Magnitogorsk – Ufa 0:0 (*12:30) | Novosibirsk – Čeljabinsk 0:0 (*12:30) | Omsk – Barys 0:0 (*12:30)
Kazaň – Jekatěrinburg 0:0 (*15:00) | Chabarovsk – Novokuzněck 2:1 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:4 (kon.)
Minsk – Jokerit 0:0 (17:30) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 0:0 (17:30) | N.Novgorod – Petrohrad 0:0 (17:30)
Soči – CSKA Moskva 0:0 (17:30)
Amur Chabarovsk
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 02.02.2015, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

A to bude z dnešního utkání všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemné pondělní odpoledne! (12:18:01)

Využití: 1:0

Utkání skončilo, Chabarovsk v souboji dvou nejhorších týmů KHL zvítězil 2:1.
    Do vedení se jako první dostali hosté, když se prosadil kapitán Alexej Kosourov. Vyrovnání v polovině utkání zařídil Ruslan Baškirov. Vítězná branka padla v čase 49:22 a postaral se o ní dorážkou Špirkovy střely Michail Fisenko. Amur tak získává tři body za vítězství 2:1.

60:00

59:49
    Nynější zakončení Plotnikova nebezpečí nenadělalo, šlo totiž vedle.

59:25
    Domácí ale dobře brání a nepouští Novokuzněcké vůbec ke střelám.

59:00
    Hosté to zkouší v šesti!

58:18
    Ke střele se nyní dostal Malcev, Pečurskij vyrazil puk.

58:05
    Zatím mají v útočném pásmu ale poměrně problémy se prosadit.

57:50
    Hosté se nadechují k závěrečnému náporu.

57:17
    A další zákrok domácího golmana.

57:05
    Kotouč se dostal na druhou stranu, kde ho podržel Pečurskij.

56:52
    Po střele Peretjagina se k dorážce dostal Dmitrij Tarasov, ten už některé fanoušky dokonce rozjásal. Trefil ovšem pouze boční síť, takže vzrušení bylo zbytečné!

56:16
    Bránící hráči Chabarovsku s přispěním mantinelu dostali puk mimo kluziště.

55:32
    Komaristij spěchal do útočné akce, jeho střela byla ale zblokována obráncem Ježovem.

54:55
    Šafigulin projel celé útočné pásmo, ke střele se ale nedostal.

54:27
    Ryan Stoa se dostal ke střele, kterou Pečurskij vyrazil.

54:00
    Miklík nahrál na modrou čáru na Kurbatova, jenž poslal puk vedle brány.

53:19
    Obrovská šance na třetí gól v síti Chakimova! Jevgenij Orlov dorážel po pokusu Michela Miklíka už do odkryté klece, brankář hostí ale vytáhl skvělý zákrok, když do střely vložil svou hůl a zabránil tak téměř jistému gólu!

52:57
    Pokus Arťjoma Garifullina z velké vzdálenosti pokryl Pečurskij.

52:23
    Na zakázané uvolnění nyní zahrál Metallurg Novokuzněck.

51:58
    Nyní Pečurskij raději podržel puk po střele Ansela Galimova.

51:18
    Pokus Malinovského od modré byl zblokovaný dříve, než stačil Pečurskému nadělat problémy.

50:36
    Nyní už se tam hosté dostali, ale díky výbornému přístupu hráčů Chabarovsku vystřelit nedokázali.

50:00
    Domácí jsou momentálně aktivnějším celkem a nechtějí hosty pustit do útoku.
    Michail FISENKO - 2:1

49:22
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur využívá přesilovou hru a dostává se do vedení 2:1! Rafael Chakimov vyrazil pokus Rastislava Špirka nad sebe, kde se ale od jednoho z bránících hráčů odrazil kotouč zpět do brankoviště. A tam se k dorážce propracoval MICHAIL FISENKO, který už se nemýlil! Asistence: Rastislav Špirko a Dmitrij Lugin.

48:52
    Lugin nyní z dobré pozice pálil vedle branky.

48:38
    Pokus Kurbatova od modré byl velmi tvrdý, Chakimov ho ale dokázal vyrazit.

48:25
    Za podražení hned po vhazování putuje na trestnou lavici Denis Kurepanov (NOV).

48:20
    Pečurskij nyní raději podržel puk a přerušil hru.

47:55
    Obrovská šance hostí! Pečurskij vyrazil pokus Konstantina Turukina před sebe, po puku se poté natahoval Ansel Galimov, ale ten promáchl a nebezpečí tak bylo zažehnáno!

47:34
    Dobrou střelu Michaila Fisenka vyrazil Chakimov svými betony.

46:56
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

46:14
    Domácí chtěli založit další akci, Lugin vjel po střídání ovšem do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

45:41
    Fisenko nahrál na modrou čáru na Kurbatova, který vyslal přízemní pokus. Ten nakonec skončil na betonech Chakimova.

45:20
    Lugin obral za brankou o puk Fairchilda a následně vystřelil, pokus byl ovšem zblokován.

44:48
    Zakončení Galimova udržel Pečurskij ve své výstroji.

44:35
    Komaristij vystřelil z úhlu, vyprášil ovšem pouze Pečurského betony.

44:01
    Branka Rafaela Chakimova byla posunuta po pádu Baškirova, hra se tedy musela přerušit.

43:20
    Dorofejev založit útočnou akci, kdy se puk přes Skutara dostal až k Mitrjakovovi, který mířil nad branku.

42:28
    A máme tu další icing hostujícího celku.

41:49
    Ansel Galimov prošel přes modrou čáru dopředu, následně poslal puk vedle branky.

41:34
    Rastislav Špirko to zkusil zajímavým způsobem zpoza branky, Chakimov ale pohlídal prostor u své pravé tyče.

41:18
    Zakázané uvolnění Novokuzněcku vrátí hru před Chakimova.

41:10

41:05
    Přihrávka na Michela Miklíka byla Popovem sražena do ochranné sítě.

40:32
    Kombinace Chabarovsku skončila nepřesnou střelou od modré čáry, kterou vyslal Kurbatov.

40:03
    Domácí hned chtěli dopředu, ale obránci se na modré postavili vedle sebe a zamezili jim v průchodu.

40:01

Hráči už krouží po ledové ploše a těší se na třetí třetinu, která začne 70 sekund dlouhou přesilovkou Chabarovsku.

Střely: 18:23
    Vhazování: 14:17
    Vyloučení: 2:2, navíc Mäntylä (CHA) deset minut
    Využití: 0:0

Druhá třetina už nám branky přinesla. A byly celkem dvě. Nejprve se ve 23. minutě prosadil Alexej Kosourov, o sedm minut později ale vyrovnal Ruslan Baškirov. Do třetí třetiny tak opět půjdeme za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně v 11:39.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Domácí rozjeli útoční kombinace, Špirka vychytal Chakimov.

39:10
    Za nedovolené bránění je vyloučen Nikita Kalamov (NOV).

38:55
    Chakimov byl pozorný proti pokusu Denise Ježova.

38:40
    Domácí mají ponechanou výhodu.

38:20
    Tarasov tak dlouho čekal s pukem za brankou, až o něj přišel. Miklík se Špirkem byli v útočném pásmu obsazeni.

37:34
    Nyní se americký útočník pěkně natlačil před branku, zasunout puk do sítě ale nedokázal!

37:15
    Stoa prověřil pozornost domácího brankáře střelou ze středního pásma.

36:57
    Přihrávku Achmetova na Ježova zastavili bránící hráči, kteří následně založili protiútok. Ten skončil střelou Fairchilda přímo do míst, kde stál Alexandr Pečurskij.

36:26
    Mitrjakov nahrával na Galimova, odpískán byl ovšem ofsajd a tak z toho nic nebylo.

36:00
    Ránu Ryana Stoy vyrazil Pečurskij vedle brány.

35:32
    Dmitrij Lugin založil zajímavou útočnou akci, která vyvrcholila střeleckým pokusem Šafigulina, jež byl nepřesný.

35:12
    Puk skončil po odpalu Romanova na střídačce.

34:35
    Přihrávka Miklíka na Špirka byla zblokována.

34:14
    Plotnikov z úhlu vystřelil hodně nad branku.

33:38
    Pečurskij pokryl puk a hra je přerušena.

33:10
    Výpad domácího celku skončil nepřesnou přihrávkou Kopijenka.

32:00
    Krysanov vybruslil do mezikruží a okamžitě vystřelil, puk ale naštěstí pro hosty poslal nad branku.

31:29
    Chakimov podržel puk a raději přerušil hru. Domácí vyrovnávací branka opravdu hodně povzbudila.

31:07
    Pokus Šafigulina ze strany skončil vedle branky.

30:49
    Zakázané uvolnění hostů. Domácí jsou nyní v tlaku.
    Ruslan BAŠKIROV - 1:1

29:51
    A toho se nyní dočkali! Po několika střeleckých pokusech, které zlikvidoval brankář Rafael Chakimov, se k závěrečné dorážce dostal RUSLAN BAŠKIROV, který dopravil puk do klece! 1:1! Asistence: Rafael Achmetov a Vjačeslav Litovčenko.

29:30
    Domácí ale pokračují v útočení a ženou se za vyrovnáním.

28:59

28:16
    Peretjagin od modré mířil vedle, následný rozruch před brankou nic nepřinesl.

28:00
    Chabarovsku se vůbec nedaří.

27:23
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

26:59
    Denis Kurepanov (NOV) byl vyloučen na dvě minuty za držení.

26:59
    Pokus Safronova zblokoval statečně Kosourov. Následuje komerční přestávka.

26:25
    Kurepanov dostal přihrávku před branku a ihned vystřelil, jenže neměl vůbec dobře seřízená mířidla a puk tak skončil mimo.

25:51
    Domácí teď vyvinuli dobrý tlak na branku, jenže k přímé střele nedošlo.

Dnešní utkání sleduje 4500 diváků.

25:21
    Puk v hledišti, přerušuje se.

25:12
    Pečurskij podržel po střele Fairchilda puk ve své lapačce.

25:04
    Puk opět v ochranné síti.

24:43
    Těsně za modrou čárou pálil Nikita Kamalov nad.

24:32
    Pokus Kurepanova byl sražen nad branku do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.

24:25
    Metallurg velmi dobře brání.

23:20
    Domácí si přejí vyrovnání, střelu obránce Kurbatova ale lapil Chakimov.
    Alexej KOSOUROV - 0:1

22:48
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku dnešního zápasu! Metallurg se dostává do vedení po trefě kapitána ALEXEJE KOSOUROVA! Ten do branky doklepl dorážku Kurepanova, která skončila na tyčce! Asistence: Denis Kurepanov a Vladimir Malinovskij.

22:21
    Orlovova přihrávka směřující před branku byla zastavena.

21:53
    Achmetov si vybruslil do střelecké pozice, následně ale netrefil branku Rafaela Chakimova.

21:32
    Rychlý výpad hostů zakončil Vadim Mitrjakov střelou mimo.

21:26
    A nyní se v dobré šanci ocitl Dmitrij Lugin, Chakimov byl ovšem pozorný a jeho dorážku vytěsnil betonem nad branku!

21:13
    Fisenko v rohu kluziště přišel o puk.

20:34
    Turukin ze strany nedokázal trefit branku, první útočná akce této třetiny byla tedy neúspěšná.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál Amur Chabarovsk.

20:01

Na ledě nyní už zůstávají pouze úvodní formace, brankáři a rozhodčí. To značí jediné – vhazování, které nám odstartuje druhou dvacetiminutovku.

Hráči už nastupují na ledovou plochu, blíží se začátek druhé třetiny.

Střely: 8:9
    Vhazování: 6:7
    Vyloučení: 2:0, navíc Mäntylä (CHA) deset minut

Po první třetině máme skóre bezbrankové. Zatím se ale nejedná o žádný nudný hokej, viděli jsme poměrně hodně akcí i gólových šancí, ani jedna ale v brance neskončila.

Další třetina začne přibližně v 10:49.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Pokus Peretjagina byl zblokovaný, následně se k puku dostal Kurbatov, který se ale ke střele neodhodlal.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:57
    A další příležitost domácího týmu skončila další nepřesnou střelou, o kterou se nyní postaral slovenský útočník Rastislav Špirko.

18:42
    Špirko nahrál před branku na Tarasova, který se ale opět neprosadil! Tentokráte minul.

18:00
    Do velmi dobré pozice dostal přihrávku Dmitrij Tarasov, domácí kapitán ale ztroskotal na Chakimovovi!

17:28
    Galimov se obtočil okolo branky, následná přihrávka na Malinovského ale byla nepřesná.

17:12

16:52
    Domácí hráči brání velmi dobře a nepouští hosty ke střele.

16:19
    Orlov se ale postaral o výhoz a umožnil domácím vystřídat.

16:07
    Hosté už začínají kombinovat v útočném pásmu.

15:22
    Ofsajd Metallurgu.

15:12
    Tuukka Mäntylä (CHA) se během této akce dopustil nedovoleného bránění, za což je pochopitelně vyloučen. A jelikož s tím nebyl spokojený, což dal jasně najevo, dostal navrch desetiminutový osobní trest.

15:05
    Michel Miklík si vybruslil ke střele, ale tu poslal mimo.

14:40
    ... ale nedokáza nic kloudného vymyslet, Chakimov byl bez práce.

14:22
    V útočném pásmu se nyní na nějakou dobu usadil domácí celek ...

13:14
    Do dobré šance se nyní dostal Plotnikov, ale hostující forvard nemířil přesně a poloodkrytou branku minul!

12:44
    Na druhé straně Pečurskij vyrazil pokus Turukina do ochranné sítě nad branku.

12:35
    Lugin rozjel z vlastního pásma akci, na jejímž konci nahrál na modrou čáru na dobře postaveného Peretjagina, jehož střela byla ovšem zblokována.

12:00
    Pečurskij před forčekingem Novokuzněckých raději pokryl puk a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

11:27
    Od modré pálil Terjajev, ani jeho pokus ale k brance nedošel.

11:08
    Tarasov chtěl dostat puk do předbrankového prostoru, obránci byli ovšem pozorní.

10:45
    Haščák byl zastaven v postupu do útočného pásma.

10:13
    Komaristij chtěl před brankou nahrát na Turukina, jenže to věděli i obránci, kteří tomuto pasu zamezili.

09:44
    Na druhé straně došlo k posunutí branky, následně tedy i k přerušení.

09:28
    Po střele Tuukky Mäntyly bylo před brankou pořádné trma-vrma, jenže k dorážce se nikdo dostat nedokázal! Chakimov tedy raději odpálil puk.

08:44
    Peretjagin obdržel pas do velmi zajímavé střelecké pozice, jeho přízemní ránu ale vyrazil Chakimov.

08:25
    Šafigulin dostával přihrávku do samostatného úniku, ale puk kolem něj jen prolétl.

08:02
    Pokus Popova od modré čáry byl zblokován v polovině své cesty k brance.

07:58
    Hosté se i tak dokázali ihned natlačit do pásma, kde před napadajícím Kosourovem raději podržel puk Alexandr Pečurskij.

07:52
    Malinovskij byl vykázán z vhazování.

07:52
    A teď už tu přerušení máme – ofsajd hostů. Následuje komerční přestávka.

07:37
    Hraje se poměrně svižně a téměř bez přerušení. Hokej není zatím špatný, na to, že se jedná o souboj dvou nejhorších týmů.

06:39
    Komaristij dostal přihrávku do jízdy a snažil se prokličkovat až k brance, to mu ale bylo znemožněno.

06:00
    Stoa nahrával před branku na Fairchilda, ale spolupráce amerických hráčů úspěch neslavila, neboť hostující bek ze vzduchu trefit puk nedokázal.

05:35
    Jenže ani ten se neprosadil a tak se dopředu opět nahrnul Amur. Střela Safronova od modré zamířila vedle branky.

05:13
    Krysanov byl ale v mezikruží obrán o puk a dopředu míří Novokuzněck.

04:50
    Domácí byli vyhnáni z pásma a musí svůj útok založit znovu.

04:11
    První pokus domácích má na svědomí Sergej Terjajev. Od modré prověřil Chakimovovu pozornost.

04:07
    Zakázané uvolnění Amuru Chabarovsk.

03:57

03:30
    Teď se ale do dobré šance dostal Plotnikov, jenže Pečurskij proti němu vyjel a jeho střelecký pokus dokázal vyrazit!

03:20
    Hostům se přesilová hra moc nedaří.

02:43
    Nyní se o výhoz postaral Mäntylä.

02:16
    Hosté se z pásma dostali sami příliš prudkou přihrávkou.

01:57
    A máme tu první vyloučení. Dvě minuty obdržel Anton Krysanov (CHA) za sekání.

01:48
    Pečurskij chytá střelu od modré čáry z hole Antona Kapotova.

01:40
    Metallurg pokračuje v aktivním vstupu a opět útočí.

01:15
    Peretjagin byl dobře napadán a nedokázal rozehrát, hosté to ale zase nedovedli potrestat.

00:51
    Nyní se to už povedlo, ale Fisenko hned za modrou přišel o puk.

00:46
    Odpískán byl ofsajd hostujícímu týmu. Domácí se zatim do útočného pásma nedokázali dostat, ani se k němu přiblížit.

00:18
    Střela obránce Chlystova byla zblokována do rohu kluziště.

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli hostující hokejisté.

00:01

Hymna dozněla, týmy se ještě uchýlí k posledním předzápasovým rituálům a utkání bude zahájeno!

Platinum Arenou Zolotoj zní ruská hymna.

A ten se koná právě nyní!

Své umění nám zatím předvedly místní roztleskávačky. Hala je zatemnělá, za pár okamžiků se totiž očekává nástup hokejistů.

Zápas číslo 100 v KHL dnes odehraje ruský útočník ve službách Novokuzněcku Ansel Galimov. Doposud získal v této soutěži 39 bodů za 21 gólů a 18 asistencí, v letošním ročníku má bodů zatím 22 (13+9).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Mäntylä, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Safronov, Velikov – Špirko, Tarasov, Miklík – Fidenko, Šafigulin, Lugin – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Haščák – Kopijenko

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Karejev) – Chlystov, Kamalov, Popov, Fairchild, Kapotov, Dorofejev, Skutar – Romanov, Stoa, Malcev – Turukin, Komaristij, Plotnikov – Galimov, Garifullin, Mitrjakov – Kurepanov, Malinovskij, Kosourov

Rozhodčí: Bělov, Kiseljov – Menšich, Chubykin.

Dobré dopoledne u dnešního hokejového zápasu KHL vám přeje Michal Belšán! Přibližně za 43 minut nám začne utkání, já vám za pár minut doplním sestavy obou týmů.

Marcel Haščák (Amur) – 43 zápasů, 5+6
    Michel Miklík (Amur) – 52 zápasů, 11+14
    Rastislav Špirko (Amur) – 40 zápasů, 5+12

Vzájemné zápasy
    Před sebou tyto celky mají poslední vzájemné střetnutí v sezoně 2014/2015. Zatím je na tom lépe Amur Chabarovsk, který vyhrál dva zápasy ze tří. První utkání se hrálo 28. prosince, dvě následující se odehrály v nedávné době – 27. ledna a včera, tedy 1. února.

Novokuzněck 2:3 Chabarovsk
    7. Plotnikov, 43. Kosourov – 6. Miklík, 24. Tverdochlebov, 48. Litovčenko

Novokuzněck 2:4 Chabarovsk
    8. Plotnikov, 20. Stoa – 3. Fisenko, 26. Tarasov, 34. Lugin, 42. Krysanov

Chabarovsk 0:3 Novokuzněck
    8. Malcev, 35. Plotnikov, 47. Komaristij

To je zase druhý nejhorší celek letošního ročníku KHL. 46 bodů z 51 zápasů. Pouze 98 vstřelených branek a 167 inkasovaných. Taktéž velmi špatná bilance.

V posledních pěti zápasech vyhrál Novokuzněck třikrát. Dvakrát zdolal Admiral Vladivostok a jednou Amur Chabarovsk. Jinak jednou těmto soupeřům také podlehl.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Stoa (11+14)
    Nejlepší střelec: Ansel Galimov (13 gólů)
    Nejlepší nahrávač: Ryan Stoa (14 asistencí)
    Nejlepší +/-: Sergej Dorofejev (+5)
    Nejhorší +/-: Kirill Gavrilyčev (-20)
    Nejtrestanější hráč: Vladimir Malinovskij (67 TM)

Brankářskou jedničkou týmu je Rafael Chakimov. Ve 34 zápasech, do kterých zasáhl, si připsal úspěšnost zásahů 91.1%. Záda mu kryjí Andrej Karejev, který chytal už sedmkrát, a Nikita Ložkin, jenž chytal šestkrát.

Chabarovsk se díky pouhým 41 bodům získaných v 53 zápasech nachází na posledním místě celé soutěže. Vstřelil 106 branek a inkasoval jich 185. Pouze jeden tým vstřelil méně gólů, nikdo jich více neinkasoval.

Z posledních pěti zápasů vyhrál Chabarovsk celkem dvakrát. Vyšlápl si na Vladivostok a následně i na Novokuzněck, se kterým se dnes střetne potřetí v krátkém sledu.

Nejproduktivnější hráč: Dmitrij Tarasov (11+23)
    Nejlepší střelec: Dmitrij Tarasov, Dmitrij Lugin a Michel Miklík (všichni 11 gólů)
    Nejlepší nahrávač: Dmitrij Tarasov (23 asistencí)
    Nejlepší +/-: Jevgenij Rybnickij (+1)
    Nejhorší +/-: Tommi Taimi a Kirill Safronov (-18)
    Nejtrestanější hráč: Michajl Fisenko (74 TM)

Brankářem číslo jedna je Sergej Borisov, který zasáhl do 34 utkání. Úspěšnost zásahů má 90.1%. Na soupisce jsou také brankáři Sergej Bolšakov, Alexandr Pečurskij a Danil Tarasov.

Dobré dopoledne! Dnes máme na programu dopolední souboj dvou nejhorších týmů v KHL. Utkají se Amur Chabarovsk a Metallurg Novokuzněck. U přenosu se na vás těší Michal Belšán, přeji příjemné počtení!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 30. Baškirov (Achmetov, Litovčenko), 50. Fisenko (Špirko, Lugin) – 23. Kosourov (Kurepanov, Malinovskij)

Rozhodčí: Bělov, Kiseljov – Menšich, Chubykin