Dynamo Moskva – Jaroslavl 7:3 (kon.) | Jokerit – Minsk 7:1 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 2:0 (kon.)
SKA Petrohrad
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 05.03.2015, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL

58:23
    Hosté špatně střídali a jsou za to potrestáni dvouminutovým trestem. Tím asi jejich byť minimální šance vyhasla.

57:09
    Oddechový čas pro Torpedo Nižnij Novgorod.

56:30
    Hosté hrají se šesti hráči v poli.

52:41
    Panarin mohl rozhodnout, ale u levé tyče nedokázal zakončit přesně a navíc neměl mnoho prostoru.

38:59
    Trest na 5 minut plus do konce utkání dostal hostující Dvurečenskij za faul do oblasti hlavy a krku.

38:35
    Z vlastního pásma se podařilo Kovalčukovi dostat do úniku, ale ruský hráč nevyzrál kličkou na hostující gólmana.

31:53
    Tlak hostů pokračoval a vygradoval ve vyloučení Chudinova. Ten už sedí na trestné lavici.

31:02
    Obrovská šance Novgorodu. Koskinen byl již překonán, ale stačili ho na brankovišti zastoupit obránci Petrohradu, kteří se vrhli proti střele Wojteka Wolského, který již mířil do prázdné branky.

29:01
    Před brankou se objevil osamocený hráč domácího celku, který byl sám zaskočen a zakončení zbrkle urychlil. Kotouč skončil za brankou Torpeda.

25:47
    Přesilovou hru si zahrají také hosté. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Chafizullin.

23:59
    Z levé strany minul odkrytou hostující klec jeden z domácích hráčů. Novgorod měl nyní veliké štěstí.

22:31
    Domácí budou mít k dispozici přesilovou hru. Za podražená si jde odsedět dvě minuty Bernatskij.
    Patrick THORESEN - 2:0

16:52
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Od modré čáry vystřelil Chudinov, jehož ránu mezi kruhy šikovně tečoval dánský PATRICK THORESEN a domácí vedou již 2:0. To je pro hostující tým velmi nepříjemné. Asistence: Maxim Chudinov, Roman Červenka.
    Tony MARTENSSON - 1:0

14:18
    Domácí jdou po zásluze do vedení. Na pravé straně si vyjel do zakončení TONY MARTENSSON, a ačkoliv mu na levé straně sjížděl Burdasov, tak švédský útočník vypálil a trefil se přesně. Asistence: Patrick Thoresen, Jurij Alexandrov.

12:36
    Před brankou Torpeda vznikl obrovský závar, který musel dvěma povedenými zákroky hasit pohotový Kasutin.

08:45
    Do dobré šance se dostal jeden z hostujících hráčů, ale ten našel pouze připraveného Koskinena, který výborně zasáhl.

02:18
    Bude se vylučovat za předchozí melu. Na straně domácích odchází na dvě minuty Judin a na druhé straně si odsedí dvouminutový trest za hrubost Potapov.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 15. Martensson (Thoresen, Alexandrov), 17. Thoresen (Chudinov, Červenka)

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, N. Bělov, Alexandrov, Chafizullin, Chudinov, A. Bělov, Judin, Jermakov – Kovalčuk "C", Ericsson, Červenka – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Thoresen, Chochrjakov – Kablukov, Ketov, Burdasov
    Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Birjukov) – Hietanen, Pepeljajev, Osipov, Bernatskij, Aljajev, Malevič, Makarov – Wolski "C", Salminen, Immonen – Galuzin, Krasnoslobodcev, Kazionov Denis – Stoljarov, Mozer, Kazionov Dmitrij – Dvurečenskij, Potapov, Krijazev – Ruděnkov

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov – Goljak, Dedjulja