Znojmo – MAC Budapešť 4:5 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:5 (1:3, 1:2, 2:0)
MAC Budapešť
Sobota 14.02.2015, 14:30 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Juniors League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Hezký den! Nadnárodní Erste Bank Juniors League se řítí k závěru své základní části a volných míst pro play-off ubývá. Také znojemští hokejisté ještě stále čekají na svou šanci. Rvát se o ni budou i v sobotu, kdy přivítají na svém ledě jednoho ze svých největších konkurentů v boji o vyřazovací část soutěže – MAC Budapešť.

Momentálně sedmá MAC Budapešť má na svém kontě třicet osm bodů a ze všech sil se drží sedmé příčky, tedy té poslední, která týmu zaručuje postup z divize A do play-off. Znojemští hokejisté za Budapeští pokulhávají na osmé pozici o pouhé dva body. Při tříbodovém vítězství si tedy každý jistě spočítá, jak důležité může být v konečném součtu vzájemné utkání. Obrovskou výhodou MAC je fakt, že má odehráno o tři zápasy méně než mladí Orli.

Znojmo již nemá postup do vyřazovacích bojů pouze ve svých rukou. Musí spoléhat i na klopýtnutí sousedů v tabulce. Tedy nejen MAC Budapešti, ale i druhého celku z hlavního maďarského města VASASu a Villachu.

00:27
    Ihned po úvodním se první znojemská formace nahnala před Dobose.

00:41
    Budapešť vstřelila branku!
    Špatně vyhozený kotouč ale znamená gól. Před Daňa si najel zcela nepokrytý MIRKO DJUMIC a prostřeluje domácího gólmana po ledě mezi betony. Asistence: David Sebestyen.

01:14
    A záhy je to o dva góly. Znojemská defenzíva se dostala pod tlak a u pravé tyče stál opět osamocený BRUNO KREISZ. Ten si potáhl kotouč a poslal jej kolem bližší tyče do sítě. Asistence: Gergely Tóth.

02:00
    Na druhé straně kluziště dorážel před Dobosem Niederhafner, a počínal si hodně důrazně, menší postrkovanou přerušují rozhodčí.

02:49
    Před Daňa se opět prokličkoval Lakatos, znojemský brankář nachází kotouč na svých betonech.

03:32
    Po hektickém úvodu přichází krátká pasáž ve středním pásmu, kterou hosté ukončují zakázaným uvolněním. Vhazuje se před klecí Budapešti.

04:12
    Znojemští hokejisté sice buly vyhráli, ale neudrželi útočné pásmo. Na modré čáře proklouzla prudká přihrávka Pucherovi.

04:45
    Brabec nahodil puk do útočné třetiny Orlů, kde operovala druhá formace Znojma. Ta si před brankovištěm několikrát přihrála a opět poslala kotouč na modrou čáru, odkud nepříliš prudká střela Brabce končí na vyrážečce Dobose.

05:32
    Hra se vrátila před domácího maskovaného muže, kterého trefuje Lakatos z kruhu přesně do hrudi. Hra přerušena.

06:11
    Maďaři jsou opět usazeni ve své útočné třetině. Krátce po buly pálil Gyurgev, před bránou se ještě pokoušel dorážet jeden z jeho spoluhráčů. Domácí gólman si ale celou situaci pohlídal a kotouč jen prolétl kolem jeho pravé tyčky.

06:58
    Orli se dokázali vymanit z tlaku soupeře a Brabec může rozehrávat zpoza vlastní klece.

07:31
    Znojemský útok ale brzy končí, již při přechodu útočné modré čáry. Orli se musí rychle vracet zpět.

07:52
    Od mantinelu zkoušel překvapit Kreisz, ale jeho rána je zblokována.

08:17
    Orli právě vstřelili branku!
    Rychlý brejk Jihomoravanů přináší snížení. JAN BULÍN dostal ideální pas z rohu kluziště před bránu, kde měl dostatek času k přípravě zakončení a podle svého zvyku se nemýlil. Asistence: Patrik Bulín.

09:31
    I nadále se hraje v poměrně svižném tempu, častěji u puku jsou stále hosté.

10:00
    A v polovině třetiny mohlo být vyrovnáno. Orli se pomalu probouzejí! Před bránou se dostal odražený kotouč k volnému Patriku Tondlovi, který ale trochu trestuhodně míjí levou tyč!

10:34
    Hra se obrátila na druhou stranu kluziště, za znojemskou bránou se motá s pukem Gergely Tóth.

11:11
    Ten také se zakončením hodně váhal, nakonec ale trochu povyjel zpoza brány. Tam si ale nepočínal příliš obratně a brankář přikrývá kotouč na ledě pod svou lapačkou.

12:00
    Opět kratší pasáž ve středním pásmu, tentokrát z ní ale profitovali domácí, který se mohou vést do útoku.

12:34
    Tam ale tentokrát dlouho nevydrželi.

13:16
    Ani Budapešti se ale nepodařil přechod před Daňa, po několika nepřesnostech na obou stranách se vhazuje ve středním pásmu.

13:32
    Po křídle si před Daňa najel Gyurgyev, prudkou střelou ale posílá puk jen vedle vzdálenější tyče!

14:12
    Trochu rušno před budapešťskou klecí, kde si počínal nejaktivnější Niederhafner. Ani jemu se však nepodařilo procpat kotouč přes gólmana.

14:29
    Menší trest pro Brabce (ZNO) – sekání.

14:42
    Tak takto se má využívat přesilová hra. Nahození od modré čáry tečuje za záda Daňa před bránou clonící HUNOR LAKATOS. Asistence: Bence Stipsicz.

15:52
    Znojemský elán po třetím inkasovaném gólu trochu opadl. Domácí hokejisté se opět brání.

16:12
    Tentokrát to ale zvládli bez potíží a mohou zabojovat o útočné pásmo.

17:01
    Znojmo má ale nyní trochu problémy s přechodem do útoku, Maďaři rozhodně nechtějí dát soupeři nic zadarmo.

17:31
    A opět se nepodařilo přejít před Dobose. Na modré čáře se u mantinelu několik sekund bojovalo o kotouč, ten nakonec nahazují hosté před domácího gólmana.

18:00
    Teď měli domácí štěstí. Korosi si středem kluziště najel před brankáře a měl dostatek prostoru i času k zakončení, Daňo vyráží betony na hůl Lakatose, který ještě mohl dorážet, ale netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.

18:51
    Znojemský útok je v závěru třetiny bezzubý a nemůže se na delší časový úsek usadit před bránou MAC.

19:53
    Brabcovo nahození obloučkem sice dostalo Orli do útoku, ale času již zbývá málo...

20:00

Druhá třetina odstartuje v 15:13. Úvodní dějství přineslo rychlý nástup Budapešti, která již ve druhé minutě vedla 2:0. Orli nezachytili nástup soupeře a tvrdě narazili. Pak sice ještě dokázali zásluhou Jana Bulína snížit, ale v oslabení opět inkasovali. Znojemským hráčům zatím chybí přesnost při střelbě.

20:01

20:32
    Po trochu rozpačitém úvodním dějství ze strany Orlů se dá očekávat, že v kabině bylo trochu dusno. Uvidíme, co nám Orli předvedou Prozatím se nahnali před Dobose.

21:20
    První formace ale nedokázala vymyslet nic více než pár přihrávek. V útočném snažení se ale nyní snaží prosadit i střídající pětka.

22:04
    Hra před znojemským gólmanem. Stipsicz ale nastřeluje jen bránícího hráče před sebou.

22:40
    Patrik Bulín se pokoušel najíž přihrávkou napříč středním pásmem Jambora, ale kotouč zachytil Farago.

23:11
    Před Daňa si opět najel Faragó, ale švihem nastřeluje jen hruď znojemského brankáře.

23:23
    Menší trest pro Sarciá (MAC) – sekání.

24:04
    Od modré čáry dvakrát ostře pálil Kruckovyč. Poprvé mířil nad břevno, druhou ránu směřoval vedle pravé tyče.

24:27
    Hodně kuriózní situace, při níž si vybral slabou chvilkou domácí gólman. Ten velmi laxně zpracovával vyhozený kotouč v rohu kluziště u své brány, navíc si nerozuměl v předávce kotouče se svým spoluhráčem, a do prázdné klece tak mohl zakončovat BARNA JASZAI. Bez asistence.

25:00
    Orli pokarčují v početní výhodě, ale jsou trochu otřeseni a nemohou se propracovat ke střelbě.

25:23

25:35
    Hodně nevydařená přesilovka Orlů je již minulostí, pokračuje se ve hře pět na pět.

27:01
    Orli opět mohli útočit, ale před Dobosem nemají chvilku klidu. Hráči Budapešti velmi dobře napadají znojemskou rozehrávku.

27:30
    Domácím nelze upřít snahu, ale každý útočný pokus končí již při přechodu modré čáry nebo po prvních dvou přihrávkách. Orli jsou nyní hodně v útlumu.

28:04
    Navíc nyní se musí opět bránit, tentokrát však celou situaci zvládli na výbornou. A přihrávku do ohně před bránu odpalují do středního pásma.

29:01
    Tondl s Brabcem mohli rozehrávat ze svého obranného pásma, ale znojemský obránce nezachytil přihrávku a opět mohlo být zle.

29:46
    Přichází polovina duelu a Znojmo opět odolává náporu soupeře. Dobře si však tentokrát počínal Březina, který zachytil přihrávku Gyurgyeva.

30:24
    Po křídle si nahnal před Dobose Tondl, ale v zakončení mu zabránil vracející se Podunavac.

31:06
    Po buly zachytil ve středním pásmu kotouč opět Patrik Tondl a najel si s ním až před Dobose. Jeho švih však končí v náruči maďarského gólmana. Následně vzniká menší pošťuchovaná s Podunavacem

31:35
    Dobré střídání Orlů, kteří dvakrát zahrozili před Dobosem. Ten první pokus vyráží, druhý už krotí ve své náruči a přerušuje hru.

31:49
    Dobrá pozice nachystaná pro Puchera, který ale z mezikruží posílá kotouč mimo tyče.

32:31
    Znojemští hokejisté nyní přebrali aktivitu a tlačí se před bránu MAC.

32:58
    Ale pozor na chyby! Jednu z nich mohl potrestal Gyurgev, ale netrefuje domácí klec.

33:27
    Stačí málo a aktivita Orlů je odměněna. Rychlé přečíslení znojemským hokejistů proměňuje po kombinaci s Janem Bulínem JIŘÍ KUNTOŠ, jenž Dobosem vyražený první pokus zametl do sítě. Asistence: Jan Bulín.

34:00
    I nadále se pokračuje před maďarskou klecí.

34:34
    Zatím sice nepřišlo další vážnější ohrožení, ale Orli se nadechují.

35:31
    Po krátké odmlce se znojemští hokejisté vrací před Dobose. Patrik Bulín z bezprostřední blízkosti u levé tyče tentokrát nedokázal přehodit hostujícího gólmana.

36:02
    Hodně nepřesný pokus od modré čáry vyhání Orli z útočné třetiny.

36:57
    Další rychlý brejk tentokrát končí již při přechodu útočné modré čáry, naopak na druhé straně musí zasahovat Daňo. Hra přerušena.

37:10
    Velká škoda pro Znojmo, dvě minuty inkasuje Brabec (ZNO) – hákování.

37:47
    Maďarská přesilovka má svou kvalitu. Před domácím brankovištěm se dlouho povaloval vyražený kotouč, který nemohl gólman ani obránci dostat do bezpečí. Nakonec se k němu dostal BRUNO KREISZ a přehodil již ležícího Daňa, který ještě naslepo máchl lapačkou. Asistence: David Sebestyen.

38:56
    Vyloučení i na straně Budapešti. Jaszai (MAC) si odsedí dvě minuty za špatné střídání svého týmu.

39:34
    Znojemská přesilovka ale opět zavání průšvihem. Před Daňa si nabruslil s kotoučem Korosi a u levé tyče mohl zakončovat. Domácí gólman si tentokrát volný prostor pohlídal.

39:53
    Síly na ledě se vyrovnají. Kruckovyč (ZNO) dostává menší trest za nedovolené bránění.

40:00

Třetí třetina odstartuje v 15:59. Prostřední dějství již nabídlo vyrovnanější podívanou, byly i chvíle, kdy měli navrch domácí, ale Budapešť zabere vždy, když je potřeba. Také proto si stále drží třígólový náskok.

40:01

40:32
    Nádherné sólo v podání PATRIKA TONDLA, který se zdravě naštval, objel si s pukem na holi útočné pásmo, zbavil se dotírajícího protihráče a poslal kotouč nad ramenem gólmana do sítě. Asistence: Jiří Kuntoš.

40:47
    Pokračuje se ve hře čtyři na čtyři. Nyní ale přichází vyloučení na straně hostů. Dvouminutový trest doplním později.

42:00
    Na led se postupně vraceli hráči vyloučeni na konci prostředního dějství. Nyní na jí již sedí pouze jeden hráč Budapešti.

42:47
    A velmi podobně jako se před pár minutami utrhl Tondl, si nyní počínal i JAN BULÍN. V útočném pásmu si počínal mazácky, s pukem si najel až před Dobose, kterého si krásně povodil a obhodil. Asistence: Patrik Bulín a Michal Kruckovyč.

43:31
    Znojemští hokejisté jsou rázem pány na ledě a je jich všude plno. Podaří se vyrovnat?

44:22
    Nyní se o to pokoušel Jambor, ale z prostoru mezi vrcholem kruhu a modrou čárou ostře nastřeluje jen hruď Dobose.

45:36
    Pokud nám Budapešť předvedla smršť na startu první třetiny, tak Orli s ní čekali až do té třetí. Nyní už je to jen o gól a znojemští hokejisté opět útočí.

46:02
    Druhá znojemská formace měla na svých hokejkách vyrovnání. Již sedící Dobos ještě na poslední chvíli zachytil bekhend Patrika Bulína z bezprostřední blízkosti, který zle dotíral.

46:19
    Po dalším buly chytá Dobos vysoké nahození Kuntoše do své lapačky.

46:31
    Orli ztratili útočné pásmo, nicméně stále jsou u kotouče. Mohou tedy vystřídat a znovu dobývat soupeřovu svatyni.

47:09
    Dlouhá přihrávka Brabce na Patrika Bulína, který se střelou tentokrát neváhal dlouho. Pak však doplachtil do připravené lapačky maďarského maskovaného muže.

47:48
    Na druhé straně si najel do nebezpečné situce pro Znojmo Sebestyen s Gyurgyevem. Daňo ale včas zasahuje svým pravým betonem.

48:18
    Z následné akce si pohlídal i dorážejícího Tótha a přikrývá puk lapačkou na ledové ploše.

48:44
    Hosté trochu otupili velký nápor Orlů. Ti jsou nadále hodně aktivní, ale nyní trochu pokulhávají za svým nástupem do třetí třetiny.

50:05
    Další dobré znojemské střídání při kterém létaly puky kolem maďarské svatyně.

50:34
    Puk je ale nyní až za bránou Daňa, odkud se snaží rozehrávat Pucher. Má však menší potíže.

51:03
    Hosté začali přesněji bránit a znojemští hráči mají hodně ztížený přechod do útoku. Nyní se do něj sice prodral Patrik Bulín, ale jeho ránu zachytil v náručí Dobos.

51:51
    Březina zachytil rozehrávku soupeře a trochu překvapivě se dostal ke kotouči na znojemské útočné modré čáře. Jeho švih ale postrádal potřebnou razanci.

52:32
    Jambor to zkoušel z kruhu, jeho pokus byl ale hodně nepřesný a mířil jen do zadního mantinelu.

53:09
    Také Daňo na druhé straně kluziště si připisuje zákrok, když musel vyrážet nahození Gyurgyeva.

53:38
    Stále v útoku hosté z Maďarska, nyní ale spíše jen odevzdali kotouč a odcházejí střídat.

54:18
    Do brejkové situace se dostávali Jambor a Patrik Bulín, Jambor ale neodhadl příliš dobře celou situaci a po jeho polostřele, polopřihrávce končí kotouč v rohu kluziště.

55:08
    Další znojemský útok rozehráván zpoza Daňovy svatyně.

55:47
    Budapešť ale hodně zlepšila svou defenzivní činnost a pro Orly je velmi složité dostat se před Dobose.

56:16
    Vteřiny a minuty ale velmi rychle utíkají a Orli se nemohou dočkat vytoužené páté branky...

57:19
    Další znojemská šance končí na modré čáře. Tondlovu přihrávku na po křídle si najíždějícího Krejčího zastavuje ofsajd.

57:20
    Oddechový čas pro domácí.

57:24
    Orli ve středním pásmu prohráli buly, Daňo zatím zůstává ve své kleci.

57:51
    Obrovská příležitost! Nepříliš prudké nahození vypadlo Dobosovi z náruče a Patrik Bulín mohl dorážet. Ve velmi rychlé situaci se však nestačil zorientovat včas.

58:34
    Další vhazování ve středním pásmu. U puku jsou po něm opět hosté.

58:46
    Hra setrvává před znojemským gólmanem.

59:18
    Tondl poslal dlouhý pas na Kuntoše, ten jej ale ve středním pásmu nedokázal zpracovat. Přesto Orli mohou do útoku.

59:30
    Daňo už je napůl vyjetý z brány, ale trenér jej zatím neodvolává.

59:53
    Ještě jedna šance Tondla, po níž vznikla menší postrkovaná. Rozhodčí ale hráče rychle odtrhávají.

59:53
    Sedm vteřin před třetí sirénou a Daňo mizí z brány. Vhazuje se před Dobosem.

60:00

A je tu závěr. Orli nakonec trochu smolně prohrávají o jeden gól. Co napsat ke třetí třetině? Znojemští ji výborně odstartovali, vsítili dva góly a mohli pomýšlet na vyrovnání, protože byli v poslední dvacetiminutovce lepší. Budapešť ale na poslední chvíli zmobilizovala všechny své síly a ubránila svůj těsný náskok, na který zadělala už v prvních dvou minutách.

Hezký večer ze Znojma! (16:32:32)

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 9. Bulín J. (Bulín P.), 34. Kuntoš (Bulín J.), 41. Tondl (Kuntoš), 43. Bulín J. (Bulín P., Kruckovyč) – 1. Djumic (Sebestyen), 2. Kreisz (Tóth G.), 15. Lakatos (Stipsicz), 25. Jaszai, 38. Kreisz (Sebestyen)

HC LERAM Orli Znojmo: Daňo – Pucher, Kuntoš, Kruckovyč, Brabec – Niederhafner, Březina, Tondl – Jambor, Bulín J., Bulín P. – Krejčí, Mikulič.
    MAC Budapešť: Dobos (Tóth K.) – Boros, Fejes, Podunavac, Bálint, Stipsicz, Sarciá – Korosi, Lakatos, Jaszai – Sebestyen, Djumic, Gyurgyev – Vajda, Kreisz, Tóth G. – Babay, Markovic, Farago.