Magnitogorsk – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 1:6 (kon.)
Jokerit – CSKA Moskva 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 16.03.2015, 14:30 • Omsk Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobré odpoledne, vítám Vás u online přenosu ze čtvrtfinále KHL! Na programu je zápas, ve kterém Avangard Omsk na svém stadionu vyzve Ak Bars Kazaň. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.

První utkání dokázal Omsk vyhrát až po prodloužení. Zapsal si tak velecenný bod do série z výhry na venkovním stadionu.

Branky a asistence: 11. Svitov, 38. Brookbank (Azevedo), 59. Svitov (Möller, Mirnov) – 20. Širokov (TS), 28. Pěrežogin (Kolarik), 58. Semjonov (Berdnikov), 98. Širokov (Gustafsson)

Druhé utkání již Kazaň zvládla a vyrovnala tak stav série na dosavadních 1:1.

Branky a nahrávky: 3. Kolcov (Svitov, Nikulin), 19. Zacharčuk (Kolcov, Lukojanov), 34. Mirnov (Azevedo, Nikulin), 54. Lukojanov (Svitov, Rylov)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuljaš, Gustafsson, Gončarov, Chomicky, Ljamin, Gluchov, Kulik – Perežogin, Popov, Kolarik – Širokov, Schutz, Rasskazov – Semjonov, Fišenko, Berdnikov – Musatov, Volkov, Pervušin – Michejev.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Paigin, Zacharčuk, Rylov, Nikulin, Kornejev, Denisov, Medvedev – Petrov, Tkačjov, Archipov – Kolcov, Svitov, Lukojanov – Mirnov, Azevedo, Moller – Gluchov, Vrána, Kosticyn.

00:01

00:36
    Paigin střílel od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný obranou.

01:25
    Rasskazov se uvolnil v rohu kluziště, ale jeho následná střela neskončila za zády Nilssona.

03:31
    Omsk se nastěhoval do útočné třetiny, kde nyní kombinuje. Dočkáme se úvodní branky?

03:39
    Střela od modré čáry byla zblokovaná do ochranné sítě, vhazovat se bude před Nilssonem.

04:29
    Kazaň chvíli kombinovala ve vlastní třetině, poté přešla do rychlého kontru, ale nahozený kotouč brankář Barulin podržel, a tak se hra přerušila.

04:50
    Kazaň si znovu přihrává ve vlastní třetině a nikam nespěchá.

05:36
    Schutz si nabruslil do útočné třetiny, vyslal skrytou střelu zpoza obránce, ale Nilsson reflexivním zákrokem kotouč vyrazil!

07:55
    Kazaň se drží v útočné třetině ,zatím se však k zakončení neodhodlala.

08:15
    Jeden z domácích hráčů byl příliš rychlý, ofsajd.

08:59
    Musatov vybruslil z rohu hřiště, následně i vystřelil, ale na brankáře Nilssona si nepřišel.

10:10
    Hosté nyní byli pod mírným tlakem, zachránili se však vyhozením puku z vlastního pásma.

12:05
    Omsk se sice drží v útočné třetině, ale hostující hráči mu příliš nepovolí. Nilsson sice je v pohotovosti, ale zasahovat téměř nemusí.

13:10
    Domácí mají výhodu, nyní drží puk ve vlastním pásmu a čekají, až brankář Barulin vystřídá.

13:32
    Svitov (KZN) vyloučen na 2 minuty za hákování.

13:45
    Hosté ihned po vhazování vyhodili kotouč z vlastního pásma.

14:50
    Domácí se sice usadili v útočné třetině, avšak ani jedna střela nezpůsobila téměř žádné problémy brankáři.

15:32

16:30
    Rána od modré čáry prolétla kolem branky Nilssona až na zadní mantinel, tam jej přebrala hostující obrana.

18:21
    Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se zatím nedostal do pozic, odkud by se dalo skórovat.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:19
    Perežogin (OMS) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

19:49
    Popov jel sám na brankáře, pokusil se o střelu nad rameno, ale Nilsson se překonat nenechal a drží bezbrankový stav!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První část nám branku nenabídla, za malou chvíli však začne ta druhá, kde doufejme nějaká padne. Omsk je zatím mírně lepším týmem. Zůstaňte s námi!

20:01

20:55
    Omsk se znovu v oslabení dostal do rychlého přečíslení, ale finální přihrávka Fišenka byla velmi nepřesná.

21:17
    Omsk vyhazuje kotouč přes všechny čáry, toto oslabení již přežije.

21:19

23:21
    Nilsson vyrazil střelu od modré čáry vedle sebe, tam se snažil dojet Gustafsson, ale jeden z hostujících obránců puk vyšťouchl mimo střeleckou pozici.

24:20
    Kazaň drží kotouč na svých holích a kombinuje ve středním pásmu. Omsk se zatím nesnaží napadat.

24:55
    Moller vyslal dělovou ránu, ale Barulin ji dokázal udržet ve své náruči.

25:01
    Barulin znovu úspěšný, když si poradil se střelou od modré, následně i s dorážkou.

26:34
    Kazaň vstřelila branku! Hosté se dostávají do vedení! ILJA NIKULIN dostal přihrávku v útočné třetině, položil si obránce a následně i přesnou střelou propálil brankáře Barulina. Asistence: Konstantin Kolcov, Alexander Svitov.
    Ilja NIKULIN - 0:1

28:10
    Kazaň se po vstřelené brance stále tlačí dopředu, dokáže přidat další?

28:23
    2 minuty za nedovolené bránění si odsedí Kosticyn (KZN).

29:10
    Omsk se až nyní dostal do útočné třetiny, zatím však nedokázal rozestavět přesilovkovou formaci tak, jak by potřeboval.

29:35
    A hosté znovu vyhazují kotouč z vlastní třetiny.

29:50
    A další vyhození až k Barulinovi.

30:14
    Omsku se vůbec nedaří tato početní výhoda. Kazaň znovu vyhazuje.

30:23

31:20
    Obrovský zmatek před brankovištěm nakonec dokázal Nilsson zažehnat, když puk udržel před brankovou čarou. Následně Kazaň vyhodila puk do středního pásma a mohla střídat.

33:35
    Kosticynova střela z otočky nebyla špatná, ale chyběla jí mírná přesnost.

34:05
    Kazaň se nahrnula do útočné třetiny, puk se dostal k Nikulinovi, jenž na nic nečekal a vyslal dělovou ránu od modré čáry. Ta však skončila na betonu připraveného Barulina.

35:59
    Hra je opět nemastná, neslaná. Oba týmy hrají až příliš opatrně, což značně kazí pohled na hru.

36:10
    Širokov si nabruslil do útočné třetiny, vyslal solidní střelu, ale Nilsson ji vyrazil do ochranné sítě.

37:05
    Hosté jeli dva na jednoho, Petrov vzal zakončení na sebe, ale nedokázal prostřelit vyjetého Barulina.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Azevedo vystihl přihrávku soupeře, mohl jet jeden na jednoho, ale zvolil zasekávačku a čekání na dojíždějící spoluhráče. Tím celá akce ztratila náboj a nakonec z toho nebylo nic.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá část nám nabídla jednu branku, postaral se o ní v sedmadvacáté minutě Ilja Nikulin. Uvidíme, zdali si hosté vedení udrží. Zůstaňte s námi.

40:01

40:59
    Dělová rána Medvedeva od modré čáry končí v náruči brankáře Barulina, vhazovat se bude v obranném pásmu Omsku.

41:40
    Kazaň má mírný problém s přechodem do útočného pásma, Omsk výborně brání modrou čáru.

42:30
    Nyní už Kazaň drží kotouč za brankou Barulina, zakončit se však odtud nedá.

42:50
    Hosté stále drží kotouč v pozicích, odkud se nedá dát gól.

43:35
    Kazaň má výhodu, Nilsson je již na střídačce.

43:55
    2 minuty za podražení si odsedí Gustafsson (OMS).

44:10
    Kazaň zamkla svého soupeře v útočné třetině a kombinuje.

44:25
    Střela od modré čáry prolétla jen těsně vedle tyčky, následně si hosté puk přebrali a pokračují.

44:45
    Ani tentokrát se Omsku nepodařilo vyhodit puk z vlastní třetiny, Kazaň stále drží Avangard před Barulinem.

45:15
    Až nyní se Omsk osvobozuje vyhozením a může střídat.

45:55

46:46
    Zakázané uvolnění Omsku, vhazovat se bude před Barulinem.

48:00
    Kazaň se snaží o co nejdelší držení kotouče. Moc dobře ví, že vedení 0:1 je v tuto chvíli poměrně výhodné, neboť Omsk do žádné ložené šance v této části nepustila.

50:21
    Omsk si stále nemůže poradit s obranou řadou hostující Kazaně, ta zastaví téměř každou akci Avangardu ihned v zárodku.

51:27
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň dává druhou branku! Dle mého názoru se tak značně přiblížila k dnešnímu vítězství. JUSTIN AZEVEDO dostal nabito a dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Igor Mirnov, Jakov Rylov.
    Justin AZEVEDO - 0:2

52:22
    Kosticyn (KZN) vyloučen na 2 minuty za sekání.

53:46
    Omsk se v této přesilovce vyloženě trápí a nevypadá to, že by měl snížit.

54:22

56:00
    Na Omsku je vidět, že vážně chce, ale o to horší to je. Zbrklost je na hráčích strašně znát. Kazaň se znovu lehce dostala k puku a vyšoupla jej z vlastního pásma.

56:37
    Střela od modré čáry skončila na chráničích Nilssona, který si míří pro čisté konto.

57:55
    Kazaň drží kotouč v rohu útočného pásma, cenné vteřinky rychle plynou.

58:01
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:36
    Omsk si sice nahodil puk do útočné třetiny, ale tam nikdo nebyl, a tak jej přebrala obrana Kazaně.

58:44
    Zakázané uvolnění Kazaně, tohle je zřejmě poslední šance pro Omsk.

58:44
    Oddechový čas pro domácí.

58:44
    Barulin zůstal na střídačce.

58:44
    Tvrdá rána Perežogina orazítkovala beton Nilssona, Omsk stále v útočném pásmu.

59:20
    Kazaň vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, tohle už vypadá pro hostující celek dobře. Do konce nezbývá moc.

59:27
    Omsk kombinuje v útočné třetině, zatím to však nevypadá, že by měl odkud zakončit.

59:39
    Perežogin už byl ve střelecké pozici, ale prováhal ji. Domácí stále kombinují.

59:45
    Gončarov střílel z famózní střelecké pozice, ale Nilsson jeho ránu vyrazil do ochranné sítě!

60:00

Kazaň dokázala vyhrát na půdě Omsku a připisuje si tak druhý, velecenný, bod v této sérii. Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost.

Na přečtenou! (16:36:48)