Kladno – Jihlava 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 2:3 (po pr.) | Litoměřice – Kadaň 3:4 (kon.)
Prostějov – Most 4:1 (kon.) | Motor ČB – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 3:5 (kon.)
Třebíč – Šumperk 3:5 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
HC Most
Sobota 24.01.2015, 17:00 • Zimní stadion v Prostějově • 1. liga (ČR)

Vedení Prostějova ještě na tříbrankové navýšil ve třetí části Lukáš Krejčík. Celkově byli Hanáci v posledních dvaceti minutách o něco málo horším celkem, ale Mosteckým se z několika příležitostí nepovedlo dát ani kontaktní zásah. Jestřábi tak na Severočechy snížili svou ztrátu v tabulce. Ta nyní činí místo dvanácti devět bodů.
    Nyní si domácí hráči užívají děkovačku s fanoušky. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám krásný zbytek víkendu. (19:26:07)

Je za námi utkání 47. kola 1. ligy mezi Prostějovem a Mostem, domácí Jestřábi vítězí 4:1.

57:15
    A znovu slovenský gólman! Levým betonem zneškodnil jedovku Jana Alinče.

56:12
    Pohotový Šimboch likviduje střelu Kousalíka.

55:28
    Dlouho ovšem nebudou, ale ani hosté. Současně jsou vyloučeni Lukáš Duba (PRO) a Jan Bojer (MST) na 2 minuty za hrubost.

55:28
    Domácí jsou již v pěti.

53:50
    Hosté chtěli vykoupat Šimbocha a zakončit do prázdné branky, to se jim ovšem nevyvedlo.

53:02
    Prostějov se bude muset bránit v oslabení. David Roupec (PRO) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

52:20
    Dobrý obranný zákrok si připisuje Marek Indra, který zastavil mostecký protiútok.

51:53
    Vhazování před Šimbochem.

51:10
    Smolka se ocitl před Šimbochem v obrovské možnosti, naštěstí pro domácí střílel nad.

50:50
    Domácí jsou kompletní.

50:15
    Velký závar teď Severočeši vytvořili před Šimbochem. Gól z něj však nedali.

Probíhající přesilovka je pro Most jednou z posledních šancí, jak se ještě udržet ve hře o body v tomto utkání.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 33. R.Meidl (TS), 37. R.Meidl (V.Meidl, Roupec), 39. Roupec (Duba, Indra), 44. Krejčík (V.Meidl, R.Meidl) – 3. Bojer (Přeučil, Kousalík)

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Vydržel) – Hertl, Roupec, Hawlík, Malý, Husák, Kužel, Matyáš – Luňák, Venkrbec, Kajaba – Krejčík, V. Meidl, R. Meidl – Indra, Duba (C), Stejskal – Moučka, Franek. Trenér: Zdeněk Čech.
    HC Most: Horák (46. Chabr) – Procházka, Kousalík, Havelka, Kříž, Černý, Kasal, Gula – Čmolík, Alinč, Petruška, Bojer, Havlíček, Slavíček, Tauš (C), Nedrda, Přeučil, Budínský, Smolka. Trenér: Václav Baďouček.

Rozhodčí: Talpa – Kotlík, Zídek.