Litovel – Přerov 37:21 (kon.) | Zubří – Královo Pole 36:36 (kon.)
Sobota 28.02.2015, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů

Střelecké statistiky

Litovel: Konšel 7, Mičola 6, Barabáš 4, Juříček 3, Šmíd 2, Schmalz 2, Číhal 2, Nedoma 3, Hanák 3, Havlíček 3, Macek 2.

Přerov: Hradil 7, Pernička 7, Robert Buček 5, Jaroš 1, Šoustal 1. (13:59:51)

Ohlasy trenérů:

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Zvládli jsme utkání pravdy, které mělo jasně naznačit, jestli jsme lepší než Přerov, který je na konci tabulky, nebo se k němu přidáme do dvojičky. Zápas jsme zvládli po drobných problémech ve druhé polovině prvního poločasu, kdy nám nefungovala defenziva. Pár našich neproměněných šancí dalo Přerovu příležitost.
    Ve druhé půli se však jasně ukázala naše vyšší trénovanost a širší kádr. V momentě, kdy z našich hráčů spadla ta jakási deka a série porážek, tak předváděli pěkné akce a vrátili se do systémové hry. Přerov jasně převýšili a sebedůvěra do závěrečných bojů nám patřičně stoupla."

Robert Buček, trenér Sokol HC Přerov: „Hodnotí se mi to špatně. Nepředvedli jsme to, co jsme předvést chtěli. V každém případě jsme udělali strašné množství taktických chyb. Počítali jsme to a bylo jich šestadvacet. Z toho pramenila hromada trháků a Litovel má ty rychlé kontry velice dobře zvládnuté. Druhou půlku jí podle mě také velice dobře zachytal Pavel Prauzek a slušně jim fungovala i obrana. Tam se to v podstatě zlomilo a Litovel zvítězila."

Dámy a pánové, je za námi utkání 20. kola mužské extraligy házené mezi Litovlí a Přerovem. Domácí Tatran ve druhé půli zápasu již nepřipustil žádné drama a náskok čtyř branek z prvního dějství navýšil až na náskok šestnáctigólový. Házenkáři z Hanáckých Benátek celkově zvítězili 37:21 a připsali si čtvrtou výhru ve svém premiérovém extraligovém ročníku!
    Přerovští zůstávají stále bez bodu na posledním místě tabulky. Litovel je také na stejné pozici jako před zápasem, ale na kontě má místo sedmi již devět bodů.
    Ode mne je to vše, přeji Vám hezký zbytek soboty.

60
    Konec zápasu. (37:21)

60
    Nedoma už to nestihl, ale mrzet jej to nemusí, Litovel vítězí! (37:21)

60
    Zvlášť, když domácí přidali další gól. (37:21)

59
    Litovelské publikum již oslavuje čtvrtou výhru svého mužstva v jeho prvním extraligovém ročníku. A po právu, Tatranu už ho Přerov určitě nevezme. (36:21)

59
    Šmíd střílí a je to 36:21 pro Tatran. (36:21)

58
    Ještě dodatek k současnému stavu a vývoji utkání, Litovel kromě krásných gólů podává i skvělý výkon. Teď předvedla další nápaditou akci, Macek ale mířil těsně mimo. (35:21)

57
    Hradil alespoň upravuje skóre na 35:21. (35:21)

56
    Domácí Litovel dává krásné góly a po zásluze vysoko vede. (35:20)

55
    Jan Šmíd si vyskočil nad hostující obranu a vymetl levou šibenici! (35:20)

55
    Další výtečný zásah Pavla Prauzka! (34:20)

54
    Robert Buček koriguje na 34:20 (34:20)

53
    David Juříček se dostává do ideální střelecké teploty, teď proměňuje další únik. (34:19)

52
    Jakub Schmalz ovšem ihned odpovídá! (33:19)

52
    Po delší době se prosazuje také Sokol zásluhou Perničky. (32:19)

51
    Macek využívá brejk a Litovel před bouřlivou diváckou kulisou vede již o 14 branek! (32:18)

51
    A další trefa Tatranu. (31:18)

50
    David Juříček využil přerovské chyby, dostal se do úniku a vymíchal brankáře Malínka. Dává tak třicátý gól Tatranu! (30:18)

49
    Skvělý domácí blok, vzápětí hostující pokus mimo. (29:18)

48
    Pavel Prauzek znovu Litovel podržel! (29:18)

47
    Schmalz dává devětadvacátou domácí branku. (29:18)

47
    Janeček (PRE) 2 minuty, předtím byl vyloučen i jeden z Litovelských. (28:18)

44
    Havlíček odpovídá – 28:18. (28:18)

44
    Šoustal – 27:18. (27:18)

44
    A Michal Havlíček za to hosty trestá. Litovel vede už o deset branek. (27:17)

44
    Přerovská pasivní hra. (26:17)

43
    Hosté si vzali oddechový čas. (26:17)

43
    Jiří Mičola se dostal do sóla, nedělal si s ničím hlavu a chladnokrevně zakončil. Litovel má náskok devíti branek. (26:17)

41
    Poprvé se dnes prosazuje domácí hvězda David Juříček, a sice střelou z hranice brankoviště. (25:17)

41
    Hradil dává sedmnáctý přerovský gól. (24:17)

40
    Miroslav Číhal vzápětí odpovídá. (24:16)

40
    A ani teď neselhala ruka Tomáše Perničky. (23:16)

40
    Proti Litovli je nařízen sedmimetrový hod. (23:15)

40
    David Barabáš (LIT) dostal 2 minuty. (23:15)

39
    Domácí gólman Pavel Prauzek si připisuje výborný zákrok proti střele zblízka. Na druhé straně se vyznamenal také František Kuba. (23:15)

36
    Všem divákům tohoto onlajnu se moc omlouvám. V litovelské hale vypadl internet a prvních 6 minut druhé půle nebylo možné komentovat.
    Domácí v této chvíli vedou 23:15. Dále již onlajn bude pokračovat v normálu. Ještě jednou se omlouvám. (17:13)

31
    Začal druhý poločas. (17:13)

Skončila nám první půle hanáckého derby mezi Litovlí a Přerovem. Šťastnější může být zatím domácí Tatran. Ten si dokázal vypracovat až osmibrankový náskok a chvíli vedl 17:9, Sokol ale snížil a stav je po prvních třiceti minutách 17:13 pro Litovel. Druhé dějství, které bude záhajeno v cca 17.40, začnou hosté přesilovkou 5 na 4.

30
    První poločas skončil. (17:13)

30
    Robert Buček (PRE) vyloučen na 2 minuty. (17:13)

30
    Tomáš Pernička se opět nemýlil. (17:13)

30
    Střídající gólman Litovle Prauzek skvěle zakročil, ale Přerov bude zahrávat sedmičku. (17:12)

29
    Schmalz (LIT) 2 minuty, domácí teď budou hrát dlouho ve čtyřech. (17:12)

29
    Hradil se trefil – 17:12. (17:12)

29
    Konšel (LIT) dostal 2 minuty. (17:11)

29
    Kuba skvěle vychytal Havlíčka i Číhala. (17:11)

27
    Hradil se prosadil ze spojky. (17:11)

27
    Teď se Nedomovi nevyvedla rozehrávka, Přerov útočí. (17:10)

26
    Nedomu v úniku vychytal Malínek! (17:10)

22
    Tu sám Nedoma proměňuje a domácí mají dost slušný náskok. (15:7)

22
    Nedoma následně trefuje jen boční síť, ale byl faulován a Litovel má k dispozici sedmičku. (14:7)

21
    Číhala vychytal gólman Kuba. (14:7)

20
    Jako první využívá přesilovku Miroslav Nedoma. (14:7)

20
    A Michal Hradil (PRE) dostal 2 minuty za nesportovní chování. (13:7)

20
    Hradil zleva trefuje tyč litovelské brány. (13:7)

19
    Jiří Mičola byl sám před gólmanem a nemýlil se. (13:7)

19
    Matěj Konšel zapadáčkem dává Litovli pětibrankový náskok. Přerov si vzal time-out. (12:7)

18
    Přerovský vedoucí týmu Robert Buček dostal žlutý kartonek. (11:7)

18
    A teď Litovli vypomohl skvělý gólman Baránek. (11:7)

17
    Úspěšná rána jako z praku Matěje Konšela. (11:7)

17
    Robert Buček dostal žlutou kartu. (10:7)

15
    Hanák se znovu trefil z pivota. (10:7)

15
    Barabáš trefil jen vyběhnuvšího Malínka. (9:7)

14
    Hanák se prosadil a Litovel vede o dva góly. (9:7)

13
    Jenže Konšel přidal svou čtvrtou trefu. (8:7)

13
    A Pernička ji opět proměnil. (7:7)

13
    Přerov má k dispozici další sedmičku. (7:6)

12
    Barabáš se dostal do úniku a Litovel vede 7:6. (7:6)

11
    Pernička srovnává na 6:6. (6:6)

11
    Ale Tomáš Hanák Litovli vedení vrací. (6:5)

10
    A daří se mu to. Hradil se prosadil z dálky. (5:5)

10
    Přerov se snaží srovnat a obléhá domácí svatyni. (5:4)

9
    Matěj Konšel byl napomenut žlutou kartou. (5:4)

9
    Robert Buček dává svou další branku a Sokol snižuje na rozdíl jediné branky. (5:4)

8
    Výborný zákrok teď předvedl litovelský brankář Baránek. (5:3)

7
    Jakub Schmalz zároveň viděl žlutou kartu. (5:3)

7
    Tu Pernička proměnil. (5:3)

7
    Za faul Schmalze má Přerov k dispozici sedmičku. (5:2)

5
    Ale Matěj Konšel vstřelil svůj třetí gól a Litovel vede 5:2. (5:2)

5
    Litovel chybovala a Robert Buček snížil. (4:2)

4
    A Matěj Konšel zvyšuje na 4:1 pro Litovel. (4:1)

3
    Vzápětí Litovel odskakuje na rozdíl dvou branek zásluhou Havlíčka a Barabáše. (3:1)

2
    Janeček fauloval a dostal žlutou kartu za faul na Havlíčka. (1:1)

2
    Matěj Konšel se zdálky položil do střely a srovnává na 1:1. (1:1)

-3
    Litovelští fans jako obvykle poženou svůj tým dopředu. Dnes bude mít Tatran velkou příležitost bodovat.

-4
    Týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

-5
    20. kolo extraligy je zároveň kolem nadačním, za každý gól poputuje finanční částka na dobrou věc.

-5
    Přerov by mohl spoléhat na Tomáše Perničku, který již v této sezoně nastřílel 111 branek a v extraligových statistikách mu patří čtvrtá pozice.

-7
    Domácí nastoupí v bílých dresech, hosté v trikotech tmavě modrých.

Tatran Litovel: Prauzek (1), Baránek (16) – Schmalz (2), Kuchař (3), Barabáš (4), Číhal (5), Nedoma (6), Hanák (7), Šmíd (13), Konšel (14), Havlíček (15), Juříček (17), Mičola (25), Macek (55). Trenér: Lubomír Krejčíř.

Sokol HC Přerov: Malínek (12), Kuba (88) – Punčochář (3), Janeček (5), Hradil (7), Buček Richard (18), Buček Robert (17), Jaroš (21), Šoustal 26), Valášek (77), Pernička (91). Trenér: Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch.

Poslední vzájemný zápas

5. 11. 2014, 9. kolo extraligy házené mužů:

Sokol HC Přerov – Tatran Litovel 25:35 (9:19)

Litovel: Baránek, Habermann, Prauzek – Barabáš 5/1, Dolák 3, Hanák, Havlíček 3, Juříček 5, Mičola 1, Nedoma 8, Pohlmann, Schmalz 4/1, Šmíd 1, Šuba 5/1. Trenér: L. Krejčíř.

Přerov: Kuba – Macík 1, Hradil 5/2, Svébiš 4, Lang 1, Buček 3, Ševčík, Šoustal 3, Valášek, Pernička 8. Trenér: R. Buček.

Arbitry pikantního krajského souboje budou pánové Martin Kosa a Pavel Švidernoch. Jako delegáta nominoval Český svaz házené pana Pavla Nesvadbu.

Přerovský Sokol prožívá bezesporu herní mizérii. Z dosavadních devatenácti odehraných extraligových utkání totiž nezískal ani bod a krčí se na samém chvostu tabulky. Naposledy Přerovští nestačili na průběžně třetí tým soutěže Zubří, kterému minulý týden doma podlehli o patnáct bodů 24:39. Tím pádem už se posledního místa v základní části extraligy nemohou zbavit a chleba se pro ně bude lámat teprve ve skupině o udržení.

Tatran Litovel, který bude mít v zápase výhodu domácího prostředí, hraje ve svém premiérovém extraligovém ročníku papírově typicky nováčkovskou roli. Svěřenci trenéra Krejčíře se pohybují ve spodních patrech tabulky, konkrétně na předposlední příčce. Jasným cílem Litovelských v této sezoně je tak nejvyšší soutěž udržet, o což ještě budou muset dodatečně bojovat v duelech play-out. Na kontě má zatím Tatran sedm bodů za tři výhry a jednu remízu a další by mohl získat právě proti Přerovu. Ten již v tomto ročníku jednou porazil, loni v listopadu triumfovala Litovel v poměru 35:25.

Tuto sobotu jsou na programu první tři duely 20. kola extraligy házené mužů. V tomto střetnutí budeme svědky hanáckého derby, proti sobě stanou celky Litovle a Přerova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.