Kladno – Jihlava 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 2:3 (po pr.) | Litoměřice – Kadaň 3:4 (kon.)
Prostějov – Most 4:1 (kon.) | Motor ČB – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 3:5 (kon.)
Třebíč – Šumperk 3:5 (kon.)
Rytíři Kladno
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 24.01.2015, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • 1. liga (ČR)

Domácí zabrali až příliš pozdě. Otočit nepříznivý vývoj zápasu už se jim nepovedlo. Naopak při zbytečném faulu Tenkráta inkasovali počtvrté a na další odpor se již nezmohli. (18:14:25)

60:00

59:44
    Hosté dostávají puk z vlastního pásma, toto utkání je rozhodnuté.

59:10
    A hosty zastavilo zakázané uvolnění. Před přesilovou hrou si ale vyžádali time-out, takže jej nemají k dispozici.

59:04
    Rudovský tečoval před brankou mimo Rittichovu bránu.

58:47
    Zároveň jsou ale ve středním pásmu.

58:26
    Rytíři zkouší hru bez brankáře.

57:35
    Tenkrát viděl před brankou Dragouna, ale trefil jen brusli Ritticha.

56:53
    Kladenští se hned usadili v jihlavském pásmu, ale Rittichovu branku neohrozili.
    Tomáš ČACHOTSKÝ - 2:4
    Utkání můžete sledovat živě zde.

55:38
    Dukla právě vstřelila branku!
    Kladenští trochu riskovali, chtěli v oslabení zaútočit. Nakonec ale nedokázali ani na třikrát dostat puk z pásma a to se jim vymstilo. Šidlík výborně naznačil střelu, aby našel na kruhu volného TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO, který trefil odkrytou branku. Asistence: Petr Šidlík, Richard Diviš.

54:53
    Čachotský dostal prostor ke střele, ale Kaberle výborně vystoupil.

54:25
    Sudí vykazují Jihlavu z pásma kvůli postavení v brankovišti.

54:02
    Petr Tenkrát (KLA) hloupě dohrál Čachotského a dostává dvě minuty za hrubost. Zbytečný faul, který oslabuje domácí.

53:24
    Dragounovi se hodně nepovedla rozehrávka, která Kladno vyhnala z pásma.

52:51
    Střelu Rudovského Rittich neudržel, ale domácí se k dorážce nedostali.

52:30
    Stach střílel od modré, ale před brankou nebyl nikdo z domácích, takže si Rittich připsal jednoduchý zákrok.

51:59
    Hosté se dostávají do problémů, dva góly vlily domácím novou krev do žil. Petr Šidlík (JIH) dostává dvě minuty za krosček.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 51. Pitule (Kolářík, Eberle), 51. Stach (Jaroměřský) – 14. Čáp (Prokš, Semorád), 33. Malec (Šidlík, Čermák), 37. Melenovský (Dobrovolný, Čáp), 56. Čachotský (Šidlík, Diviš)

Rytíři Kladno: Chábera (Lukáš) – Klouček, Kaberle, Kolářík, J. Zeman, Lukáč, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Hořava, Pitule, Eberle – Tenkrát, Stach, Kindl – Redlich, Dalecký, Strnad.
    HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Korím, Schejbal, Čáp, Dobrovolný, Šidlík, Čermák – Čachotský, A. Zeman, Diviš – Matula, Semorád, Matai – Prokš, Melenovský, Seman – Březina, Malec, Kuřítko.

Rozhodčí: Čech, Trombík – Lukš, Novák