AC Sparta Praha
2:5 (2:1)
PSV Eindhoven
Neděle 11.01.2015, 17:00 • Estadio Municipal Maspalomas • Přípravný zápas

Utkání končí jasným vítězstvím Eindhovenu, který během druhé půle otočit stav utkání z 2:1 na 2:5 a připisuje si tak druhou výhru. V první půli dominovala herně Sparta, ovšem v té druhé dovolila soupeři otočit skóre a PSV tak mělo ve všem navrch. Lafata měl během několika minut dvě velké šance, které nedokázal proměnit v branku. Letenští si tak připisují první prohru v zimní přípravě. To je z tohoto utkání vše, krásný zbytek večera a někdy příště opět na počtenou. (18:53:47)

90

89
    Balón mají na svých nohách hráči Eindhovenu a vyčkávají konec utkání.

88
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pasveer, přichází Osch.

87
    PSV má jasně navrch a hrozí z každé příležitosti. Jen se štěstím nyní jeho hráč nezakončil.

85
    PSV právě vstřelilo branku!
    Jozefzoon z levé strany zakončoval a Štěch jeho ránu vyrazil, ovšem pouze na kopačku GEOGINIA WIJNALDUMA, který dorazil balón do prázdné branky.

84
    A znovu Lafata v šanci, nyní mu míč unikl a ani nezakončil.

83
    Eindhoven zariskoval a dovolil Spartě zakončit, ovšem osamocený Lafata na brankáře nevyzrál a nedokázal potrestat chybu obrany PSV.

81
    K šanci se dostala i posila Sparty, Picault, ale míří pouze k tyči, kde míč chytá do rukou gólmana PSV.

80
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Podaný.
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Dočkal, přichází Schick.

79
    Do hry zapojili i brankáře. Balón mají na svých kopačkách, čímž provokují Pražany.

77
    Letenští nemohou najít herní klid a pohodu a zbytečně zmatkují. Hráči PSV nikam nespěchají a kombinují na vlastní polovině.

75
    Po chybě v obraně dostal naservírovaný balón od Picaulta opět DE JONG a zvýšil tak střelou ze středu hřiště na rozdíl dvou branek.

73
    Na koni jsou nyní hráči nizozemského týmu a Pražanům se špatně dostává do jakékoliv šance.

72
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Vacek, přichází Picault.

71
    Skóre se otáčí ve prospěch Eindhovenu, po centru Narsingha hlavičkuje DE JONG přímo pod břevno.

69
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Depay, přichází Ritzmaier.
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Wiilems, přichází Locadia.

68
    Napadajícího De Jonga Štěch trefil, naštěstí pro něj míč míří do zámezí.

67
    Vzápětí se dostává ke střele Wijnaldum, který těsně přestřelil.

66
    Pěknou akci předvedli hráči Eindhovenu, když Wijnaldum poslal parádní přihrávku na MEMPHISE DEPAYE a ten srovnává stav utkání.

65
    Sparta je uzamčena na vlastní polovině, i přesto, že má míč ve své moci se není schopna vymanit.

63
    Během pár minut obstaral Eindhoven tři rohové kopy, ani jeden nakonec neznamenal hrozbu.

62
    Z trestného kopu hrozí PSV, ovšem připravený Štěch si s těžkou střelou poradil a vyrazil ji na roh.

61
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Kováč, přichází Brabec.

60
    Sparta chce střídat, ale mezi hráči je potyčka.

59
    Po faulu na Krejčího dostává prostor Sparta. Snaží se vytvořit si nátlak v okolí šestnáctky, ale lacino o míč přišla.

57
    Dočkalův centr našel pouze obránce, jenže obrana PSV chybovala a dala prostor Lafatovi, ani on ale balón neposlal do branky.

55
    Lob do vápna poslal Depay, ale spoluhráčům pohyb nevystihl. K odraženému míči se ale dostal Maher, ovšem v té rychlosti našel pouze ruce gólmana Štěcha.

53
    Nyní se k míči dostal Depay, poradil si s hráči soupeře, ovšem zakončení ze střední vzdálenosti končí nad.

52
    Willems poslal centr do vápna, kde jej hlavou netrefil De Jong. Na zadní tyči ještě číhal Narsingh, ale branku minul.

50
    K rohovému praporku se opět dostal Eindhoven, roh ale byl krátký a skončil u prvního hráče Sparty. Nakonec se však dostávalo PSV do vápna, střelu Štěch vyrazil a ve zbytku akce zasahovali jeho spoluhráči.

48
    Jejich pokusy ale končí prozatím mimo branku. Na rohový kop Mahera vyrazil Štěch a nedal soupeři prostor vystřelit.

47
    Na začátku druhé části mají míč na kopačkách spíše hráči PSV, kteří se usadili na útočné polovině a snaží se srovnat stav utkání.

46

Skončil první poločas přátelského utkání mezi Spartou a Eindhovenem, ve kterém padly tři branky. První část tohoto klání přinesla spoustu pokusů na obou stranách, ovšem až deset minut před jejím koncem přišel první gól. O něj se postaral Dočkal a o pár minut později zvyšoval do prázdné branky Lafata. Nakonec se však podařilo skórovat i PSV, jehož gól si připsal Maher.

45

45
    V závěru první půle ještě Sparta vyráží do šance, ale skóre už se měnit nebude.

44
    Narsingh poslal kolmý míč na Ariase, ten dlouho neváhal a poslal přízemní centr na ADAMA MAHERA, který střílí do protipohybu gólmana a snižuje stav utkání.

43
    Ke střele se dostal Krejčí, pozici měl více než dobrou, ovšem levou nohou mířil na zadní tyč a míč se kroutil směrem od branku, tudíž končí v zámezí.

42
    Po dvou brankách jakoby celek z hlavního města přestal hrát. Dovolil soupeři vytvořit si tlak, ale jejich pokusy dokázal zlikvidovat.

41
    PSV okupuje vápno Sparty, nakonec ale zakončuje Guardado mimo bránu a o odkop od branky se postará Štěch.

39
    Eindhoven to ale nevzdává, dostával se do šance, ovšem Narsingh míč přetáhl a místo centru do vápna míří balón až na aut.

37
    Sparta právě vstřelila branku!
    Rozhozenost nizozemského celku Spartě využívá. Dočkal zakončoval z pravé strany, jenže Pasveer míč pouze vyrazil a DAVID LAFATA ve skluzu posílá míč do prázdné branky.

35
    Po pravé lajně procpali Pražané míč k vápnu, nejdříve zakončoval Lafata, ale trefil protihráče. Z druhé vlny poslal Krejčí míč za obranu, kam vyrazil BOŘEK DOČKAL a posílá svůj tým do vedení.

32
    Pod tlak se dostali hráči z Letné, nakonec ale ve vápně nedovolili soupeři zakončit a závar před vlastní brankou ustáli.

30
    První střídání mají na svědomí hráči nizozemského celku, po půlhodině hry odchází Jorrit Hendrix, kterého nahradil Guardado.

29
    Opět Krejčí, tentokrát chtěl nacentrovat míč do vápna, ale příliš se mi to nevydařilo a sbírá si jej Pasveer.

28
    Krejčí se vydal mezi tři hráče soupeře, ovšem do střely neprošel.

26
    Sparťanská obrana opět zariskovala, ale ve spolupráci se Štěchem míč odkopává mimo nebezpečí.

24
    Šance střídá šanci na obou stranách, ale na branku stále čekáme. Dalšího pokusu se zhostil Matějovský, ale kroucený míč končí vedle vzdálenější tyče.

23
    Do brejku se řítil Krejčí, ale zastavuje jej ofsajd.

21
    Po autovém vhazování Costy se bojovalo o míč, nakonec jej do šance dotlačili Pražané, po kolmici Lafaty chtěl zakončit Krejčí, ale branku minul.

19
    Zodpovědnost na sebe vzal Matějovský, jehož rána ze střední vzdálenosti prověřila Pasveera.

17
    Hra se trochu pozastavila mezi velkými vápny, Sparta nedokázala ani zakončit, na druhé straně z protiútoku hrozilo PSV, ale obrana si se situací poradila.

15
    Sparta kombinovala tak dlouho, až prostor přehustila a míč ztratila za brankou. Odkop od branky obstará Pasveer.

14
    Na Arisův centr vyletěl nejvýše De Jong a hlavou jen těsně minul branku.

12
    Matějovský se provinil faulem a soupeř tak mohl zahrozit, místo toho se fotbalisté v bílém rozhodli pro atak zezadu.

10
    Hraje se převážně po lajnách, tentokrát to zkusili hráči z Eindhovenu po té pravé a akci zastavoval Mareček.

8
    Pražané se dostali do vápna, míč má ale brankář Pasveer, který si i s atakujícím hráčem poradil a rozehrál.

6
    Letenská obrana si trochu sama zavařila, nakonec ale připravený Štěch chytá míč do svých rukou.

3
    Oba týmy se oťukávají, k první střele se ale dostává nizozemský PSV, branku však jeho hráči netrefili.

1
    V úvodu hru se míče drží Sparta, která se snaží vytáhnout hru po lajně a zahrozit.

1

AC Sparta Praha: Štěch – Jánoš, Kováč, Holek, Costa – Matějovský, Vacek, Mareček – Dočkal, Krejčí – Lafata
    Náhradníci: Vorel, Brabec, Kadeřábek, Podaný, Picault, Schick

PSV Eindhoven: Pasveer – Arias, Bruma, Rekik, Willems – Hendrix, Wijnaldum, Maher – Narsingh, De Jong, Depay
    Náhradníci: Osch, Isimat-Mirin, Jozefzoon, Locadia, Guardado, Brenet, Vloet, Ritzmaier, Koch, Miljemark, Paal

Rozhodčí: Santana – Liria, Morales.

Krásný podvečer u přátelského utkání mezi týmy AC Sparta Praha a PSV Eindhoven.

Letenští odcestovali na soustředění na Kanárské ostrovy, kde se střetnou se dvěma celky. Tím prvním je dnešní nizozemský soupeř z Eindhovenu, ten se včera střetl s Celticem a vybojoval hubené vítězství 1:0. A právě skotský tým s Glasgow bude v úterý druhým sokem pražského celku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Nikol Kuncová

Branky: 35. Dočkal, 37. Lafata – 44. Maher, 66. Depay, 71. De Jong, 75. De Jong, 85. Wijnaldum

AC Sparta Praha: Štěch – Jánoš, Kováč (61.Brabec), Holek, Costa – Matějovský, Vacek (72.Picault), Mareček – Dočkal (80.Schick), Krejčí (80.Podaný) – Lafata

PSV Eindhoven: Pasveer (88.Osch) – Arias, Bruma, Rekik, Willems (69.Locadia) – Hendrix (30.Guardado), Wijnaldum, Maher – Narsingh, De Jong, Depay (69.Ritzmaier)

Rozhodčí: Santana – Liria, Morales