Jekatěrinburg – Toljatti 3:2 (po pr.) | Ufa – Barys 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Čerepovec 0:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Soči – Jaroslavl 2:4 (kon.)

Marek Kvapil (CER) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:02
    Jakub Štěpánek (CER) 60 minut, 19 zákroků, 0 gólů, 100% (17:27:09)

Tým Čerepovce se díky vítězství přiblížil postupovým příčkám do play-off. Torpedo zůstává v tabulce Západní konference sedmé.

Hosté ve třetí třetině žádné drama nepřipustili a naopak přidali ještě dva góly. Ve 43. minutě se trefil po pěkném individuálním průniku Jevgenij Mons a půl minuty před koncem pečetil výsledek ranou do prázdné branky Vadim Berdnikov. Čisté konto udržel brankář Jakub Štěpánek, který nepropustil za brankovou čáru ani jednu z 19 ran hráčů Torpeda.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:5, celkem – 19:18

60:00

59:30
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Štěpánek nejprve přestál velký závar, kdy domácí nedokázali protlačit puk za jeho záda. Kotouče se tak ujali hosté a VADIM BERDNIKOV od modré čáry trefil opuštěnou branku soupeře. Asistence: Logan Pyett a Sergej Monachov.

58:52
    Domácí kompletní a nyní hrají přesilovku 6 na 4!

58:34
    Rána Hietanena trefila jen padajícího obránce Čerepovce.

58:16
    Wolski z pravé strany minul hostující klec.

57:41
    Hostující vyhození trefilo tyčku prázdné branky!

57:28
    Ještě trest pro hostujícího Marka Kvapila. Domácí to zkoušejí bez brankáře!

56:56
    Puk se odrazil do středního pásma, ale hostům to nemusí vadit. O jejich vítězství už je prakticky rozhodnuto.

56:44
    Střelu Kvapila z levé strany lapil Birjukov.

56:36
    Domácí vyhodili puk až za Štěpánka.

55:40
    Začíná tedy více než tříminutová přesilovka Severstalu.

55:31
    Přesně v momentě, kdy skončil trest hostujícího Thuressena, byla hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:20
    Nyní však přišla chyba a do šance se dostal Nikita Filatov! Ten byl sám před Štěpánkem, ale český gólman jeho střelu pokryl.

55:09
    Hosté kontrolují hru a za chvíli je navíc čeká přesilovka.

53:56
    Osipov na ledě, nyní se hraje 4 na 4.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Kvapil (Truňov), 21. Arzamascev (Šinin), 43. Mons (Kagarlickij, Zemčenko), 60. Berdnikov (Pyett, Monachov)

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Aljapkin) – Hietanen, Bernackij, Blažijevskij, Osipov, Vasiljev, Grigorjev, Malevič – Wolski, Immonen, Salminen – Stoljarov, Filatov, Dmitrij Kazionov– Savinainen, Kňazev, Koňkov – Ruděnko, Denis Kazionov, Potapov – Smurov
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Arzamascev, Šinin, Pyett, Několenko, Stasenko, Antropov, Chochlov – Trubačjov, Truňov, Kvapil – Kazakovcev, Thuresson, Kovyršin – Černov, Mons, Kagarlickij – Berdnikov, Zemčenko, Nikoncev – Monachov

Rozhodčí: Gusev, Zacharov – Misjur, Raming