Jekatěrinburg – Toljatti 3:2 (po pr.) | Ufa – Barys 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Čerepovec 0:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Soči – Jaroslavl 2:4 (kon.)
Riga – Jokerit 3:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 07.01.2015, 15:30 • TatNeft Arena • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (17:50:29)

Československá stopa:
    Petr Vrána (KZN): 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:31

Kazaň bez větších potíží zvládla závěr zápasu a udržela své jednogólové vedení. Favorizovaný domácí tým si tak připisuje svou čtvrtou výhru v řadě a pokračuje v suverénní jízdě základní částí KHL.

60:00

59:43
    Hosté si vyžádali oddechový čas a následně odvolali brankáře Sucnicina.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny a u puku je v tuto chvíli Kazaň.

56:49
    Nižněkams se sice při zkrácené přesilovce nastěhoval před braku Kazaně, ale žádnou větší šanci si nevytvořil.

55:56
    Hosté hrají v plném počtu.

55:47
    V dobré střelecké příležitosti se ocitl domácí Svitov, ale Sudnicin dokázal dobrým zákrokem podržet svůj tým.

54:49
    Poměr sil na ledě se však nyní vyrovnává. Justin Azevedo (KZN) si odsedí dvě minuty za sekání.

53:56
    Hosté se zatím brání velice dobře a již několikrát se jim povedlo zavést puk do útočného pásma. První polovinu oslabení mají úspěšně za sebou.

51:56
    Komplikace pro hostující tým! Stanislav Kalašnikov (NIZ) si totiž odsedí 4 minuty za vysokou hůl, jelikož způsobil soupeři krvavý šrám v obličeji. Hosté tedy odehrají podstatnou část zbytku třetí třetiny v oslabení.

51:17
    Ve velké šanci se ocitl Mirnov, který však zblízka nedokázal překonat Sudnicina!

48:27
    Domácí jsou nadále aktivní a zdá se, že se nechtějí spokojit s hubeným vedením.

46:21
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň dokonává obrat! Varnakov poslal puk pod sebe na JUSTINA AZEVEDA, který se napřáhl ke střele a Sudnicin, který měl nejspíše zakrytý výhled, propustil kotouč za svá záda. Asistence: Michail Varnakov, Alexandr Svitov.

45:33
    Nahození kotouče končí v lapačce Sudnicina, který přerušuje hru.

44:47
    Na začátku třetí periody hra rychle plyne a žádnou gólovou šanci jsme zatím neviděli.

42:22
    I v úvodu třetí třetiny je aktivnějším týmem Kazaň, která teď kombinuje v útočném pásmu.

40:01

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 3. Petrov (Rylov, Kolcov), 28. Brookbank (Varnakov, Azevedo), 47. Azevedo (Varnakov, Svitov) – 7. Sexton (Grigorenko, Eronen), 18. Anderson (Sexton)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Kornějev, Nikulin, Rylov, Denisov, Zacharčuk, Brookbank – Kostitsyn, Azevedo, Varnakov – Lukojanov, Svitov, Kolcov – Möller, Vrána, Mirnov – Obuchov, Tkačjov, Petrov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Kolppanen) – Timirjov, Jevsejenkov, Berezin, Rjasenskij, Eronen, Pujacs, Kalašnikov, Kosmačev – S. Alševskij, Žukov, J. Alševskij – Ivanov, Polygalov, Milovzorov – Sexton, Anderson, Grigorenko – Rybin, Nikulin, Kulikov

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Denis Bondar – Alexandr Zacharenkov, Alexandr Sadovnikov