Bosna a Hercegovina – Írán 30:25 (kon.) | Rusko – Saúdská Arábie 27:17 (kon.) | Slovinsko – Chile 36:23 (kon.)
Španělsko – Bělorusko 38:33 (kon.) | Severní Makedonie – Tunisko 33:25 (kon.) | Chorvatsko – Rakousko 32:30 (kon.)
Alžírsko – Egypt 20:34 (kon.) | Polsko – Německo 26:29 (kon.) | Francie – Česko 30:27 (kon.)
Švédsko – Island 24:16 (kon.) | Dánsko – Argentina 24:24 (kon.)
Dánsko
24:24 (13:8)
Argentina
Pátek 16.01.2015, 19:00Mistrovství světa

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (20:46:35)

Obrovská senzace je na světě! Argentinci smazali ve druhém poločase pětigólový náskok Dánů a s jedním z největších favoritů turnaje nakonec remizují 24:24. Pro reprezentaci jihoamerické země je tento výsledek ohromným úspěchem a hráči ho na palubovce po zásluze oslavují. Dánové naopak vypadají, jako by nemohli uvěřit, že si na úvod šampionátu nedokázali připsat očekávané vítězství.

60
    Druhý poločas skončil. (24:24)

60
    Argentinský brankář vyráží v poslední sekundě zápasu střelu Mikkela Hansena! (24:24)

60
    Šest vteřin před koncem je tu ještě vyloučení na straně Argentiny a Dánové mají poslední šanci na vítězný útok! (24:24)

60
    Diego Simonet propálil tvrdou ranou vše, co mu stálo v cestě a dvacet sekund před koncem je srovnáno! (24:24)

60
    Sedmatřicet sekund před koncem přichází na řadu oddechový čas. V útoku budou poté pokračovat Argentinci. (24:23)

60
    Mikkel Hansen se dostal s míčem za obranu, jenže následně mu balón vypadl a minutu před konce se dostává ke slovu Argentina, která je rázem blízko obrovské senzaci! (24:23)

59
    Leonardo Querin se prosazuje z rychlého brejku a minutu a půl před koncem snižují Argentinci na rozdíl jediné branky! (24:23)

59
    Argentinci se ubránili a mohou jít do útoku. (24:22)

58
    Oddechový čas pro Argentinu. (24:22)

57
    Dánové trestuhodně přišli o míč a Federico Pizarro šel sám na Landina, který perfektním zákrokem zabránil kontaktní brance! (24:22)

57
    Sebastian Simonet převzal míč po parádní dlouhé přihrávce přes celé hřiště a následně překonal Landina. (24:22)

56
    Casper Mortensen se protáhl z levé strany do zakončení a pěknou zakroucenou střelou o zem překonal brankáře. (24:21)

56
    Sebastian Simonet se ze značky sedmimetrového hodu nemýlil. (23:21)

56
    Jesper Nøddesbo fauloval Pizarra, za což následuje sedmimetrový hod pro Argentinu. (23:20)

55
    Mikkel Hansen vrací střelou z výskoku Dánům třígólové vedení. (23:20)

54
    Argentinci jsou již v plném počtu, v němž se prosazují zásluhou Diego Simoneta. (22:20)

54
    Dánové využívají početní výhodu, když se z rychlého brejku trefuje Casper Mortensen. (22:19)

53
    Ke střele se tedy nakonec odhodlal Diego Simonet, který si však nevytvořil ideální pozici pro zakončení a Landin dokázal zasáhnout. (21:19)

53
    Hra opět pokračuje a Argentinci jsou varováni kvůli pasivní hře. (21:19)

52
    García skvěle zneškodnil Lindbergovu střelu a argentinský kouč si následně bere oddechový čas. (21:19)

52
    Argentina si komplikuje situaci vyloučením Sebastiana Simoneta, který na dvě minuty oslabuje svůj tým. (21:19)

52
    Parádní ranou ovšem odpovídá Michael Damgaard. V posledních minutách sledujeme zajímavou podívanou plnou pěkných branek. (21:19)

51
    Z levého křídla se však prosazuje Agustín Vidal a máme tu opět pouze jednogólový rozdíl. (20:19)

51
    Vyrovnání se však v tuto chvíli nedočkáme, jelikož střelou z devíti metrů se prosazuje Kasper Søndergaard. (20:18)

50
    Vzápětí se však Simonet prosazuje z rychlého brejku a Dánové už vedou pouze o gól! (19:18)

49
    Výborný reflexivní zákrok Landina proti střele Diego Simoneta! (19:17)

48
    Mikkel Hansen vypálil přes obranu a jeho pokus skončil na tyči. (19:17)

48
    Gonzalo Matias Carou pronikl přes obranu Dánů a zblízka překonal Landina. (19:17)

47
    Povedenou ranou vzápětí reaguje Michael Damgaard, za jehož ranou se Schulz pouze ohlédl. (19:16)

47
    Argentinci však odpovídají gólovou střelou Federico Vieyry, který se prosazuje z devítimetrové vzdálenosti. (18:16)

46
    Po útoku z pravé strany se prosazuje Hans Lindberg. (18:15)

46
    Z následného rychlého brejku se prosazuje svým osmým gólem v zápase Diego Pizzaro a Argentina už ztrácí jen dvě branky! Dánský kouče reaguje na situaci oddechovým časem. (17:15)

45
    Mikkel Hansen se zkusil prosadit z 11 metrů, ale jeho střelu zastavila tyč. (17:14)

45
    Schulz dalším skvělým zákrokem podržel Argentince, kteří se následně prosazují zásluhou gólu Diega Simoneta. (17:14)

43
    Z následného útoku Argentinců se ihned prosazuje Federico Fernandez. (17:13)

43
    Anders Eggert neuspěl ze značky sedmimetrového hodu, jelikož mu v tom úspěšným zákrokem zabránil střídající brankář García. (17:12)

43
    Fernandez si jde navíc odsedět dvě minuty a poměr hráčů na hřišti se tedy brzy vyrovná. (17:12)

43
    Jenže Argentina přišla o míč kvůli útočnému faulu a následně se dalším faulem provinil Federico Fernandez, který nabídl svým faulem Dánům sedmimetrový hod. (17:12)

42
    Další vyloučení na straně Dánů. Sednout si jde Henrik Møllgaard a seveřané budou hrát ve dvojnásobném oslabení. (17:12)

42
    Dánové teď byli blízko gólu, ale Schulz vytáhl v rychlém sledu dokonce dva dobré zákroky. (17:12)

41
    Sedmimetrový hod úspěšně proměňuje Sebastian Simonet. (17:12)

41
    Henrik Toft Hansen si jde opět sednout na trestnou lavici. Po jeho faulu navíc bude Argentina zahrávat sedmimetrový hod. (17:11)

40
    Casper Mortensen však vzápětí odpovídá povedenou střelou přes obranu. (17:11)

39
    Paradoxně se Argentinci prosazují až po skončení přesilovky, když rychlý brejk úspěšně zakončil Federico Pizarro. (16:11)

38
    K vidění teď bylo několik zbytečných ztrát a ani jeden z týmů se po dobu přesilové hry Argentiny neprosadil. (16:10)

36
    Henrik Toft Hansen je prvním vyloučeným hráčem druhého poločasu. (16:10)

35
    Jesper Nøddesbo vrací z bezprostřední blízkosti Dánům šestigólové vedení. (16:10)

35
    Parádní dělovka Federico Pizarra, který z výskoku prostřelil vše, co mu stálo v cestě! (15:10)

34
    Spellerberg se prosazuje přibližně z devíti metrů střelou z výskoku. (15:9)

33
    Juan Pablo Fernandez byl blízko branky, jenže jeho střelu nakonec zastavila branková konstrukce. (14:9)

32
    Kasper Søndergaard se na levé straně zbavil naznačenou střelou obránce a následně se z úhlu nemýlil. (14:9)

31
    Sebastian Simonet se prosazuje z rychlého protiútoku Argentinců. (13:9)

31
    Začal druhý poločas. (13:8)

První poločas je za námi. Outsider dlouho držel s Dány krok, jenže od 22. minuty se Argentincům přestalo dařit v útoku a seveřané rázem odskočili ze stavu 7:6 na vedení 13:6. Jihoameričani pak dvěma brankami ve 30. minutě alespoň snížili na rozdíl pěti branek, ale přesto to budou mít ve druhé půli proti favoritovi už opravdu velice těžké.

30
    První poločas skončil. (13:8)

30
    Argentina se ubránila dánskému útoku a vzápětí ještě stihla podniknout rychlou útočnou akci, kterou úspěšně zakončil pět sekund před koncem poločasu Pizarro. (13:8)

30
    Střelecký půst Argentinců ukončil až ze značky sedmimetrového hodu Pizarro. (13:7)

29
    Dánové přidávají další dvě branky. Argentinci čekají od stavu 7:6 již více než sedm minut na vstřelený gól. (13:6)

27
    Diego Simonet se zkusil prosadit ranou z přibližně 11 metrů, jenže jeho střela nemířila mezi tři tyče. (11:6)

23
    Federico Fernandez se snažil přelobovat brankáře, ale míč dopadl jen na břevno. (8:6)

23
    Dánové však záhy opět odskakují, díky povedené střele Anderse Eggerta. (8:6)

22
    Federico Fernandez se prosazuje na levém křídle. (7:6)

21
    Henrik Møllgaard vidí za svůj faul žlutou kartu. (7:5)

21
    Dány čeká hra v oslabení. Dvě minuty si odsedí Henrik Møllgaard. (7:5)

20
    Následně však obrana Argentiny Laugeho neuhlídala, a ten se tentokrát již prosazuje. (7:5)

20
    Schulz dobrým zákrokem vyráží Laugeho střelu a v útoku zůstanou Dánové. (6:5)

19
    Vieyra to zkusil z dálky, ale jeho střela minula bránu. V útoku jsou nyní Dánové. (6:5)

18
    Na druhé straně se naopak ze značky sedmimetrového hodu prosazuje Anders Eggert, který posílá Dány do vedení. (6:5)

17
    Federico Fernandez měl k dispozici sedmimetrový hod, jenže Landin vyrazil jeho pokus. (5:5)

16
    Dánové však v početní nevýhodě vyrovnávají zásluhou Mikkela Hansena. (5:5)

15
    René Toft Hansen je podruhé vyloučen na dvě minuty a Dánsko čeká další oslabení. (4:5)

14
    Anders Eggert se prosazuje z rychlého protiútoku Dánů. (4:5)

13
    Po dalším útočném faulu Dánska se k balónu dostala opět Argentina, které ke gólu chyběl jen kousíček, jelikož Federico Fernandez trefil z úhlu tyč dánské brány. (3:5)

11
    Federico Pizarro úspěšně zakončil rychlý útok Argentiny. (3:5)

11
    René Toft Hansen se provinil útočným faulem, takže Dánové přicházejí o balón. (3:4)

11
    Jihoameričani nakonec odpovídají nejlepším možným způsobem. Federico Pizarro překonává dánského brankáře střelou z devíti metrů! (3:4)

10
    Argentina je teď napomínána za pasivní hru. (3:3)

10
    Druhá žlutá karta na straně Dánů. Napomenutým hráčem je Henrik Toft Hansen. (3:3)

9
    Matias Schulz v bráně Argentiny si poradil se sedmimetrovým hodem Anderse Eggerta! (3:3)

8
    Přesilovku si teď zahraje Dánsko. Na dvě minuty si jde odpočinout Federico Fernandez. (3:3)

7
    Gonzalo Matias Carou se provinil útočným faulem a Argentina přichází o míč. (3:3)

7
    Parádní dělovka od Rasmuse Laugeho znamená srovnání na 3:3. (3:3)

6
    Diego Simonet se sice neprosadil, ale o chvíli později uspěl jeho bratr Sebastian, který posílá Argentinu do vedení. (2:3)

5
    Je tu první vyloučení. René Toft Hansen si jde odsedět dvě minuty. (2:2)

5
    Schulz si v bráně Argentiny připisuje úspěšný zákrok a Dánové přichází o míč. (2:2)

5
    Argentina však opět srovnává, když se přes obránce prosadil Carou. (2:2)

5
    První žlutou kartu v týmu Argentiny dostává Gonzalo Matias Carou. (2:2)

4
    René Toft Hansen vrací povedenou střelou Dánům vedení. (2:1)

3
    Federico Fernandez srovnává úspěšným sedmimetrovým hodem. (1:1)

2
    O chvíli později se ke střele dostal Lauge, který již otevírá skóre zápasu. (1:0)

2
    Dánové se dobře ubránili prvnímu útoku Argentinců, ale po následné rychlém brejku se neprosadit Henrik Toft Hansen. Dánové zůstávají u míče. (0:0)

1
    Hned na úvod je tu první žlutá karta, kterou vidí René Toft Hansen z týmu Dánska. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Závěrečného turnaje se zúčastní 24 reprezentací, které jsou rozděleny do čtyř šestičlenných skupin, z nichž do eliminační fáze postoupí vždy čtyři nejvýše umístění.