CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – N.Novgorod 6:3 (kon.)
SKA Petrohrad
6:3 (3:1, 3:0, 0:2)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 27.02.2015, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký páteční podvečer! Vrchol sezony v KHL je tady. Již dnes odstartuje play off nadnárodní soutěže čtyřmi zápasy. Do hry vstoupí také jeden z největších favoritů na zisk Gagarinova poháru, který se uděluje vítězi vyřazovacích bojů v převážně ruské soutěži, SKA Petrohrad . Soupeřem favorita na zisk Gagarinova poháru v 1.kole play off bude Torpedo Nižnij Novgorod.

Jeden z nejsilnějších evropských hokejových klubů obsadil v uplynulé základní části celkově druhé místo v celé KHL za suverény z CSKA Moskva. Tým, který koučuje respektovaný Vjačeslav Bykov a v němž působí například Ilja Kovalčuk, se letos bude snažit konečně ukořistit vytoužený Gagarinův pohár, který SKA zatím chybí. Týmu od řeky Něvy se vždy daří v základní části, v play off však vždy narazí na nepřekonatelnou překážku. Petrohrad se zatím nepodíval do finále play off KHL.

Nejproduktivnější hráči v základní části

Artěmij Panarin – 62 bodů (26+36)
    Ilja Kovalčuk – 55 bodů (25+30)
    Vadim Šipačjov – 54 bodů (12+42)

Umístění v posledních třech sezonách

2014 prohra v SF konference (s Jaroslavlí)
    2013 prohra ve F konference (s Dinamem Moskva)
    2012 prohra ve F konference (s Dinamem Moskva)

Hokejisté Torpeda měli cestu do play off daleko trnitější než jejich soupeř. O postup do vyřazovacích bojů bojovali téměř do posledního kola základní části. Nakonec obsadili sedmé místo Západní konference a počtvrté v sedmileté historii soutěže si zahrají play off. Doposud vyhráli v KHL za celou dobu svého působení jedinou sérii a to v sezoně 2011/2012. Jejich naděje na zopakování daného maxima sice nejsou vzhledem ke kvalitě soupeře příliš reálné, v hokeji je ovšem možné všechno.

Sakari Salminen – 47 bodů (18+29)
    Wojtek Wolski – 43 bodů (23+20)
    Jarkko Immonen – 40 bodů (17+23)

2014 prohra v 1. kole (s Ufou)
    2013 nepostoupili do play off
    2012 prohra v SF konference (s Dinamem Moskva)

Vzájemné zápasy v sezoně

20.1.15 Torpedo Nižnij Novgorod: SKA Petrohrad 0:1 sn.
    9.1.15 SKA Petrohrad: Torpedo Nižnij Novgorod 5:2

Československá stopa v sérii

Roman Červenka (PET)

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Rukavišnikov, Kutějkin, Alexandrov, Bělov, Čudinov, Jermakov – Červenka, Ericsson, Kovalčuk – Dadonov, Ketov, Šipačjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Kablukov, Burdasov, Chochrjakov

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Kasutin) – Hietanen, Pepeljaev, Blažjevskij, Bernackij, Aljajev, Malevič, Makarov – Salminen, Immonen, Wolski – Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Denis Kazjonov, Dmitrij Kazjonov, Stoljarov – Savinainen, Mozer, Dvurečenskij, Potapov

Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Misjur, Raming.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V Ledovém paláci je všechno připraveno na play off. Právě skončilo rozbruslení a za chvíli může vše vypuknout.

Aktéři zápasu vstoupili na ledovou plochu, za malou chvíli zazní hymna Ruské federace a utkání bude moci začít.

00:01

00:34
    Červenka nahrál pod sebe na Ericssona, který zamířil od modré čáry mimo bránu.

01:09
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Tak to je bleskový vstup domácího týmu do utkání a zaplněný Ledový palác je poprvé na nohou. Vyhlášený nahrávač VADIM ŠIPAČJOV ukázal, že umí i dávat góly. Zpoza levého kruhu vyslal přesnou střelu, která zamířila Birjukovovi mezi vyrážečku a beton. Asistence: Jevgenij Dadonov, Andrej Kutějkin.
    Vadim ŠIPAČJOV - 1:0

02:43
    První formace Novgorodu na sebe poprvé upozornila, Salminen objel bránu a nahrál na pravý kruh Wolskému, který poprvé provětral lapačku Koskinena v bráně Petrohradu.

02:53
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se vrátí před Koskinena. V Ledovém paláci panuje opravdu skvělá atmosféra.

03:12
    Kovalčuk vybojoval ve vlastním pásmu kotouč a vzápětí ze středního pásma vyzkoušel Birjukova.

03:19
    Domácí si zahrají první přesilovou hru zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Dmitrij Kazjonov.

03:30
    Kutějkin pálil od modré čáry jen těsně mimo bránu.

03:50
    Následně se povedlo hostujícímu mužstvu vymanit z tlaku.

04:14
    A znovu se jednomu z hráčů Torpeda povedlo ukořistit kotouč a vzápětí jej vyhodit přes všechny čáry.

04:33
    SKA si navíc přesilovou hru zkomplikuje, když se při přechodu do útočného pásma dopustili ofsajdu.

04:44
    Opět se povedlo Nižnému Novgorodu osvobodit, hostujícímu celku se zatím příliš nedaří.

05:07
    Čudinov vyslal od modré čáry pořádnou dělovku, kterou Birjukov vyrazil betonem.

05:19
    Ačkoliv se přesilová hra pro mužstvo moc dobře nevyvíjela, slaví domácí další branku bezprostředně po jejím skončení. Patrick Thoresen našel z levého kruhu přesnou přihrávkou TONYHO MARTENSSONA, který kotouč usměrnil do odkryté klece. Asistence: Patrick Thoresen.
    Tony MARTENSSON - 2:0

06:37
    Galuzin se ocitl před brankou, ale se zakončením tak dlouho váhal, až o šanci přišel.

07:18
    První třetina se pro hostující mužstvo nevyvíjí vůbec dobře. Torpedo bude hrát další oslabení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Arťjom Aljajev.

07:31
    Stoljarov vyvezl kotouč až do útočného pásma a vzápětí vystřelil, k jeho smůle však trefil jen obránce SKA.

08:01
    Dadonov obdržel přihrávku zpoza brány do levého kruhu, odkud vyslal pořádnou dělovku z první, jeho projektil zaplachtil mimo svatyni Torpeda.

08:29
    Hosté se dokázali v krátkém časovém úseku dvakrát osvobodit.

08:50
    Martensson navíc vjel do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:17
    Kovalčuk na závěr přesilové hry vyslal od modré svou pověstnou tvrdou ránu golfákem, která orazítkovala břevno.

09:18
    Hosté hrají v plném počtu. Druhému oslabení se ubránili.

10:24
    A je tu další branka domácího mužstva, které se během deseti minut dostává do tříbrankového náskoku. ILJA KABLUKOV si vyměnil puk s Burdasovem a z pravého kruhu prostřelil Birjukova. Asistence: Anton Burdasov.
    Ilja KABLUKOV - 3:0

10:24
    Logický krok hostujícího trenéra, který si po rychlé nadílce branek bere oddechový čas.

10:24
    A trenér Novgorodu se rozhodl pro změnu brankářů. Michaila Birjukova nahradí mezi třemi tyčemi Ivan Kasutin.

11:00
    Domácí nadále pokračují v dominantním výkonu, Tichonov se ocitl před bránou, ale nakonec se mu nepovedlo zakončit.

12:01
    Šipačjov se trochu nepochopitelně rozhodl pro přihrávku vysokým obloučkem, dopustil se zakázaného uvolnění a za malou chvíli se bude vhazovat před nerozchytaným Koskinenem.

12:07
    Bernackij vypálil od modré čáry, jeho projektil mířil mimo bránu.

12:38
    Hosté si poprvé v zápase vytvořili tlak, Hietanen objel bránu a zakončil k bližší tyči, Koskinen byl na tuto variantu připraven se svým betonem.

13:22
    Po Kovalčukově tvrdé ráně vyrazil Kasutin puk před sebe, kde mohli dorážet Ketov s Ericssonem do odkryté klece, ani jednomu se to ovšem nepovedlo.

14:00
    Ofsajd domácího mužstva.

15:00
    Šipačjov našel svým dlouhým pasem Ketova, který si najel na pravý kruh a zpoza obránce vypálil, Kasutin jeho pokus eliminoval.

15:50
    Červenka nahrál pod sebe Kalininovi, který pálil zpoza levého kruhu, Kasutin si připsal další zákrok.

16:54
    Po delší době ruch před Koskinenem. To poté, co z pravého kruhu pálil Hietanen, svůj projektil zamířil nad bránu.

17:29
    Nyní si svou první přesilovou hru zápasu zahrají hosté. Viktor Tichonov neuhlídal svou hokejku, udeřil Potapova do tváře a na dvě minuty oslabí své mužstvo.

17:37
    Wolského projektil od modré čáry byl zblokován.

17:54
    Červenka zachytil kotouč u mantinelu, vyhodil jej ke Kasutinovi a umožnil bránící čtveřici vystřídat.

18:22
    Následně se domácí opět osvobodili, tentokrát se o to postaral autor první branky série Šipačjov.

18:42
    Hosté se navíc dopustili zakázané uvolnění a jejich naděje na přesilovkový gól se v tuto chvíli rovná nule.

19:00
    Probíhá závěrečná minuta první třetiny.

19:06
    Kransoslobodcev zavezl kotouč do útočného pásma a vypálil z pravého kruhu, Koskinen bez problémů zasáhl. Následně se v jeho brankovišti strhla první menší potyčka.

19:23
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté přece jen přesilovou hru využívají a dávají gól naděje! Salminen našel před bránou volného JARKKA IMMONENA, který se tváří v tvář Koskinenovi nemýlil. Asistence: Sakari Salminen, Wojtek Wolski.
    Jarkko IMMONEN - 3:1

19:40
    Wolski následně pálil nebezpečně po přejezdu modré čáry a Koskinen měl s polapením kotouč problémy.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zajímavá úvodní třetina této série je tedy za námi. Domácí do ní vstoupili jako hurikán a po jedenácti minutách už vedli 3:0. I po dosažení tříbrankového vedení měli více ze hry a mohli klidně přidat další dvě branky. Leč nestalo se tak a na konci periody se o slovo přihlásili i hosté z Novgorodu. V poslední minutě úvodní třetiny využil přesilovou hru Immonen a naznačil, že tento zápas ještě může být hodně zajímavý. Druhá třetina začne zhruba v 17:23.

20:01

20:29
    Hosté vyzkoušeli pozornost Koskinena z úhlu, finský gólman se ovšem zaskočit nenechal.

20:50
    V úvodní minutě jsou aktivnější hosté, kteří zřejmě nechali ostych v kabině.

20:59
    Koskinen raději ukryl lehké nahození ze středního pásma do lapačky a přerušil hru.

21:26
    Savianen se zmocnil kotouč, nabruslil si blízko brány Petrohradu a vypálil, trefil jen obránce.

21:59
    Hosté si vytvořili slušný tlak, jenomže Denis Kazjonov se dopustil v útočném pásmu nedovoleného bránění, a zbytečně oslabuje své mužstvo.

22:17
    Kovalčuk nezachytil na modré čáře skákavý kotouč a SKA přišli o pásmo.

22:39
    Střela Kutějkina byla sražena na ochrannou síť.

22:58
    Thoresen dostal křižný pas na pravý kruh, který ovšem nedokázal zkrotit.

23:24
    Domácí poprvé v zápase využívají přesilovou hru. ROMAN ČERVENKA si najel na levý kruh a svou střelou příklepem, která zamířila do levého horního růžku brány Novgorodu, vrací SKA klid na hokejky.
    Roman ČERVENKA - 4:1

24:52
    V ofsajdu se ocitl Rukavišnikov.

25:28
    Po pěkné individuální akci, při níž se Kovalčuk protáhl přes dva obránce Torpeda, se ke kotouči dostal Kutějkin. Jeho tvrdá rána byla zblokována a ke Kasutinovi neprošla.

26:10
    Hosté si zahrají druhou přesilovou hru a mohou navázat na tu první, při níž zaznamenali dosud svou jedinou branku. Jurij Alexandrov fauloval Potapova a už sedí za katrem.

26:39
    První formace Novgorodu si zase vytvořila velmi slušný tlak, Salminen zakončoval z osy hřiště mimo bránu, následně byl pokus jednoho z hráčů sražen na ochrannou síť.

26:50
    Až nyní se povedlo domácímu celku poprvé v tomto oslabení vyhodit puk z vlastní třetiny.

27:20
    Druhá přesilovková formace však zdaleka nedosahuje kvalit té první, a tak teď domácí nemají v obraně žádné problémy. Ba naopak, drží kotouč v útočné třetině.

27:52
    Galuzin zavezl kotouč do útočné třetiny a vypálil, Koskinen zakročil.

28:09
    Na konci přesilové hry však bylo před bránou Ska pořádně husto, Wolski vypálil od modré, Koskinen neměl kotouč pod kontrolou a následně se snažilo dorážet finské duo Salminen, Immonen. Koskinen své krajany nakonec vychytal. V brankovišti se poté strhla pořádná mela.

28:09
    Rozhodčí z dané celkem drsné potyčky vytáhl po jednom borci z každého mužstva a vzápětí je poslal na trestnou lavici. Za katrem již sedí Savinainen a na straně SKA Kutějkin. Bude se však pokračovat v pěti mužích na obou stranách.

28:57
    Ericsson si vybruslil s pukem do mezikruží a vypálil, Kasutin s problémy vyrazil puk.

29:09
    Další přesilová hra pro SKA. Dvě minuty za krosček obdržel Dmitrij Kazjonov.

29:20
    Hosté vyhráli buly, Potapov vyvezl kotouč do útočného pásma a vystřelil nad bránu.

29:48
    Mozer vystihl kombinaci SKA a vyhodil puk na druhou stranu kluziště.

30:15
    Kovalčuk nezachytil na modré čáře kotouč.

30:30
    Domácí mají ale jinak drtivý tlak, Čudinov pálil od modré, Kasutin zakročil ačkoliv měl zakrytý výhled.

31:06
    Čudinov vypálil od modré čáry, Kasutin vyrazil puk před sebe, kde jej vzal jeden z bránících hráčů Torpeda.

31:09
    Hosté hrají v plném počtu.

31:26
    Sotva se domácím skončila jedna přesilová hra, další začíná. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Vladimir Malevič.

32:00
    Kovalčuk pálil z pravého kruhu, jeho tvrdou ránu dokázal Kasutin eliminovat.

32:19
    Masivní tlak SKA pokračuje, další střela Kovalčuka z hranice levého kruhu kruhu, po níž se puk odrazil na Šipačjova, jenž stál u bližší tyče. Ten ovšem kotouč přes Kasutina nalepeného na tyči neprocpal.

32:35
    Následně si Ericsson vyjel zpoza brány a snažil se zasunout k tyči, Kasutin si opět svou levou tyčku pohlídal.

33:02
    Gól Petrohradu byl na spadnutí a už je to tady. Pátá radost zaplněného Ledového paláce. Čudinov vyslal od modré čáry střílenou přihrávku, kterou do brány velmi šikovně tečoval JIMMIE ERICSSON. Asistence: Maxim Čudinov, Roman Červenka.
    Jimmie ERICSSON - 5:1

33:57
    Krasnoslobodcev vjel do útočného pásma, když rozhodčí signalizoval ofsajd a to znamená, že po krátké pauze sudí vhodí puk ve středním pásmu.

34:09
    Kovalčuk na červené čáře nezpracoval dlouhý pas svého spoluhráče a puk doputoval na zakázané uvolnění.

34:16
    Blažjevského pokus od modré čáry byl sražen jedním z bránících hráčů na ochrannou síť.

35:05
    Po krátkém výpadku koncentrace opět mají kotouč na hokejkách převážně domácí hokejisté.

35:31
    Kasutin raději před dotírajícím Šipačjovem skryl kotouč do lapačky a přerušil hru.

35:46
    Dvurečenskij si připravil kotouč na bekhend a vypálil. Koskinen si s jeho pokusem poradil.

36:37
    Krasnoslobodcev to zkusil z pravé strany, jeho pokus ovšem ke Koskinenovi neprošel.

37:36
    Immonen najel s pukem do rohu kluziště a trochu zoufale poté nahrál na brankáře Koskinena, který kotouč polapil úplně bez problémů.

38:24
    Kovalčuk si vzal puk, najel do mezikruží a vypálil ke vzdálenější tyči, svatyni Novgorodu netrefil.

38:44
    Po dlouhé době dobrá šance Torpeda, Wolski se ocitl před Koskinenem, jehož ovšem neprostřelil.

38:44
    Po zákroku finského gólmana se do sebe pustili Wolski s Judinem. Oba kohouty vzápětí poslal rozhodčí zchladit na trestnou lavici na čtyři minuty za hrubost.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Tak to už je i smůla hostujícího celku, která jen dokládá zmar Torpeda v dnešním klání. JEVGENIJ DADONOV nahrával zpoza brány před svatyni Novgorodu, kde si kotouč velmi nešťastně a bizarně srazilza záda svého spoluhráče Aljajev. Bez asistence.
    Jevgenij DADONOV - 6:1

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hosté sice vstoupili do druhé třetiny tlakem, ale poté se nechal zbytečně vyloučit Denis Kazjonov. SKA přesilovou hru využili, když se prosadil Roman Červenka a dostali se opět do laufu. Do konce třetiny přidali ještě další dvě branky a o osudu tohoto klání je už zřejmě rozhodnuto.
    Třetí třetina začne zhruba v 19:17.

40:01

40:49
    Kovalčuk objel bránu a nabízel kotouč před bránu Šipačjovovi, který ovšem dobrou pobídku svého spoluhráče nezpracoval.

41:05
    Krasnoslobodcev v ofsajdu.

41:18
    Do statistik se svou střelu zapsal také zmařený talent ruského hokeje Nikita Filatov, který vystřelil z pravého kruhu. Koskinen zakročil.

41:39
    Čudinov nahrál do mezikruží Tichonovovi, jehož vychytal vyrážečkou Kasutin.

43:50
    V této chvíli se hra přelévá ze strany na stranu, oba týmy dohrávají souboje. Wolski před malou chvíli poslal k ledu Čudinova.

44:24
    Savinainen poslal kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kasutinem.

44:41
    Martensson najel do ofsajdu.

44:51
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra je nyní hodně rozkouskovaná, o což se postarali tři technické přestupky za půl minuty hry.

45:38
    Blažjevskij vypálil od modré čáry, Koskinen ukryl puk v lapačce.

45:46
    Hosté korigují skóre utkání. Alexander Makarov nahrál od pravého mantinelu do "ohně" a kotouč se odrazil od WOJTEKA WOLSKEHO do brány. Asistence. Alexander Makarov, Jarkko Immonen.
    Wojtek WOLSKI - 6:2

46:16
    Dadonov se pěknou kličkou uvolnil, následně chtěl celou akci vyšperkovat, přihrávka do mezikruží mu ovšem nevyšla.

47:02
    Domácí teď hrají poněkud lehkovážně, což malém hosté znovu potrestali, Krasnoslobodcev měl před sebou odkrytou klec, tu ovšem zpoza kruhů netrefil.

48:16
    A šance i na druhé straně, Burdasov se ocitl v brejku, kotouč naservíroval Kablukovovi, přičemž jeho přihrávku trochu vychýlil vracející se hráč Torpeda. Hlavně z toho důvodu se Kablukovovi nepovedlo zakončit ideálně a Kasutin zakročil.

48:48
    Přesilová ha pro SKA. Alexej Potapov dostal dvě minuty za hrubost.

48:55
    Kutějkinova střela od modré čáry byla sražena na ochrannou síť.

49:10
    Kazjonov si vzal puk a vyhodil jej až ke Koskinenovi.

49:30
    Ledovým palácem v Petrohradu nyní obíhá mexická vlna.

49:40
    Domácím fanouškům nevadí, že se jejich týmu přesilová hra momentálně příliš nedaří. Ale jinak skvělá kulisa.

49:55
    Hosté se chvíli radovali ze vstřelené branky. Gól Dvurečenského ovšem nebyl uznán, protože padl poté, co rozhodčí zapískal. Všemu předcházelo přečíslení dva na jednoho.

50:57
    Hosté však přece jen třetí branku trefují a dramatizují tohle utkání. V době, kdy už byli hráči Torpeda kompletní, vyslal JARKKO IMMONEN střelu z pravého kruhu, která zamířila podél Koskinenova ramene do brány. Bez asistence.
    Jarkko IMMONEN - 6:3

50:57
    Hráči SKA hráli v posledních minutách hodně lehkovážně, jako by se nemohlo nic stát. Z původního luxusního pětigolového náskoku už je jen rozdíl tří branek. Vjačeslav Bykov nechce nechat nic náhodě a bere si oddechový čas.

52:12
    Přečíslení hostujícího týmu tři na dva zakončoval z pravého kruhu Krasnoslobodcev, Koskinen zakročil jistě.

53:11
    Po střele od modré čáry musel zasahovat Kasutin. Ačkoliv měl u sebe hráče soupeře se zákrokem si poradil.

53:39
    Savinainen se ocitl před bránou, nakonec svým pokusem jen přeměřil šířku brankoviště Mikka Koskinena.

54:11
    Wolski nahrál pod sebe na najíždějícího Makarovova, jehož střelecký pokus srazil Thoresen do ochranné sítě.

54:11
    Dnešní zápas sleduje spousta ruských celebrit. Například bývalý šéf KHL Alexander Medvěděv nebo tenistka Světlana Kuzněcovová.

54:40
    Ericsson se zjevil před bránou, kde tečoval Kovalčokovu ránu od modré mimo svatyni.

55:20
    Kasutin vytasil parádní zákrok proti Kutějkinovi, který měl před sebou odkrytý prostor.

56:00
    Nyní se hraj hodně otevřená partie, prakticky žádná defenzíva, akce střídá akci, fanoušci se baví.

56:20
    V útočném pásmu operují hosté.

57:18
    První formace Torpeda si vytvořila tlak, ale Nikolaj Bělov vybojoval za bránou puk a poslal jej do středního pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty celého zápasu.

58:25
    Domácí se již zaměřují na defenzívu a kontrolují stav utkání. Období otevřené partie z obou stran je u konce.

59:15
    Ještě Dvurečenskij se zkusil prohnat po pravém křídle, ale do blízkosti Koskinena ho nepustil důrazný Čudinov. Dvurečenskij vyslal jen pomalou střelu na finského gólmana ve službách SKA.

59:38
    Stoljarov objel bránu a od pravého mantinelu nahrával před bránu, kde však puk zpacifikoval pozorný Koskinen.

60:00

Dnešní velmi záživné první utkání série prvního kola play off mezi Petrohradem a Novgorodem je tedy u konce. Domácí vedli po dvou třetinách 6:1 a neohroženě mířili k zisku prvního bodu v této sérii. Jenomže ve třetí třetině byli svěřenci trenéra Vjačeslava Bykova příliš bohorovní a hostům se málem povedlo zápas zdramatizovat. Hosté vstřelili dvě branky a jedna další jim nebyla uznána. Více už hráči Torpeda nestihli a první bod v sérii získávají favorizovaní SKA. Další zápas je na programu již zítra.

Československá stopa v utkání

Roman Červenka – 2b (1+1), 2 s, TOI: 19:56

Dnešní utkání navštívilo 12 337 diváků.

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost. Užijte si zbytek pátečního večera i celý víkend. (19:58:31)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 2. Šipačjov (Dadonov, Kutějkin), 6. Martensson (Thoresen), 11. Kablukov (Burdasov), 24. Červenka, 34. Ericsson (Čudinov, Červenka), 40. Dadonov – 20. Immonen (Salminen, Wolski), 46. Wolski (Makarov, Immonen), 51. Immonen

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Rukavišnikov, Kutějkin, Alexandrov, Bělov, Čudinov, Jermakov, Judin – Červenka, Ericsson, Kovalčuk – Dadonov, Ketov, Šipačjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Kablukov, Burdasov, Chochrjakov
    Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (11. Kasutin) – Hietanen, Pepeljaev, Blažjevskij, Bernackij, Aljajev, Malevič, Makarov – Salminen, Immonen, Wolski – Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Denis Kazjonov, Dmitrij Kazjonov, Stoljarov – Savinainen, Mozer, Dvurečenskij, Potapov

Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Misjur, Raming

Diváci: 12 337