NY Rangers – Boston 3:2 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Calgary – San Jose 3:1 (kon.)
New York Rangers
3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 05.02.2015, 02:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji vám za pozornost a opět se někdy těším s tím nejlepším hokejem, na počtenou. Dobrou noc. (04:37:55)

Přesilovky 0/2:0/2

A máme tu konec. Rangers nakonec vyhrávají dnešní zápas tím nejtěsnějším možným výsledkem. A nutno poznamenat, že to je vítězství asi zasloužené. Domácí byli dvě třetiny lepším týmem. Boston byl sice lepší v poslední třetině , ale velký podíl na tom měla hra Rangers. Jezdci se v poslední části hodně zatáhli, pečlivě bránili střední pásmo a ani v samotném závěru zápasu nepustili Bruins do větší šance. Naopak sami několikrát minuli prázdnou svatyni hostí.

60:00

59:43
    Lucicův pokus vyráží Talbot.

59:05
    Hamilton ze středního pásma minul odkrytou bránu.

58:50
    Krejčího střela zblokována.

58:30
    Rask sprintuje na střídačku a Bruins hrají o všechno.

57:54
    Ale Boston se stále nedokáže dostat s pukem do pásma.

56:45
    V další obrovské šanci neuspěl tentokrát Zuccarello. Aby to domácí ještě nemrzelo.

56:20
    Nash měl na hokejce rozhodující gól, z kruhu ale zamířil těsně mimo.

55:42
    Hagelin vypálil těsně mimo.

55:30

54:42
    Zuccarello si v dobré pozici nedokázal včas zpracovat puk.

54:30
    Další vyhození Bostonu.

54:05
    Bruins se zatím v pohodě brání a sami mohli málem jít do útoku.

53:24
    Bruins půjdou do čtyř. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Dougie Hamilton (BOS).

53:00
    Sedm minut do konce a Rangers už hrají opravdu hodně odzadu.

52:38
    Talbot si opět za bránou pohrával s nervy fanoušků Rangers, tentokrát se ale dokázal puku na poslední chvíli zbavit.

51:20
    Pastrňák nabil na modrou Cunnighamovi, jehož tvrdá střela proletěla těsně vedle Talbotovy brány.

50:02
    Domácí ukázkově při přečíslení rozebrali obranu soupeře, Zuccarello zakončoval do již odkryté brány, ale na poslední chvíli se mu do střely vložil Bergeron.

49:35
    Talbot ztratil puk za bránou, hosté toho ale nedokázali využít.

48:59
    Tvrdá rána Staala rozezvučněla jen mantinel za bránou Raska.

48:28
    Cambell z těžké pozice nahodil puk na bránu, Talbota však nepřekvapil.

47:02
    A následně si Girardi u mantinelu tvrdým hitem smlsnul na Marchandovi, což velmi ocenila podstatná část diváků v New Yorku.

46:55
    Girardi od modré vyprášil vyrážečku Raska.

46:17
    Bergeron se dostal k padajícímu puku, ale neprostřelil dvojitý blok domácích beků.

46:08
    Chára rozehrál nepřesně a je to zakázané uvolnění Bruins.

45:18
    McDonaugh netrefil bránu finského gólmana.

45:13
    Hegelin rychle zavezl puk do pásma a prověřil pozornost Raska.

45:06
    Puk mizí na tribuně Madison Squere Garden. Buly ve středním pásmu.

44:46
    Cunningham při přečíslení Bruins přihrál nepřesně.

44:20

44:08
    Rask musel přikrýt nahození před dojíždějícím Stepanem.

43:42
    Krug trefil clonícího Staala.

43:10
    A další vyhození přes všechny čáry.

42:52
    Rangers ukázkově brání a vyhazují až k Raskovi.

42:19
    Hegelin (NYR) sekl po Kellym a míří na trestnou. Hodně zbytečné dvě minuty.

41:57
    Rask si připsal úspěšný zákrok proti Moorovi.

41:20
    Girardi vypálil od modré nepřesně.

40:50
    Hosté v plném počtu, Rangers se nedostali k jediné střele.

40:20
    Bruins vyhráli úvodní buly a ukrojili 20 vteřin z přesilovky Rangers.

40:01

Druhá třetina vyšla domácím na rozdíl od té první perfektně. V její sedmé minutě nejprve srovnal stav zápasu Brassard. O deset minut později šli Rangers po druhé v zápase do vedení, to když Stepan prostřelil Raska, který si vybral slabší chvilku. Boston měl k dispozici první přesilovku zápasu, kterou strávil téměř celou v útočném pásmu. Mnoho střel letělo na Talbotovu bránu, část z nich ale zblokovali obětaví obránci a zbytek pochytal kanadský brankář. V závěru třetiny dostali možnost přesilovky také domácí, kteří ji sice nevyužili, ale na začátku poslední části z ní budou moci odehrát ještě 50 vteřin. Střely v druhé třetině – 9:7. třetí třetina začne přibližně v 04:57.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    McDonaugh z kruhu nevyzrál na Raska.

39:28
    Ofsajd domácích a následuje buly ve středním pásmu a následně vyhození Bruins.

39:05
    Chára na hranice pravidel poslal na led Nashe, k nelibosti domácích se ale nepíská.

38:50
    První přesilovku zápasu si zahrají také domácí. Smith (BOS) vyloučen na dvě minuty za podražení Brassarda.

38:40
    Krejčí svou přihrávku před bránu neprocpal.

38:25
    Krejčí nezachytil prudkou přihrávku Lucice a hra se po icingu vrací před Raska.

38:13
    Rask přidržel puk a bude se vhazovat po jeho levici.
    Derek STEPAN - 3:2

36:56
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí otáčejí skóre. Rick Nash posunul kotouč do útočného pásma na DEREKA STEPANA, jehož střela prošla mezi lapačkou a betonem Raska. Finský gólman asi nebude mít po této brance úplně čisté svědomí. Asistence: Rick Nash, Dan Girardi.

36:26
    Moorova střela trefila jen clonícího obránce.

35:56
    Zmatek před bránou Raska nakonec bez zakončení.

35:26
    Krejčí tečoval Hamiltonovu střelu mimo.

35:19

35:07
    Na druhé straně mizí puk ve výstroji Talbota.

34:52
    Moore vyvezl puk nakonec až do útočného pásma a skrytou střelou prověřil Raska.

34:41
    Další pokus Hamiltona sražen do ochranné sítě a Jezdci si mohou na chvíli oddychnout a vystřídat.

34:15
    Na Talbota létá jedna střela za druhou, domácí se zatím drží.

33:30
    Střela od modré a následně ještě dorážka Bergerona. Oboje pokryl Talbot.

33:19
    První vyloučení zápasu. Dvě minuty odsedí Stempniak (NYR).

32:38
    Millerův pokus se k Talbotovi nedostal.

32:29
    Aktuální stav střel – 16:8.

32:29
    Talbot raději přidržel střelu ze středního pásma a následuje reklamní pauza.

31:47
    Domácí opět uzavřeli Boston v jeho obranném pásmu a Medvědi se osvobozují jen za cenu icingu.

31:10
    McDounaugh neprostřelil houštinu těl před bránou.

31:01
    Boston vyhazuje na zakázané uvolnění.

29:48
    Lucicovi najížděl před bránu Smith, byl však pečlivě bráněn a k puku se nedostal.

29:15
    Ani domácí se nyní nedokáží prokombinovat ke střeleckému pokusu.

28:30
    Boston se usadil v útočném pásmu, ke střele se však nedostal.

27:52
    Domácí mířili do dalšího brejku, Hagelinova přihrávka však neprošla přes bránícího hráče.
    Derick BRASSARD - 2:2

26:41
    Rangers srovnávají skóre. Domácí se usadili v pásmu. Zuccarello našel zpoza brány Chrise Kreidera, ten posunul mezi kruhy na osamoceného DERICKA BRASSARDA, jehož přesná rána zapadla do vzdálenějšího růžku Raskovy brány. Asistence: Chris Kreider, Mats Zuccarello.

25:27
    Po zmatcích v obraně Rangers pálí od modré Krug, Talbot byl připraven.

25:00
    St. Louis bekhendem otřel puk o břevno Raskovy brány.

24:17
    Pastrňákovi v poslední chvíli sjel v dobré šanci puk z hokejky.

22:58
    Další střela od modré sražena mimo.

22:54
    Lucic nabil na modrou Hamiltonovi a Talbot si připisuje úspěšný zákrok.

22:25
    Marchand neprostřelil před sebou stojícího obránce.

20:57
    Přihrávku zpoza brány zachytila defenziva Bruins.

20:21
    Nash z otočky těsně minul branku Raska.

20:01

Výsledek první třetiny je pro Rangers hodně nešťastný. Domácí byli jasně lepším celkem, ale nedokázali využít šance, do kterých se dostali. Nash, který vstřelil svou 32. branku sézóny a drží se tak v čele tabulky střelců, sice poslal nejprve Jezdce do vedení, ale Boston dvěma slepenými góly vývoj zápasu dokázal otočit. O převaze domácích hovoří i poměr střel z první třetiny, který pro ně vyznívá v poměru 12:5. Druhá třetina začne přibližně v 03:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:22
    Další nahození Boyla končí u beků hostí.

19:06
    Boyle pálí od modré mimo.

18:25
    Moore nahazoval na teč, nikdo z Jezdců se k ní však nedostal.

17:47
    Chára nepřesně rozehrál, čehož ale nedokázal využít útočící McDonaugh.

16:59
    Pastrňák pálí těsně mimo.
    Patrice BERGERON - 1:2

15:29
    Bruins právě vstřelili branku!
    Neuvěřitelné, Boston otáčí skóre. Hosté ujeli do přečíslení tři na dva. Loui Eriksson poslal milimetrovou přihrávku na PATRICE BERGERONA a kanadský útočník si již věděl z bezprostřední blízkosti rady. Asistence: Loui Eriksson.

14:54
    Rangers nepřesně rozehrávají a dopředu míří Krejčí.
    Milan LUCIC - 1:1

13:37
    Rangers ztratili puk ve vlastním obranném pásmu. Mezi kruhy se opět dostal k puku MILAN LUCIC, který se při druhém pokusu již nemýlil a vymetl růžek Talbotovy brány. Asitence: Reilly Smith, David Krejčí.

13:23
    Lucic mezi kruhy trefil pouze Talbota.

12:58
    Boyle na poslední chvíli dobrým obranným zákrokem zabránil brejku Medvědů.

12:20
    Marchandova střela sražena mimo.

11:42
    Další chyba v rozehrávce Bruins vedla k přečíslení 2 na 1. Heyes hledal před brankou Zuccarella, který už byl ale příliš blízko k Raskovi.

11:09
    Střely po polovině první třetiny – 7:2

10:07
    Do zatím největší šance Bruins se dostal po špatném střídaní domácích Eriksson, lapačka Talbota ale byla na svém místě.

09:43
    A okamžitě zakládá protiútok. Dlouhým pasem poslal do obrovské šance Kreidera, který ale na rozdíl od Nashe nedokázal Raska překonat.

09:35
    Talbot v pozici obránce vystihl rozehrávku hostí.

09:13
    Stepan přidělal další práci Raskovi, který je v úvodu zápasu v jednom kole.

08:45
    Zuccarello pálí hned po buly mimo.

08:25
    Hayes z pravého kruhu nebezpečně prověřil Raska, který dokázal zasáhnout vyrážečkou.

07:40
    A konečně si první zákrok připisuje také Talbot proti střele Marchanda.

06:56
    Domácí jsou namlsaní a opět míří do ofenzivy.
    Rick NASH - 1:0

05:50
    Boston zachyboval ve středním pásmu. Martin St. Louis poslal pohotově do samostatného úniku RICKA NASHE, který si již dokázal s Raskem poradit. Asistence: Martin St. Louis, Kevin Klein.

05:20
    A další pokus opět likviduje spolehlivý Rask.

05:02
    Domácí jeli dva na jednoho. Fast vzal odpovědnost na sebe, ale šanci nedokázal proměnit.

04:34
    Z toho ale nic není a Rangers se osvobozují vhozením do středního pásma.

04:04
    McQuaid odebral puk Stepanovi a Bruins jdou do útoku.

03:20
    Domácí jsou v úvodu jasně lepší, jejich další střelu likviduje betonem Rask.

02:40
    Boyle se proháčkoval až ke střele, která ale neprošla přes clonícího obránce.

02:02
    Za hosty pálil nepřesně Soderberg.

01:43
    Hosté pod tlakem vyhazují na icing.

01:27
    Hegelin dostal puk před bránu, do zakončení se mu však vložil jeden z beků Bruins.

00:53
    Staal od modré netrefil Raskovu bránu.

00:49
    Brassardova střela byla sražena do ochranné sítě.

00:06
    Hosté sice vyhráli úvodní buly, poté ale poslaly puk na zakázané uvolnění.

00:01

Začátek je jako již tradičně mírně zpožděn. Ale nyní jsou už oba celky na ledě a dnešní klání začne každým okamžikem.

New York Rangers: Talbot (Skapski) – Girardi, Klein, J. Moore, Staal "A", Boyle, McDonaugh "C" – Nash, Stepan, St. Louis – Kreider, Hayes, Zuccarello – Hagelin, Brassard, Fast – Glass, D. Moore, Stempniak

Boston Bruins: Rask (Subban) – Hamilton, Chára "C", Siedenberg, Krug, McQuaid, Miller – Lucic, Krejčí, Smith – Marchand, Bergeron "A", Eriksson – Kelly "A", Soderberg, Pastrňák – Paille, Campbell, Cunningham

Rozhodčí: St. Laurent, Kowal – Miller, Amell.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

16.01.2015 – Boston Bruins vs. New York Rangers 3:0 (Krejčí 1+0)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

David Krejčí (BOS) – 30 záp., 25 bodů, 7+18, +/- +10
    Zdeno Chára (BOS) – 31 záp., 13 bodů, 3+10, +/- +1
    David Pastrňák (BOS) – 14 záp., 6 bodů, 4+2, +/- +6

BOSTON BRUINS

Jak již bylo řečeno, Bruins mají o bod méně než jejich dnešní soupeř a na osmém místě tak uzavírají první osmičku Východní konference, která znamená postup do play-off. Boston má navíc v zádech velmi příjemný náskok sedmi bodů na devátou Floridu. Medvědi prožívají momentálně velice podařené období. Z posledních deseti zápasů odcházeli hned osmkrát jako vítězové. Venku vyhrál Boston vyhrál téměř polovinu zápasů, takže hledat v dnešním zápase favorita je opravdu takřka nemožné.

NEW YORK RANGERS

Dnes se jedná o velmi důležitý souboj. Rozdíl mezi oběma celky je totiž pouhý jeden jediný bodík. O malinko lépe na tom jsou právě domácí, kteří nejen že mají o bod více, ale také o dva zápasy méně než Bruins. Kdybychom se podívali na formu týmu z New Yorku, tak ta je velice nestabilní. Dvě výhry, dvě prohry a předtím opět tři výhry. Pokud bychom se ale podívali do nejbližší minulosti, tak Rangers odehráli dva výborné zápasy, ve kterých získali plný počet bodů při skóre 10:4.

Vítejte u dalšího přenosu ze zámořské NHL. Dnes budeme sledovat souboj mezi New Yorkem Rangers a Bostonem Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 6. Nash (St. Louis, Klein), 27. Brassard (Kreider, Zuccarello), 37. Stepan (Nash, Girardi) – 14. Lucic (Smith, Krejčí), 16. Bergeron (Eriksson)

Rozhodčí: St. Laurent, Kowal – Miller, Amell