Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Toljatti – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Vladivostok 0:3 (kon.)
Minsk – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 1:5 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Atlant – Chanty-Mansijsk 6:1 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Lada Toljatti
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 09.02.2015, 16:00 • Arena Lada • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (20:19:17)

Avtomobilist získal důležité tři body na půdě Lady, neboť otočil z 1:0 na 1:3. Jen jeden gól za svá záda pustil Kovář, a to v 11. minutě, od té doby již udržel čistý štít. Rozdílovou branku pak zařídil pěkným zásahem Lepistö, do prázdné branky následně vítězství pečetil Lazarev.

60:00
    Anton LAZAREV - 1:3

59:41
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ANTON LAZAREV, který zamířil do prázdné svatyně přes tři čtvrtě kluziště. Výborně to udělal Trjamkin, který zabojoval u mantinelu, a získal tím puk pro svého spoluhráče, jenž pak snadno skóroval. Asistence: Nikita Trjamkin.

59:00
    Zbývá minuta do konce, Avtomobilist se oslabení bránit dokáže.

58:08
    Domácí zkoušejí hru bez brankáře, Ivannikov je na střídačce. Avtomobilist se bude muset bránit ve čtyřech hráčích proti šesti.

58:07
    Oddechový čas pro domácí.

58:07
    Simakov (JEK) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí budou dohrávat třetinu v početní výhodě!

56:31
    Avtomobilist podnikl útok dva na jednoho! Lada čím dál více otevírá svou obranu. Nakonec vypálil Golyšev, nicméně Ivannikov mezi třemi tyčemi stačil zareagovat.

55:32
    Dvě střely na branku nyní vyslali domácí hráči. Kovář ale když je pod tlakem, svou pozici mezi třemi tyčemi si umí užívat. Polapil.

54:28
    Lazarev nyní vjel do pásma a chtěl podniknout nějaký nebezpečný útok. Hosté však i tenhle atak ubránit dokázali.

53:19
    Na druhé straně nyní mohl pojistit náskok Megalinskij, nicméně jeho pokus naprosto minul Ivannikovu svatyni.

52:36
    Avtomobilist se nyní čím dál více soustředí na obranu a tahle taktika mu zatím vychází. Lada se prosadit nedokáže.

51:31

50:56
    Jekatěrinburg tuhle početní výhodu nerozehrál nikterak dobře, prozatím může být Ivannikov v pohodě. je pravda, že hosté gól vstřelit nepotřebují, to naopak soupeř.

49:31
    První vyloučení tohoto dějství. Barancev (TOG) odešel na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

48:56
    Lada v dalším útoku. Chybí tomu ale jakýsi šmrnc. Puk zase bez problémů kontroloval Kovář.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 11. Bělousov (Podhradský) – 23. Popov (Golyšev), 41. Lepistö (Simakov, Rybakov), 60. Lazarev (Trjamkin)

Lada Toljatti: Ivannikov (Glass) – Hunkes, Barancev, Podhradský, Ogurcov, Šulakov, Vorobjov, Sloboda, Romanov – Zaťovič, Petrov, Černikov – Nikitěnko, Bělousov, Šenfeld – Golubjev, Bočarov, Šarov – A. Strelcov, V. Strelcov, Mastrjukov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Postnikov, Žuravljov, Lepistö, Loginov, Gusjev, Trjamkin, Megalinskij, Metljuk – Popov, Zykov, Mingalejev – Lazarev, Rybakov, Simakov – Lewandowski, Klimenko, Něstěrov – Golyšev, Kozlov, Jemelin

Rozhodčí: Dějev, Soin – Nazarov, Fatějev