NY Rangers – Nashville 4:1 (kon.) | Chicago – Carolina 5:2 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Úterý 03.03.2015, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Dnes v noci se hrají tři zápasy NHL a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi San Jose Sharks a Montrealem Canadiens. Důležitý zápas to bude především pro domácí Žraloky, ambicióznímu týmu se totiž nedaří podle představ a aktuálně se nachází těsně za příčkami, které zaručují postup do play-off. To Habs jsou lídrem Východní konference a o boje o Stanley Cup už je těžko něco připraví. Čeští fanoušci uvidí v akci i dvě zajímavá jména, na straně Sharks nastoupí Tomáš Hertl, dlouholetou oporou Montrealu je zase Tomáš Plekanec.

Montreal Canadiens:
    Montreal letos patří k nejlepším týmům soutěže. Habs se celou sezónu pohybují na špici tabulky Východní konference a aktuálně jsou s 87 body dokonce jejím lídrem. Slavný kanadský tým opanoval poslední čtyři zápasy, naposledy přehrál rivala z Toronta 4:0. Tradičně výborné výkony podává v současnosti možná nejlepší brankář na světě Carey Price. Skvěle hrají také obránci Subban nebo útočník Pacioretty.

Nejproduktivnější hráči:
    Max Pacioretty – 55b (30+25)
    P.K. Subban – 48b (12+36)
    Tomáš Plekanec 43b (19+24)

Brankář:
    Carey Price – 50z, průměr 1,88, úspěšnost 93,6%
    Jeff Petry - tohoto obránce dnes Habs získali z Edmontonu.

San Jose Sharks:
    Hokejisté ze San Jose v posledních letech patřili k tomu nejlepšímu, co Západní konference nabízí. V této sezóně se jim ale tolik nedaří a s 68 body jim v konferenční tabulce patří až desátá pozice. Žralokům z nelehké situace vůbec nepomáhají aktuální výkony. Z posledních třinácti zápasů totiž uhráli jen tři výhry, z posledních šesti pak jedinou a sérii porážek protáhli již na tři duely. Naposledy nestačili na Ottawu, které podlehli 2:4. Sharks se opírají především o kapitána Thorntona, svého nejproduktivnějšího hráče Pavelského, nebo Coutureho. Naopak na výkony z loňské nováčkovské sezóny marně vzpomíná Tomáš Hert.

Joe Pavelski – 57b (31+26)
    Logan Couture – 53b (21+32)
    Joe Thornton – 52b (12+40)

Brankář:
    Antti Niemi – 48z, průměr 2,62, úspěšnost 91,2%

Vzájemné zápasy:
    Dnešní zápas bude vůbec prvním vzájemným měřením sil těchto týmů v sezóně. V loňském ročníku se oba soupeři utkali dvakrát a Canadiens nedokázali Žralokům vstřelit ani jeden gól. Sharks nejprve zvítězili 2:0 v Montrealu a na svém ledě pak soupeře přehráli dokonce 4:0.

Československá stopa:
    Tomáš Hertl (SJS) – 63 zápasů, 24 bodů (10+14)
    Tomáš Plekanec (MTL) – 62 zápasů, 43 bodů (19+24)

Dnešní uzávěrka přestupů trochu pozměnila kádry obou týmů. Sharks získali z Chicaga centra Bena Smithe výměnou za Andrewa Desjardinse. Podle kouče McLellana by měl Smith nastoupit již dnes. Činili se také v Montrealu, kde z Edmontonu přivedli obránce Jeffa Petryho, za kterého obětovali volby v draftu. I Petry by měl zasáhnout již do utkání na ledě San Jose. Další posily Canadiens, Torrey Mitchell a Brian Flynn z Buffala, si na debut počkají do středečního duelu v LA.
    V SAP Center nebudou chybět ani příznivci hostujícího Montrealu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Burns, Vlasic (A), Braun, Dillon, Mueller, Irwin – Pavelski (A), Thornton, Karlsson – Nieto, Couture, Marleau (A) – Hert, Smith, Wingels – Goodrow, Tierney, Scott. Trenér: Todd McLellan

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov (A), Gilbert, Beaulieu, Petry, Gončar – Gallagher, Desharnais, Pacioretty (A) – Galchenyuk, Plekanec (A), Eller – Smith-Pelly, De La Rose, Prust – Weise, Malhotra, Parenteau. Trenér: Michel Therrien

Rozhodčí: Watson, Morton – Miller, Sharrers.

Jdeme na to. Vše je již přichystáno k začátku zápasu.

00:01

00:09
    Habs hned získali buly v útočném pásmu.

00:42
    Joe Pavelski se dostal do postavení mimo hru.

01:23
    Prust nahodil puk na Stalocka z vlastní poloviny hřiště. Domácí brankář zachytil a rozehrál kotouč.

02:02
    Couture raději zahrál na jistotu a odpálil puk do obranného pásma Canadiens.

02:52
    Začátek utkání je z obou stran opatrný. Hraje se bez šancí.

03:16
    První náznak příležitosti pro Žraloky. Thornton vyzval pěkným pasem ke skórování Pavelského, ten ale nedokázal před brankou dobře zakončit.

04:05
    Domácí teď přitlačili na pilu, hraje se v obranném pásmu Montrealu.

04:35
    Hosté se vymanili a Subban se dokonce dostal ke střele. Tu zblokoval Dillon.

05:44
    Thornton to zkoušel křížným pasem na Pavelského, ten však nezpracoval kotouč.

06:15
    Elitní lajna Sharks dokáže soupeře přitlačit před jeho branku, zatím ale zůstává osamocena.

06:51
    San Jose právě vstřelilo branku!
    To je debut v dresu Sharks jako hrom! Na modré se dostal ke kotouči Marc-Edouard Vlasic a vypustil střelu, kterou ještě dokázal tečovat BEN SMITH a puk končí za zády Priceho. Asistence: Tomáš Hertl a Marc-Edouard Vlasic.
    Ben SMITH - 1:0

07:10
    Ben Smith nebyl daleko od dalšího gólu, ale Price stačil vyjet z branky a odehrát puk do bezpečí.

07:33
    Žraloci jsou při chuti. Hned dvakrát pálil Marleau a Price se má co ohánět.

08:57
    Až před domácí branku se natlačil Galchenyuk. Stalock se v brance roztáhl a zůstal nepřekonán.

09:37
    Logan Couture jel sám na hostujícího brankáře! Zkusil kličku do forhendu, ale Price kotouč vytěsnil vyrážečkou.

10:12
    Dillon vypálil od modré, branku minul.

11:19
    Burnsův pokus od modré srazil do rohu bránící De La Rose.

12:16
    Sledujeme velký tlak domácích, puk však nedostal do branky ani Couture.

12:44
    Střela Marleaua byla sražena do ochranné sítě. Unavení hráči Montrealu mohou konečně vystřídat a trochu si oddechnout. Nápor Sharks byl opravdu velký. Reklamní přestávka.

13:23
    Canadiens v útočném pásmu nic nevymysleli a teď už mají kotouč domácí.

14:10
    Střela Petryho byla zblokována. Skákající puk pak odpálil brankář Stalock.

14:31
    Máme tu další reklamní přestávku.

14:53
    Domácí dobře pokrývají prostor před svou brankou. Hráči Habs jsou vytlačováni s pukem do rohu.

15:20
    Od mantinelu pálil Goodrow, Price má puk ve výstroji.

15:50
    Rozehrávku Markova nikdo ze spoluhráčů nezachytil, je z toho icing.

16:06
    Eller se tlačil za záda domácí obrany, Dillon mu puk vypíchl.

16:21
    Střelu Ellera z pravého kruhu pokryl Stalock. Ten svým zákrokem přerušil hru.

16:32
    Na icing zahráli domácí.

16:50
    Tomáš Plekanec bude vyloučen! Český útočník držel hůl unikajícímu Wingelsovi.

16:55
    Hned po buly přišla střela Burnse, Price vyráží.

17:26
    Puk je ve středním pásmu, domácí musejí zakládat další útok.

18:00
    Hosté vyhazují až ke Stalockovi.

18:23
    Habs v oslabení dokonce zaútočili. Prust nahrál na modrou Markovovi, jehož střela byla sražena mimo hrací plochu.

18:36
    Couture byl podražen Larsem Ellerem. Domácí budou hrát 14 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

18:42
    Subbanovo vyhození skončilo v hledišti. Puk byl ale tečován, takže další vyloučení hostům nehrozí.

18:51
    Hosté ve čtyřech, navíc vyhazují.

19:13
    Brent Burns vypálil od modré a kotouč se otřel o před brankou clonícího JOEA PAVELSKÉHO, od něhož zamířil do tyče, poté do Pricova betonu a nakonec za brankovou čáru. Rozhodčí se poté dlouho radili s videem, protože hostujícího brankáře v momentě, kdy kotouč skončil za čárou, atakoval Marleau. Z Toronta však po několika minutách přišel pokyn k uznání gólu. Sharks tak vedou 2:0. Asistence: Brent Burns a Joe Thornton.
    Joe PAVELSKI - 2:0

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede San Jose nad Montrealem 2:0. V úvodu zápasu se oba celky oťukávaly, ale poté už byli Sharks lepším týmem. V 7. minutě je tak poslal do vedení debutant Ben Smith, který tečoval střelu Vlasice. 47 sekund před přestávkou domácí udeřili podruhé, puk se po teči Joea Pavelského odrazil od tyče do Pricova betonu a od něho putoval za brankovou čáru.

Střely na branku v 1. třetině – 13:8.

Další třetina začne přibližně v 5:05.
    Ben Smith, který byl vyměněn do San Jose z Chicaga, se hned po sedmi minutách v novém dresu zapsal mezi střelce.

20:01

20:13
    Na kotouč si sáhl Stalock, který přerušil hru po lehkém nahození.

20:27
    Zahřívací zákrok i pro Priceho. S propagačním pokusem od mantinelu neměl olympijský šampión ze Soči problém.

20:57
    Ránu Burnse tečoval Ben Smith. Price se roztáhl jako motýl a kotouč končí v jeho držení.

21:14
    Stalock přidržel puk a přerušil hru.

21:26
    Do střely Coutureho vložil hůl Markov. Puk je v ochranné síti.

21:37
    Hosté zahráli na icing.

21:44
    Domácí jsou před brankovištěm velmi nebezpeční. Další střelu Burnse tečoval Karlsson a puk propadl jen centimetry vedle tyčky!

22:37
    Hosté působí unaveným dojmem, Žraloci je zatím jasně přehrávají.

23:04
    Marleau dostal kotouč mezi kruhy, Price hosty podržel a vytěsnil jeho střelu lapačkou!

24:25
    Domácí ukazují, jak moc chtějí protrhnout svou výsledkovou mizérii. Jejich nasazení je enormní.

24:49
    Karlsson se natlačil až před branku, ale jeho bekhendovou střelu Price vyrazil. Brankář Montrealu pak pokryl i ránu Pavelského.

25:33
    Sharks pokračují ve velkém tlaku, Price má hodně práce.

25:48
    Od modré střílel Braun, Price přerušil hru.

26:18
    Na ledě dnes existuje jen jedno mužstvo! MATT IRWIN dostal kotouč na modrou čáru a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Puk zapadl do horního růžku nad Priceho lapačku. Výbornou práci před brankovištěm odvedli Hertl a Smith, přes které brankář Habs nemohl nic vidět. Asistence: Tommy Wingels a Ben Smith.
    Matt IRWIN - 3:0

27:03
    Střelou z levého kruhu se prezentoval Pacioretty, lapačka Stalocka byla na svém místě.

27:50
    Mueller vypálil od modré, vyražený kotouč uklidil do bezpečí Petry.

28:51
    Tomáš Hertl pohotově vystřelil z levého kruhu, Price má puk na svém těle.

29:10
    Málem další obrovská šance domácích. Vlasic vysunul krásným pasem Wingelse, kterému v samostatném úniku zabránil obránce Markov.

30:07
    Zakázané uvolnění Montrealu.

30:31
    Thornton na útočné modré ztratil kotouč, ale protiútok hostí skončil hodně rychle. Smith-Pelly se dostal do postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

30:31
    Krátce po polovině zápasu vede San Jose 3:0. Vedení je to naprosto zasloužené, lídr Východní konference dnes nehraje dobře.

30:41
    Icing domácích.

31:17
    Parenteau zavezl kotouč do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany vše. Domácí dostávají hru do bezpečné vzdálenosti od své branky.

32:43
    Subban vyrazil podpořit hostující útok. Nahrál do strany Weisovi, ale jeho střela skončila jen na brusli Vlasice.

33:40
    Habs ve druhé části vyslali na Stalocka jedinou střelu!

33:54
    Hosté se dopustili postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

34:01
    Nahozený kotouč podržel Alex Stalock. Další reklamní pauza.

34:24
    Pokus Paciorettyho vyrazil Stalock.

34:41
    Hráči Montrealu v postavení mimo hru.

35:07
    Další postavení mimo hru v podání hostí.

35:36
    Domácí ze své agresivní hry trochu ubrali a nyní se soustředí na to, aby nepouštěli soupeře do šancí.

35:46
    Po závaru před brankovištěm měl velkou příležitost Eller, ale zblízka nepřekonal Stalocka!

36:21
    Puk se ocitl mimo hru a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

37:43
    Desharnais se natlačil až před Stalocka, v tísni už však nestačil pořádně zakončit.

38:23
    Střelu Petryho zblokovala domácí obrana.

38:36
    Plekancovi přejel jeden ze spoluhráčů do útočného pásma předčasně. Ofsajd.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

39:07
    Obránce Mueller zakopl a málem pustil Weiseho do samostatného úniku! V pádu však ještě dokázal hráči Montrealu vypíchnout kotouč.

39:38
    Gallagher v brankovišti spadl na brankáře Stalocka. Rozhodčí přerušili hru a vykázali hosty do středního pásma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také v úvodu druhé části pokračovali domácí ve své dominanci. Žraloci hodně stříleli a navíc byli nebezpeční kolem brankoviště, kde jejich útočníci stínili a tečovali puky. Domácí nápor vyvrcholil ve 27. minutě, kdy Priceho propálil od modré Matt Irwin – 3:0. Poté už Sharks trochu ubrali na tempu, ovšem Habs toho nedokázali nijak využít.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:5, celkem – 24:13.

Třetí třetina začne přibližně v 6:04.
    Tihle fanoušci dávali před zápasem najevo svou nespokojenost s výkony Žraloků. Dnes jim ale jejich miláčci dělají radost.

40:01

40:34
    Střelu Paciorettyho srazil Stalock do rohu.

40:58
    Priceho zaměstnal pokus Karlssona.

41:58
    Burnsovu střelu od modré vyrazil Price.

42:43
    Tentokrát Burns jen lehce nahazoval a Price puk přidržel v lapačce.

43:09
    Smith-Pelly zavezl puk za domácí branku, ale tam ho odzbrojil Vlasic.

43:22
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Tierney nahrál Goodrowovi, který trefil jen Priceho.

43:45
    Ostrou střelu od modré čáry vyslal Petry. Stalock puk vyrazil jen před sebe, ale obránci Sharks nepustili soupeře k dorážkám.

44:35
    Hosté se dostali k několika střelám, ale Stalock vše pochytal.

46:03
    Pokračuje zatím marná snaha Montrealu o snížení.

47:16
    Z dobré pozice vystřelil Plekanec, branku netrefil.

47:55
    Střelu Smithe-Pellyho vyrazil Stallock jen k Paciorettymu, jehož dorážka už mířila do branky. Sharks zachránil Brent Burns, který puk zametl z brankové čáry zpět do hry!

47:55
    Rozhodčí si raději ještě zatelefonovali do Toronta, ale puk opravdu za brankovou čárou nebyl.

48:17
    Stalocka neprostřelil ani Prust.

48:56
    Icing domácích. Žraloci by neměli hrát takhle pasivně, za to by mohli být potrestáni.

49:38
    Gallagher vypálil mimo. Habs proti Sharks není přáno. Loni v obou vzájemných zápasech vyšli střelecky naprázdno a začíná to vypadat, že neskórují ani dotřetice.

50:32
    Price svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

51:03
    Hosté by potřebovali urychleně skórovat.

51:24
    Žraloci v ofsajdu.

51:34
    Tomáš Hertl se domáhal vyloučení jednoho z hostujících hráčů, který vyhodil kotouč mezi střídačky. Uvidíme po reklamní pauze, zda mu bude vyhověno.

51:34
    Tak ano! Devante Smith-Pelly je vyloučen za zdržování hry.

51:49
    Subban vyhodil.

52:13
    Pavelski vyjel zpoza branky a předkládal kotouč na zadní tyč Couturovi. Ten jeho nabídku před odkrytou klecí netrefil!

53:07
    S největší pravděpodobností je hotovo! Pavelski se dostal k puku na levém kruhu a místo střely ho poslal na vzdálenější tyč, kde číhal PATRICK MARLEAU a ten už zakončoval do odkryté branky. Asistence: Joe Pavelski a Logan Couture.
    Patrick MARLEAU - 4:0

54:04
    Poslední reklamní přestávka.

54:09
    Gilbert pálil od modré, Stalock vyráží.

54:49
    Teď už jde pouze o to, zda Alex Stalock vychytá čisté konto.

55:07
    Logan Couture měl na holi pátý domácí gól! Price však předvedl krásný semafor, kterým zastavil puk, jenž mířil pod víko.

55:24
    Domácí John Scott obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Míří rovnou do šaten, protože už by se nestihl vrátit do hry, ani kdyby se prodlužovalo.

56:15
    Hertl nádherně obehrál dva protihráče a připravil tutovku Wingelsovi. Ten přestřelil!

57:00
    Burnsova rána uvízla ve výstroji Priceho.

57:59
    Parenteau před odkrytou brankou nedosáhl na kotouč.

58:40
    Smith si několikrát vyměnil kotouč s Nietem, až k šanci to ale nevedlo.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.

59:11
    Dobrou šanci měl zkušený útočník Joe Thornton, Price byl tentokrát na místě.

59:15
    Po buly střílel Nieto, Price si připisuje další zákrok.

59:33
    Burns ještě z rohu nahazoval před branku, Price puk odrazil do bezpečí.

59:56
    Desharnais s Gallagherem v náznaku šance, ale o tu je připravil obětavým skokem Brent Burns!

60:00

Hokejisté San Jose Sharks poráží Montreal 4:0 a po třech porážkách v řadě si tak do tabulky připisují velmi důležité dva body. Žralokům dnešní zápas vyšel po všech stránkách. Habs jasně přehráli, Alex Stalock udržel čisté konto a posila z Chicaga, Ben Smith, se hned uvedl premiérovou trefou ve svém novém klubu.

Žraloci se v první třetině po úvodním oťukávání pustili do mohutné ofenzivy, již v 7. minutě je poslal do vedení Ben Smith a 47 sekund před přestávkou zvýšil na 2:0 po šťastných odrazech od tyčky a Priceho betonu Joe Pavelski.

Také druhá část začala v podobném duchu. Domácí Priceho doslova ostřelovali a ve 27. minutě skončila za jeho zády rána Matta Irwina. Teprve poté začali Habs trochu hrát, ale do konce periody se již skóre nepohnulo.

Montreal se snažil o korekci i v závěrečné části. Paciorettyho dorážku však vymetl z brankové čáry Brent Burns a tak v 54. minutě udeřilo ještě jednou na druhé straně, když se v přesilovce prosadil Patrick Marleau.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:7, celkem – 37:20.

Dnešní utkání sledovalo 17236 diváků.

1. Alex Stalock (SJS) 20 zák., 0 gólů, 100%
    2. Ben Smith (SJS) 1+1
    3. Joe Pavelski (SJS) 1+1

Československá stopa
    Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:30
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:19 (06:59:13)
    O osobu Bena Smithe byl po utkání mezi novináři velký zájem.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Smith (Hertl, Vlasic), 20. Pavelski (Burns, Thornton), 27. Irwin (Wingels, Smith), 54. Marleau (Pavelski, Couture)

Rozhodčí: Watson, Morton – Miller, Sharrers

Diváci: 17236