Dynamo Moskva – Jaroslavl 7:3 (kon.) | Jokerit – Minsk 7:1 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 2:0 (kon.)
Jokerit Helsinky
7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 05.03.2015, 17:30 • Hartwall arena • Play-off KHL

To je od nás pro dnešek všechno, děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších přenosů z KHL. (19:48:07)

Československá stopa v utkání

Petr Koukal (JOK) – 2b (1+1), 2s, TOI: 17:50
    Lukáš Krajíček (MIN) – 0b, 1s, TOI: 21:03
    Ivan Švarný (MIN) – 0b, 1s

Hokejisté Jokeritu Helsinky zcela jednoznačným způsobem ovládli pátý zápas této série a po výhře 4:1 na série dobře vstoupili do svého prvního play off v KHL. Stali se druhým postupujícím týmem do čtvrtfinále letošních vyřazovacích bojů o Gagarinův pohár. Pro hokejisty Dinama Minsk se naopak sezona končí dosti hořce. Upřímně, čekalo se, že běloruský celek bude svému finskému soupeři daleko vyrovnanějším soupeřem, takového vyústění série mezi čtvrtým a pátým celkem Západní konference po základní části čekal málokdo.

60:00

59:30
    Fanoušci Jokeritu již tleskají svým oblíbencům.

58:50
    Sallinen se prosmýkl po pravé straně, celou akci se snažil vyšperkovat ještě přihrávkou, ta se však ukázala být zbytečná.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto zápasu i celé série.
    Charles LINGLET - 7:1

57:01
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen velmi malá útěcha pro Dinamo Minsk. Ryan Vesce vypálil nebezpečně z mezikruží, Karlsson natáhl beton a s námahou vyrazil puk před sebe, ten si vzal CHARLES LINGLET a bekhendem překazil čisté konto švédského gólmana. Zaznamenal zřejmě poslední gól Dinama v této sezoně. Asistence: Ryan Vesce, Nick Bailen.
    Petr KOUKAL - 7:0

55:00
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Další přesilovková trefa Jokeritu v tomto klání a sedmá branka v síti Dinama Minsk. Po střele Steva Mosese od modré čáry vyrazil Haugen kotouč před sebe na PETRA KOUKALA, jenž jej nekompromisně zametl do brány.

54:54
    Ještě jedna přesilová hra pro Jokerit. Alexander Materuchin dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

54:19
    Wirtanen dostal na levé straně prostor, najel si na kruh a vypálil, Haugen vyrazil kotouč.

53:10
    Utkání se v těchto chvílích jen dohrává. Fanoušci v zaplněné Hartwall aréně už oslavují postup.

52:23
    Stepanov vyjel zpoza brány a rozhodl se pro střelu z otočky z pravého kruhu, trefil jen brusli bránícího hráče Jokeritu.

50:50
    Přečíslení dva na jednoho v podání Jokeritu nedopadlo nejšťastněji, Hagman nedokázal zkrotit prudkou přihrávku svého spoluhráče.

50:11
    Omark byl v útočném pásmu dříve než kotouč – ofsajd.

49:30
    V posledních chvílích byli aktivnější hosté, kteří se snaží zaznamenat alespoň čestnou branku, aby si alespoň trochu zpříjemnili konec v tomto ročníku KHL.

48:12
    Materuchin se pokusil využít hrubky obránce Jokeritu, který propadl na červené čáře. Ukrajinský forvard ve službách Minsku nakonec nedokázal zakončit.

47:19
    Hosté hrají v plném počtu. Tomuto oslabení se ubránili i díky tomu, že hráči Jokeritu se snažili o parádičky místo přímočarosti.

46:33
    Známý hračička Linus Omark si za rozhodnutého stavu zkusil parádičku, když si vzal za bránou puk na čepel a vzápětí se jej snažil s pomocí odrazu od zad Haugena dostat do brány. Norský gólman se nachytat nenechal a puk odrazil na horní síť.

45:25
    Hosté vyhráli buly a vyhodili puk na druhou stranu.

45:19
    Jokerit si zahraje další přesilovou hru, Alexander Materuchin se dopustil trošku zbytečného faulu z frustrace, když v útočném pásmu podrazil soupeře.

44:33
    Jaakola to zkusil od modré čáry, Haugen zakročil a vzápětí hned rozehrál.

44:15
    Nyní se hráči Jokeritu dopustili ofsajdu při pronikání do útočné třetiny.

43:40
    Domácí drží kotouč na svých holích a s přehledem kontrolují stav zápasu.

42:28
    Korpikari se vrátil na led, domácí hrají v plném počtu.

42:20
    A znovu se povedlo Jokeritu osvobodit, tato přesilová hra Dinama nejlépe dokládá zmar běloruského celku v tomto utkání.

41:48
    A do třetice všeho dobrého pro Jokerit.

41:29
    A opět se povedlo domácímu celku bez větších problémů osvobodit.

41:05
    Žolíci vyhodili kotouč na protější stranu.

40:57
    Linglet usměrnil střílenou přihrávku na ochrannou síť.

40:28
    Na úvod třetí periody si zahrají přesilovou hru hosté. Dvě minuty za držení dostal Oskari Korpikari.

40:05
    Rozhodčí odpískal úmyslný ofsajd.

40:01

Co dodat? Hokejisté Jokeritu v tomto zápase doslova ničí svého soupeře, a Dinamo Minsk tak prožívá hodně nepovedenou derniéru v této sezoně. Kdo po první třetině ještě pochyboval o jistotě postupu Jokeritu už v tomto utkání, má v tuto chvíli prakticky jasno. Ve třetí třetině bude hrát běloruský celek hlavně o čest. Třetí dějství začne zhruba v 19:11.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    Tommi HUHTALA - 6:0

39:59
    Tak to už je hotová destrukce soupeře v podání finského celku. V poslední vteřině druhé třetiny se prosazuje TOMMI HUHTALA, jenž pálil do odkryté klece poté, co obdržel od Sallinena milimerově přesný křižný pas napříč takřka celým útočným pásmem. Asistence: Jere Sallinen, Daine Todd.
    Juhamatti AALTONEN - 5:0

39:14
    Žolíci přidávají další hřebíček do rakve běloruského celku. JUHAMATTI AALTONEN napřáhl na modré čáře a vypálil přesně pod vyrážečku Haugena ke vzdálenější tyči. Asistence: Ryan Gunderson.

38:05
    Hosté jsou v rozkladu. Nejen, že prohrávají o čtyři branky, nyní navíc budou hrát další oslabení, dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostal Ilja Kaznaděj.
    Steve MOSES - 4:0

37:04
    Domácí se přece jen dočkali další trefy. Stalo se tak těsně po skončení přesilové hry. Linus Omark našel přesným pasem na pravém kruhu číhajícího STEVA MOSESE, který prostřelil Haugena. Asistence: Linus Omark, Ryan Gunderson.

36:32
    Vesce, který se vrátil z trestné lavice vybojoval kotouč a vzápětí jej vyvezl za hranice červené čáry.

36:20
    Hosté již hrají ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou.

36:00
    Poté norského gólmana ve službách Minsku zachránilo od inkasování břevno.

35:50
    Další kombinaci zakončoval zpoza kruhů Steve Moses, Haugen opět zakročil.

35:34
    Linus Omark stál blízko tyče, tam také švédský útočník dostal přihrávku a nikým neatakovaný se poté pokoušel puk procpat za připraveného Haugena, jenž ovšem nekapituloval.

35:12
    Hostům se povedlo vyhrát buly při dvojnásobném oslabení a vyhodit puk přes všechny čáry.

35:01
    Kotouč skončil v hledišti, což vzbudilo velké emoce. Rozhodčí dal nakonec za pravdu fanouškům, kteří si přáli vyloučení Ivana Švarného za to, že vyhodil puk do hlediště bez teče soupeře. Slovenský obránce se zlobil a nechápal, to nic nemění na tom, že jeho tým bude hrát ve třech.

34:44
    Hostům se povedlo poprvé v tomto oslabení poslat kotouč ke Karlssonovi.

34:19
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Rozhodčí totiž poslal za katr na dvě minuty za sekání Ryana Vesceho.

33:15
    Rychlý protiútok Jokeritu zakončoval z levého kruhu Riku Hahl, Haugen zasáhl a zatím si drží čisté konto poté, co vystřídal Milčakova.

33:06
    Lisovec vypálil od modré čáry, Karlsson skryl kotouč bezpečně v lapačce před dotírajícím Stepanovem, který chtěl dorážet.

32:58
    Šinkevičův pokus, který skončil na ochranné síti, orámoval tuto pasáž druhé třetiny. Následuje reklamní pauza.

32:30
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez nějakých střeleckých pokusů na jedné či druhé straně. Fanoušci v Hartwall aréně si zápas očividně hodně užívají.

31:44
    Linus Omark vjel do útočného pásma, nabruslil si na střed a vypálil, Haugen zachytil jeho pokus v lapačce.

30:52
    Domácí přečkali další oslabení soupeře, Sallinen se vrátil na ledovou plochu.

30:34
    Cheechoo vyjel zpoza brány a nabil Bailenovi, jehož ovšem vychytal pozorný Karlsson.

30:20
    Hosté se usadili v útočném pásmu a nyní kombinují.

29:15
    Jeden z hráčů Jokeritu se málem dostal do samostatného nájezdu, v poslední chvíli však byl obrán o kotouč.

29:05
    Domácí vyhráli buly a poslali kotouč přes všechny čáry.

28:52
    Přesilová hra po Dinamo. Jere Sallinen obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

28:29
    Cheechoo to zkusil od levého mantinelu, střelecký pokus mu ovšem vůbec nesedl a kotouč jen přeměřil brankoviště gólmana Jokeritu.

27:21
    Další střelecký pokus hostujícího celku byl o poznání nebezpečnější, jeden z hráčů Dinama vystřelil z pravého kruhu, Karlsson na poslední chvíli vystrčil beton a šanci zlikvidoval. V hledišti to jen zašumělo.

27:05
    Meleško to zkusil od modré čáry, Karlsson však zasahovat nemusel.

26:05
    Hosté se ubránili tlaku Jokeritu a stále živí alespoň nějaké šance na zvrat v tomto utkání. Čtvrtá branka by tyto naděje zřejmě definitivně odvála.

25:43
    Haugen byl v ohni střel, hostujícímu týmu pomohl vymanit se z tlaku Lukáš Krajíček, který poslal kotouč po mantinelu na protější stranu kluziště.

24:05
    Přesilovou hru si krátce po skončení přesilovky Dinama, zahrají pro změnu Žolíci. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostal Nick Bailen.

22:11
    Pozornost domácího brankáře teď vyzkoušel Bajlen, branka z toho však nebyla.

21:47
    První trest v utkání. Dvě minuty za podražení dostává domácí Sallinen (JOK).

20:46
    Hagman vjel s pukem do pásma hostů a spolu se svými spoluhráči vymýšlí další akci.

20:01
    Hosté vystřídali brankáře. Od začátku druhé třetiny je v brance Haugen, Milčakov po nepovedeném výkonu zpytuje svědomí na střídačce.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely: 9 – 9
    Vhazování: 7 – 11
    Hity: 8 – 9
    Vyloučení: 0 – 0

Karlsson si připsal zatím devět zákroků (100%), Milčakov chytil šest střel (66,7%)

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Je za námi první pasáž osmifinálového utkání mezi Jokerit Helsinky a Dinamo Minsk. Hosté musí toto utkání vyhrát, v opačném případě je čeká vyřazení a brzká dovolená. Podle toho, čeho jsme byli svědky v úvodní třetině, to vypadá na druhou možnost. Jokerit vede o tři branky, když se postupně trefili Moses, Maki a Sallinen.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Jere SALLINEN - 3:0

19:37
    Tak to je pro hosty opravdu šok! Těsně před sirénou přichází další branka. Domácí hokejisté díky střele, kterou vyslal JERE SALLINEN, unikají do třígólového vedení! Asistence: Petr Koukal, Atte Ohtamaa.

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny!

17:46
    Szczechura se pokusil ohrozit Karlssona, jeho střela však nebyla příliš přesná. Hosté to musí zkusit znovu z vlastní třetiny.

16:19
    Maki si najel do útočné třetiny, chtěl vypálit, jenže obránci hostů ho ve dvou snadno puku zbavili.

15:15
    Karlsson teď chytil dělovku od Švarného. Slovenský bek v dresu Minsku dostal puk přímo proti hokejce, branku však domácí brankář stále hájí skvěle.

13:28
    Hosté opět začínají trošku tlačit domácí hráče. Snaží se do konce první třetiny snížit. Postupně střílel Kulakov a Stěpanov, ke gólové radosti to však nevedlo.

11:11
    Hra teď trošku diváky uspává, jelikož tak skvělé úvodní tempo opadává.

09:33
    Obránce Todd si sjel až ke kruhům, Milčakov jeho střelu viděl a dokázal si s ní poradit.

07:49
    A mohlo být zle na druhé straně kluziště! Wirtanen kombinoval s Aaltonenem a dostal se i ke střele. Tato pěkná akce však končí Milčakovovým zákrokem.

07:00
    Minsk je nyní aktivnějším týmem a snaží se zkorigovat výsledek. Karlsson odolává.

06:23
    Hosté zvýšili aktivitu, nyní pálil Ellison. Karlsson se zase vyznamenal.

05:59
    Vesce ohrozil Karlssona, jenže domácí brankář si s jeho střelou věděl rady a bez problémů ji chytil.

05:25
    Hosté si berou oddechový čas!
    Tomi MAKI - 2:0

05:25
    A je to další branka domácích! Hosté jsou zralí na ručník. Naprosto odevzdané obraně vstřelil gól TOMI MAKI. Asistence: Oskar Korpikari, Ryan Gunderson.

04:22
    Moses s Koukalem se snažili vytvořit si tlak v obranné třetině hostů, ale úplně se jim to nepovedlo. Na led přichází čtvrté lajny.

03:26
    Karlsson teď vychytal střelu Lingleta, hosté se pokoušejí vyrovnat.

02:48
    Hosty čeká těžký úkol, takto rychle jistě inkasovat nechtěli.
    Steve MOSES - 1:0

02:15
    Tak to bylo velmi rychlé. Po úvodní plácané si puk na delší čas vzali domácí a je z toho první branka zápasu! Jejím autorem je snajpr STEVE MOSES. Asistence: Linus Omark, Jani Rita.

00:01

Atmosféra v Hartwall aréně je skvělá. Utkání za malý okamžik začne.

Do zápasu chybí zhruba čtvrt hodiny. Domácí hokejisté mají sérii skvěle rozehranou a dnes ji mohou také ukončit. Stačí jediné – vyhrát.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Korpikari, Jaakola, Vaananen, Ohtamaa, Todd – Aaltonen, Wirtanen, Hagman – Pojsti, Sallinen, Huhtala – Omark, Koukal, Moses – Hahl, Rita, Maki.

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Krajíček, Goroško, Šinkevič, Bajlen, Lisověc, Švarný, Kaznaděj – Cheechoo, Matěrukin, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Stěpanov – Razvadovskij, Pavlovič, Drozd..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

1. utkání: Jokerit – Minsk 2:3 po prodloužení
    2. utkání: Jokerit – Minsk 4:1
    3. utkání: Minsk – Jokerit 0:5
    4. utkání: Minsk – Jokerit 1:2

Dobré odpoledne, vítám Vás u online přenosu z hokejové KHL! Na programu je páté osmifinálové utkání mezi Jokeritem Helsinky a HC Dinamo Minskem. Utkáním Vás bude provázet Milan Šplíchal. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Václav Petrů

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 3. Moses (Omark, Rita), 6. Maki (Korpikari, Gunderson), 20. Sallinen (Koukal, Ohtamaa), 38. Moses (Omark, Gunderson), 40. Aaltonen (Aaltonen), 40. Huhtala (Sallinen, Todd), 55. Koukal (Moses, Gunderson) – 58. Linglet (Vesce, Bailen)

HC Dinamo Minsk: Milčakov (20. Haugen) – Krajíček, Goroško, Šinkevič, Bajlen, Lisověc, Švarný, Kaznaděj – Cheechoo, Matěrukin, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Stěpanov – Razvadovskij, Pavlovič, Drozd.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Sivov, Šeljanin

Diváci: 10 856