Česko – Kazachstán 1:2 (kon.) | Slovensko – Japonsko 8:3 (kon.)
Slovensko
8:3 (2:1, 1:1, 5:1)
Japonsko
sk Pátek 13.02.2015, 20:30 • Mulhacen Pavilion • Zimní univerziáda

V tretej tretine jasne dominovali naši reprezentanti a po gólových hodoch vyhrávajú v súboji o 5.miesto nad Japonskom 8:3! Na tohtoročnej zimnej univerziáde tak obsadia konečné pekné 5.miesto.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok neskorého piatočného večera a príjemný víkend! (22:51:45)

60:00

59:48
    Slovensko dalo gól! Gól strelil TRENČAN. Asistencie Hús, Ketner.
    Nekoncentrácia hokejistov Japonska v závere zápasu znamená ôsmy gól našich reprezentantov! Autorom gólu je MATÚŠ TRENČAN, ktorý sa presadil v tomto zápase už druhý krát! Na gól mu prihrávali Roman Hús a Nicolas Ketner.

57:43
    Slovensko dalo gól! Gól strelil SZABÓ. Asistencie Kentoš, Rusina.
    Predsa len sa ešte našim reprezentantom podarilo streliť ešte jeden gól a vyhrávame tak nad Japonskom 7:3! Autorom gólu je PATRIK SZABÓ, ktorému na gól prihrávali Jozef Kentoš a Tomáš Rusina!

57:23
    Brankár Slovenska Juraj Halo dostáva osobný trest na 10 minút za nešportové správanie!

57:23
    Slovensko dalo gól! Gól strelil GÁPA. Asistencie Trenčan.
    PETER GÁPA dáva gól do prázdnej bránky a dovŕšil tak v tomto zápase svoj hattrick! Slovensko vyhráva nad Japonskom 6:3!

56:51
    Japonsko odvoláva brankára a hrá tak power-play! Podarí sa im vyvinúť tlak a ohroziť našu bránku nebezpečnými strelami ?

56:26
    Zrejme je už o osude zápasu definitívne rozhodnuté, PETER GÁPA po prihrávke od Matúša Trenčana dáva svoj druhý gól v tomto zápase a Slovensko tak krátko pred koncom poslednej tretej tretiny vyhráva 5:3!

56:00
    Začal sa už samotný záver poslednej tretej tretiny! Japonsko stále prehráva o jeden gól a moc času už neostáva! Uvidíme, či sa našim reprezentantom podarí ustrážiť si víťazstvo.

53:00
    Pomaly sa už dostávame ku úplnému závere poslednej tretej tretiny, náš tím stále vyhráva o jeden presný zásah, Japoncom už moc času na vyrovnanie neostáva.

50:00
    Do konca zápasu ostáva približne 10 minút a náš tím vyhráva o jeden presný zásah a to 4:3! Uvidíme, čo prinesie samotný záver poslednej tretej tretiny.

48:34
    Japonsko dalo gól!

Japoncom sa podarilo využiť presilovku a kontaktným gólom tak znižujú na 4:3! Autorom presného zásahu je IKKI IKEDA, ktorému na gól asistoval Kenta Matsukane.

47:24
    Tomáš Rusina je vylúčený na dve minúty za držanie. Presilovka pre Japonsko!

46:51
    Slovensko dalo gól! Gól strelil PIAČKA. Asistencie Uhnák.
    Slovensko opäť vyhráva o dva góly o čo sa svojím presným zásahom postaral EDMUND PIAČKA, ktorému na gól asistoval Martin Uhnák! Priebežný stav zápasu 4:2!

45:43
    Slovensko hrá v plnom počte, Japonsko tak nedokázalo presilovku využiť.

44:43
    Prvú minútu v oslabení Slovensko prečkalo bez gólovej ujmy, Japonsku ostáva ešte jedna minúta v početnej výhode o jedného hráča.

43:43
    Denis Nociar oslabuje náš tím na dve minúty za hru s vysokou hokejkou. Presilovka pre Japonsko!

42:56
    Slovensko hrá v plnom počte, Japonci tak nedokázali využiť početnú výhodu o jedného hráča.

41:56

40:56
    Jozef Kentoš je vylúčený na dve minúty za zdržovanie hry. Japonsko si zahrá presilovku na dve minúty.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 5. Gápa (Trenčan), 15. Trenčan (bez asistencie), 22. Rusina (Gápa, Kentoš), 47. Piačka (Uhnák), 57. Gápa (Trenčan), 58. Gápa (Trenčan), 58. Szabó (Kentoš, Rusina), 60. Trenčan (Hús, Ketner) – 13. Nakajima (bez asistencie), 30. Furuhashi (bez asistencie), 49. Ikeda (Matsukane)

Slovensko: Halo (Žiak) – Lunter, Uhnák, Ketner, Piačka (C), Mihálik – Kopecký, Rusina (A), Trenčan, Gápa, Marušiak – Palovič, Nociar, Hús, Bača, Kentoš – Sucharda, Szabó, Zlocha
    Japonsko: Hitomi (Onoda) – Matsukane, Satoh (C), Omuku, Otsu, Kawamura – Yokoyama, Koizumi, Echigo (A), Tateda, Nakajima – Horiuchi, Ohba, Tanaka (A), Suzuki, Ikeda – Kato, Hitosato, Furuhashi

Rozhodčí: Tomáš Horák (CZE) – Gjermund Bakli Lorentsen (NOR), Carlos Navarro Trobajo (ESP)