Jekatěrinburg – Toljatti 3:2 (po pr.) | Ufa – Barys 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Čerepovec 0:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Soči – Jaroslavl 2:4 (kon.)
Riga – Jokerit 3:2 (kon.)
Dinamo Riga
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Jokerit Helsinky
Středa 07.01.2015, 18:30 • Arena Riga • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám příjemný zbytek večera, popř. dobrou noc. (20:54:16)

Československá stopa v utkání
    Jakub Sedláček (RIG) do utkání nezasáhl
    Milan Jurčina (RIG) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 18:51
    Petr Koukal (JOK) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 19:54

Je za námi toto velmi zajímavé utkání se solidním nábojem a domácí Dinamo Riga získává tři body po vítězství 3:2. Ve třetí třetině se sice hostům opět povedl nástup a Hagman srovnal po pár sekundách na 2:2, ale o pár minut později se prosadil podruhé v tomto utkání Bukarts a jak se později ukázalo, připsal si vítěznou branku. Riga tak pokračuje ve skvělých výkonech na domácím ledě, ve kterých patří k nejlepším v celé KHL.

60:00

59:51
    Hosté sice vyhráli vhazování, ale na zakončení již nebudou mít dostatek času! Dinamo Riga zvítězí!

59:50
    Zbývá posledních deset sekund třetí třetiny, ofsajd Jokeritu a Erkka Westerlund si bere timeout!

59:34
    Domácí drží hráče Jokeritu s pukem u mantinelu dokud nehrozí nebezpečí. Fanoušci Rigy mohutně skandují a snaží se svými pokřiky vyždímat ze svých miláčků poslední zbytky sil.

59:10
    Puk je u brány Jokeritu, ale Karlsson i přesto míří na střídačku. Jokerit to zkouší v šesti!

58:12
    Teď už však skvělou práci odvádí Redlihs, který vyvezl puk až do pásma Jokeritu a po objetí branky ještě ohrozil Karlssona.

57:43
    Po několika soubojích v rohu kluziště se k puku dostávají hosté a mohou kombinovat v útočném pásmu.

56:48
    Po ofsajdu Jokeritu se bude pochopitelně vhazovat v blízkosti modré čáry ve středním pásmu.

56:28
    Další střelu od modré už nikdo netečoval, ale Deslauriers si puk v pohodě našel a skryl ho ve své lapačce.

56:10
    Nahození od modré čáry se snažil šikovně tečovat Hagman, což se mu také povedlo, ale puk zamířil zcela mimo bránu.

55:31
    Útočnou snahu domácího celku zastavili hráči Jokeritu již ve středním pásmu a sami se pokusí založit útok.

54:08

54:08
    Teď měli ale domácí notnou dávku štěstí. Lajunen zachytil puk ještě před středním pásmem a následně sám střílel. Jeho rána se odrazila k volnému hráči, který ještě hledal Hagmana na druhé straně. Niklas Hagman by mohl střílet do odkryté brány, nebýt příliš nepřesné přihrávky jeho spoluhráče.

53:37
    Dinamo zas a znovu vyhazuje.

53:07
    Znovu je puk až u Karlssona. Hostům se přesilovka vůbec nedaří.

52:20
    Dobrý začátek oslabení pro domácí celek, puk letí až do pásma Jokeritu Helsinky.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 6. Cibulskis (M.Redlihs), 39. Bukarts (Cipulis, Videll), 44. Bukarts (Videll, M.Redlihs) – 21. Huhtala (Hagman), 41. Hagman (Kapanen)

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – K.Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Augstkalns – M.Redlihs, Videll, Bukarts – Darzinš, Wilson, Indrašis – Džerinš, Cipulis, Mejja – Skvorcovs, Saulietis, Abols – Bicevskis
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Väänänen, Gunderson, Jaakola, Peltola, Lajunen, Ohtamaa, Saari – Hagman, Kapanen, Huhtala – Wirtanen, Sallinen, Harju – Moses, Koukal, Omark – Mäki, Ben-Amor, Pöysti

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Alexander Čerenkov – Dmitrij Sivov, Sergej Šeljanin