Columbus – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Chicago – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Florida 2:0 (kon.)
Arizona – San Jose 2:4 (kon.) | Vancouver – Boston 5:2 (kon.) | Ottawa – Edmonton 7:2 (kon.)
Ottawa Senators
7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
Edmonton Oilers
Sobota 14.02.2015, 20:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

59:47
    Milan Michálek mohl mít hattrick, když dostal kotouč před odkrytou část branky, ale český útočník nedokázal trefit právě tento prostor a zůstává tak na dvou gólech a jedné asistenci.
    David LEGWAND - 7:2

55:59
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Odpověď přichází velmi záhy. Wiercioch velmi dobře vypálil od modré čáry, DAVID LEGWAND tečoval střelu ottawského obránce a Bachman loví puk opět ze své sítě. Asistence: Patrick Wiercioch, Bobby Ryan

54:07
    Navíc přichází vyloučení Teddyho Purcella (EDM), který dostal 2+10 minut za nesportovní chování.
    Mike HOFFMAN - 6:2

54:07
    Zničehonic přichází další branka v síti Edmontonu a Ottawa vede již o čtyři góly. MIKE HOFFMAN se ocitl zcela sám před Richardem Bachmanem a krásnou rychlou kličkou překonal hostujícího brankáře. Asistence: Mika Zibanejad, Bobby Ryan

52:23
    Teddy Purcell měl na hokejce gól, ale jeho střelu z mezikruží zlikvidoval výborným zákrokem Lehner!

50:52
    Bobby Ryan měl před sebou jen ležícího Bachmana, ale jeden z obránců Edmontonu mu v poslední chvíli vypíchl kotouč a zhatil šanci.
    Mark Stone sice dotlačil puk do brány, jeho branka ale nebyla uznána. Radost hráčů Ottawy Senators byla předčasná.

47:09
    Mark Stone se dostal za obranu Edmontonu, on sám Bachmana ještě nepřekonal, ale puk nakonec skončil v bráně. Hlavní rozhodčí však branku neuznává pro postavení Stone v brankovišti.

46:22
    Zcela sám se před Bachmanem zjevil Eric Condra, ale ten ke dvěma asistencím nedokázal přidat i branku.

41:18
    Methot vypálil hned po vyhraném buly Turrise a Mark Stone se dostal k dorážce z velké blízkosti, kterou však nenasměroval mezi tři tyče.
    Alex CHIASSON - 5:2

38:44
    Přeci jenom přichází pátý gól domácích. Eric Condra skvěle pracoval za bránou, našel ALEXE CHIASSONA a ten za pomocí teče jednoho z obránců Oilers překonal bezmocného Richarda Bachmana. Asistence: Eric Condra, Erik Karlsson

37:45
    Mike Hoffman měl na holi pátý gól Ottawy, ale Bachman vychytal jak Ryanovo nahození, tak dorážku právě Hoffmana, který byl opravdu velmi blízko hostujícího brankáře. Skvělý zákrok gólmana!

34:55
    Domácí již jsou v plném počtu, ale Purcell se i přesto dostal do úniku, který opět zlikvidoval fantastický Lehner! Dvojka Ottawy se v posledních zápasech opravdu rozchytala.
    Oilers skvěle sehráli přesilovou hru, radost z kontaktního gólu jim ale překazila branková konstrukce.

33:56
    Petry trefil dělovkou tyčku a Eberle následně nedokázal propasírovat puk za Lehnerovy záda!

32:45
    David Legwand (OTT) se provinil držením a už usedá na lavici hanby.

27:01
    Derek Roy využil Borowieckiho chyby a dvěma tvrdými ranami prověřil Lehnerovu pozornost! Ani jeho pokusy ani střela Jakupova neskončily brankou.

25:59
    Lazar se protáhl podél mantinelu až před Bachmana a střídající brankář Edmontonu měl co dělat, aby neinkasoval.

23:47
    Chris Neil (OTT) a Luke gazdic (EDM) dostávají pětiminutový trest za bitku.

23:47
    Hned po buly ve středovém kruhu se do sebe pustil Neil s Gazdicem a byla z toho pěkná dlouhá bitka, která dle mého názoru skončila remízou.
    Milan MICHÁLEK - 4:2

23:44
    Neuvěřitelné! Z druhé třetiny uběhly 3 minuty a 44 sekund a my viděli již čtyři branky! Po rychlém brejku ottawských našel Turris MILANA MICHÁLKA a ten přidal svou druhou branku v zápase! Asistence: Kyle Turris, Mark Stone
    Mark FAYNE - 3:2

23:05
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Gólové hody na začátku druhé třetiny pokračují. Hosté se rychle dostali do útočného pásma, na modrou čáru dostal nabito MARK FAYNE, který tečovanou ranou prostřelil Lehnera. Asistence: Jeff Petry, Andrew Ference

20:57
    Na Viktora Fastha je toho příliš a hostující brankář přenechává své místo Richardu Bachmanovi.
    Kyle TURRIS - 3:1

20:57
    Tak to je opravdu superstart do druhé třetiny v podání Senátorů! KYLE TURRIS vjel do útočného pásma, švihem vystřelil, Fasth si sice sáhl na puk, ale ten i přesto končí v bráně! Asistence: Mark Stone, Milan Michálek
    Cody CECI - 2:1

20:41
    Pakarinenovu střelu vyrazil Lehner a v protiútoku našel Condra CODYHO CECIHO, který ranou z první propálil přesunujícího se Fastha. Asistence: Eric Condra, Alex Chiasson

19:18
    Již v poslední minutě první třetiny tlačí domácí Edmonton, ale Milan Michálek neuspěl se svými dvěma pokusy. Především ten první, který prošel Fasthovi mezi betony, ale bohužel pro domácí šel vedle, byl velmi nadějný.

18:39
    Karlsson s Ryanem měli možnost přečíslení, ale přihrávka prvního jmenovaného nenašla hůl Bobbyho Ryana a šance byla zmařena.
    Derek ROY - 1:1

15:17
    Domácí obrana naprosto propadla ve středním pásmu a hosté se dostali k přečíslení dvou na jednoho. Poslední hráč domácích Bobby Ryan upadl a DEREK ROY proto místo přihrávky volil neskutečně přesnou střelu, kterou poslal pod břevno Lehnerovy brány. Asistence: Ryan Hamilton, Nail Jakupov

14:17
    Po nepřesné střele se puk od zadního mantinelu odrazil přesně na hůl Pouliota, ale Robin Lehner se stačil přesunout ke své tyči a zlikvidovat dobrou šanci hostujícího útočníka.
    Bobby Ryan nebyl daleko od vstřelení gólu, jeho diagonální střela z první ale skončila na vzdálenější levé tyči.

10:42
    Domácí jsou zatím jasně lepší a Bobby Ryan trefil z pravého kruhu další tyčku!

09:33
    Milan Michálek se ocitl v další dobré pozici, ale tentokrát trefil jen tyčku Fasthovy brány!
    Milan MICHÁLEK - 1:0

07:18
    Nedáš-dostaneš je opět tady! Po střele Mikea Hoffmana, kterou Fasth vyrazil, se dostal k puku MILAN MICHÁLEK a český útočník jednoduše poslal kotouč do odkryté části branky. Asistence: Mike Hoffman, Erik Karlsson

06:53
    Purcell ujel v oslabení, osekáván nedokázal překonat Lehnera a Nugent-Hopkins jen promáchl před prázdnou bránou.

06:11
    Ryan Hamilton (EDM) poslal na led Lazara a putuje na trestnou lavici. Přesilovka Edmontonu tímto končí.

04:24
    Za podražení jde na trestnou lavici právě zmiňovaný Mika Zibanejad (OTT).

01:48
    Condra našel zadovkou zpoza brány volného Chiassona, ale ten ve výborné pozici trefil jen Viktora Fastha!

00:49
    Erik Karlsson dostal přihrávku na střed útočného pásma, popojel si až k Fasthovi, ale z velkého úhlu již nedokázal trefit odkrytou část branky.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 8. Michálek (Hoffman, Karlsson), 21. Ceci (Condra, Chiasson), 21. Turris (Stone, Michálek), 24. Michálek (Turris, Stone), 39. Chiasson (Condra, Karlsson), 55. Hoffman (Zibanejad, Ryan), 56. Legwand (Wiercioch, Ryan) – 16. Roy (Hamilton, Jakupov), 24. Fayne (Petry, Ference)

Ottawa Senators: Lehner (Hammond) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, Michálek – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Chiasson, Pageau, Lazar – Neil, Legwand, Condra
    Edmonton Oilers: Fasth (od 21.Bachman) – Petry, Ference, Schultz, Klefbom, Fayne, Marinčin – Eberle, Nugent-Hopkins, Purcell – Jakupov, Roy, Hamilton – Pakarinen, Lander, Gazdic – Klinkhammer, Gordon, Pouliot

Rozhodčí: Marc Joannette, TJ Luxmore – Scott Cherrey, Scott Driscoll

Diváci: 17160