Olomouc – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Vsetín – Letňany 3:4 (po pr.) | Slavia – Zlín 2:4 (kon.)
Havířov – Č. Budějovice 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – PZ Kladno 5:1 (kon.)
HC Plzeň – Kometa Brno 4:5 (kon.) | K. Vary – Hr. Králové 0:0 (odl.) | Liberec – Třinec 5:4 (po pr.)
Chomutov – Pardubice 4:3 (kon.) | Sparta – Vítkovice 7:1 (kon.) | Jihlava – Kladno 2:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
7:1 (1:0, 2:1, 4:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 13.02.2015, 17:30 • Incheba arena, Praha • Extraliga staršího dorostu

Třetí třetina začala lépe pro hosty a vypadalo to, že by Vítkovice ještě mohli něco se zápasem udělat. Ovšem domácí během necelých tří minut nasázeli čtyři góly a bylo po zápase. Nutno přiznat, že vítězství Sparty je zasloužené. Po celý zápas byli hráči Sparty lepším týmem. Naději Vítkovic dlouho držel výborně chytající brankář Kardinál, ale ani ten nedokázal porážku svého týmu odvrátit. (19:37:16)

60:00

58:08
    Vítkovický útočník jel sám sparťanského brankáře, udělal kličku do bekhendu, ale v rozhodující moment, když už měl před sebou prázdnou branku, puk mu sjel z čepele.

54:26
    Sparta právě vstřelila branku!
    To je smršť. Po střela Dubského VOJTĚCH KULDA dorazil puk za bezmocného Kardinála. Asistence: Martin Dubský

54:07
    DANIEL SENIOV vystřelil od modré a puk propadl brankářovi do branky. Asistence: Vojtěch Komárek, Ondřej Procházka

53:04
    ALBERT MICHNÁČ byl na konci další nádherné kombinace.

51:38
    Krásná kombinace domácích hokejistů a na konci střelec JAROSLAV CHLOUBA. Asistence: Tomáš Pšenička

51:15
    Teď se několik šancí vypracovali sparťané, ale vítkovický Kardinál dokázal všechny pokrýt.

48:44
    Velká šance hostů. Z poza branky vyjel vítkovický útočník a opět úplně sám před brankářem se snažil trefit do horního rohu branky, ale střelu brankář Sparty vyrazil.

47:35
    Domácí obránce ztratil na útočné modré puk a hosté jeli dva na jednoho, ale domácí Chour se krásným zákrokem výtáhl a skóre zůstává stejné.

46:41
    Sparťané si po pár šancích vypracovali přesilovku. Za držení je na 2 min. vyloučen Šendera.

45:11
    Hosté převzali na začátek třetí třetiny otěže zápasu a momentálně jsou lepší.

43:00
    Vítkovický útočník vyjel z rohu před branku a nikým nehlídán se snažil puk dotlačit za domácího brankáře, což se nepovedlo.

41:58
    Hosté začali aktivně a vypracovali si přesilovku. Za hákování je vyloučen domácí Bureš.

40:08
    Hned na úvod vítkovický útočník vypálil tvrdě za modrou a hosté zápas rozhodně nechtějí ještě vzdát.

40:01

Druhá třetina opět patřila domácím hokejistům, i když se hostům podařilo vyrovnat. Domácích je plný led a hokej je dnes vyloženě baví. Hosté hlavně nestíhají po bruslařské stránce, která ale hraje v hokeji velice důležitou úlohu, a tak obraz hry vypadá, jak vypadá a domácí Sparta zaslouženě vede.Třetí třetina začne zhruba v 18:55.

Ondřej Kolář

Branky a nahrávky: 6. Chlouba (Pšenička), 27. Michnáč (Pšenička), 29. Procházka (Michnáč, M. Jandus), 52. Chlouba (Pšenička), 54. Michnáč, 55. Seniov (Komárek, Procházka), 55. Kulda (Dubský) – 24. Slánský (Spratek, Durkáč)

HC Sparta Praha: Chour (Brízgala) – M. Jandus (A), Duben (C), Eliáš, Zeleňák, Janda, Bureš, Sedliský – Kulda (A), Zídek, Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka. Trenér: Žemlička
    HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Šimeček) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Šendera, Ďurkáč (A), Čechman, Bartek, Franz, Malina (C), Maxner, Toman, Vondál, Gřesík, , Slánský, Spratek (A), Stupka, Danielčak, Hartmann, Šala. Trenér: Hulva

Rozhodčí: Würtherle – Laczko, Zháňal