Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.) | Dallas – St. Louis 0:3 (kon.)
Ottawa – Philadelphia 2:1 (1:0 po s.n.) | Washington – Boston 2:0 (kon.) | Anaheim – Nashville 4:2 (kon.)
Washington Capitals
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Boston Bruins
Pondělí 16.03.2015, 00:30 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Dobrý den, vítám Vás u sledování onlajn přenosu z NHL. V tomto zápase přivítá domácí celek Washington Capitals na svém stadionu Verizon Center tým Boston Bruins.

Toto utkání nabízí velmi atraktivní souboj, neboť se jedná o sousedy v tabulce Východní konference, kteří mají navíc stejný počet bodů na svém kontě. Konkrétně 82 bodů.

S lepší formou do zápasu jde Boston, který neprohrál už pět zápasů, kdežto Washington prohrál naposledy v předminulém utkání proti New York Rangers. Bruins v minulém zápase porazili Pens 2:0

Nejproduktivnější hráči:

Alexandr Ovečkin – 68 zápasů, 71 bodů (45+26)
    Nicklas Bäckströme – 69 zápasů, 69 bodů (18+51)
    John Carlson – 69 zápasů, 46 bodů (10+36)

Patrice Bergeron – 67 zápasů, 49 bodů (20+29)
    Dougie Hamilton – 68 zápasů, 40 bodů (10+30)
    Loui Eriksson – 67 zápasů, 39 bodů (17+22)

Československá stopa:
    David Krejčí (BOS) – 38 zápasů, 26 bodů (7+19)
    David Pastrňák (BOS) – 32 zápasů, 19 bodů (9+10)
    Zdeno Chára (BOS) – 49 zápasů, 19 bodů (7+12)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Gleason, Green – Ovečkin (C), Bäckström (A), Johansson – Glencross, Kuzněcov, Brouwer (A) – Chimera, Fehr, Ward – Conner, Laich, Wilson
    Trenér: Barry Trotz (Kanaďan)

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára (C), Hamilton, Krug, McQuaid, Seidenberg, Bartkowski – Smith, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Spooner, Lucic – Eriksson, Soderberg, Kelly (A)- Talbot, Campbell, Paille
    Trenér: Claude Julien (Kanaďan)

Rozhodčí: Dwyer, O'Rourke – Nowak, Devorski.

00:01

00:58
    Buly v pásmu Medvědů dopadlo právě pro žlutočerné šelmy.

01:09
    Wilson vypálil přes beka Bostonu na vyrážečku Raska, ten puk nenechal skákat po jeho výstroji dlouho a černý knedlík přikryl. Hra přerušena.

01:14
    Za malou chvíli třetí vhazování v obranné třetině Bruins.

01:53
    Johansson se obětoval pro tým a zavezl kotouč za útočnou modrou, kde už to měl však těžké přes tři bránící hráče Bostonu.

02:13
    Rask má na začátku třetiny hodně práce, nyní zasahoval proti Laichovi a znovu skvěle!

02:23
    Paille posunul dozadu na obránce, ti rozehráli, teď už je puk v útoku a s ním tam i čtvrtá řada Medvědí smečky.

03:40
    Caps jsou vepředu a nebezpeční, Ovečkin ani neslézá z ledu. Jeho ice-time bude patřit k nejdelším ze všech aktérů utkání.

04:18
    Laich hledal v situaci 2 na 2 svého kolegu z útoku. Defenziva Bostonu zapracovala na výbornou.

04:48
    Klub z hlavního města má zase ofenzivní choutky. Tentokrát z toho nic nevzešlo.

05:18
    Buly se bude opakovat. Na stejném místě, tedy v pásmu Washingtonu.

05:31
    Laich hodně u puku v prvních pěti minutách.

06:48
    Tlak na hostující obranu neustupuje. Capitals se tlačí do ofenzivy jak můžou.

07:49
    Soderberg nahodil obhozením o mantinel. Dojet puk se nikomu z bostonských nepodařilo a s puke hraje opět Washington.

08:06
    Prostor dostanou reklamy.

08:17
    Boj o puk v rohu vyhráli hosté ze sportovně zaměřeného a úspěšného města. (Boston)

09:07
    Marchand trefil střelou zápěstím jen spoluhráče z útoku Smithe, kterého do ní postrčil domácí obránce.

10:10
    Několik rychlých přechodů středního pásma, které se pro následující minuty a vteřiny stalo průchodným, jakoby byl den otevřených dveří.

10:57
    Chimera s McQuaidem, tolik souboj u antinelu těžkých vah obou týmů. McQuaid Chimeru složil k zemi.

11:35
    Silfverberg s Kellym ve spolupráci. První nahrával, druhý se snažil projít do útoku.

11:55
    Střely zatím 12 – 6 ve prospěch Washingtonu.

12:08
    Bäckström krouží za brankou jako boeing čekající na přistání, našel Ovečkina, ten nebyl vpuštěn ke střele.

12:27
    Barry Trotz se o reklamní pauze vyjádřil pro reportéry stanice NBC, "že klíčem v překonání obrany Bostonu bude využití některé z mnoha vytvořených šaních a právě následující přesilovka tomu prý může napomoci."

12:27
    Marchand jde na trestnou za hrubost. Menší trest.

12:43
    Washington právě vstřelil branku!
    JOHN CARLSON vyslal střelu s průrazným nábojem. Velká rána do horního rohu branky Raska. využitá přesilovka. Washingtonské formaci na početní výhody stačilo 16 sekund. Asistence: Troy Brouwer, Nicklas Bäckström
    CARLSON - 1:0

14:06
    Bruins na druhé straně ohrozili Hotlbyho prozatímní neprůstřelnost. Minimálně do této doby – 15.minuta zápasu, zůstává nepřekonán.

14:36
    Je tu další reklamní blok.

15:17
    Rask zastavuje puk za svojí brankou. Hosté poté rozehráli, ale daleko ze své třetiny se nedostali, Washington opět drží puk v moci a útočí.

16:18
    Ovečkin se probíjel do šance, v hodině dvanácté zastaven. Jeho forma má nyní však barometr s úrovní 100 %.

16:56
    Caps prohráli další buly v útočném pásmu, což může být jeden z důvodů, proč nevyužili převahu ve více gólů.

17:19
    Conner (WSH) vyloučen za podražení. Dvě minuty.

17:41
    Přesilovkové komando Bostonu se rychle ujalo iniciativy a rozjíždí kombinaci v útočné třetině.

18:27
    Holtbymu poskakoval puk nebezpečně po výstroji a následně vrchní strany branky. Vše vyřešeno a stav stále stejný.

19:19

19:49
    Hra se hodně přiostřila a na ledě to jiskří.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 1:39.

Washington přetavil velký ofenzivní tlak v jediný gól, což se může zdát proti Bostonu jako dobré průběžné vedení. Avšak nenechte se zmást, Caps jsou několikanásobně lepším týmem v dosavadním průběhu zápasu. jedinou branku vstřelil zatím Carlson bombou od modré v přesilovce 5 na 4.

Střely: 16 – 9 po první třetině.

20:01

20:28
    Icing se nepíská. Hra pokračuje souboji o puk v pásmu Bostonu.

20:56
    Washington rozehrává odzadu.

21:53
    Kuzněcov se krásně probojoval až k Raskovi, položil ho, ale puk nestihl zasunout. Typicky ruská akce.

22:25
    Bruins drží kotouč na hokejkách ale do útoku nepospíchají. Trpělivě si vytváří prostory pro kombinace.

23:15
    Conner (WSH) podruhé v zápase na trestné. Tentokráte za vysokou hůl.

23:43
    Niskanen vypadal jakože vyhodí kotouč přes všechny čáry bez problému, ale za ním číhal po puku hladový a šikovný Eriksson, který ho obral a vydal se směr Holtby. Akce skončila neúspěchem, avšak Eiksson to udělal pěkně.

24:18
    Další útok Bostonu v zárodku, Lucic se žene za nahozením.

24:48
    Rask po střel z dálky rychle rozehrál a pomohl urychlit přesun do pásma WSH.

25:15

25:35
    Niskanen přihrál Ovečkinovi, kter se dral do další šance, hostující beci ho zapcifikovali včas, vědomi si jeho schopností.

25:56

26:31
    Bostonští v příležitosti před Holtbym, který je vychytal.

26:56
    Rask se zaskvěl na druhém konci hřiště pěkným zákrokem.

27:21
    Ovečkin dostal pukem do citlivých mužských míst od svého střílejícího spoluhráče.

27:28
    Pozor, dokonce jde (Ovečkin) na ošetření do kabiny. Uvidíme jestli se vrátí nebo už nezasáhne do zápasu! To by byla ta nejhorší ztráta pro Caps.

28:46
    Bartkowski pronikl až za červenou jako obránce a vydal se na menší ofenzivní výlet.

29:52
    Ovečkin zpět, to trvalo jen dvě minuty zápasového času. Své kolegy nenechal dlouho ve štychu!

30:31
    Další reklamní pauza.

30:58
    Green vyhodil vysokým pukem (centrem) na obránce Medvědů. Ti vracejí hru zpět do pásma WSH.

31:59
    Lucic se snažil v útoku probít svým tělem. Domácí neměli pochopení pro toto chování a složili ho k zemi. Hráče, který má přes 100 kg.

32:52
    Boston se na chvilku ocitl v útoku.

33:06
    Obránce NATE SCHMIDT zvyšuje střelou od modré, kterou si ztečoval do branky vlastní hokejkou Gregory Campbell. Caps navyšují vedení. Nyní je dvoubrankové. Asistence: Nicklas Bäckström, Tom Wilson
    SCHMIDT - 2:0

34:35
    Nyní se Washington zavře a stáhne hluboko do defenzivy nebo bude nadále praktikovat nátlakovou hru? Uvidíme v následujících minutách, proto zůstaňte s námi!

35:46
    WSH kontroluje hru. Medvědi "nekoušou," ani nemůžou Caps hrají výtečně. Spíše to vypadá jako souboj třeba 2. týmu konference se 7. Přitom se utkávají sousedé z tabulky 7. a 8. klub Východní konf.

37:18
    Caps stále "páni ledu." K ničemu soupeře nepouštějí.

37:58
    Bruins se až nyní rozestavili v útočné třetině, kde také hrozili Holtbymu. WSH se ubránil.

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny.

39:18
    Carlson vypálil na Raska, který měl zakrytý výhled, naštěstí pro něj k němu střela nedoputovala.

39:43
    Potyčka 2. formace WSH a té elitní BOS. Vyvolal jí Jevgenij Kuzněcov, jinak technický Rus, nešetrným zákrokem na hráče Bostonu, kterého přijeli mstít všichni ostatní.

39:59
    Rask a Boston měli obrovské štěstí. Ward dorážel vteřinu před koncem a Rask jako správná šelma skočil po puku a vyrazil. WSH ještě mohl útočit, jenže mezitím zazněla siréna oznamující konec třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině byl zase o kousek lepší tým z hlavního města USA. Přidal druhou branku a měl více ze hry. Bsoton je letos jen stínem Bostonu z minulých let, který hrál na špici tabulky a válcoval skoro každého soupeře. Tento ročník má problémy s mnoha zraněnými, ale to ho rozhodně neomlouvá. Asi si vybírá slabší ročník. Počkejme si však radši na play off, protože z 8.místa se dá také vyhrát Stanley Cup, jak už jsme byli mnohokrát přesvědčeni.

Další třetina začne přibližně v 2:37.

40:01

40:31
    Začalo se zlehka a opatrně.

41:36
    Kuzněcovova útočná řada v protiútoku. Glencross byl zakončujícícm hráčem, vymetl však jen Raskovu výstroj.

42:08
    Boston na nic nečeká a vrhá všechny síly do ofenzivy.

43:12
    Nepovedená přihrávka, která měla najít útočníka stojícího hlouběji v pásmu WSH, místo toho jí Bartkowski poslal přímo na soupeřovu hůl.

44:38
    Vyloučení na straně domácího Washingtonu. menší trest za nedovolené bránění pro Mikea Greena.

45:21
    Hamilton pálí, někdo ještě stihl tečovat, branka to není. Boston se musí pokoušet znovu.

46:02
    Hosté dále okupují pásmo Caps. Avšak tak dobře zakončit, jako to udělal Dougie Hamilton před několika sekundami, se bohužel nedaří.

46:38

47:23
    McQuaid po reklamní pauze zaváží puk do střední třetiny, aby měl lepší pozici a výhled na spoluhráče.

48:20
    WSH ustupuje z původní taktiky, která zněla asi takto: vlétnout na soupeře a nasázet mu góly, dokud jich nebude dost. Nyní se logicky více soustředí na defenzivu.

49:45
    Wilson ve fyzickém kontaktu s hráčem Bruins v levém rohu útočného pásma.

50:11
    Washington se snaží hrát co nejdále od své branky.

51:00
    Paille musel za branku Raska a znovu rozjet útok, pomohl spoluhráčům a odjel střídat.

51:44
    Ostrý útočný hrot Bostonu je nyní poněkud otupen. V držení kotouče jsou hráči Caps.

53:00
    Carlson nemá dost a znovu pálí ze své oblíbené pozice, míjí však branku. Lidově řečeno to příliš přepálil. (dal střele moc velkou razanci)

53:42
    Pastrňák hýří pohybem a vybojoval faul na svou osobu. To znamená přesilovku v dalších dvou minutách. Dobrá příležitost pro Boston dát alespoň kontaktní branku.

53:47
    Alzner je tím vyloučeným hráčem. Nestihl se hýbat s českým mladíčkem a teď bude trnout na trestné lavici.

54:37
    Krug s Erikssonem vytvořili obrvskou šanci před Holtbym, ten ale odolal, díky pomoci svých obránců Niskanena a hlavně Carlsona, který tygřím skokem zamezil skórování.

55:10
    40 sekund početní výhody, Boston stále s nulou na kontě vstřelených gólů. To se naopak začíná zamlouvat domácím, včetně Holtbyho, který by si připsal čisté konto.

55:47

56:15
    WSH v brejku neproměnil slibnou příležitost.

56:57
    Budou to poslední tři minuty zápasu nebo třetí třetiny? To se dozvíme za chvíli, zápas vrcholí, sledujte ho i nadále!

56:57

57:03
    Boston opět úspěšný na buly ve své třetině. Co je to platné, když je puk stále v jeho pásmu a zdánlivá výhoda vždy zmizí.

57:41
    To je zoufalé ze strany bostonských Medvědů.

57:51
    Rask na střídačce. Hosté v šesti hráčích v poli.tak teď nebo nikdy!

58:34
    Holtby po střele švédského forvarda Erikssona puk doslova lapil, jakoby se nechumelilo. Dnes má formu.

58:46
    Hosté neudrželi pásmo.

59:13
    Holtby ohrožen! Opět se štěstím udržel čistý štít.

59:54
    6 sekund bude asi jen formalitou. Vhazování před Bradenem Holtbym, nejspíše první hvězdou utkání, ale počkejme si! Mimochodem je to jeho 8.nula (čisté konto) v sezóně.

60:00

Washington je vítězem utkání (2:0). Svého soupeře dnes předčil hlavně v ofenzivě. Duo Ovečkin – Bäckström doslova září.

David Krejčí (BOS) – nehrál
    David Pastrňák (BOS) – 13:46 stráveného času na ledě, 2 střely, 0+0
    Zdeno Chára (BOS) – 22:07 času na ledě, 2 střely, 2 bodyčeky, 0+0

Střely celkem: 38 – 32

Dnešní utkání navštívilo ve Verizon Center 18506 diváků.

1. Nicklas Bäckström – 0+2
    2. Braden Holtby – čisté konto, 100% úspěšnost zákroků, 32 chycených střel
    3. John Carlson – 1+0

Já se s Vámi loučím a u dalších onlajn přenosů z jakéhokoliv sportu na počtenou! Načněte nový týden úspěšně! (03:40:23)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 13. Carlson (Brouwer, Bäckström), 34. Schmidt (Bäckström, Wilson)

Rozhodčí: Dwyer, O'Rourke – Nowak, Devorski

Diváci: 18506