Vsetín – Havířov 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Přerov 6:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:2 (1:0, 4:2, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pátek 30.01.2015, 17:00 • ZS Poruba • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý večer,

po týdnu se opět na domácím ledě představí junioři RT TORAX Poruba a pokusí se získat body v duelu s týmem HC Zubr Přerov, který je po čtrnácti kolech nadstavby s 13 body na posledním místě tabulky bod za Vsetínem.

Porubský tým stále drží krok s vedoucím Moutfieldem a ztrácí na něj jediný bod. Navíc po zaváhání na ledě Havířova, kde svěřenci trenéra Bahníka prohráli 6:4, budou jistě chtít opět zakusit pocit vítězství. Zvlášť když Zubři vyhráli naposledy 14. prosince doma s Havířovem a již sedm kol nezískali ani bod.

Nej střelec Zubrů s 15 trefami je Petr Školoud, s 22 nahrávkami je nej nahrávačem Michal Rajnoch, který spolu s 12 brankami vládne kanadskému bodování.

V kádru Poruby kanadským statistikám vládne Jakub Schwarz s 26 góly a 31 asistencemi. Ale elitním nahrávačem je s 39 asistencemi Tomáš Rataj.

Utkání je naplánováno na 17 hodinu a jste srdečně zvání jak na tribuny zimního stadionu v Porubě, tak u sledování textového přenosu.

Vítám Vás na textovém přenosu utkání Ligy juniorů nadstavby o postup do extraligy.

Střetnou se aktuálně druhý tým tabulky s posledním. Pokud se Porubě podaří uzmout tři body a Mountfield klopítne, vyhoupne se RT TORAX na první pozici.

Zde jsou úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Mizera (Bayer) – Síkory Štěpán, Ščurek, Gálik, Ryška, Kropka, Baca – Gola R., Kurnik, Schwarz, Brnčál, Fibrich, Mládek, Smrčka, Holaň, Havránek

HC ZUBR Přerov: Sekula (Grigárek) – Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Smolka – Zavřel, Helešic, Kubal, Zdráhal, Novák, Pecha, Kenša, Kolařík, Blahunek

Rozhodčí: Trombík – Poruba, Štěpán.

00:01

00:26
    Smrčka přihrál přes všechny čáry na Holaně, ale puk byl rychlejší. Zubři se pokusí kontrovat.

00:55
    První vážnější akce se zrodila přeci jen na hokejkách domácích. Robin Gola dostal přihrávku od Kropky a zakončil jen do Sekulových betonů.

02:44
    Do akce jdou přerovští mladíci. Od mantinelu nezvládl přihrávku Zdráhal a hosté tak o kotouč přišli.

03:39
    Na kotouč si prvně sáhl i Mizera. Střelu zachytil do výstroje.

04:22
    Podruhé byl v akci Přerov, ale špatně Mizerou zachycenou střelu Kenši nedokázal Kubal dopravit do odkryté brány.

04:48
    Gólman hostí dostává za zdržování hry (vyhození puku mimo hřiště) dvě minuty. Trest odpykává Zdráhal.

05:38
    Domácím přesilovka nevychází. Zubři dokáží vystihnout nahrávky a posílat kotouč daleko od Sekulovy brány.

06:48

06:54
    Přesilovku si zahrají i Zubři. Za podražení jde na trestnou lavici Havránek Martin.

07:55
    Zavřel dovezl puk až do útočné třetiny a hosté uzavřeli zámek. Střela Mašíčka od modré sice prošla, ale puk zastavil Mizera betonem.

08:54

09:04
    Začal se hrát hokej nahoru dolů a je otázka času, který tým jako první udělá fatální chybu.

10:09
    Přerov má výhodu, sudí bude vylučovat.

10:17
    Štěpán podrážel a oslabuje tým. Hosté mohou pokračovat v tlaku, který si prvně vytvořili.

11:48
    Přerov se snaží najít vhodný moment střelby, ale domácí dokáží skvěle pokrýt hráče s pukem.

12:02
    Zubři se opětovně dostávají do třetiny, ale moc času již na využití přesilovky nezbývá.

12:17

12:47
    Nyní jsou Porubští v útočné třetině a z voleje se snažil střílet a dobře zamířit Holaň. Jenže puk mu sjel z čepele hole a střela končí na zadním mantinelu.

13:04
    Hosté forčekují hluboko v útočné třetině a domácí tak mají problém z rozehrávkou.

14:38
    Štěpánova špatně načasovaná přihrávka končí na holi Helešice, který okamžitě pálí. Ale ani dorážka Kubala nekončí v brankové síti.

15:23
    Sekula zasahuje a kryje puk po střele Havránka. Vhazuje se po jeho levici.

15:53
    Na druhé straně to zkusil Kenša. Mizera má puk v lapačce.

16:25
    Fibrich rozehrál od vlastní branky a dlouhým pasem dostal spoluhráče až před Sekulu. Jenže Zubři puk u mantinelu vybojovali a otáčí hru.

17:15
    Poruba právě vstřelila branku!
    Porubští puk získali ve vlastním pásmu zpět a rychlým brejkem se dostali do útočné třetiny, kde ROBIN GOLA lehkou střelou překonal Sekulu a oslavil tak svůj dnešní svátek. Asistence: Marek Smrčka.

18:33
    Vyrovnání měl na holi Blahunek, ale při snaze tečovat Novákovo nahození na bránu ztratil hokejku.

19:51
    Kolařík se pokusil zamířit puk do brány, ale těsně minul pravou tyč.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku, v které jsme byli svědky jediného gólu. Domácí se sice dostali do vedení, ale hra na ledě je vyrovnaná, přestože hosté přijeli se čtyřmi staršími dorostenci.
    Ti jsou draví a znepříjemňují RT TORAXu jeho hru.
    Druhá třetina začne cca v 17:40.

20:01

20:11
    Puk získává RT TORAX a snaží se udržet v pásmu.

20:58
    Přerovu nevyšla rozehrávka a Poruba se opět dostává před Sekulu.

22:18
    Tomáš Síkora jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění. Přerov má šanci v přesilovce vyrovnat.

23:44
    Šťastný zavezl kotouč do pásma, ale tam už nic hosté nevymysleli. Bez střely přichází o pásmo.

24:17

24:50
    Poruba si v útočné třetině dělala co chtěla. Důsledkem byl blafák jako ze zpomaleného filmu v podání JOSEFA FIBRICHA, který si gólmana položil na led a šikovně kolem něj zasunul puk k levé tyči. Asistence: Martin Havránek a Jakub Schwarz.

26:44
    Hosté se pokusili o snížení, jenže domácí kotouč získali na své hole a JONÁŠ MLÁDEK střelou k druhé tyči. Asistence: Denis Brnčál.

Přerov vystřídal gólmany. Branku nyní hájí Jakub Grigárek.

28:49
    Grigárek si sáhl na kotouč po střele Holaně.

29:10
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se za svou snahu přeci jen dočkali gólu. Puk z hokejky MICHALA KENŠI prošel Mizerovi nad rameno pod horní tyč. Asistence: Ivo Blahunek.

30:07
    RT TORAX si okamžitě vzal tříbrankové vedení zpět. MARTIN HAVRÁNEK střelou po ledě poprvé překonává Grigárka. Asistence: Josef Fibrich.

31:32
    Další porubské oslabení. Za držení protihráče jde sedět Brnčál.

32:32
    Havránek šetří čas a drží kotouč na holi. Objíždí Grigárkovu bránu a vypadá to, že si dá další kolečko.

33:32
    Hosté se k žádné vážnější střele nedostali. Domácí jsou v plném počtu.

34:19
    Porubští zvolnili tempo a stejně přerovské hráče přehrávají. Ale ke střele se nedostávají. Jsou tlačeni na mantinel.

34:41
    Zubři si zahrají další přesilovku. Kropka hákoval a je vykázán na trestnou lavici.

35:24
    První využitá přesilovka. Autorem branky je PATRIK ZAVŘEL, kterému se podařilo překvapit Mizeru střelou z otočky na levém kruhu. Asistence: Pavel Kubal a Martin Helešic.

37:07
    Grigárka překvapila střela z mezikruží. Autorem branky je MAREK SMRČKA. Asistence: Vojtěch Holaň.

38:05
    Domácí jsou nadále v tlaku a Zubři se ze všech sil brání. Puky se snaží odpálit daleko od Grigárka.

39:21
    Mašíček zabránil zpětné přihrávce od Schwarze na Holaně. Jinak by zřejmě domácí útočník zvyšoval stav.

40:00

Jak se po prvním dějství zdálo, že jsou týmy vyrovnané, domácí toto v druhé třetině rezolutně odmítli. Brzy se dostali do tříbrankového vedení, které si i po snížení vzali zpět a stejně tak i po druhé přerovské brance v početní výhodě.

Jinak se hosté snaží hrát zodpovědně do obrany a porubské kombinace dokáží likvidovat. Jen překvapivé a rychlé střely dostaly RT TORAX do vedení.

Třetí třetina začne přibližně v 18:23

40:01

40:36
    Mizera si procvičil postřeh při střele Zavřela, který střílel z hranice kruhů.

41:02
    Domácíá se vcelku snadno dostali do útočné třetiny a byť mohl JONÁŠ MLÁDEK nahrávat na obě křídla, jen si vybrat, volil střelu zápěstím a sám překvapen, že puk prošel Grigárkovi nad lapačkou slavil svůj druhý gól. Asistence: Denis Brnčál.

42:22
    Mašíček se prodíral okolo střídaček do pásma, ale byl bráněn Gálikem. Přesto nahrál před branku Zdráhalovi, kterému střela nesedla a puk končí Mizerovi v lapačce.

44:00
    Nyní se hodně bruslí, týmy puk jen nahazují.

44:25
    Blahunek zůstal za porubskou obranou, ale na nahrávku nedosáhl. Rozhodčí zakázané uvolnění nepískají a tak Mizera rozehrává zpoza své branky. Ale jen na hůl Kenše. Ke střele se však přerovský hráč nedostal.

45:28
    Grigárek právě vychytal porubského snajpra Schwarze.

45:44
    Mizera rozehrál před branku jen na hokejku Pecha, ale ten z nabídnutou šancí nenaložil dobře. O puk přichází u mantinelu.

47:15
    Přerovští brání střední pásmo a nepouští domácí do své třetiny.

47:40
    Šťastný vypíchl puk Holaňovi na poslední chvíli z hokejky.

48:18
    Zavřel se ocitl sám před Mizerou, ale tvrdou střelu namířil přesně do středu brány, takže puk se odrazil od brankářské výstroje do pravého rohu.

49:48
    Podobně nepřesný byl i Šťastný, který mířil mimo tři tyče.

51:05
    Bojovnost se Zubrům nedá zapřít. Pořád se pokouší překonat Mizeru. Ten si jen připisuje jeden zásah za druhým.

52:00
    Zubři předvedli pěknou akci. Šťastný pálil od modré na bránu, kde tečoval Kubal. Puk jen těsně minul levou tyč.

52:59
    Další přerovská přesilovka. Smrčka za hrubost poslán na trestnou lavici.

53:17
    Zubrům početní výhoda nějak nejde zahrát. Neudrží puk v útočné třetině, navíc se musí bránit porubské útočné dvojici Havránek – Fibrich

54:59

55:47
    Na ledě u trestných lavic zůstává ležet přerovský hráč a na ledovou plochu vchází lékař.

Těžce se zvedá z ledu a pravděpodobně se jedná o zranění levé ruky.

56:17
    Pokračuje se v hokejovém klání. Přerov se snaží již neinkasovat a hraje na rychlé brejky.

57:22
    Kurnikovi puk přistál na hokejce po Mládkovém postrčení, ale blafák mu Grigárek vystihl.

59:18
    Hraje se nahoru dolů, jeden výpad střídá druhý, ale nejvíc práce v závěru třetiny má domácí Mizera.

59:48
    Otočka Pechy v bráně nekončí.

60:00

Utkání končí výhrou domácího týmu RT TORAX a pokud zaváhal Hradec Králové, budou porubští borci do příštího utkání na čele tabulky.

Přerov již po osmé nezískává body, ale za svou hru se vůbec nemusí stydět.

Pro dnešní večer se s Vámi loučíme a přejeme hezký zbytek dne. (18:57:15)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 18. Gola (Smrčka), 25. Fibrich (Havránek, Schwarz), 27. Mládek (Brnčál), 31. Havránek (Fibrich), 38. Smrčka (Holaň), 42. Mládek (Brnčál) – 30. Kenša (Blahunek), 36. Zavřel (Kubal, Helešic)

HC RT TORAX Poruba 2011: Mizera (Bayer) – Síkory Štěpán, Ščurek, Gálik, Ryška, Kropka, Baca – Gola R., Kurnik, Schwarz, Brnčál, Fibrich, Mládek, Smrčka, Holaň, Havránek

Rozhodčí: Trombík – Poruba, Štěpán