New Jersey – Boston 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Calgary 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:0 (kon.)
Tampa – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Colorado 4:5 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.)
New York Islanders
3:5 (1:1, 1:4, 1:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 28.02.2015, 23:10 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Československá stopa
    Andrej Nestrašil (0+2) čas na ledě 16:24
    Michal Jordán (1+0) čas na ledě 16:05 (01:47:33)

Hvězdy utkání
    1. Jay McClement (2+0)
    2. Brad Malone (1+1)
    3. Johnny Boychuk (0+1)

60:00

58:48
    Domácím se nedaří usadit se v pásmu, nyní budou začínat z vlastní obranné třetiny.

57:36
    Johnson na střídačce. Islanders se pokusí ještě dostat do kontaktu.

57:36
    Michael Grabner to zkoušel podobně, jako při jeho prvním gólu. Této střele však chyběla potřebná razance a Ward s ní neměl žádné větší problémy.

56:49
    Hamonic to zkoušel na Warda z úhlu, kotouč však projel brankovištěm a zmocňují se jej hráči Caroliny.

55:55
    Sjomin obral o kotouč Anderse Leeho, který dostává 2 minuty za hákování, nicméně trest obdržel i Sjomin a to konkrétně za nafilmovaný pád.

54:28
    Rychlý výpad Islanders likviduje Ward.

53:21
    Domácí již hrají v plném počtu, ale Hurricanes stále drží puk na svých hokejkách.

52:50
    Před bránou číhal Eric Staal, ale kotouč mu přeskočil hůl. Domácí se opět osvobozují.

51:10
    Skinnerova střela neměla potřebné parametry a domácí se osvobozují.

50:05
    2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Carolina může opět odskočit na rozdíl tří branek.
    John TAVARES - 3:5

49:35
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak se domácí přece jen dočkali snížení! Kotouč se dostal na modrou k Leddymu, který vyslal projektil na Warda, ten usměrnil na svého kapitána Johnny Boychuk a JOHN TAVARES vykřesal pro Islanders naději. Asistence: Nick Leddy, Johnny Boychuk

48:41
    Skákavý puk končí v lapačce Cama Warda.

47:40
    Skinner se zjevil v mezikruží, chtěl ještě rozhýbat Johnsona, ale finální střele chyběla přesnost.

47:18

Jan Marčík

Branky a nahrávky: 12. Grabner (Strome, Boychuk), 36. Kuljomin (Clutterbuck, Hamonic), 50. Tavares (Leddy, Boychuk) – 18. McClement (Terry, Malone), 22. Faulk (Staal, Rask), 29. McClement (Nestrašil, Gerbe), 38. Malone (Nestrašil, Liles), 40. Jordán (Staal, Skinner)

New York Islanders: Johnson (Halák) – Leddy, Boychuk, Hamonic, Hickey, Strait, de Haan – Bailey, Tavares, Lee – Strome, Nielsen, Grabner – Clutterback, Nelson, Kuljomin – McDonald, Mouillierat, Martin
    Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Hainsey, Bellemore, Liles, Hillen, Jordán – Sjomin, Staal E., Staal J.- Lindholm, Nash, Skinner – Nestrašil, Rask, Gerbe – Terry, McClement, Malone

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Sericolo, Devorski

Diváci: 16 170