Novokuzněck – Novosibirsk 2:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 1:2 (0:2 po s.n.) | Čerepovec – Jokerit 2:1 (kon.)
Jaroslavl – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | N.Novgorod – Petrohrad 0:1 (1:2 po s.n.) | Soči – Nižněkamsk 2:3 (1:2 po s.n.)
CSKA Moskva – Riga 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Toljatti 1:2 (kon.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.)
Záhřeb – Atlant 2:3 (kon.) | HC Slovan – Minsk 4:6 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Jokerit Helsinky
Úterý 20.01.2015, 17:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Je za námi utkání, v němž Jokerit nepotvrdil roli favorita a prohrál na ledě Čerepovce 1:2. Hosté se sice ujali vedení zásluhou Jaakoly, jenomže Mons a Kagarlickij ještě ve druhé třetině otočili skóre. V posledním dějství už diváci gól neviděli, a tak si tři body za vítězství 2:1 připisuje Severstal. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer. (19:23:30)

60:00

59:56
    Stasenko nedovoleně zastavil pronikajícího Mosese, za což si od rozhodčích vykoledoval menší trest za podražení. Stejný hráč pak porušil pravidla ještě jednou, a tak obdržel další trest na dvě minuty za krosček.

59:16
    Tým Jokeritu Helsinky si vyžádal oddechový čas. Brankář Helenius zůstává na střídačce!

59:00
    Do konce řádné hrací doby zbývá minuta a dá se tak očekávat, že Erkka Westerlund odvolá Heleniuse z branky.

58:12
    Tým Čerepovce si vyžádal oddechový čas.

58:12
    Ryan Gunderson zahrozil v oslabení a domácí diváci dávají svým hráčům najevo svoji nespokojenost.

56:42
    Šance hráčů Jokeritu na nějaký bodový zisk se tenčí ještě víc, protože teď si hosté nepohlídali střídání a Sallinen odpyká menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:30
    Thuresson dostal touš do útočného pásma, kde sice nezakončil, ale alespoň nastřádal pro svůj tým drahocenné sekundy.

55:22
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry a celý ansámbl se znovu stěhuje před českého brankáře.

54:33
    S blížícím se koncem základní hrací doby je Štěpánek v permanenci víc a víc. Teď musel dávat pozor na střelu Villeho Lajunena.

52:50
    Z pravého křídla si do střelecké pozice najel Moses, ale Štěpánek byl i tentokrát na místě.

52:13
    Koukal se dostal do svěráku se dvěma soupeři a fanoušci Severstalu hned dali jasně najevo, co si o tomto zákroku myslí.

51:22
    Hosté uzamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ovšem hráči Čerepovce se z tohoto klinče sice dostali, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

50:37
    Svými úspěšnými zákroky k němu přispívá také Jakub Štěpánek, který si nyní poradil se zakončením Kapanena.

49:50
    Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes deset minut a svěřenci kouče Petrova stále úspěšně brání jednobrankový náskok.

48:40
    Trubačjov vzal koncovku na sebe, ale jeho sražená střela skončila mezi diváky. Buly se tak uskuteční před Heleniusem.

48:22
    Puk před Štěpánkem divně poskakoval, a tak jej gólman ve službách Čerepovce raději ukryl do lapačky. Jeden z čárových sudích si navíc nechává ošetřit menší bolístku.

47:23
    Kagarlickij měl napřaženo ke střele, ale nepochopitelně ještě přihrával svému spoluhráči, čímž celou útočnou akci pokazil.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 33. Mons (Urbom), 35. Kagarlickij (Mons) – 22. Jaakola (Aaltonen)

Severstal Čerepovec: Štěpánek – Šinin, Arzamascev, Pyett, Chochlov, Stasenko, Urbom, Antropov – Trubačjov, Monachov, Trunjov – Kazakovcev, Thuresson, Kovyršin – Kagarlickij, Mons, Bučněvič – Berdnikov, Nikoncev, But – Kvapil.
    Jokerit Helsinky: Helenius – Korpikari, Gunderson, Väänänen, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa, Saari – Hagman, Kapanen, Huhtala – Wirtanen, Aaltonen, Sallinen – Moses, Koukal, Omark – Maki, Hahl, Poysti.

Rozhodčí: Zacharov, Romasko – Metalnikov, Sirotkin