Písek – Olomouc 2:3 (kon.) | PZ Kladno – Havířov 1:5 (kon.) | Kladno – Poruba 2011 1:0 (kon.)
Hr. Králové – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Vsetín 6:3 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:5 (3:4 po s.n.)
Vítkovice – K. Vary 3:7 (kon.) | Třinec – Chomutov 5:2 (kon.) | Zlín – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – Liberec 4:0 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 0:0 (odl.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Piráti Chomutov
Sobota 24.01.2015, 14:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu

Utkání mezi Oceláři a Chomutovem nakonec skončilo vítězstvím domácího týmu. Rozhodující náskok si třinečtí mladíci vytvořili už v první části a dokázali si jej pohlídat až do konce. (16:07:46)

60:00

59:16
    Kotouč za brankou Loubala.

58:13
    Lyszczarczyk z prostoru před brankou nemířil přesně.

57:13
    Bartko vyhodil puk přes všechny čáry a píská se tak icing.

56:16
    Adámek pouze ve středním pásmu odevzdal kotouč.

55:21
    Chomutovští vyhodili kotouč ze svého obranného pásma a střídají.

53:44
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nakonec se ale Piráti přece jen radují, když kotouč do odkryté klece usměrnil ALAN LYSZCZARCZYK. Asistence: Tom Polák, Zdeněk Gröger.

53:02
    Velmi blízko gólu byl jeden z hostů, odkrytou klec ale z dorážky netrefil.

52:45
    Zakázané uvolnění Chomutova.

51:28

50:28
    Kaukič natlačil kotouč do brankoviště, tam ale zasáhl Zvědělík.

49:28
    A třinečtí hokejisté půjdou znovu do čtyř. Bartko si odpyká dvě minuty za hákování.

49:12
    Piráti se nakonec prosazují krátce před koncem početní výhody. Od levého kruhu překonal třineckého gólmana JOSEF TOMAN. Asistence: Ondřej Dvořák.

48:40
    Domácí ve čtyřech.

48:04
    A znovu dnes velmi aktivní chomutovský útočník, nedorozumění na modré čáře ale hosty z útočného pásma vyhnalo.

47:33
    Ke střele se dostal Lyszczarczyk, který ale poslal kotouč mimo hřiště.

47:16
    Hosté jsou kompletní, naopak Oceláři půjdou do tří. Dvě minuty za podražení si odpyká Bárci.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 1. Adámek, 5. Imrich (Janiczek), 16. Stuchlík (TS), 34. Bartko (Hladonik, Stuchlík), 43. Mach (Plitko, Hrachovský) – 50. Toman (Dvořák), 54. Lyszczarczyk (Polák, Gröger)

HC Oceláři Třinec: Loubal (Prokop) – Hrachovský, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Hladonik, Plitko, Bárci, Sztwiertnia
    Piráti Chomutov: Pavlát (21. Zvědělík) – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Buchtela, Gröger, Bukač, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Stínil, Hřebíček, Rohla, J. Svoboda

Rozhodčí: Koliba – Vengřín, Řezáč