Kladno – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:10 (kon.) | Sparta – Slavia 7:8 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Sparta Praha
7:8 (4:2, 2:4, 1:2)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 26.02.2015, 17:30 • Tipsport Arena • DHL Extraliga juniorů

Dnešní přestřelku vyhráli hráči Slávie, kteří i když na začátku třetiny obdrželi branku, dokázali zápas otočit. Rozhodující branku zápasu dal z trestného střílení Filip Hlinka, na kterou už domácí nedokázali odpovědět. Hosté, tak vrací domácím porážku z úvodního kola třetí části a dokázali se na svého dnešního soupeře dotáhnout i bodově. Děkuji za Vaši pozornost a příště na shledanou. (19:50:46)

60:00

59:31
    Domácí tlačí hosty a zkouší to v šesti.

58:53
    Dobře to teď sehráli hosté a získali čas.

58:04
    Domácí nehrají přesilovku špatně a vypracovali si několik dobrých příležitostí, ale gólem neskončila žádná.

57:26
    Brejcha (SPA) chtěl dorazit puk za ležícího Frodla, ten ale dokázal ještě puk včas přikrýt.

57:01
    Domácí mají možnost přesilové hry, když za podražení je vyloučen na 2 min Kottek (SLA).

56:26
    Sparta si vzala oddechový čas.

56:17
    Slavia právě vstřelila branku!
    FILIP HLINKA proměňuje trestné střílení, které rozhodčí nařídil potom co Langer hodil soupeři hokejku pod nohy a zmařil mu tak gólovou šanci.

55:06
    Hosté se usazují ve třetině domácích a snaží se něco vymyslet, což se nedaří o domácí vyhazují ven.

54:11
    Augustin (SPA) se zkoušel dostat přes obránce, ale ten jeho kličky přečetl a nakonec se puk pomalu doklouzal k Frodlovi, který jej radši přikryl.

53:17
    Saňa (SLA) dostal krásně nabito na modrou, jako předtím a střela způsobila před brankářem Langerem rozruch, ovšem v brance puk neskončil.

52:41
    Drahorád (SLA) se dostal ke střela z dobré pozice mezi kruhy, ale mířil vedle.

51:41
    Hosté mohou dostat zápas na svoji stranu, jelikož mají možnost přesilové hry. Na 2 min je vyloučen Pulkrab za hru vysokou holí.

51:33
    Domácí zkoušeli zatlačit hosty do třetiny, ti se ale dokázali osvobodit.

49:47
    Procházka (SPA) dostal byl sám před brankářem Frodlem, ale dostal nepříliš přesnou přihrávku, a tak nemohl zakončit.

48:37
    Domácí nemohou rozehrát, čehož využívají hosté a snaží se domácí zatlačit do třetiny.

46:48
    JOSEF SAŇA dostal nabito na modré a tvrdou ránou prostřelil Langera. Stav je tak znovu vyrovnaný. Asistence: Marek Novák, Tomáš Andreas.

Ondřej Kolář

Branky a nahrávky: 6. Györi (Černoch, Vokurka), 7. Augustin (Pulkrab, Krudenc), 11. Procházka (Kalina, Langer), 15. Augustin (Pulkrab), 28. Bílek, 33. Brejcha (Chlapík), 43. Augustin (Knobloch) – 12. Hlinka (Knot, Furch), 15. Furch (Knot), 25. Drahorád (Bureš, Nestrašil), 29. Bureš (Nestrašil), 32. Nestrašil (Drahorád, Vyskočil), 36. Josefus (Novák, Hlinka), 47. Saňa (Novák, Andreas), 57. Hlinka

HC Sparta Praha: Langer (Slyusarchuk) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Mikliš, Bílek – Augustin, Litera, Černoch, Svoboda, Havel, Györi, Pulkrab, Procházka, Schwamberger, Chlapík, Krudenc, Brejcha
    HC Slavia Praha: Frodl (Sovák) – Novák, Saňa, Havelka, Straka, Drahorád, Bureš, Kottek, Knot – Červený, Kasala, Nestrašil, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Andres, Furch

Rozhodčí: Jechoutek – Rybáček, Marek