:11
    Jihlava získala na obranné modré puk proti Šírovi a už se drala do útoku, ale Strnadovi odskočil kotouč od hole a obránce LIberce Šuráň byl ve středním pásmu poslední instancí hostí.

10:48
    První přesilová hra zápasu. Ondřej Chrtek (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 0-1.

10:55
    Krátce po buly trefil jeden z jihlavských beků od modré levou tyčku Novákovy branky.

11:12
    Liberečtí se osvobozují a posílají puk do středního pásma.

11:52
    Jihlava je opět před brankou Nováka a kombinuje.

12:13
    Marešův pokus od modré zneškondil Novák.

12:48
    Hosté jsou v plném počtu.

12:57
    Liberec právě vstřelil branku!
    Svojí první příležitost po tom, co v obranném pásmu uklouzl s pukem Havelka, ještě Šíp neproměnil, Škarek dobře vyrazil puk. Jenže kotouče se ujal Chrtek, poslal ho před branku na číhajícího PATRIKA ŠÍPA, který šikovným doklepnutím překonává bezmocného domácího gólmana. Asistence: Ondřej Chrtek.

13:38
    Jihlava je opět aktivnější a snaží se nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. Jenže kombinace před Novákem nemá moment překvapení.

14:47
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

15:54
    V závěru třetiny je tu druhá přesilovka pro Duklu. Na trestnou lavici jde znovu Ondřej Chrtek (LIB) a znovu je to za podražení.

Na vyloučení: 0-2.

16:22
    Jihlava má puk v pásmu a kombinuje.

16:36
    Liberec však se čtyřmi beky má dobře vysunutý čtverec a nedovoluje Dukle přímou střelu na branku. Povedlo se to až nyní po přihrávce Jiřího Slabého mezi kruhy na Petra Slabého, proti jehož pokusu vyjeli hostující hráči.

16:54
    Jihlava na poslední chvíli získala odražený puk a ještě se udržela v pásmu, poté se již Liberec osvobozuje.

17:54
    Liberečtí jsou v plném počtu, ale musí se bránit tlaku Dukly.

18:02
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nyní se již Dukle daří střelou od modré srovnat. Strnad našel právě na modré PETRA SLABÉHO, který si zpracoval puk a poté vystřelil do pravého horního rohu branky Liberce. Novák nemohl zasáhnout, měl zakrytý výhled. Asistence: Milan Strnad.

18:50
    Před brankou Škarka operoval Matěj Čermák, který nadělal spoustu starostí jihlavskému brankáři. Ten však kotouč zachytil pevně do lapačky a nepovolil.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Končí nám první třetina, ve které ze začátku měla Dukla častěji puk na holích, ale jako první se radoval Liberec, když se po ubráněném oslabení prosadil střelou zblízka Patrik Šíp. Jihlavě se podařilo v závěru první třetiny, kdy se prosadil v přesilovce střelou od modré Petr Slabý.

Další třetina začne přibližně v 12:46.

20:01

20:34
    Druhá třetina je zatím hodně rozháraná, oběma týmům se kombinace příliš nedaří.

21:54
    Stále vidíme stejný obrázek, ani Jihlava ani Liberec se nemohou pořádně dostat do pásma.

22:04
    Zakázané uvolnění Libereckých.

22:37
    Stejná situace následuje i nyní. Bude se vhazovat po levici Nováka.

23:17
    Strnad vyzval na rychlostí souboj libereckého Šípa, nakonec byl u puku dříve hostující hráč.

23:45
    Také Liberec zahrozil rychlým výpadem, po kterém se bude vzahovat po pravici Škarka, jenž raději rychle pokryl kotouč.

24:44
    Nahození Aubrechta raději kryje Škarek, který poté nedovolil dorážku Mockovi.

25:01
    Po ráně Strnada od modré Novák vůbec nevěděl, kde má puk, který pod ním už už proklouzával do sítě, ale nakonec jej stačil gólman Liberece zasednout.

25:32
    V sitauci dva na jednoho se na Nováka řítil Vrátný se Strnadem, přihrávku prvního hráče ale stačil zblokovat Šuráň tak, že puk prolétl těsně vedle pravé tyče Liberce.

25:48
    Jihlava si nyní vše vynahrazuje. Habermann vypálil kotouč od modré na branku Nováka, před kterým jej krásně tečoval do sítě MILAN STRNAD. Další dobrá práce Jihlavských před brankou. Asistence: Richard Habermann.

26:46
    Škarek opět dobře zasáhl a skryl puk před napadajícími libereckými hráči.

26:53
    Jihlava hned po buly odpálila kotouč na zakázané uvolnění.

27:13
    Strnad šikovně zavezl puk do pásma a střela Starka zasáhla Bitmana možná že i do choulostivých míst. Puk je ve středním pásmu.

28:28
    Šíp se probojoval na pravém kruhu k puku, ale ještě zkoušel přihrávkou najít některého ze spoluhráčů, což se mu nepovedlo a domácí se bez potíží ubránili.

29:12
    Krásná to akce Tygrů, o tom nemůže být sporu. Bendář našel přihrávkou z obranné třetiny ve středním pásmu najetého JANA ŠÍPA, který přezval na pravé straně puk, sjel si před Škarka, hodil si kotouč na bekhend a trefil se nad lapačku gólmana Dukly. Asistence: Jan Bendář.

29:59
    Liberec je po vstřelené brance aktivnější a Škarek se má co otáčet.

30:10
    Nyní domácí brankář raději zakryl puk po pokusu Bitmana.

31:11
    Další střela Šíra, která je nyní střelecky při chuti. Puk po jeho pokusu projel vedle levé tyče Škarka.

31:39
    Povedená rána Starka po hezké kombinační akci Dukly prošla těsně vedle pravé tyče liberecké svatyně.

32:39
    Opět se dostáváme do situace ze začátku druhé třetiny. Oba týmy se dostanou před branku soupeře, kde jejich akce končí nepovedenou přihrávkou.

33:40
    Stejné to bylo i nyní. Jihlava snadno získala kotouč, ale příhrávka na dvojici domácích hráčů na modrou byla opravdu nepřesná a hosté se málem dostali do rychlého útoku.

34:31
    Před branou Nováka číhal Strnad s Jindrou, ale ani k jednomu z nich se kotouč nedostal, liberecký gólman jej pozdržel v lapačce.

35:49
    Liberec se zatím neúspěšně pokouší dostat do útočného pásma, jihlavská čtveřice je zatím plně koncentrována.

36:20
    A nyní se nepovedlo hostům ani vybojovat buly po souboji v obranném pásmu u hrazení. Hra je vykázána do středního pásma.

36:48
    Střelecký pokus Valy z levého kruhu prošel těsně vedle levé tyče Nováka.

37:00
    Po jihlavském nahození se bude vzahovat po pravici Nováka.

38:02
    Jihlava zakládá za svojí brankou útočnou akci.

38:22
    Jiří Slabý tentokrát chrtil, když se dostal na pravém kruhu k puku a sjel si před branku. Mohl přihrát ještě lépe postavenému Musilovi, který číhal před brankou, Slabý však zakončil sám a netrefil branku.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině sice Dukla otočila průběžný stav zápasu, když se v šestadvacáté minutě prosadil Milan Strnad, ale v polovině zápasu se po parádním pasu Bednáře prosadil Jan Šír. Zápas je tak stále vyrovnaný.

Další třetina začne přibližně v 13:29.

40:01

40:35
    Po nepovedené střele Strnada se před brankou prodíral k puku Musil, ale dvojice hráčů Liberce jej nakonec odzbrojila.

40:58
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

41:39
    Jihlava se poměrně snadno dostala přd Nováka, ke střele se díky pozorné defenzívě Liberce nedostala.

42:31
    Hosté posílají puk ven ze svého obranného pásma a mohou si tak na chvíli oddechnout.

43:05
    Parádní pokus od modré vytasil ze svého repertoáru aktivní Patrik Śíp, který dnes svůj tým dostal do vedení. Nyní jeho pokus končí na pravém betonu Škarka.

44:09
    Akce Dukly je zastavena kvůli ofsajdu.

45:45
    Výborný Kristián Novák. Před jeho branou se zjevil nehlídaný Milan Strnad a ač měl obtížnou pozici, dostal se ke střele, se kterou si poradil gólman Liberce.

45:52
    Nahození Strnada kryje Novák. Puk před ním hodně podivně zaplachtil, ale gólman Liberce jej stačil stáhnout do lapačky.

46:18
    Aktivní Strnad si vybojoval přesilovou hru. Od levé tyče si vyjel před branku a chtěl zakončovat, jenž jej zahákoval Jan Kotyza (LIB), který již míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 0-3.

46:42
    Hra je vykázána do středního pásma, kde vyhrávají Liberečtí buly a posílají puk k brance Nováka.

47:28
    Strnad napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke střele, jenže našel přesně hůl Vratislava Kunsta (LIB), který vyhazuje kotouč mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 0-4.

47:28
    Duklu čeká padesátivteřinová přesilovka pět na tři a Liberec si vyžádal oddechový čas.

47:33
    Dukla vyhrála buly a svírá trojici hráčů Liberce před branou.

47:48
    Mareš nastřelil pouze clonícího beka, od kterého se puk odrazil do středního pásma a hráčů Dukly měl poté co dělat, aby pokryl puk před libereckýh hráčem.

48:18
    Liberci se podařilo dostat puk do středního pásma a hosté již hrají ve čtyřech.

48:57
    Přesilovku pět na tři sice Dukla nevyužila, ale v klasické převaze již skóruje. Strnad dostal u levé tyče výbornou přihrávku, ale trošku déle mu trvalo, než si zpracoval kotouč a poté svojí střelu nepropasíroval za záda Nováka. Puk se odrazil před branku na hokejku JOSEFA VRÁTNÉHO, který jej zblízka zasunul pod padajícím Novákem do branky. Asistence: Milan Strnad.

49:50
    Liberec se nevzdává a usazuje se v útočném pásmu Dukly.

50:06
    Střela Danida Aubrechta z mezikruží vypadla Škarkovi z lapačky, napodruhé jí již jihlavský strážce svatyně zpacifikoval.

50:47
    Přichází vůbec první přesilovka Liberce v utkání. Jiří Slabý (JIH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 1-4.

51:00
    Jihlava se hned po buly osvobozuje a posílá puk daleko od své svatyně.

51:22
    Vůbec to nevypadá, že by Jihlava hrála oslabení. Aktivně totiž kombinuje před brankou Liberce a vynutila si nyní i buly před Novákem.

51:59
    Další neúspěšný pokus Liberce zavézt puk před Škarka. Jihlavská čtveřice působí velmi jistě.

52:37
    Matěj Čermák byl na levém kruhu zcela volný. Rozhodl se pro střelu, kterou vůbec netrefil branku, puk projel daleko od pravé tyče.

52:47
    Jihlava hraje v plném počtu.

53:57
    Kdepak, Libereckým se vůbec nedaří dostat se před Škarka. Veškerá nahození sbírají jihlavští hráči.

54:09
    Akce Bilých Tygrů končí ofsajdem.

55:40
    Liberečtí roztáčejí v útočném pásmu pořádný kolotoč, nyní vypadá obrana Dukly trošku rozhozeně.

56:00
    Je vyrovnáno. Po boji před Škarkovou brankou ještě hosté neskórovali. Krátce na to se však dostal odražený puk mezi kruhy, kde byl JAN ŠÍR, jenž překonal padajícího gólmana Dukly ranou pod víko. Asistence: Jan Bednář.

56:37
    Liberec nyní svírá pětici hráčů Dukly před brankou a domácí mají co dělat, aby odolali náporu Tygrů.

57:17
    Zakázané uvolnění Liberce, toto byla nepřesnost v hostující rozehrávce.

58:01
    Jiří Slabý (JIH) před brankou krosčekoval neobsazeného Patrika Šípa a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 2-4.

58:01
    Oddechový čas domácí střídačky.

58:19
    Pokus Patrika Šípa kryje Škarek bezpečně ve své lapačce.

58:28
    Domácí se osvobozují a posílají puk k brance Nováka.

59:34
    Liberec svírá Jihlavu před její brankou a domácí se horko těžko brání tlaku Bílých Tygrů.

59:44
    Milan Strnad vyhazuje přes všechny čáry.

60:00

Ve třetí třetině se nejprve dostala Dukla znovu do vedení, v devětačtyřicáté minutě využil přesilovku Josef Vrátný. Hosté ale čtyři minuty před koncem srovnali zásluhou Jana Šíra a měli poté i příležitosti k strhnutí tří bodů na svojí stranu, ale nestalo se tak.

60:01

60:01
    Dukla je v plném počtu, hraje se čtyři na čtyři.

60:53
    Jihlava v obrovském tlaku ostřeluje libereckou svatyni ze všech pozic, ale puk zatím za záda ležícího Nováka nedostala.

61:20
    Je rozhodnuto, Adamovu střelu ještě Novák vyrazil, ale na dorážku LUKÁŠE JINDRY pod horní tyčku již byl krátký. Jihlava tak bere v zápase tři body a z posledních deseti utkání má již devátou výhru. Asistence: Dominik Adam.

Konec zápasu. (14:08:09)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. P. Slabý (Strnad), 26. Strnad (Habermann), 49. Vrátný (Strnad), 62. Jindra (Adam) – 13. Šíp (Chrtek), 30. Šíp (Bednář), 56. Šír (Bendář)

Rozhodčí: Homola – Žák, Capouch