Slavia – Chomutov 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Sparta 3:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 5:2 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:5 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 2:4 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 19.02.2015, 16:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Poslední třetina nabídla také po jedné brance na obou stranách. Znovu se povedlo srovnat Nacházelovi, jenže znovu pět minut před koncem třetiny strhl vedení na hradeckou stranu, po nádherné, sólové akci Hašek. V Hradci Králové tak probíhají vítězné oslavy. Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém byli o něco šťastnější domácí.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný čtvrteční večer z hradecké FORTUNA arény. (18:00:44)

60:00

59:40
    Domácí již jenom kombinují a hlídají si výsledek.

59:20
    Pažourek se po křižné přihrávce dostal nikým nehlídán do brankové pozice, jenže minul odkrytou část branky!

58:39
    V závěru si to Sparta zkomplikovala. Dvě minuty dostal Radek Procházka (SPA) za nedovolené bránění.

58:00
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny šetří Hradečtí čas v útočném pásmu a evidentně nespěchají se zakončením.

56:50
    Safin v obrovské šanci z hranice kruhu trefil tyč Koubovy branky!

56:15
    Pražané nyní uzamkli Královské lvi v jejich obranné třetině.

55:30
    Nyní už však jsou v obranném pásmu, ale vyhazují.

54:50
    Na ledové ploše to ale vůbec nevypadá, že by Hradečtí měli hrát oslabení. Kombinují v útočném pásmu a šetří vteřinky.

54:39
    Síla (HKR) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

54:10
    Hradec právě vstřelil branku!
    Již potřetí v zápase jde Hradec do vedení. JAKUB HAŠEK se blýskl parádní individuální akcí, když si prohodil hostujícího obránce a následně si poradil i s brankářem. Asistence: David Voňka, Václav Maršík.

52:40
    Současné vyloučení. Na dvě minuty odchází Jirásek (HKR) za vražení na hrazení a Vízner (SPA) za sekání.

52:30
    V další obrovské šanci byl teď Štohanzl, který sám před brankářem nezakončil ideálně.

52:10
    Sparťané odevzdávají puk a odjíždějí střídat.

51:52
    Wolf se dostal k nahozenému kotouči a přerušuje hru.

51:27
    Střelu z úhlu v podání Piky vyřešil hradecký Kouba s přehledem.

50:38
    Další hradecký nájezd po křídle tentokrát nevyužil Štohanzl, který trefil pouze brankáře hostí.

49:16
    Z ostrého úhlu zkoušel procpat kotouč u bližší tyče Síla, ale Wolf měl beton na správném místě pevně zafixovaný.

Tomáš Kouba

Branky a nahrávky: 16. Jirásek, 35. Maršík (Jonáš, Havelec), 55. Hašek (Voňka, Maršík) – 22. Vorobjev, 47. Nacházel (Horský)

Královští lvi Hradec Králové: Kouba (Ševců) – Lelek, Voňka, Pohl, Muška, Gaspar, Duben, Jonáš – Martinec, Hladík, Jakubec, Pažourek, Růta, Havelec, Jirásek, Štohanzl (C), Hašek, Mazura, Maršík, Síla. Trenér: Tomáš Martinec.
    HC Sparta Praha: Wolf (Škorpík) – Vorobjev, Imlauf, Simotics, Vízner, Hanuš, Horský, Tůma, Mysliveček, Procházka – Švarc, Pika, Šišolák, Nacházel, Vokurka, Safin (C), Arnošt, Mrázek, Čech. Trenér: Pavel Geffert

Rozhodčí: Veselý – Antalík, Karlík